Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Evo kaok izgleda unutra

lift-marijane-gregoran-karaburma-1024x768.jpg


https://www.beograduzivo.rs/info/gradsk ... radu-foto/
 
Ma odličan je, ništa mu ne fali. Bravo za inspektore i ''struku''.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FDlK15z1iqA[/youtube]
 
Sad kad ovo prođe pa se prime i ostali "investitori" u gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544034#p544034:2alhnzop je napisao(la):
cloud041 » Pon Jun 11, 2018 10:15 am[/url]":2alhnzop]Sad kad ovo prođe pa se prime i ostali "investitori" u gradu.
Toga se i ja bojim. Svake godine kriterijumi se spuštaju sve niže i niže.
 
То је исти случај као са афлатоксином:
Имамо већу концетрацију афлатоксина у поједним намерницама него што је дозвољено по прописима - решење: променићемо прописе.
Имамо лифтове који нису по прописима - реешење: променићемо прописе.
 
Po meni, od ponašanja stanara kritične zgrade i okolnih zgrada zavisiće ishod ove idiotske priče oko "ugradnje lifta".

Ako je njima u interesu da ova skalamerija ostane, onda ništa...
 
Vezano za tu priču oko tolerisanja od strane okoline odnosno drugih ljudi... Ja sam primetio da ovde postoje tri vrste ljudi tj. stanara kad se radi o tim situacijama.

Prva i najveća grupa stanara su oni koji čim vide neku priliku da dobiju bilo šta, brže bolje poleću da prodaju svoj glas/ JMBG/ potpis/ dostojanstvo... Dovoljno je samo da čuju ''dobićete'' ili ''besplatno'' i odmah vade povodac, navlače ga sebi na vrat i pružaju ga u ruku svom budućem gospodaru. Takvi čine 60% populacije stanara. (ujedno i 60% glasačkog tela na nivou cele zemlje)

Drugi su stanari koji su još kolko tolko normalni i smeta im to što se dešava oko njih. Ali su prevelike kukavice da bilo šta urade po tom pitanju. Glavni vid zavaravanja sebe, a i drugih su argumenti tipa ''a dobro, prijaviće/sprečiće već neko...'' ili ''ma neka... pusti... nemojmo da se zameramo...'' Oni su obično i najglasniji na sastancima i uvek znaju sve o svemu al nikako da isprave tu svoju kičmu i te svoje stavove i planove nekad sprovedu u dela. Takvih je oko 30%.

I treći su stanari koji zapravo pokušaju nešto da promene ili spreče, i spremni su čak da preuzmu 100% tereta i cena na sebe, jer im je lakše da sami obave posao nego da se ganjaju sa nesposobnjakovićima. ALI... džaba im sve to kad nemaju većinu ili prosto ne mogu sve da obave sami. I kad pitaju ove iz druge grupe, oni kažu ''a dobro, pa nisu tolko loši, neka ih... dobili smo LED sijalicu/ privezak za ključeve/ kilo šećera/ sliku sa vođom...'' Ovi iz treće grupe kažu ''ma da, apsolutno se slažemo, trebalo bi to tako i tako... stvarno je red da neko to već jednom uradi...'' (i onda okreću glavu da ih slučajno neko ne bi pitao oće li da se pridruže naporu)

I na kraju ostaje ova manjinska treća grupa koja najčešće može samo da se slika sa svojom brojnošću. Jer na nivou prosečne zgrade, to se svede na 3 do 5 ljudi, što je ništa. Investitor/inovator/''ugostitelj'' okupi većinu, ili prosto i ne okupi nikog nego samo koristi činjenicu da prepodobne gradske službe ne reaguju zato što ''nemaju dovoljni pritužbi''. I tako mic po mic, eto ti ga ovde lift of šper ploče, onde dozidana kuća na soliteru, vamo diskoteka u nečijem stanu, tamo privatno parkiralište na mestu zajedničkog dvorišta, itd itd...

A sve to zato što je sve manje ljudi koji imaju kičmu i dostojanstvo. Nego mnogi bi najradije ili da ućare nešto ili da ostanu ušuškani u svojoj komfor zoni. Sve dok im sopstveni dom ne postane nenastanjiv. E onda bude ''kuku lele, ko je mogao da pomisli da će ovako biti, da smo znali na vreme...'' :roll:
 
E zato ja stalno govorim jedno te isto (kao i u temi oko "izbora") - da će zlo zakucati i na poslednja vrata, ukoliko mu većina dozvoli da se razmaše.

Mi, kao pojedinci i kao narod, samo gledamo kako već 30 godina zlo napreduje iz dana u dan... :roll:
 
Problem je u dve stvari.
U nakaradnom zakonu gde je dozvoljeno da po principu proste vecinske saglasnosti se radi sta kome padne na pamet (ako mi dozvolite da dozidam dva sprata svakom cu da kupim kilo LED sijalica- u jeee super daj) i sto nadlezne sluzbe ne reaguju kada je ugrozeno neko zajednicko pravo i neko uzurpira neki zajednicki prostor jer eto njemu treba (ali ce da ti banu u stan po prijavi "komsije" da vide zasto menjas parket ili plocice jer za to ti treba elaborat i gomila dozvola tj. moze da te kazni i uzme pare)
Dok se ovo ne promeni, radice svako ono sto mu padne napamet i silom ce da brani svoju bahatost.
 
Šta je problem u većinskoj saglasnosti? Stanari su vlasnici zgrade.

Ja bih samo dodao i neku gradsku saglasnost jer moraju da se ispištuju i estetski uslovi, a tu su i protivpožarni i ko zna još koji uslovi (u vezi struje, vode, raznih instalacija...)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
@astrodule Šta je problem u većinskoj saglasnosti? Stanari su vlasnici zgrade."
Zato sto se to ovde u gro slucajeva zloupotrebi i onih 60% sto pomenu Bender Rodrigez par postova iznad.
 
Pa tako je i na izborima. Izabrano je da živimo u demokratiji i većina se pita za većinu stvari.

Upravo zato kažem da mora da postoji neko iznad (Grad) koji će da spreči ovakve gluposti.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Nadgradnja objekta nikako nije za većinsku saglasnost. Da li će na objektu gde živim neko izgaditi dodani sprat/spratove nikako ne može da bude na prostoj većini, kao što niko ne može da dobije građevinsku dozvolu kada postoji neko ko ima 1/100 udela na građevinskoj parceli pa nije saglasan sa izgradnjom. Prosto.

Da ne pričamo kako nije još viđen slučaj da ovakve nadgradnje ne dovedu do pucanja zidova i sličnih problema u ostatku zgrade, za koje inače sve zabole. Zgrade su jednostvno projektovane za određeni broj spratova i nadogradnja je mnogo ozbiljnija priča od nadziđivanja par spratova, čitaj dodavanja nekoliko tona na postojeće temelje.
 
Po odluci ustavnog suda za nadogradnju zgrade prodaje zajednickih prostorija itd mora da postoji saglasnost 100%vlasnika posebnih djelova objekta
 
Još samo kad bi se sprovodilo...

Pod sprovođenjem mislim i na to da kad se dokaže da neko nema 100% saglasnost za neke radove koji su se već desili da onda lepo oni nadležni koji su to odobrili snose neke posledice. A ne da bude ''pa daaaa al neee znate eto skupio se veći deo potpisaaaa, pa smo mi pretpostavili daaa je cela zgrada oookkk... daaaa... neee... vidite ne možemo sad da ruušimooo... jbga daa šta da se radiii...''

https://www.youtube.com/watch?v=MtaUHMWQpiI

Sve sami ćutolozi i zbunjolozi u tim institucijama i službama...
 
Ta zgrada sada po zakonu mora da ima lift, a sta mislite kakav se stav stanari da zauzmu o ovakvom resenju kada budu saznali da ce morati da odvajaju licni prostor zarad ugradnje lifta?
 
Ne određuju građani šta je ok a šta nije, to radi inspekcija koja treba da primenjuje zakon. Da imamo novinarstvo uputili bi zahtev građevinskoj inspekciji u vezi ovoga, ali...
 
Nikao ambar nasred trotoara u Kneza Miloša U pitanju je izvesni Ping Pong ''Sushi'' bar.


Pogledajte prilog 1
Zašto trotoar da bude 5 metara i da grad izgleda kao grad, kad može da bude 2 metra trotoar i 300 evra u džepu nekog inspektora/sekretara...

Naravno, tu je iza i trafika prepodobna. Ništa bez trafike.
 
Te bašte su iznenadne prepreke na pešačkom putu-trotoaru (ne obeleženo prinudno suženje pešačkog puta)
i ne shvatljivo je da ne postoji pred prostor za preusmerenje :shock:
da je prepreka na pešačkom putu u vidi gradjevinske prepreke bilo bi vidno označeno, a ovako... kaubojština samo s neba turena

zapravo letnje bašte mogu biti ovalnog oblika,
ne samo da bi bilo prijtnije oku vec i praktičnije za usmerenje toka kretanja pešaka, zbog suženja trotoara

nesto poput ove skice (žute) letnje bašte
(crveni kružici su kao neki baštenski stolici)
 
Sve te baste moraju imati dozvolu projekat saglasnosti placene takse za zauzetost javne povrsine itd
Da imamo novinare pitali bi grad koliko prihoduje od tog kao i od kiosaka po ulicama
 
Papir (dozvola) ne umanjuje prepreku na putu
niti čini bolju prohodnost pešačkog saobracaja

taj papir moze samo da doprinosi punjenju raznih belih i crnih kasica a problem pešacima ostaje NErešen

Ovde tragamo za praktičnim i konkretnim rešenjem , koje ce život gradjanima - pešacima stvarno da olakša
i ukazujemo upravo na nenormalnosti ko im i sa i bez papira to dozvoljava
:sesir:
 
ubi me ako taj ping pong bude imao puna dva stola gostiju...kakve bre baste u kneza milosa aman...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh