Šta je novo?

Narodni muzej

Trebalo je staviti samo amblem muzeja-lep je, a ne mešati i Mondrijana..
 
Kad smo kod bifea, one stolice koje su bile predmet rasprave kad je počinjala rekonstrukcija, su vraćene i ofarbane. Neko reče da ih je dizajnirao Deroko.
 
Da, pisao sam o tome, a podaci su iz tenderske dokumentacije o rekonstrukciji.
 
NM ce biti otkrice za prave ljubitelje muzeja istorije umetnosti iz celog sveta, posto tu kolekciju jos nisu videli.
 
Nisu ni mnogi od nas :( Inače, video neki tekst iz Novosti iz 2006. o Narodnom muzeju i tamo piše da je muzej već deset godina bez stalne postavke, tj. ne radi..Dakle duge 22 godine, a ne "samo" od 2003. kako nas teše-strašno.
 
Свечано отварање централне зграде Народног музеја

Након темељне обнове, централна зграда Народног музеја свечано се отвара 28. јуна у 21 час. Након званичног дела свечаности и програма на Тргу републике зграда са сталном поставком која се простире на три нивоа, на 5000 м2 биће отворена и бесплатна за посетиоце 24 сата, до 29. јуна у 22 часа.

Током предстојећих дана викенда 30. јуна и 01. јула посета музеју ће такође бити бесплатна, а изложбени простор ће радити продуженим радним временом од 10 до 22 часа. Од понедељка, 02. јула музеј наставља да ради према предвиђеном редовном радном времену:

Понедељак: нерадни дан

Уторак, среда, петак – 10 -18 часова

Четвртак, субота – 12 20

Недеља 10-18 – бесплатна посета

Цена основне улазнице: 300 динара




Дакле, када су у питању болдовани делови: очекујмо велику гужву :D
 
Bice malko zeznuto za nas koj pamtimo šta je sve muzej imao a šta ce biti prikazano ....
duge su te 22 god a koje kakve lopine su harale i žarile naokolo ... ce idem
samo da ne bude onih tupavih kustovskih ko bajagi opravdanja zašto tu i tu stoji replika ili uopšte ni nema eksponata...
:sesir:
 
Ne čini mi se kao dobro rešenje ulaznica od 300 din, uz besplatan ulaz nedeljom. Ta cena nije mala, pa će radnim danima muzej verovatno posećivati samo stranci, a naši ljudi će da koriste besplatan nedeljni ulaz. Bolje da je ulaznica recimo 100 din, a da je besplatan ulaz samo prve nedelje u mesecu. Muzej bi tako više zaradio, a i većini ljudi ne bi bilo problem da plate ulaz.
 
Mozda jedna cijena za drzavljane jedna za strance kao npr muzej u surcinu tako radi mislim i teslin muzej tipa za domace 200 din za strance 350 din
 
Može i tako, ali su mi takva rešenja malo bzv-nisam za diskriminaciju bilo koje vrste.
 
Mojne ljudi da se brukamo s tim 'dvostrukim standardima'. S obzirom na stanje duha u Srbiji, džabe za domaće prva 3 meseca, posle toga svima isto. Đaci, studenti i siromašni uvek gratis.
 
Sa instagrama:

narodnimuzej: Povodom svog svečanog otvaranja 28.06. Narodni muzej organizuje posebnu akciju za sve građane:

Otvaramo muzej i za tvoje priče

Donesi u muzej svoj lični predmet i priču o njemu i uđi u istoriju.
Mi ćemo tvoj predmet skenirati i postaviti u virtuelnu 3D galeriju muzeja, gde će postati dostupan svim posetiocima muzeja.

Predmeti se ne zadržavaju već samo skeniraju i odmah vraćaju vlasnicima.
Termini fotografisanja su ograničeni – obavezno proveri važne informacije i specifikacije predmeta na sajtu muzeja.

Link je u biografiji našeg profila.

http://www.narodnimuzej.rs/tvojeprice/
 
Најновији снимци из Музеја које имамо. Прича је углавном стара:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wCDN6lKzc_Q[/youtube]
 
Au što mi je ružna ova boja zidova, pogotovu kao pozadina fresaka..
 
Kopije fresaka ce sve biti nagurane na jedan zid koliko sam shvatio, zbog te neke metalne konstrukcije koja je potrebna da bi ih drzala.
 
Pa dobro imaju posebnu zgradu u cara urosa koja je zatvorena zbog renoviranja
 
Fjerinic, molim za objašnjenje-šta to ovi radnici kreče u muzeju?
 
Kažu u snimku da će ulaz biti iz Vasine a izlaz na Trgu. Da li je tako i bilo ranije, i zašto nisu mogli da stave ulaz sa Trga što je i logično?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544971#p544971:3apyae9a je napisao(la):
vucko » 15 Jun 2018 09:55 am[/url]":3apyae9a]Kažu u snimku da će ulaz biti iz Vasine a izlaz na Trgu. Da li je tako i bilo ranije, i zašto nisu mogli da stave ulaz sa Trga što je i logično?

Раније се и улазило и излазило кроз улаз у Васиној.

Улаз на Тргу био је резервисан за запослене, у том делу биле су и неке канцеларије...

Добро је да су одлучили да активирају та врата на Тргу коначно. Е сад, било би логичније да се ту улази, а у Васиној да буде излаз, али видећемо зашто су баш овако урадили...
 
@Vox91 nemam predstavu šta ovi ljudi rade, pitaj boga :) Da li znaš u kom delu zgrade je napravljena fotografija?
 
Ne znam, to je fotka sa fejsa Narodnog muzeja. Pretpostavljam da kreče te panele za zatvaranje prozora-ako je tako, onda ti paneli veoma loše izgledaju. Ne pokrivaju ni punu visinu prozora, vidi se drveni okvir. Neću da mračim bez potrebe, verujem da ipak nije to konačan izgled, jer prema tenderskoj dokumentaciji ti paneli treba da budu visoki tri metra i da se kače na šinu za kačenje slika, što po ovoj fotki nije slučaj, tako da se nadam da će to na kraju mnogo bolje da izgleda. Vučko, što se tiče ulaza sa Trga-to bez većih radova i rušenja unutar zgrade nije moguće postići. Kada se udje sa Trga-nailazi se na mali hol i stepenište za spratove. Do novog dela zgrade i atrijuma može da se dodje samo kroz biblioteku. Zato je ulaz iz Vasine-tu je mnogo veći hol, a i odmah pored je atrijum sa arheološkom postavkom. Lepo je da su bar ta vrata sa Trga sada osposobili za izlaz, jer je taj deo zgrade iz 1903. mnogo raskošniji, sada su obnovljeni i svi gipsani ukrasi sa pozlatom. Uostalom, evo i fotke sva tri nivoa, mada se ulaz sa Trga baš i ne vidi dobro, ali ovo je plan rekonstruisanog muzeja:
 
Vrh