Šta je novo?

Lidl Beograd

Mogu da daju otkaz i da plate drzavi ono sto je ulozila u njihovu specjalizaciju isto vazi za vojnike i policajce nije ova drzava toliko bogata da skoluje kadrove za druge drzave ..dosta off
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544715#p544715:2o81m9q1 je napisao(la):
Propeler » 13 Jun 2018 07:29 pm[/url]":2o81m9q1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544341#p544341:2o81m9q1 je napisao(la):
Zagi » Uto Jun 12, 2018 1:04 pm[/url]":2o81m9q1]Po planu Lidla trebale su biti vece plate u Srbiji ali su ih stopirali...

Ta tvrdnja je naravno laž, a plasirana je od onih koji mrze sopstvenu državu i obožavaju sve strano, zapadnjačko, pa između ostalog i korporacije koje dolaze da eksploatišu resurse i ljude, a koje za ljude mare koliko i za lanjski sneg.

Ista laž je plasirana i kada je dolazio Deleze, prema kojoj je navodno kompanija planirala da daje mnogo veće plate zaposlenima, ali ih je tadašnja vlada navodno u tome sprečila, jer je smatrala da bi bilo nezgodno i neprikladno da najobičniji radnici imaju veću platu od lekara ili profesora u Srbiji.

To koliko je to glupa i providna, spinovana laž najbolje govori činjenica da čistačice u EPS-u već dugo vremena imaju mnogo veće plate od lekara i profesora u državnom sektoru, a EPS je državno preduzeće.

Prava istina je da su plate i ukupne zarade zaposlenih u EPS-u, Telekomu, EDB-u nerealno i bezobrazno visoke u odnosu na druge u državnom sektoru i iza toga stoji vlada pod dejstvom stranaca, kako bi narod zamrzeo EPS, EDB i Telekom zbog nepravde i kako bi se zbog zavisti rado odlučio i prihvatio da se ta preduzeća privatizuju i jeftino prodaju. Kome? Pa naravno strancima i to skoro sigurno Nemcima, pošto su oni najzainteresevaniji za energetiku i telekomunikacije u Srbiji.

A kad i ako se to desi, onda kreće ozbiljan rast cena struje, a i interneta i impulsa mobilne i fiksne telefonije ( pogledajte primere Hrvatske i Bugarske ) i posledično dodatni pad standarda života, pa će većini biti redukovane sve tekovine savremenog sveta i bićemo u kolonija do srži, poput zemalja trećeg sveta.

Kad god dolazi veliki trgovinski lanac u neku zemlju, posledično propada veći broj manjih preduzeća, pa broj zaposlenih uopšte ne raste, čak se u periodu od nekoliko godina smanjuje, jer mala preduzeća ukupno zapošljavaju više ljudi od korporacije, a ne mogu nikad da pobede u borbi sa korporacijama iz mnogo razloga. Ukupna prodaja i broj transakcija ne raste, jer ljudi neće početi više da jedu, pa ni država ne prihoduje više od naplate PDV-a. Profit koji strana trgovinska korporacija stiče u nekoj manjoj zemlji u najvećoj meri nepovratno odlazi iz zemlje, dok se u slučaju domaćih trgovinskih lanaca reinvestira u samoj zemlji. To je ujedno i razlog zbog kojeg velike ruske ili čak i srpske kompanije ne mogu ni teoretski da dobiju mogućnost da uđu na tržište Nemačke, na primer. Kod nas je naravno potpuno obrnuto.

Lidl će po svim aspektima prisvojiti praksu domaćih i stranih trgovinskih lanaca u Srbiji, marže na hranu će biti iste, plate za nijansu veće i to u svakom slučaju neće uticati niti na pad cena hrane, niti na značajan rast plata zaposlenih u trgovinskom sektoru, a negativne konsekvence sam već nabrojao.

Dobar primer je Idea koja je inostrana kompanija koja je do sad iz Srbije iznela preko 750 miliona evra profita.

Ali neka, voli Srbin tuđe, još i više ako je od neprijatelja, a mrzi svoje, ali šta ćemo...... takva nam je narav.
Sta je domace reci mi molim te??? U kojoj domacoj firmi, korporaciji ispostuju obicnog radnika, trgovca?
Ne zivim u Srbiji ali poznajem ljude koji su radili na integraciji Lidl kadra u Srbiji. Ti mozes da mislis sta hoces ja samo pisem kako je sve krenulo ali srecom puno je novca ulozeno da se sada bilo sta promeni. Svakako ce Srbija puno dobiti ulaskom Lidla na trziste. Jos jedan jak diskont i onda se sigurno ne bi radilo za 200 evra po marketima!
 
I koliko je prvobitno bio plan da se plate radnici i zasto se odustalo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544881#p544881:1cuingur je napisao(la):
direktor » Čet Jun 14, 2018 4:30 pm[/url]":1cuingur]Mogu da daju otkaz i da plate drzavi ono sto je ulozila u njihovu specjalizaciju isto vazi za vojnike i policajce nije ova drzava toliko bogata da skoluje kadrove za druge drzave ..dosta off

Doktori specijalisti osim troškova specijalizacije moraju državi da vrate i plate zarađene u toku rada tokom specijalizacije, a to iznosi između 50 000 i 60 000 evra ukupno. Troškovi specijalizacije inače iznose oko 6 000 evra. Tako nešto ne postoji nigde u civilizovanom svetu. Govorim iz ličnog primera i smatram da sam rob države i bio bih socijalni slučaj sa svojim detetom kao doktor specijalista da moji roditelji, sticajem okolnosti, nisu radili u inostranstvu dugi niz godina i stekli određeni kapital. No, dobro. Za razliku od mene, koji se neću svetiti društvu i državi zbog toga ( a verujte mi, da bih kao doktor specijalista to mogao na razne načine ), mnogi drugi hoće i to čine, neradom i zamajavanjem pre svega. To isto važi i za vojsku i prosvetu, jer ko može da natera oficira da obavlja svoju dužnost ili ko može npr. hirurga da natera da operiše, ako on to neće.

Što se tiče domaće privrede, jasno je da je potpuno uništena, razvaljena, popljačkana i rasprodata ( to se naravno sistematski činilo dugo vremena i podsticalo i nije se desilo slučajno ) i sad smo tu gde jesmo, okupirana zemlja trećeg sveta i polugladnih. U iole normalnim i uređenim društvima, dolazak ovakvih investicija bi bio smatran za nešto loše i odbijan i kočen naravno ( navodio sam zbog kojih sve razloga ), a razvijana bi bila domaća privreda ( privatna i državna ) i time bi bio sprečavan odliv kapitala.

Problem sa stranim investicijama kod nas je, što su uz sve povoljnosti i subvencije, strane kompanije za poslednjih 20 godina zaposlile manje od 300 000 ljudi, a Srbija ima još milion i po nezaposlenih. Pri tom, velika većina zaposlenih ( uključujući i one u stranim firmama ) je izrazito nezadovoljna primanjima i uslovima rada i razmišlja o odlasku iz zemlje, ipak sa razlogom. A istovremeno je eksploatisanje resursa i odliv profita iz zemlje doveden do maksimuma. Ukoliko ovako nastavimo, zasigurno ćemo se ugasiti kao država i društvo. I to dosta brzo.

Samo jedno pitanje za forumaša koji dolazak Lidla diže u nebesa kao nešto izuzetno dobro: kad je to sve tako dobro, zašto se ne vratite iz inostranstva i ne zaposlite u Lidlu?
 
Propeler, hajde nosi svoju političku kampanju na neko drugo mesto. Vratiš istu priču napred-nazad, sve smo ukapirali, lidl ništa ne valja...

Osoba pozitivno prokomentariše Lidl, što bi svako normalan i dobronameran uradio, ti ga zoveš da se vrati iz inostranstva i radi u tom istom lidlu...hajde u sledećem postu podeli sa nama i na kojim si drogama

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Izvor: B92

Lidl ubrzao: Radnici i na +30, sve gotovo do... FOTO
1887690025b2287fd44654905685617_w640.jpg


Jagodina -- Radnici "Tehnogradnje" iz Kruševca užurbano rade kako bi do 1. septembra završili izgradnju supermarketa trgovačke kompanije "Lidl" u Jagodini.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1404249
 
Najbitnije je da se prvih 15 objekata otvori i da DC u Pazovi pocne da ih snabdeva. Svaki sledeci koji se otvara bice samo ubacen u sistem. Tako da nema neke zurbe oko ostalih objekata koji su u toku gradnje.
 
1.9. nije sigurno. To je očekivani datum od kada bi trebalo da se testira lanac snabdevanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544715#p544715:44q4ji90 je napisao(la):
Propeler » 13 Jun 2018 07:29 pm[/url]":44q4ji90]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544341#p544341:44q4ji90 je napisao(la):
Zagi » Uto Jun 12, 2018 1:04 pm[/url]":44q4ji90]Po planu Lidla trebale su biti vece plate u Srbiji ali su ih stopirali...

Ta tvrdnja je naravno laž, a plasirana je od onih koji mrze sopstvenu državu i obožavaju sve strano, zapadnjačko, pa između ostalog i korporacije koje dolaze da eksploatišu resurse i ljude, a koje za ljude mare koliko i za lanjski sneg.

Ista laž je plasirana i kada je dolazio Deleze, prema kojoj je navodno kompanija planirala da daje mnogo veće plate zaposlenima, ali ih je tadašnja vlada navodno u tome sprečila, jer je smatrala da bi bilo nezgodno i neprikladno da najobičniji radnici imaju veću platu od lekara ili profesora u Srbiji.

To koliko je to glupa i providna, spinovana laž najbolje govori činjenica da čistačice u EPS-u već dugo vremena imaju mnogo veće plate od lekara i profesora u državnom sektoru, a EPS je državno preduzeće.

Prava istina je da su plate i ukupne zarade zaposlenih u EPS-u, Telekomu, EDB-u nerealno i bezobrazno visoke u odnosu na druge u državnom sektoru i iza toga stoji vlada pod dejstvom stranaca, kako bi narod zamrzeo EPS, EDB i Telekom zbog nepravde i kako bi se zbog zavisti rado odlučio i prihvatio da se ta preduzeća privatizuju i jeftino prodaju. Kome? Pa naravno strancima i to skoro sigurno Nemcima, pošto su oni najzainteresevaniji za energetiku i telekomunikacije u Srbiji.

A kad i ako se to desi, onda kreće ozbiljan rast cena struje, a i interneta i impulsa mobilne i fiksne telefonije ( pogledajte primere Hrvatske i Bugarske ) i posledično dodatni pad standarda života, pa će većini biti redukovane sve tekovine savremenog sveta i bićemo u kolonija do srži, poput zemalja trećeg sveta.

Kad god dolazi veliki trgovinski lanac u neku zemlju, posledično propada veći broj manjih preduzeća, pa broj zaposlenih uopšte ne raste, čak se u periodu od nekoliko godina smanjuje, jer mala preduzeća ukupno zapošljavaju više ljudi od korporacije, a ne mogu nikad da pobede u borbi sa korporacijama iz mnogo razloga. Ukupna prodaja i broj transakcija ne raste, jer ljudi neće početi više da jedu, pa ni država ne prihoduje više od naplate PDV-a. Profit koji strana trgovinska korporacija stiče u nekoj manjoj zemlji u najvećoj meri nepovratno odlazi iz zemlje, dok se u slučaju domaćih trgovinskih lanaca reinvestira u samoj zemlji. To je ujedno i razlog zbog kojeg velike ruske ili čak i srpske kompanije ne mogu ni teoretski da dobiju mogućnost da uđu na tržište Nemačke, na primer. Kod nas je naravno potpuno obrnuto.

Lidl će po svim aspektima prisvojiti praksu domaćih i stranih trgovinskih lanaca u Srbiji, marže na hranu će biti iste, plate za nijansu veće i to u svakom slučaju neće uticati niti na pad cena hrane, niti na značajan rast plata zaposlenih u trgovinskom sektoru, a negativne konsekvence sam već nabrojao.

Dobar primer je Idea koja je inostrana kompanija koja je do sad iz Srbije iznela preko 750 miliona evra profita.

Ali neka, voli Srbin tuđe, još i više ako je od neprijatelja, a mrzi svoje, ali šta ćemo...... takva nam je narav.
Informacije za Lidl nisu tačne, i biće plate kao što su navedene, isto kao i za Cargo i Yandex šire se laži.
Izvini, ali nisi u pravu oko EPS-a i Telekoma. Nađi mi jednu čistačicu u EPS-u koja ne radi preko agencija za minimalac ili manje od njega.

Ja pratim protest radnika EPS-a i verovatno jedini izveštavam sa njega za sajt na kome radim. U pitanju su elektromonteri, vozači, čistačice, fizički radnici, šalterski radnici kojih je preko hiljadu u celoj Srbiji, a koji rade po PP ugovorima i po 15 godina bez prava na godišnji odmor i bolovanje. Dobar deo ih radi i preko lizing agencija koja su posebna priča. Ne štrajkuju oni u kancelarijama koji zaista imaju ogromne plate. Sticajem okolnosti sam imao praksu u TENT-u 2009. godine i tada mi je već kao studentu bilo jasno koliko je sati.

Najbolje su bili plaćeni elektromonteri i to 45.000 ali samo u Beogradu dok su oni van Beograda imali 33.000. Napominjem da nemaju pravo ni na slobodan dan kada im se rodi dete, a kada su bolesni ne dobijaju platu jer nisu u radnom odnosu. U pitanju je klasni sukob kao i u svakom JKP-u, a to je da su fizički radnici obespravljeni i da se drže po PP ugovorima jer u okviru zabrane zapošljavanja jedno mesto zauzima i fizički radnik, i neki savetnik koji ima platu 160.000 dinara. Napune kvotu kancelarijskim službenicima dok fizičke izrabljuju i drže u formi u kojoj se ne smatraju radnicima već angažovanim licima sa svim obavezama iz radnog odnosa, ali bez većine prava.

Priče o privatizaciji slušam još od mojih studija, i ako se desi za to će biti krivi uprava EPS-a i političari a ne radnici koji u 21. veku u Evropi nemaju pravo na bolovanje i godišnji odmor!!! Naravno, nadam se da neće doći do privatizacije nijednog državnog preduzeća ili do famoznog JPP-a koje je isto zlo.

Situacija je ista u Telekomu, ali su oni još gori jer ne objavljuju svoje tendere niti podatke o zaposlenima. Ispostavi se da koriste isti sistem kao i da koriste istu lizing agenciju za iznajmljivanje radnika, slučajnost?

Više detalja imaš ovde ako te zanima
http://radnik.rs/2018/06/protest-radnik ... h-poslova/
 
Ako ih ima samo 1000 na PP ugovorima u celom EPS, onda je to zanemarljiv broj u odnosu na ceo sistem.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ljudi, baš ste otišli u off topic tema je Lidl

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544962#p544962:1nstioaq je napisao(la):
dejjan » Pet Jun 15, 2018 7:51 am[/url]":1nstioaq]Ako ih ima samo 1000 na PP ugovorima u celom EPS, onda je to zanemarljiv broj u odnosu na ceo sistem.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Pa i jedan radnik na PP je previše.
Kao i to zapošljavanje radnika preko agencija pa posle (kao i u svemu) žive na račun tog radnika. Hoće neko da kaže da te agencije nisu u dilu sa upravom i da ne dele višak ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544900#p544900:3vnrq9xm je napisao(la):
direktor » 14 Jun 2018 07:01 pm[/url]":3vnrq9xm]I koliko je prvobitno bio plan da se plate radnici i zasto se odustalo
Plata prodavca je trebala da bude oko 55 hiljada nije im naredjeno nego je preporuka bila da ne bude tako visoka...
 
Eto, stranci mogu da obezbede posao i dobre plate a narod i dalje misli kako nas oni izrabljuju i priziva domaće gazde :)
 
Naravno. Prodajna cena hrane u Srbiji je ista kao u Nemačkoj, otkupna cena od proizvođača u Srbiji značajno niža nego tamo, logistička podrška značajno jeftinija, porezi značajno niži, uključujući naročito poreze na ekstra profit ( kod nas postoje dva nivoa, u Nemačkoj 7 ). Prosečna neto plata kasirki u Nemačkoj je 1500 evra, bruto oko 2400 mesečno.

Čak i kad bi dali zaposlenima u Srbiji bruto plate od 2400 evra ( kod nas bi neto tada bio oko 1800 evra ), ostvarivali bi veći profit po prodaji artikala, nego u Nemačkoj. :dil:

Postavlja se samo pitanje zašto ne daju takve plate :roll: . Evo svi ćemo to podržati, ako se to desi i kupovati isključivo u Lidlu. :laugh:
 
Pa Lidl daje 45000. Zašto bi kupovali kod onih koji daju 26000, ili još gore kod onih koji daju minimalac ili manje od toga (može i to) gde radnici rade 13/14 dana (prehrambena prodavnica u Beogradu).

Slažemo se da 350-400€ nije 1400€, ali je svakako veće od 200€. I to treba pozdraviti, i zašto da ne kupovati tamo zbog toga (ako imaju konkurente cene).

Kad se pojave oni, domaći, strani, ti, ja ili bilo ko ko bude plaćao 500, 800, 1400 podržavaćemo njih/nas.
 
Nije toliki problem gde kupujemo, vec sta kupujemo, meni je nejasno da neko u BG-u moze da kupi flasiranu vodu iz Hrvatske ili Slovenije.....nekako mi to ne ide u glavu. E tako mi sebi nanosimo stetu!
 
Bio sam pre 3 nedelje u Srbiji i bio u kupovini u dva trgovinska lanca, jedan poznati koji posluje na teritoriji cele Srbije i jedan lokalni ali podjednako kvalitetan. Razlike u ceni 20ak % u korist lokalnog. E sad se postavlja pitanje, kako se vlasniku lokalnog isplati da i pored nižih marži dobro posluje, a radnici budu zadovoljni i da se grade novi moderni objekti.

Marže trgovinskih lanaca u Srbiji su jednostavno prevelike i pored veoma loše kupovne moći. Ja se iskreno nadam da će jedan ozbiljan igrač kao što je Lidl, da to malo dovede u red.
 
Pre neki dan sam prošla pored šabačkog Lidla dok su testirali alarm. Prvo sam mislila da je policija i skočila sa bicikle jer sam vozila po trotoaru :) I primetila sam još nešto, za vreme onog toplotnog talasa dok je sunce pržilo na strani koja je cela u staklu bili su spušteni neki eksterni venecijaneri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545490#p545490:3fw6ipq8 je napisao(la):
cloud041 » Sun Jun 17, 2018 12:53 pm[/url]":3fw6ipq8]Bio sam pre 3 nedelje u Srbiji i bio u kupovini u dva trgovinska lanca, jedan poznati koji posluje na teritoriji cele Srbije i jedan lokalni ali podjednako kvalitetan. Razlike u ceni 20ak % u korist lokalnog. E sad se postavlja pitanje, kako se vlasniku lokalnog isplati da i pored nižih marži dobro posluje, a radnici budu zadovoljni i da se grade novi moderni objekti.

Marže trgovinskih lanaca u Srbiji su jednostavno prevelike i pored veoma loše kupovne moći. Ja se iskreno nadam da će jedan ozbiljan igrač kao što je Lidl, da to malo dovede u red.

Kod mene u Gornjem Milanovcu otkad je Metalac preuzeo Proleter, lanac marketa po celom gradu, drži oko 50% tržišta iako su tu još supermarketi Idea, Maxi i Aman, jer su prvo cene ubedljivo najniže, imaju sređene lokale, svi radnici maksimalno prijatni i uslužni prema mušterijama (dok ovde u Bg gde stanujem u Maksiju i Idei svi nervozni i očigledno nezadovoljni), a i ljudi znaju da te pare ne idu preko grane već ostaju domaćoj firmi.
 
Počinju polako da kapiraju da narod brzo uči cene i kupuje gde mu je jeftinije.
Mene je isto prijatno iznenadila lokalna prodavnica koja ima niže cene i od Tempa/Maxi-ja i od Metroa. I oni brzo uče.
Nadam se skromnosti Lidla i da ih sve redom nauči da se može dobro poslovati i sa nižim maržama.
 
lukarts":1i4fifs1 je napisao(la):
Nije toliki problem gde kupujemo, vec sta kupujemo, meni je nejasno da neko u BG-u moze da kupi flasiranu vodu iz Hrvatske ili Slovenije.....nekako mi to ne ide u glavu. E tako mi sebi nanosimo stetu!

Isto kao cokoladu iz Nemacke ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Потроших сат времена читајући бесмислене приче о паркингу и политичке пароле, све у нади да ће брзо престати и да ћу прочитати неку новост у вези са изградњом и отварањем Лидл продавница...

Сад, не знам да ли да вам причам да мој десетоспратни солитер у Булевару деспота Стефана, док сам живио тамо, није имао ни једно једино паркинг мјесто, да причам како нико никога не тјера да ради у некој фирми, било да је она државна или приватна или да ћутим, као и до сада, и чекам корисне информације у вези са Лидлом?

:D :D :D
 
Vrh