Šta je novo?

Lidl Beograd

Zar nije išla neka priča da je Lidl odustao od izgradnje objekta u Jagodini jer je Palma zahtevao neke svoje uslove?
 
Odustalo se od odustajanja. Bila je priča da je iz Jagodine preseljen za Paraćin, ali su onda odlučili da grade i u Jagodini i u Paraćinu.
Tu priču su inače pustili ljudi bliski DS-u.
 
Da, da :D
Ja sam Don Kihot u borbi protiv kmetskih navika svih političkih opcija. :lol:
 
Не може тако, или једно, или друго, али у тоталну крајност, без средине.

;)
 
Bio sam do predsednika SO Paraćin prošle nedelje, nismo pričali o Lidlu, ali sam stekao utisak da te strane investicije uključujući Lidl dolaze zbog političkih razloga.

Inače, bilo mi je fascinantno koliko su blizu Jagodina, Ćuprija i Paraćin. U pravoj su konkubaciji.
 
То је била одлична идеја, само, два начелника би изгубила посао, двије секретарице, два возача, 12 портира, 4 кафе куварице, десетине секретара, помоћника... И ту се одустало...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545794#p545794:20fauj8b je napisao(la):
vucko » Pon Jun 18, 2018 4:12 pm[/url]":20fauj8b]Bio sam do predsednika SO Paraćin prošle nedelje, nismo pričali o Lidlu, ali sam stekao utisak da te strane investicije uključujući Lidl dolaze zbog političkih razloga.

Inače, bilo mi je fascinantno koliko su blizu Jagodina, Ćuprija i Paraćin. U pravoj su konkubaciji.

Svojevremeno je trebala samo Ćuprija da ima izlaz na autoput i zajedničku autobusku stanicu (zato i zvrje prazni onoliki peroni) pa su brže bolje svi lobirali da dobiju svoje izlaze i zadržali svoje stanice. Toliko o slozi pre 40 i više godina.
 
Jutros opet iz dva (minimum) šlepera nešto istovarali u Zemunskoj.
 
Mislim da su pre desetak minuta i u Lidlu u Zemunskoj isprobali sirenu.
 
Sinoć, preciznije noćas, i jutros vrata na glavnom ulazu su bila otvorena. Vide se kase i rafovi. Ovo se odnosi na objekat u Zemunskoj.
 
Sve bolje vesti obavestavajte blizu sam tog lidla hvala.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
U Šapcu su postavljeni putokazi na ulazima/izlazima i prekriveni ceradom. Na ćošku objekta pored strane koja je u staklu postavljen je crno-žuti stubić. Nisam mogla dobro da ošacujem unutrašnjost pošto se sa vrata vide samo oni pultovi gde su kasirke.

Objekat i dalje ima (privremenu?) ogradu od najobičnije žice, koja će verovatno biti uklonjena. Lidlu je prvi komšija Gomex Total Market sa kojim deli prolaz poput uličice koji je omeđen rampom. Ono malo prostora između rampe i ograde nekadašnje štamparije koja se graniči sa oba marketa je zatvoren nekom žicom, ali se nadam da će to biti skinuto jer bi đacima i studentima sa visoke škole značilo da skrate put, ali i sportistima i rekreativcima koji idu u halu sportova i na bazen.

Otkad je u Lidlu postavljena rasveta radi svako veče dok je okolina sablasna jer na samoj autobuskoj stanici i okolo nje ne rade sva svetla, a dobar deo trotoara u Vojvode Janka Stojićevića od Lidla pa prema naselju Letnjikovac je potpuno neosvetljen, jer em nema rasvete iako bi mogla da se postavi, em je deo ulice nenaseljen pošto su posle Lidla stara štamparija, napušten fudbalski teren, privatni poljoprivredno-stočarski posed sa otpadom i zmijarnikom, pa tek dole preko puta OŠ Stojan Novaković počinje civilizacija.

Lidl je tačno naspram parkinga autobuske stanice koji je verovali ili ne zemljani, pa čim padne kiša automobili razvlače kaljugu po ulici kao da smo u 18. veku.

Eto, toliko od mene, da vam malo dočaram izgled Lidla i okoline.
 
Lidl Vidikovac
Pogledajte prilog 1
Ova mašina je više od nedelju dana na gradilištu.
Inače, izgleda da će sam objekat imati dva nivoa, pošto teren dobija potpuno novi izgled.

Nivo postojećeg parkinga u ulici Patrijarha Joanikija je za 2 do 3 metra niži u odnosu na magistralu, a kamioni koji izbacuju zemlju sa parcele su za oko 2 metra ''ukopani'' u odnosu na isti.
 
Aman na Zvezdari, na ulaznim vratima stoji oglas za radnike, plata 32.000-36.000 ako im je verovati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545834#p545834:1kewvpqa je napisao(la):
Прашњави » Pon Jun 18, 2018 7:36 pm[/url]":1kewvpqa]То је била одлична идеја, само, два начелника би изгубила посао, двије секретарице, два возача, 12 портира, 4 кафе куварице, десетине секретара, помоћника... И ту се одустало...
Kako su bili kratkovidi. Mogli su da te tri opštine proglase gradom i da formiraju gradsku skupštinu i sve ostale prateće službe i da udome još partijskih bumbara, a poerd njih i pokojeg sirotana kao portira, kurira, spremačicu, vozača, kafe kuvaricu. Šta su ti amateri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548987#p548987:gfls81kg je napisao(la):
vucko » Uto Jul 03, 2018 6:04 am[/url]":gfls81kg]Aman na Zvezdari, na ulaznim vratima stoji oglas za radnike, plata 32.000-36.000 ako im je verovati.

Koliko je verovati pričama Delhaize tj. Maxi/Tempo je izgubio jedan deo radnika ali i menadžera. Uplašeni su probali da utiču na Lidl da smanji plate tj da ih izjednači na ove njihove robovlasničke. Švabe su ih odje*******ale i navodno od sept. u Maxi plate veće za oko 30 %.

Ako je ovo istina onda ću iz inata kupovati samo u Lidl-u.
 
Ono kad se Belgijanci i Nemci posvađaju oko toga kako manje platiti Srbe... :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549423#p549423:35ju758m je napisao(la):
Žika » Čet Jul 05, 2018 9:29 am[/url]":35ju758m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548987#p548987:35ju758m je napisao(la):
vucko » Uto Jul 03, 2018 6:04 am[/url]":35ju758m]Aman na Zvezdari, na ulaznim vratima stoji oglas za radnike, plata 32.000-36.000 ako im je verovati.

Koliko je verovati pričama Delhaize tj. Maxi/Tempo je izgubio jedan deo radnika ali i menadžera. Uplašeni su probali da utiču na Lidl da smanji plate tj da ih izjednači na ove njihove robovlasničke. Švabe su ih od**** i navodno od sept. u Maxi plate veće za oko 30 %.

Ako je ovo istina onda ću iz inata kupovati samo u Lidl-u.

Nije to istina naravno. Puka izmišljotina. :kafa: Svojevremeno je i DM dao više plate radnicama od oko 50 000 dinara mesečno, kada su zaposleni u trgovinama, uključujući i glavnog konkurenta Lilly imali 22 000 din u većini slučajeva, pa to nije uticalo na rast plata u drugim lancima.

Glavni razlog relativnog, ali opet skromnog rasta plata je frapantan odliv mladog stanovništva iz Srbije koja ujedno i rapidno izumire. U poslednjih 7 god iz Srbije je otišlo preko 300 000 mladih, dok godišnje umre 35 000 više nego što se rodi. Uskoro zaista Srbija neće ni imati dovoljno kvalifikovanih radnika bilo koje struke.... zemlja starih i bolesnih. Već sad nedostaju zanatlije, inženjeri, doktori specijalisti itd.

Inače, Sunce je trenutno raspisalo oglas za kasirku i nude 39 000 din mesečnu platu.
 
Naravno da je istina. Moja sestra je dobila posao u Lidlu, a radila je u Maxiju. Situacija je jos gora, a po svemu sudeci Aman ce prvi da rikne. Od njih ljudi beze kao djavo od krsta.
 
U ovom našem ekonomskom haosu ispada da je jedino nikada veći odliv mladih ljudi mogao da natera "gazde i gospodu" (da upotrebim taj levičarski izraz) da počnu da povećavaju plate.
Očekujem u dogledno vreme pritisak na državu da dozvoli uvoz Pakistanaca...
 
Vrh