Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

To je druga stvar koju sam i ja pomislio (prva je bila ''**** vas ambar, jeste i ovde morali da ga posadite,a!?'')

Ni manje gostiju ni većeg ambara.
Al bitno da su oni uzeli, pa šta fali, kad već Grad deli šakom i kapom što ne uzeti malo...
 
Mozete prijaviti svaku bastu koju mislite da je nelegalna da neplaca taksu itd
Postoji propis da basta moze biti u duzini lokala koliko mora biti minimalna sirina za nesmetan prolaz
To vazi i za trafike frizidere itd
 
Plato kod crkve Sv. Marko je napravljen da bi istoimeni kafic mogao da se pruzi celom duzinom i napravi bastu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546255#p546255:5u32kje4 je napisao(la):
B.Vladimir » 20 Jun 2018 15:22[/url]":5u32kje4]To je bese 1.6m?
Idiotarija je da za ne brojane trotoare koj su raznih vecih i manjih širina, propisom utvrdjivati ograničenje u metrima
zajednička odredba mora biti u procentu i sl. na primer dve tecine (65 %) mora ostati pešacima
time bi izbegli najčešce idiotarije
da trotoar od 5 metara za pešake preostne tako da je 3,4 metara bašta a 1,6 m za pešake , umesto da je obrnuto
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546255#p546255:2yd4cf2u je napisao(la):
B.Vladimir » Sre Jun 20, 2018 3:22 pm[/url]":2yd4cf2u]To je bese 1.6m?
Da, 1.6 m.

Mora se čuva tradicija iz 19. veka i kasaba-mentalitet... :roll:
 
@ Bender Rodriguez
Mora li ili je nužno?
Nemoj me samo razočarati odgovoom.
 
Ma ja sam za propisani minimum svakako, nego komentarišem što je ostavljeno da bude 1.6m.

Ok ajde tamo gde nema mesta pa nema, ne može da se pomera kuća jelte... Ali treba pomeriti to na 2 ili 2.5m, da to bude širina gde god je moguće.
Da sutra ne bi imali ove degenerične situacije, gde se ambarima i trafikama daje 3/5 trotoara a pešacima 2/5, tačnije i manje od toga, jer su prepodobni ''ugostitelji™ '' pored svojih bašti, isturili i razne table i reklame, ne bi li još malo upali prolaznicima u oči.

Inače pored toga što ometaju pešake, to tradicionalno srpsko isturanje: 1) bašti 2) tabli na trotoaru 3) tabli na fasadi 4) što jače muzike (ovde to nije slučaj, ali jeste kod mnogih drugih) na javne površine... mi je uvek išlo na živce i zato što je to jedan pokvarenjački način da se neko reklamira a da pritom ne plaća adekvatne takse za to. Jer kad dođe inspektor, ovaj samo skloni tablu sa trotoara, za tablu na fasadi kaže ''a dobro de, vidi koliko je drugih...'', bašta se izignoriše jer eto kao, nije reklama nego prostor za sedenje, a muzika je u nadležnosti drugih, pa se kao ignoriše, iako služi upravo za privlačenje pažnje.

Ako neko hoće da se reklamira, nek izvoli pa nek plati pa nek radi to na odg. način. Inače ajd onda i ja tako da okačim na svoj prozor veliku tablu sa svojim CV-em... :roll: Čak bih mogao da se vadim kako manje štete pravim nego ovi drugi, jer bar ne blokiram pešake. Eto, taman. I tako svi pokačimo reklame sve dok nam grad ne postane ko iz Bladerunnera.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546063#p546063:2tfosjyn je napisao(la):
direktor » Tue Jun 19, 2018 6:57 pm[/url]":2tfosjyn]Mozete prijaviti svaku bastu koju mislite da je nelegalna da neplaca taksu itd
Postoji propis da basta moze biti u duzini lokala koliko mora biti minimalna sirina za nesmetan prolaz
To vazi i za trafike frizidere itd

Prijavljivao sam bašte otvorenog tipa koje su postavljene i rade uprkos tome što ne ispunjavaju minimum uslova za dobijanje saglasnosti. Izađe komunalna inspekcija i utvrdi da pravno lice poseduje saglasnost nadležnog organa i time se okonča postupak nadzora:

https://twitter.com/SaobrKamera/status/ ... 3731159040

https://twitter.com/bastacbastac/status ... 0962776064
 
ima ona bangava u zickoj, ne mogu sad da nadjem sa kojom ulicom je raskrsnica jer otkad je street view sliko izgradilo se sve, bilo je ovde, neko je kacio
 
To u Žičkoj je zlo, često prolazim tuda ufotkaću pa ću okačiti ovde.
 
Ta bašta je na uglu sa Golubačkoj, zgrada je podignuta na novoj regulacionoj liniji a baštu su proširili na staru liniju... pametno.
file.php

file.php
 
I, kuda pešaci!? Na ulicu!?
Je l' moguće da na ovo niko ne reaguje!? :shock:
 
Moguće je, a moguće je i da je legalno ko zna svašta se legalizuje ovih dana.
 
u svakoj normalnoj zemlji kad postoji nelegalni objekat ti ga srusis samo u srbistanu ga legalizujes, cisto da bi se hvalio da nema nelegalnih
 
Салвадора Аљендеа 14

Надоградња је донела олук у прозор суседне зграде


 
A da postavis na nesto drugo fotku ili da nam das sifru naloga
 
Za pocetak dobar link da postavi ;)
 
A da neko tvitne ovu bastu u zickoj da vidimo sta ce da kazu nadlezni
 
Vikendom kad ne rade inspekcije sigurno ima dozvolu zavoda jos jedan fensi smensi restoran
 
За тротоаре 3 метра и за сеоско сокаче вала. За баштице не може ништа одокативно него инспекција за сваку оде и исцрта му где и колико сме ако уопште сме и крај ако прекрши одма антисрпска активност и крај бајо мој
 
Ne mogu da nadjem neku odgovarajucu temu pa ajd ovde da pitam.
Kome prijaviti ove sakupljace sekundarnih sirovina pricam za opstinu Surcin, em sto se deru kao magarci preko onih megafona svaki dan sad su poceli i nedeljom i sve ih je vise i vise, u toku dana na svakih pola sata prolaze. Postaju bezobrazni i nepodnosljivi, kao da nam gvozdje raste u dvoristu pa imamo da im iznesemo, ok nije problem jednom, dvaput nedeljno da prodju al svaki dan na pola sata, sat, uralaju preko onih megafona.
Iskreno bih im razlupao i megafone i kamione i njih al znam da cu dobiti krivicnu prijavu za napad.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Vrh