Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Pa mi smo kupili stanove izmedju ostalog jer kompleks kao ZATVORENA celina ima park za decu STANOVNIKA KOMPLEKSA . Mi placamo odrzavanje tog parka i stanovnici kompleksa bi trebalo da ga koriste, odnosno nasa deca.
Mislim da vrtic nema osnova da koristi taj prostor bez nase saglasnosti. Cak i sad kada nase zgrade nisu useljene do kraja ima dosta decice. Park je ipak jako mali cak i za svu decu iz Avenije. Kada budu gotove sve zgrade bice malo prostora za nase klince a kamo li za vrtic.
 
Danas sam saznao da je i nasa lamela registrovana kao pravno lice i to na novom broju.
Imenovan je predstavnik a da nas niko nije obavestio o tome.
Da li je zaista moguce da se to uradi bez skupstine i nase saglasnosti? Kako moze neko da nam nametne coveka a da ni ne znam ko je? Ja sam mislio da se ta odluka donosi na skupstini i da je to jedini nacin.
Kada su to uopste mislili da nam saopste kada je proslo vise od 10 dana od toga?
Kako je prva lamela resila taj problem sa prvom skupstinom? Da li neko zna koja inspekcija je nadlezna?

Imam jos jedan problem a to je da ne mogu da prijavim suprugu na novi broj jer mi i ugovoru stoji broj 14.
Rekli su mi da mogu da je prijavim samo na broj 14 jer mi u ugovoru pise ta adresa. Kada sam objasnio o cemu se radi rekli su mi da donesem Aneks sa novim brojem ako zelim da je prijavim na isti i da resim to sa prodavcem jer mi oni ne mogu pomoci.
 
Prijavi komunalnoj inspekciji i upravnoj inspekciji Pitaj u opstini da ti pokazu rijesenje i potpise stanara za izbor upravnika Fino vas neko tu voza
 
http://zemun.rs/registarcija-stambenih- ... /?lang=lat
Ne znam da je iko sazvao sednicu.

https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/25 ... vest7.html

Da bi stanari jedne zgrade i zvanično formirali svoju zajednicu, neophodno je na prvom mestu da održe konstitutivnu sednicu stambene zajednice, gde su članovi skupštine sa pravom glasa vlasnici posebnih delova zgrade (stana ili poslovnih prostorija), koji biraju upravnika.

Za održavanje sednice je potreban kvorum od 50 odsto plus jedan glas od ukupnog broja vlasnika, a u slučaju da to nije moguće održava se ponovljena sednica na kojoj je kvorum jedna trećina od ukupnog broja vlasnika.

Sledeći korak, i ono što izaziva najviše polemike i nedoumica među građanima u vezi sa novim Zakonom je – izbor upravnika. Upravnik može biti jedan od članova skupštine stambene zajednice, odnosno jedan od vlasnika dela zgrade, a da bi bio izglasan potrebna mu je većina glasova prisutnih članova (50 odsto + 1 glas od ukupnog broja prisutnih vlasnika).
 
Zakon kaze jedno a bahatost daje za pravo da se radi nesto trece.
Sem te sednice na kojoj se bira upravnik obaveza je godisnje sazvati makar jos dve.
Mi smo jedva sazvali jednu na nasu inicijativu.
Sada su se javili novi problemi i ponovo je pre deset dana pokrenuta inicijativa koja se eto tako kiseli na oglasnoj tabli a koju upravnik ignorise.
Sada kada sam video ko su upravnici u drugim lamelama sve mi ima smisla. Zalosno je na sta su ljudi sve spremni.
 
Pozdrav svima,
da li je neko uspeo da modifikuje Ugovor koji ZA sklapa prilikom "iznajmljivanja" spoljnog parking mesta ?
Oni u Ugovoru navode da se parking mesto daje na korišćenje "BEZ NAKNADE", a u stvari treba da im se plati 4.500 evra u kešu...

Hvala unapred !
 
Pitaj ti njihovu banku kako nešto primaju u kešu. Uvek me interesovalo kako domaći privrednici opravdaju keš, a po zakonu moraju da imaju striktnu osnovu da prime isti...
 
Pa sigurno ne uplaćuju u banku, to ide direktno u džepove i zakon se krši, iz toga razloga mi imamo i dilemu šta da radimo. Jer potpisom automatski postajemo ravnopravni u kršenju zakona, a sa druge strane, vrlo lako može da nam propadne taj novac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546164#p546164:ys70uoai je napisao(la):
zagorkazaza » Sre Jun 20, 2018 8:45 am[/url]":ys70uoai]Pozdrav svima,
da li je neko uspeo da modifikuje Ugovor koji ZA sklapa prilikom "iznajmljivanja" spoljnog parking mesta ?
Oni u Ugovoru navode da se parking mesto daje na korišćenje "BEZ NAKNADE", a u stvari treba da im se plati 4.500 evra u kešu...

Hvala unapred !

Poštovana,

Koliko vidim ovde ima više vrlo problematičnih elemenata za kupce parking mesta u Zelenoj Aveniji:
1) U predugovoru za prodaju stana prodavac se obavezuje da proda parking masto. Pošto to nije zakonski regulisano, takav Ugovor se ne može overiti kod notara
2) Potom se, kada je kupac doveden pred svšen čin i kapara plaćena, u Ugovoru za stan se izbacuje obaveza prodaje parking mesta, a u Ugovoru za parking mesto se navodi da se ono "daje na trajno korišćenje bez naknade" (to jest poklanja), a za uzvat NN lice ispred Zelene Avenije od kupca uzima 4500 evra. Taj novac, bez priznanice, teško da će videti legalne tokove. Odgovornost, možda i krivičnu, snose i onaj koji daje novac i onaj koji ga prima
3) Kada kupac za svoje "poklonjeno mesto" preda u kešu 4500 evra, od NN lica dobija potpisan list papira, sa uveravanjem da je to Ugovor potpisan od strane odgovornog lica Zelene Avenije. Znači, odgovorno lice se nije legitimisalo pred kupcem i pred njim potpisalo ugovor, već je takozvani Ugovor "daljinski" potpisalo. Takav list papira po mojoj proceni teško da mnogo vredi.
4) Zelena Avenija garantuje "vraćanje" 4500 evra (to jest isplatu 4500 evra odštete, pošto je mesto "dato na trajno korišćenje bez naknade" po Ugovoru), ukoliko dođe do problema u korišćenju parking mesta. Kako je firma Zelena Avenija osnovana pre 2 godine za potrebu izgradnje kompleksa "Zelena Avenija" njeno postojanje po završetku i useljenju kompleksa nije preko potrebno. Ukoliko se preduzeće "Zelena Aveija" ugasi kada se projekat završi, a dođe do problema sa parking mestima, u tom slučaju nema ko da vrati 4500 evra kupcu.
5) U Ugovoru za parking mesto, na listu papira je napisam samo broj parking mesta, bez skice plana i izvoda projekta gde se to dotično parking mesto nalazi.

Eto, to bi bilo moje viđenje. :)
 
Ako pogledate kupoprodajne ugovore i pazljivo ih procitate u jednom delu sa kojim nas je Javni beleznik upoznao u samom Ugovoru navodi se da su svi stanari vlasnici zajednickog prostora na datim katastarskim parcelama i da svi trajno imaju jednaka prava koriscenja istog a to se odnosi i na parking jer se nalazi na parceli koja nam svima pripada. Niko se nije odrekao tog prava. Odricali smo se samo zajednickih prostorija a zna se sta je prostorija. Postoji razlog zasto ih prodaju na crno a srecno bilo onim koji su takva mesta kupili jer ja cu prvi da trazim svoja prava kada mi se stan uknjizi ukoliko parcelizacija nije izvrsena i ne postoje katastarske parcele za ta parking mesta gde se navodi vlasnik.
 
Drage komsije, zanima me da li je pri kupovini stana Vama kao i meni receno da ce firma koja odrzava zgradu biti Facility koja je poznata po odrzavanju drugih kompleksa?
S obzirom da sam video da su nam lamele u ocajnom stanju a da je nivo ciscenja ravan nuli pozvao sam firmu koji odrzava te navedebe komplekse da ih pitam kada nameravaju da sklope ugovore sa stanarima i da startuju punom parom i dobio sam odgovor da oni nemaju nikakve veze sa Avenijom te da nisu sklapali ugovore ni sa jednim vlasnikon stana u tom kompleksu niti da su odabrani od strane Montexa kao firma za odrzavanje.
Medjutim prijatelj koji bi zeleo da kupi stan u novoj lameli kaze da su i njemu rekli da ce kompleks da cisti Facility.
Da li neko zna o cemu se ovde radi jer ocigledno da mi pojedinci nismo obavesteni o promenama.
Ciscenje je ocajno i bas me zanima ko ce da mi se javi kao firma sa kojom treba da potpisem ugovor.
 
Jeste sigurni da ste zvali odgovarajucu engleskog imena firmu ima fasilitija vise siti fasiliti frst fasiliti itf .
Vi bi kao stambena zajednica trebali da birate firmu za svoj ulaz a ne neko treci vi ce te to placati
 
Bas zanimljivo da se i ostale lamele susrecu sa svim navedenim problemima prve lamele.
Pitajte predsednike skupstine stanara Vasih lamela koje ste izabrali, oni bi trebali da znaju odgovore na Vasa pitanja.
 
Interesuje me da li i kako stanari lamele 2 i 3 placaju struju? Da li iko zna kad cemo sa industrijske preci na regularnu?
 
Kako presedavajuci, od koga izabrani i na kojoj skupstini?
Ovo pod hitno zahteva postavljanje Inicijative za sazivanje skupstine.
Pa prva nikada nije sazvana a kamo li odrzana , ko je birao doticnu gospodu?
Pa ima ljudi koji se razumeju u zakon, ne moze to tako da se radi.
 
Pozdrav svima,

Zanima me kupovina stan u lameli 4 ili 5. Neko je spomenu i buku zbog fabrike koja je u blizini pa imam dodatno pitanje oko toga jer imam dilemu koju lamelu izabrati. Stanovi bi gledali ka Toišnom Bunaru (lamela 4) i ka zemunskom parku (lamela 5)
Kod lamele 4 se nalazi Quadro Pack (proizvodnja ambalaže), a kod lamele 5 se nalazi zgrada Future (za koju ne znam da li i dalje radi).
Budući da se tu gradi nisam mogla da procenim koliko su te zgrade blizu ili daleko i slično.
Da li neko ima više informacija oko buke?

Hvala
 
PotencijalniKupacL4":8w7l6uh5 je napisao(la):
Pozdrav svima,

Zanima me kupovina stan u lameli 4 ili 5. Neko je spomenu i buku zbog fabrike koja je u blizini pa imam dodatno pitanje oko toga jer imam dilemu koju lamelu izabrati. Stanovi bi gledali ka Toišnom Bunaru (lamela 4) i ka zemunskom parku (lamela 5)
Kod lamele 4 se nalazi Quadro Pack (proizvodnja ambalaže), a kod lamele 5 se nalazi zgrada Future (za koju ne znam da li i dalje radi).
Budući da se tu gradi nisam mogla da procenim koliko su te zgrade blizu ili daleko i slično.
Da li neko ima više informacija oko buke?

Hvala

Dragi potencijalni kupce, pre nego sto se odlucis gde ces da kupis stan i nakoju ce stranu biti okrenut , treba da znas nekoliko egzistencijalnih pitanja i upoznas se sa konceptom koji te ocekuje u Zelenoj Aveniji:

1. Kupis stan i potpises gomilu papira prilikom primopredaje
2. Onda investitor iskoristi tvoj potpis i potpis tvojih komsija da ih bez vaseg znanja iskoristi u svrhu formiranja stambene zajednice, izbora svog coveka za Upravnika zgrade, koji ce zatim dalje delovati u korist investitora a na stetu stanara i sklapati stetne i dugogodisnje ugovore o (ne)odrzavanju zgrade opet sa firmom u njegovom vlasnistvu bez ikakvih referenci, otvarati kafice i vrtice itd. itd.

Tako ti je to potencijalni buduci komsija. A u narednom periodu ce ovde biti postavlhene informacije o tome kako se stvari odvijaju.

Ovo je infirmacija iz Lamele 1, a prica ce se na slican nacin odvijati i u lamelama 2 i 3 jer se bolest prenela i na te lamele. A 4 i 5....da li ima buke pitate....eeeeee.....
 
Zanima me koliko dugo ste vi placali industrijsku struju?
Jesu li Vam je fakturisali na Vase ime ili ste morali da je placate na crno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556087#p556087:3cr7u81a je napisao(la):
Samaricanin » Uto Jul 31, 2018 5:32 pm[/url]":3cr7u81a]
PotencijalniKupacL4":3cr7u81a je napisao(la):
Pozdrav svima,

Zanima me kupovina stan u lameli 4 ili 5. Neko je spomenu i buku zbog fabrike koja je u blizini pa imam dodatno pitanje oko toga jer imam dilemu koju lamelu izabrati. Stanovi bi gledali ka Toišnom Bunaru (lamela 4) i ka zemunskom parku (lamela 5)
Kod lamele 4 se nalazi Quadro Pack (proizvodnja ambalaže), a kod lamele 5 se nalazi zgrada Future (za koju ne znam da li i dalje radi).
Budući da se tu gradi nisam mogla da procenim koliko su te zgrade blizu ili daleko i slično.
Da li neko ima više informacija oko buke?

Hvala

Dragi potencijalni kupce, pre nego sto se odlucis gde ces da kupis stan i nakoju ce stranu biti okrenut , treba da znas nekoliko egzistencijalnih pitanja i upoznas se sa konceptom koji te ocekuje u Zelenoj Aveniji:

1. Kupis stan i potpises gomilu papira prilikom primopredaje
2. Onda investitor iskoristi tvoj potpis i potpis tvojih komsija da ih bez vaseg znanja iskoristi u svrhu formiranja stambene zajednice, izbora svog coveka za Upravnika zgrade, koji ce zatim dalje delovati u korist investitora a na stetu stanara i sklapati stetne i dugogodisnje ugovore o (ne)odrzavanju zgrade opet sa firmom u njegovom vlasnistvu bez ikakvih referenci, otvarati kafice i vrtice itd. itd.

Tako ti je to potencijalni buduci komsija. A u narednom periodu ce ovde biti postavlhene informacije o tome kako se stvari odvijaju.

Ovo je infirmacija iz Lamele 1, a prica ce se na slican nacin odvijati i u lamelama 2 i 3 jer se bolest prenela i na te lamele. A 4 i 5....da li ima buke pitate....eeeeee.....
Postovani komsija,
hvala Vam na informacijama koje su me nagnale da angazujem tim advokata i vestaka kako bih se raspitao o svemu navedenom.
Gle cuda , prva stvar koju su mi advokati rekli pogledavsi moj ugovor je nistavost tacke o odrzavanju.
Ona je protivna zakonu i nije im jasno koji zdravorazuman advokat ju je mogao staviti u ugovor i nas dovesti u zabludu jer je u suprotnosti sa osnovnim odredbama zakona i sto se tice odabira firme i cene. Sto se tice te tacke nistavna je, tako da nas kupce ta tacka ne obavezuje ni na sta. Jedino sto ta tacka moze da proizvede je tuzba stanara. Svaki advokat ce vam to reci tako da slobodno mozete da ih tuzite.
Vec sam rekao advokatima da sto se mene tice udju u postupak kako bi mi komsije koje smo se nedavno uselile i koje ce tek da se usele svoja prava ostvarili na pravi nacin.
Drruga stvar je vezana za zapisnik o formiranju zajednice.
Moje ime na tom zapisniku automatski dovodi do podnosenja krivicne prijave protiv svih ucesnika pojedinacno.
Znam sta sam potpisao i ne moze niko da mi nametne svoje zelje tako da ce biti bolje da se moje ime niti ime bilo kog komsije neovlasceno nadje na bilo kom zapisniku u svhu bilo koje odluke bez da sam pozvan na skupstinu i licno ucestvovao u donosenju odluka iste.
Ukoliko Vam treba pravna podrska rado cu Vam pomoci.
Hvala Vam na otvorenosti i podrsci u ostvarenju prava stanara.
 
Pazljivo pratim sta se desava u Aveniji, ali ovo je prevrsilo svaku meru.

@ombudsman
Treba sve 3 lamele da podnesu kolektivnu prijavu protiv investitora i da se ovo resi vec jednom.
Nivo bezobrazluka je prevazisao sve mere.

Treba organizovati sastanak gde bi nam komsije iz L1 prenele do kakvih informacija su dosle, da budemo svesni sa kim imamo posla.
 
Nazalost imate posla sa drskim i bezobraznim investitorom koji na svaki nacin pokusava da sebi uzme lovu .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556388#p556388:wcs21uyp je napisao(la):
zal2 » Čet Avg 02, 2018 10:24 am[/url]":wcs21uyp]Pazljivo pratim sta se desava u Aveniji, ali ovo je prevrsilo svaku meru.

@ombudsman
Treba sve 3 lamele da podnesu kolektivnu prijavu protiv investitora i da se ovo resi vec jednom.
Nivo bezobrazluka je prevazisao sve mere.

Treba organizovati sastanak gde bi nam komsije iz L1 prenele do kakvih informacija su dosle, da budemo svesni sa kim imamo posla.
Vec sam video sa kim imam posla kada sam cuo gospodina, predsednika druge lamele koji je rekao besnim stanarima prve da je na isti nacin registrovao drugu i trecu lamelu.
Ne bi mi tesko da zastanem par trenutaka da cujem sta se desava.
Da li ste vi iz druge lamele izglasali Upravnika imenom i prezimenom i dali mu sva ovlascenja?
Zastita prava stanara je na prvom mestu.
Kupili smo stanove i tu je prica sa Montexom zavrsena.
Svaki potpis koji se tice moje lamele posle toga se dobija na skupstini na koju legitimno moramo biti pozvani isticanjem poziva.
Sve u protivnom se resava sudski.
Nadam se da ce biti casni pa uraditi sve po Zakonu da bismo izbegli eventualne sporove.
 
Mi nismo nikoga izglasali niti nas je iko sta pitao.

Bio sam upozoren na moguce malverzacije sa potpisom, tako da sam pazljivo citao i nista ali NISTA nisam blanko potpisao.
Lamela1 jeste, dali su im prazan papir pa se vi potpisete i onda oni to zloupotrebe.
Kod nas toga nije bilo.

I opet je predsednik izglasan i sve odradjeno bez naseg znanja.
Da je doticni gospodin dosao i rekao da hoce da bude predsednik, ja bih rekao "Ok, prijatelju, budi. Znamo ko si, i dokle god si fer ja nemam nista protiv". Ali do toga nije doslo, vec je sve proslo na "mufte" stoga sam poprilicno razocaran.

Opet ne mogu reci da nisam ocekivao ovakve stvari. Godinama sam pratio stambene komplekse po Beogradu, i svuda se desavaju razna muljanja i gluposti. Gledao i Belvil dok je bio aktuelan, i tamo su zakrvili maksimalno (imate ogromnu temu o Belvilu ovde na forumu).
 
Vrh