Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Koliko sam uspeo da zapazim poceli su sa betoniranjem "postolja" za kontaktnu mrezu. A najbolja vest je da su obelezili skretanje ka Jurija Gagarina. Malo bele farbe puno problema resi. Jos da au takvi da srede skretanje za adu i kruzni tok. I akracuje se spisak:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545716#p545716:2x8v70o6 je napisao(la):
vucko » 18 Jun 2018 12:42 pm[/url]":2x8v70o6]Da li su beše krenuli radovi na izgradnji tramvajske pruge ili tek trebaju krenuti?

na mostu su poslednjih par nedelja prisutni radnici. ja mostom prolazim u nezgodno vreme, oko deset polajedanaest prepodne te oko pet popodne, i to je verovatno jedini razlog zasto vidjam samo izmedju dvoje i cetvoro radnika, sigurno ih ima vise tokom veceri, nocu i ranom zorom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545715#p545715:15h3jwmz je napisao(la):
astrodule » 18 Jun 2018, 13:40[/url]":15h3jwmz]Najlakše je ići tramvajskom bašticom (peške ili biciklom) od Sajma do Ade, zar ne?

Ne bih baš rekao. I dalje petljavina kod mosta ne može baš da se savlada...
 
Ko je nadležan za održavanje kolovoza na samom mostu? S obzirom na to da Beograd put već godinu dana ne izlazi na teren po brojnim prijavama za dve kritične udarne rupe u pravcu ka Rakovici (okvirno na pozciji iznad same petlje).
 
Najzad su odradili horizontalnu signalizaciju za isključenja u J. Gagarina.
 
Ово са хоризонталном сигнализацијом је само резултат комплетне обнове, бар на Н.Београду.
Хоћу рећи нису наменски решавали те ситуације већ је то у склопу комплетне обнове.
Да се разумемо, то је ок.
Али штета је што некад прође много много времена.

Sent from my Note 4 using Tapatalk
 
Ne znam da li je vec bilo reci o tome, ali moram prokomentarisati neuskladjenost horisontalne i vertikalne signalizacije kada iz ulice Nikole Dobrovica hocete da presecete ulicu Tosin bunar. Do pre neki dan su "starije" (iz vremena pre novog bulevara) i "novije" (nakon pustanja novog bulevara) strelice na putu bile slicne boje i medjusobno razlicite pa je srednja traka bila cas samo za levo, cas za levo i pravo.

E sad su stavili "najnovije" strelice i trenutno kad prilazite semaforu nailazite na:
- strelice nacrtane na asfaltu koje pokazuju 2 trake za levo, a treca je za pravo i desno
- stavljen je plavi znak koji pokazuje 1 traka za levo, 1 za levo i pravo, 1 za desno i pravo
- 10tak metara pre plavog, stoji beli znak koji pokazuje 1 traka za levo, 2 za pravo i 1 za desno

Kao da razlicite sluzbe odrzavaju razlicite tipove signalizacije :bash:
 
Ja sam to prijavljivao, ali ocigledno ne vide problem u tome.

Ljudi uglavnom koriste dve trake za levo, a to nije problem jer se istovremeno pale semafori i za pravo i za levo. Očigledno rešenje je da druga traka za levo ima strelicu i za pravo i za levo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546622#p546622:oezygwni je napisao(la):
goranjak » Pet Jun 22, 2018 9:08 am[/url]":oezygwni]Ne znam da li je vec bilo reci o tome, ali moram prokomentarisati neuskladjenost horisontalne i vertikalne signalizacije kada iz ulice Nikole Dobrovica hocete da presecete ulicu Tosin bunar. Do pre neki dan su "starije" (iz vremena pre novog bulevara) i "novije" (nakon pustanja novog bulevara) strelice na putu bile slicne boje i medjusobno razlicite pa je srednja traka bila cas samo za levo, cas za levo i pravo.

E sad su stavili "najnovije" strelice i trenutno kad prilazite semaforu nailazite na:
- strelice nacrtane na asfaltu koje pokazuju 2 trake za levo, a treca je za pravo i desno
- stavljen je plavi znak koji pokazuje 1 traka za levo, 1 za levo i pravo, 1 za desno i pravo
- 10tak metara pre plavog, stoji beli znak koji pokazuje 1 traka za levo, 2 za pravo i 1 za desno

Kao da razlicite sluzbe odrzavaju razlicite tipove signalizacije :bash:

Ima više slučajeva neusklađenosti vertikalne i horizontalne signalizacije po gradu. Vertikalna signalizacija "ima prednost" u odnosu na horizontalu, tako da ako postupaš po saobraćajnom znaku III-203 ("prestrojavanje vozila") sigurno nećeš biti u prekršaju, bez obzira na to koja namena traka je izvedena na kolovozu u vidu strelica.

Takođe, na ovoj raskrsnici je nemoguće nameniti jednu traku za pravo i levo zbog zaštićenog levog skretanja, tako da su napravili kompletan haos.
 
Мали фото приказ радова на траси будуће трамвајске пруге на "Мосту на Ади", сликано дана 28. јуна 2018. из градског аутобуса 89.
Углавно се разгрће шљунак, постављају се и неки каблови, ради се углавном ....

Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
kao sto spomenuh pre par dana, radi se udarnicki stim da se na gaginim fotkama vide samo tri radnika. cetvrti, vidjen prosle nedelje, se ili krije iza sljunka ili je na godisnjem. u slucaju da je ovo drugo treba ocekivati pad produktivnosti od 25%
 
Немој тако, треба узети у обзир да је реч о најтежем градилишту у Европи.... :grand: :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548093#p548093:uzet4j8o je napisao(la):
razgradjevinar » 29 Јун 2018 02:01 pm[/url]":uzet4j8o]kao sto spomenuh pre par dana, radi se udarnicki stim da se na gaginim fotkama vide samo tri radnika. cetvrti, vidjen prosle nedelje, se ili krije iza sljunka ili je na godisnjem. u slucaju da je ovo drugo treba ocekivati pad produktivnosti od 25%
А што одмах па негативно тј. критизерки. Радника је било неких 30-так, наравно нисам могао све да сликам, јер сам сликао у покрету из аутобуса. Не виде се сви, али их има.
 
gago, da li kad kazes odrednicu "odmah" mislis na period od 6 godina od pustanja mosta za drumski saobracaj ili na 4 meseca od pocetka radova na razvlacenju sljunka po mostu a koje je stiglo do polovine...

u kom momentu bi bilo ok i nepruranjeno da ja kao gradjanin koji svakodnevno prolazi tuda i svedok je broja radnika i njihovog angazovaja kazem sta mislim o tempu radova na ovome infrastrukturnom projektu?
 
.... vide samo tri radnika. cetvrti, vidjen prosle nedelje, se ili krije iza sljunka .....
+1 :kk: :D : :kk:
zbog tebe ce morati da postavljaju i ogledala po mostu :(
da kad se prolazi, da se vidi 2 - 3 puta više radnika a i kako drugačije doci do tuceta ? :lol: :lool: :lol:
 
I posle podne je bilo zatvoreno. Oko 15h sam pokusao da predjem most nisam u tome uspeo. Ukljucenje na Gazelu je bilo do stanice kod sajma. Isao sam na Zaricev most. Nedelja samo da napomenem. Drago mi je sto sam se prisetio kako je bilo bez mosta na Adi. Covek se na dobro brzo navikne i zaboravi na sve.
 
Indijci snimali film. Snimaće ga i narednih dana po gradu.
Bilo bi lepo da su nadležni najavili zatvaranje mosta.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
И наредних дана ће бити делимично затворене неке од улица у Новом Београду, због снимања индијског филма, а више о томе на подтеми оснимању страних филмова у Београду viewtopic.php?f=13&t=3308&p=548737#p548737

PROMENE NA BEOGRADSKIM ULICAMA
U saopštenju GSP-a navodi se da se zbog snimanja filma zatvara za saobraćaj Most na Adi (smer od Careve ćuprije ka Novom Beogradu), Bulevar Zorana Đinđića (između ul. Antifašističke borbe i Španskih boraca, oba smera), Marka Hristića (u oba smera) i Put za Kovilovo, od nedelje 01.07. do 06.07.2018. godine, a menja se i režim rada linija JGP-a.

U nedelju 01.07.2018. godine, u periodu od 07:00 do 17:00 časova, zatvara se Most na Adi, smer od Careve ćuprije ka Novom Beogradu i menja se režim vožnje sledećih linija 85, 89 i 94.

U ponedeljak 02.07.2018. godine, u periodu od 06:00 do 20:00 časova, zatvara se za saobraćaj Bulevar Zorana Đinđića na delu od ul. Antifašističke borbe do ul. Španskih boraca, u oba smera, menja se režim rada linija JGP-a 17 i 68. Celog dana će za saobraćaj biti zatvorena ul. Marka Hristića (srednja i leva saobraćajna traka) u smeru ka ul. Jurija Gagarina.

U utorak 03.07.2018. godine, celodnevno, zatvara se za saobraćaj ul. Marka Hristića, smer ka ul. Jurija Gagarina, kao i krajnja leva saobraćajna traka u smeru ka ul. Đorđa Stanojevića. Vozila sa linije 85 saobraćaće izmenjenom trasom.

U periodu od srede 04.07. do 06.07.2018. godine, celodnevno, zatvara se za saobraćaj Put za Kovilovo. Vozila sa linije 106 ići će izmenjenom trasom.

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/29 ... rasa-video

 
Vrh