Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Uf , dobro je sto su osavremenili , nekada je bio onaj stari prikaz foto-aparata na znaku,
ja pito svoju decu dal znaju za šta je to znak , odgovorili
pa...za harmoniku :lol: :lool: :lol:
 
To je neki stari propis iz SFRJ koji zabranjuje fotografisanje železničke infrastrukture u celini ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550106#p550106:2e1prw6y je napisao(la):
boca-ica » 08 Jul 2018 04:21 pm[/url]":2e1prw6y]Uf , dobro je sto su osavremenili , nekada je bio onaj stari prikaz foto-aparata na znaku,
ja pito svoju decu dal znaju za šta je to znak , odgovorili
pa...za harmoniku :lol: :lool: :lol:
file.php
Hrvatska se otcepila pre 30 godina, čak ni dvaput polufinale Mundijala im nije bilo dovoljno da shvate to. MASPOK je pobedio, uzeli su šta su hteli tako da neće više špijunirati naše pruge.

Mindset "zaštitara" koji me je lani "uhapsio" jer sam fotkao po rasputnici g...
 
pa i nisu osavremenili, danas svi slikaju telefonima tako da im po logici ovaj znak zabranjuje slikanje foto aparatima.

Realno u 21. veku ko hoce nesto da fotografise i spijunira uradice to...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Suština je da bilo ko može da uđe u sve tunele BG Čvora, ne daj bože izvrši neku sabotažu a da ga niko ni ne otkrije. A oni treniraju strogoću sa tim JNA momentina koji su imali smisla 1958. godine ali ne i 2018. godine...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549974#p549974:3gvsjfkk je napisao(la):
solecar » Ned Jul 08, 2018 1:48 am[/url]":3gvsjfkk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549964#p549964:3gvsjfkk je napisao(la):
Stefan91 » Ned Jul 08, 2018 12:39 am[/url]":3gvsjfkk]Bravo Sole,odlično si napravio mape. :kk: Jedna mala sugestija,možda bi bilo dobro da na prvoj mapi dodaš i stajališta 17-ce i 18-ce kod Mostara,bliže Gazeli,da i to uđe u neko šire područje,jer i tu dosta ljudi presedaju. Možda čak i stajališta ispod petlje,linije 23,37,46,55. :D
Hvala na sugestiji. Ubaciću i to, nije problem. Jedini razlog zašto to nisam ubacio je zato što mislim da nije baš tako blizu i zgodno za dolazak , ali sad kad ti to spomenu, obzirom da tu staje i 36 koji vodi do Prokopa , vidim da bi bilo korisno i to ubaciti.

P.S.
Bio je i komentar za gospođu koja nije znala gde ima prodavnica u blizini. Na koji način bi bilo najbolje da ove "panoe" (fotografije) ponudim nadležnima i kome?

Možda da odneseš zaposlenima na železničkoj stanici,ljudima koji rade na blagajni,pa neka ih oni ištampaju,pa neka zalepe na informacione table,kod redova vožnje. :D
 
СТУ и екипа су давно показали бесмисао било каквог обезбеђења на железници. Данас се изнајмљују дугмад за кошуљу са бежичном камерицом за преписивање што се јавно рекламира по интернету, свако би могао тако да сними цео Прокоп, а и више ако би желео.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550163#p550163:2by6kr1a je napisao(la):
Dzigi Bau » Ned Jul 08, 2018 7:05 pm[/url]":2by6kr1a]https://www.youtube.com/watch?v=Y5znzozo_dg
Kasni kao po obicaju
 
Imam jedno pitanje u vezi zvučnih najava na Prokopu.

Ozvučenje se sasvim lepo čuje u pothodniku, čekaonici ali na peronima nije zvučalo tako. U prvom trenutku sam pomislio da ozvučenje primera radi na 3. peronu na kome sam čekao bg voz nije ispravno pošto se uopšte nije čula najava za drugi voz na drugom peronu. Međutim kada je naišao bg voz koji sam čekao, ozvučenje je bilo ukjlučeno i dobro se čulo. Deluje mi kao da najava radi samo za peron na koji voz dolazi ne i za ostale perone. Kakva je praksa po tom pitanju u inostranstvu?
 
4 pripadnika vrste BG Taksisti vrebaju svoje zrtve i skacu im za vrat namerno ispred ulaza, svesno ignorisuci taksi stanicu gle slucajnosti kapaciteta 4 taksi vozila...

742eac12270edc104f05a32aa7df4e54.jpg
7635a46cb7ec125db2dbf6313186ca40.jpg
5837d97b1f3b0048395429414e94e42c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zabranjeno fotografisanje na glavnoj gradskoj železničkoj stanici??? Pa koji je bolesnik to smislio? Kako se ta osoba zove?
 
@Bulbuderac: Pročitao si mi misli, taman sam hteo da pitam šta se događa sa taksi stanicom.
@Zuma: Zabranjeno je fotkanje na svim železničkim stanicama, po međunarodnim propisima. Može samo uz dozvolu stanične uprave.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550177#p550177:2vnzhf39 je napisao(la):
DzonTravolta » 08 Jul 2018 07:47 pm[/url]":2vnzhf39]@Bulbuderac: Pročitao si mi misli, taman sam hteo da pitam šta se događa sa taksi stanicom.
@Zuma: Zabranjeno je fotkanje na svim železničkim stanicama, po međunarodnim propisima. Može samo uz dozvolu stanične uprave.
Ljudi se na stanicama sastaju i rastaju. Upravo su to prava mesta za slikanje i tako je u praksi bilo oduvek. A pogotovo je tako u modernoj kulturi selfija maltene u i sopstvenom WC-u. Ljudi sad mogu da nose čak i naočare sa ugrađenom kamerom koje su u slobodnoj komercijalnoj prodaji a koje sasvim bukvalno mogu da snimaju sve što oni rade. Pa je ta priča o neklim tobožnjim bezbednosnim zaštitama sasvim obesmišljena. Možda ponegde postoje neki davno zastareli lokalni propisi, ali ne znam za međunarodne. Koji su to međunarodni propisi?
 
Može i tebi i meni to da smeta, naši su implementirali standarde kakvi su zaostali iz SFRJ (i, pride, koriste se u SAD, Španiji, itd. danas). Slikaj dok te ne ufate. ;)
 
реликт СФРЈ. фоткао сам возове и станице у Британији, Француској, Холандији, Италији, Немачкој, Аустрији, Данској и Шведској и никада ми нико пришао није, нити било шта рекао. а опет, сликао сам и по ГЖС, Прокопу, НС, Суботици и ко зна где све, и опет ми нико ништа није рекао. биће како коме западне :)
 
Neće nikakvo obezbedjenje cimati ikada bilo koga zbog selfija ili fotkanja telefonom .... ali ako neko donese profi opremu, tripod i fotka specifične delove infrastrukture, to već neće dozvoliti, ako vide. Uostalom, i velika je razlika između ta dva načina fotografisanja, različit je cilj, različite su namere.
 
Pa sam video ti je dokaz da nije tako. Pogledaj refleksiju u staklu prozora vagona. Čovek nosi običan mobini telefon u ruci.


A zatim ga radnik na info pultu upozorava.

Pogledajte prilog 1
 
Vrh