Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Ako vam je neka uteha, to je uglavnom problem koji se javlja rano ujutru i u popodnevnom periodu, kad roditelji dolaze da ostave i pokupe klince iz vrtića.

U drugim periodima dana toga gotovo da i nema. A posebno nema uveče, jer su svi ti koji tu redovno dolaze već dobro naučili da uveče na Studentskom trgu dežuraju Bumbari koji pišu kazne svakome ko uđe u Vasinu tako da se svi upućeni drže dalje od nje u tim satima.
 
Počela je rekonstrukcija i sanacija podzemne garaže "Pionirski park".

Početak radova je maj 2018-te, a rok za završetak je januar 2019-te godine.

34p0u1x.jpg
 
У "Делта граду" од 02. јула 2018., почиње наплата паркирања. Предпостављам да ће се сад због овога брже проналазити слободна паркинг места.

 
Po meni je to pogresan potez koji ce smanjiti promet u ovom TC

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Из "Делта града" су утврдили да скоро 1/3 паркираних возила у њиховој гаражи припадају људима који не долазе у куповину у овај т.ц., него људима који раде у оближњим предузећима која су рецимо у кругу од 1 км, или људим који долазе на неки од састанака ту негде у близини, који долазе у посету пријатељима или родбини који живе у Белвилу или сличне ситуације !!!
Рецимо, зна се да је у т.ц. Ушће је своју колекцију спортско-ексклузивних аутомобила држао један тајкунчић из "њихове лепе" ! Био је, пре неких годину и нешто и чланак у једним дневним новинама о томе.
 
Гага":1za6m60y je napisao(la):
Из "Делта града" су утврдили да скоро 1/3 паркираних возила у њиховој гаражи припадају људима који не долазе у куповину у овај т.ц., него људима који раде у оближњим предузећима која су рецимо у кругу од 1 км, или људим који долазе на неки од састанака ту негде у близини, који долазе у посету пријатељима или родбини који живе у Белвилу или сличне ситуације !!!
Рецимо, зна се да је у т.ц. Ушће је своју колекцију спортско-ексклузивних аутомобила држао један тајкунчић из "њихове лепе" ! Био је, пре неких годину и нешто и чланак у једним дневним новинама о томе.
Čudi me da nije i više od 1/3. Toliki Belvil, parking mesta se kupuju, dosta porodica ima po dva auta...
 
Parking između Narodne skupštine i Vlajkovićeve je ruglo. Neki ljudi u civilu koji se predstavljaju kao policajci teraju ljude koji parkiraju i određuju gde će ko parkirati. Užas. I to napominjem da kažem kao biciklista u prolazu a ne oštećeni vozač motornog vozila.

Takođe i deo oko Crkve Svetog Marka koji je zapravo parking za ljude koji dolaze iz pravca Pošte.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548463#p548463:2tlxf8z4 je napisao(la):
laki72 » Today, 01:57[/url]":2tlxf8z4]Po meni je to pogresan potez koji ce smanjiti promet u ovom TC

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Pretpostavljam da se prva dva sata neće naplaćivati, a to je sasvim dovoljno i za kupovinu, a i za viđanje u kafiću.

U Ušću su rampe takođe spremne, tako da to neće biti razlog za biranje tržnog centra na NBG.
 
U Uscu rampe nisu spremne vec uveliko funkcionisu, 3 sata je besplatno i vec se vidi razlika u tome koliko vremena je potrbno da nadjes parking mesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se primećuje veća gužva u okolini sa obzirom da su mnogi koristili tu garažu kao Park & Ride (sudeći po registracijama koje sam tamo viđao)
 
Гага":gsjdyj7p je napisao(la):
Из "Делта града" су утврдили да скоро 1/3 паркираних возила у њиховој гаражи припадају људима који не долазе у куповину у овај т.ц., него људима који раде у оближњим предузећима која су рецимо у кругу од 1 км, или људим који долазе на неки од састанака ту негде у близини, који долазе у посету пријатељима или родбини који живе у Белвилу или сличне ситуације !!!
Рецимо, зна се да је у т.ц. Ушће је своју колекцију спортско-ексклузивних аутомобила држао један тајкунчић из "њихове лепе" ! Био је, пре неких годину и нешто и чланак у једним дневним новинама о томе.
To se po meni resava besplatnim parkingom za prvih sat ili dva, kao i jeftinijim parkingom za one koji su nesto kupili u TC.


astrodule":gsjdyj7p je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548463#p548463 je napisao(la):
laki72 » Today, 01:57[/url]":gsjdyj7p]Po meni je to pogresan potez koji ce smanjiti promet u ovom TC

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Pretpostavljam da se prva dva sata neće naplaćivati, a to je sasvim dovoljno i za kupovinu, a i za viđanje u kafiću.

U Ušću su rampe takođe spremne, tako da to neće biti razlog za biranje tržnog centra na NBG.

Iz teksta koji je ovde okacen nigde nisam video da se planira besplatan period.
Bulbulderac17":gsjdyj7p je napisao(la):
U Uscu rampe nisu spremne vec uveliko funkcionisu, 3 sata je besplatno i vec se vidi razlika u tome koliko vremena je potrbno da nadjes parking mesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da tri sata je za mene i previse, ali kad idem sa cerkom, tinejdzerim, biće placanja, garant ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Tri sata u Uscu je taman, jer ljudi idu i u bioskop. Nadam se da je tako i u Delti.
 
Po meni parking treba uvek i svuda da se plaća. Govorim o centru grada i komercijalnim objektima.

Postoje primeri gde se uz račun možeš osloboditi plaćanja parkinga i time automatski prestaješ da budeš P&R
 
Da, tako je u Tempu kod Obilićevog stadiona, ako imaš trošak preko hiljadu dinara ili koliko imaš besplatan parking, tako je i u Ziri sa Verom.
 
Za četiri garaže je odavno raspisan tender za javno-privatno partnerstvo: Studentski trg, Vlajkovićeva, Skerlićeva i Fruškogorska.

Rok pomeran više puta, izgleda da se niko ne javlja. Nešto mi u glavi da je poslednji put rok bio produžen do nekog juna, ali ne mogu da nađem info.

Čim svi ćute, a novog roka nema, izgleda da je pokušaj da se garaže reše kroz jpp, prop'o!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
I treba da propadne tender. Grad i Parking servis ne žele da investiraju već da naplaćuju iscrtane bele linije na trotoaru i da nam serviraju priču da navodno nisu sposobni da samostalno investiraju u profitabilnu delatnost.
 
Ако неко од јавних предузећа има новца за даље инвестирање то су Паркинг сервис и Јавно погребно.
 
Zar garaža u Vlajkovićevoj nije namenjena Skupštini Srbije??? Šta ima tu JPP kada će tu da se parkiraju poslanici i predstavnici obližnjeg ministarstva kulture?
 
ma radiće to sami, imaju para i već znaju da će da bude isplativo i ima da ukinu ovaj tender ili ga obustave, kako već.
 
Moja teorija je da neće sami da rade jer bi to značilo da rade nešto što će donositi čist profit tek nekoj sledećoj vlasti u kojoj možda oni neće biti.

Oni ne rade ništa za Grad i građane već samo za sebe.
 
Sve piše na sajtu Parking servisa:

Привремено затворено паркиралиште „Цветкова пијаца“

ЈКП „Паркинг сервис“ обавештава кориснике својих услуга да паркиралиште „Цветкова пијаца“ неће радити од недеље, 01. јула, због радова на уклањању дела монтажно-демонтажне конструкције.

За време радова на уклањању дела челичне конструкције паркиралишта, обновиће се и улегнућа стубова на доњем нивоу паркинг простора. После радова, корисницима паркиралишта „Цветкова пијаца ” биће на располагању 81 паркинг место, од којих једно место за паркирање возила особа са инвалидитетом.

ЈКП „Паркинг сервис” захваљује корисницима на стрпљењу и разумевању током трајања радова и апелује на возаче да се паркирају на оближњим објектима.

http://parking-servis.co.rs/blog/2018/0 ... 2%d0%b5-2/
 
Vrh