Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Свакако, али да прво решимо основно:

1. I перон и колосеци 1 и 2 нису изграђени?
2. Где се воз поставља у а, ц или е?
3. Колико је поуздано да ће Бг воз увек бити постављен на тим колосецима и којим?
 
Да, 1. перон није изграђен. Мислим да је стајање БГ воза условљено тиме да ли долази из правца Карађорђевог парка или Раковице.
 
Od kako je AV svečano otvorio Prokop , BG: voz staje onako kako sam napisao. Kolosek 8 za Ovču , 3 za Batajnicu , a 6 za Resnik (pridodato po puštanju linije 2).
 
To je зато што се са колосека 8 може ићи у десни тунел Стадион (правац ка Карађорђевом парку и десном колосеку тунела Врачар), а на колосек 3 се долази из левог тунела Стадион (правац од Карађорђевог парка и левог колосека тунела Врачар), док се колосеком 6 просто право продужава на тунеле Дедиње (који се налази између два улаза/излаза у тунеле Стадион).
 
Šta mislite o peticiji da se stanice Trolejbusa izmeste malo bliže Mostaru i Gazeli kako bi se manje pešačilo do stanice?
 
O kojim stanicama pričaš, "Muzej Jugoslavije" ili "Ortopedski zavod"?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550570#p550570:r88mwnnb je napisao(la):
Nurko7000 » Uto Jul 10, 2018 1:08 pm[/url]":r88mwnnb]Свакако, али да прво решимо основно:

1. I перон и колосеци 1 и 2 нису изграђени?
2. Где се воз поставља у а, ц или е?
3. Колико је поуздано да ће Бг воз увек бити постављен на тим колосецима и којим?

Мислим да би било добро и да избаце уопште реч "перон" са назнака и да буде наглашено "Колосек 1, 2; Колосек 3, 4 итд.) И даље не схватам зашто је битно да знамо који је перон и колосек, када је довољно да се каже Воз долази на Колосек 5.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550612#p550612:3jve4k29 je napisao(la):
solecar » 10 Jul 2018 01:36 pm[/url]":3jve4k29]O kojim stanicama pričaš, "Muzej Jugoslavije" ili "Ortopedski zavod"?
Mislim na stanicu muzeja u smeru ka gradu, da se prebaci nekih 100m bliže Mostaru i da se tako smanji pešačenje i smanji prelazak ulice.
 
Информација о броју перона је тако непотребна и само збуњује. Колосек 5 и ћао, па баш ако треба поделити на секторе колосек 5а или колосек 5ц да се зна да ли воз стаје на средину, исток или запад. Али препостављам да су у подходницима исписани бројеви перона, па ова упрошћена скица треба да демистификује заврзламу.

Pogledajte prilog 1
 
Слажем се, али мислим да постоје неки железнички прописи о посебном нумерисању перона и колосека.
 
И скраћена верзија за лакше сналажење...
 
@solecar Пише за сада тако и као што је @Nurko7000 рекао само збуњује путнике. У Аустрији нисам виђао да се на станицама сем колосека назначава перон, није лоше да ако неко иде код ових на инфопулт да упути примедбу на то, непотребно је.

Што се прописа тиче, нисам сигуран да су ови наши способни да ишта ураде како треба. Прокоп су отворили тако што су у потходницима исписали само путоказ на пероне, а нису назначили на којем перону је који колосек (накнадно су то изменили). Сећам се да се неко баш жалио како је чуо на разгласу да воз пристаје на одређени колосек, сишао у потходник и видео само ознаке за пероне. Пожалио се раднику на станици и овај га у најлепшем простачком маниру одувао.

Ова слика коју је поставио Игор илуструје ту апсурдну ситуацију
file.php
 
Najlepši i najmoderniji automati su zaklonili najlepše i najmodernije postere "Srbija Voza".
Pih, šta ćemo sad...
 
Jeste malko zbunjuce , bolje bi bilo da znak pruža punu i preciznu informaciju
umesto samo broja platforme, da piše sve, na pr.
platforma-peron br. 5 za koloseke 8 i 9

Moralo bi to da piše piše i na onim površinskim ,,kucicama,, koje stepenicama vode baš na platforme- perone
te vrlo često u žurbi i sam pogrešim jer su NEobeležene
pa tek kad sidjem do pola vidim da sam omašio .... kad se čovek nadje u vremenskom škripcu da stigne na polazak
taj iznudjeni povratak na ,,krov,, i ponovni silazak kroz narednu kucicu
ne samo da ,,izadje na nos,, nego i bude opasno da se ne strmekne niz stepenice pokušavajuci da se nadoknadi izgubljeno vreme
:sesir:
Nesto me kopka sa predhone strane :?
(ko ne voli prava nek preskoči daljnje čitanje posta kako bi izbegao smaranje )

DzonTravolta wrote : ...Dakle, reč je o podzakonskom aktu proisteklom iz Zakona o odbrani. Žalite se Ani Brnabić ili Vulinu. :mrgreen:
Čak su "zbrinuli" i metro unapred....
Hm... :roll:
Ilustrovacu banalnim primerom kako bi svi razumeli :D

Kada u zakonu piše jasno ,,.... propisuje se to i to za kokošija jaja,, pod zakonski akt ne pojašnjava na osnovu njega
propisujuci odredbe koje se odnose na guščija, ćureča i dr. jaja . Vec može samo precizira pojašnjenje vezano za navedena kokošija

Shodno tome ispravno je upravo obrnuto
da je u zakonu napisano ,, propisuje se to i to za jaja (bez odredbe čija) onda pod zakonski akt može da se oslanja na njega ,
pa da precizira i nabraja čija sve jaja obuhvata


Kako se u postovima priloženi pod zakonski akti ne odnose na zakonski jasno definisani i upotrebljeni termin ,,vojni,,
oni medjusobno i nemaju ikakve veze , i nema uporište- ni osnovu , te NEmože ni proizilaziti jedan iz drugoga
u pod zakonskom ne pojašnjava se vojni vec strateški pojam
Znači znak zabrane fotografisanja nije postoavljen po tom zakonu , dapače vec je postavljen suprutno tom zakonu
jer Prokop devinitivno nije vojni vec strateški objekat
:sesir:
 
A ako piše u podzakonskom aktu železnička stanica (kao u gornjem slučaju)?
Pritom: nemoj da zaboraviš - vojska teorijski može, kad god poželi, da koristi bilo koji objekat od javnog značaja, jer ima prioritet u odnosu na civile. Sad... Što je to uglavnom besmisleno, objasni ti tamo nekome.
 
Kome da ja objasnim kad nisam Čarolijaš :lol:
Mozda ovde ima i nekog pravnika, kome je to u malom prstu , pa nek pokuša on da raščivija zavrzlamu :D

... teorijski može, kad god poželi,...
teoriski i moja baba može, kad god poželi da postane deda, ali to nece promeniti pravnu činjenicu da je ona moja baba ma šta god uradila
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550765#p550765:33pmctt5 je napisao(la):
boca-ica » Uto Jul 10, 2018 10:25 pm[/url]":33pmctt5]Jeste malko zbunjuce , bolje bi bilo da znak pruža punu i preciznu informaciju
umesto samo broja platforme, da piše sve, na pr.
platforma-peron br. 5 za koloseke 8 i 9

Свакако је доста ствари које су урадили лоше урађено, оно што пар нас замера јесте што је заиста непотребно да просечан путник уопште размишља где је који перон, када му је једино битно на ком колосеку стаје воз, док рецимо информација Колосеци 8 и 9 би много једноставније била него да пише Перон 5 за колосеке 8 и 9, нарочито када се на табли налази више информација. Дакле додаје се информација која нема никавку корист, сем да збуни путнике. Што и @Nurko7000 навео, да се на колосецима назначе сегменти (а, б, ц итд.), јер су сами перони поприлично дугачки, а не зна се у ком делу ће се воз зауставити.
Мислим да је највећи проблем што ови који су задужени за све ово немају појма ни како изгледа воз, а камоли каква је пракса у свету и шта је потребно путницима.
 
Propisi su propisi to sto 90% ne zna sta je peron a sta kolosjek naucice
U jednom od 2 podhodnika nisu oznacili i perone i kolosjeke vec samo perone
Najava bi trebala da glasi peron taj i taj kolosjek taj i taj sektor taj i taj
Znaci najava da se poboljsa i okace sve oznake
 
Meni je ova podela na sektore previse za nase uslove. Pa kada pogledam ono pretrcavanje preko koloseka i nemanje navike da se pothodnik iskoristi prosto mi je neverovatno da se ljudi nauce na sektore kada nisu sigurni ni na koji peron treba da izadju i sa koje strane tj koloseku cekaju voz.
 
Propisi su propisi to sto 90% ne zna sta je peron a sta kolosjek naucice
Upravo to propisi su jasni i ne treba izmišljati na šta se odnose kad je vec jasno definisano i odredjeno u njima samima.
tamo gde to nije jasno i izričito naznačeno, onda se pod zakonskim propisima to pojašnjava i definiše .
a
Putnici koj NE putuju često nemaju nikakve potrebe da uče i pamte koja platforma-peron obuhvata koje koloseke
da li peron 5 obuhvata 7 i 8 ili 8 i 9 kolosek :roll: (bez gledanja u gornji crtež ni ja kao čest korisnk to nisam zapamtio)
vec potreba je da se lako i brzo ukrcaju prateci jasne oznake
ovakvim lošim oznakama , gubi se vreme i otežava se ukrcavanje i pripadne muka od toga ama baš svakome
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550752#p550752:2db5hcxy je napisao(la):
DzonTravolta » Уто Јул 10, 2018 10:04 pm[/url]":2db5hcxy]Najlepši i najmoderniji automati su zaklonili najlepše i najmodernije postere "Srbija Voza".
Pih, šta ćemo sad...
Могли би овакве постере и у Вуков Споменик доле где су некада стајали..
 
И даље остаје нејасно која је корист од тога да знамо који је перон у питању, много је лакше да са разгласа чујеш воз долази на трећи колосек, него да најављује: воз долази на други перон, трећи колосек. Исту ствар каже, само беспотребно закомпликује убацивањем перона.
 
Za svako rešenje mi nalazimo problem.

Bukvalno ne postoji metro ili železnička stanica u Evropi na kojoj mi je bilo nešto nejasno. Upravo zato volim da se u inostranstvu vozim vozovima i metroom. Bez da ikoga nešto pitam se snalazim. Kupovina karata, oznake, peroni, smerovi, presedanja, sve je jasno.
 
Vrh