Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

U mom ugovoru nadoknađuje se samo razlika evt. manjka do dozvoljenih 3%

Npr. Ako bi za stan od ugovorenih i plaćenih 100 m2 po izgradnji bilo utvrđeno da je zapravo površine 96.5, investitor bi nadoknadio cenu 0.5m2, u parama oko 850 evra. A ovih preplaćenih 5.100 evra bi u takvom slučaju diglo cenu kvadrata stana za 53 evra, npr. sa 1.700 na 1.753. Nije baš neznatna razlika...

Ja i meni slični koji još uvek čekamo primopredaju možemo sad samo da teoretišemo o tome i u isto vreme nadamo da izvedeno stanje samo minimalno odstupa od projekta.
7cce74510a22446059a924eeb5ad2093.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Angazuj geodetu sa licrencom da premjeri i napravi elaborat i crtez sa stvarnjim stanjem .A taj ofrlje sto je uradio provjeri da li ima licencu pa ga prijavi da ostane bez iste
 
Da. Nema tom prepucavanju kraja.

Takodje tražila sam da mi na primopredaji priloze i sertifikat o ugradjenom parketu. Rekli su mi da cu dobiti traženi sertifikat. Gledali su me u oci.

Obavesticu vas kako je to prošlo.
 
Koliko mi je poznato, novogradnje se uglavnom i ciljaju da budu minimalno manje od tih predugovora (unutar tolerancije), kako se ne bi slucajno desilo da neko dobije veci stan nego sto je platio (posto odstupanja uvek postoje).

(ne pokusavam da opravdam, samo kazem sta sam cuo, ljudi koje znam da su kupovali pre nego sto je bilo gotovo, uglavnom su ostali kratki za koji kvadrat :( )
 
Znaci to onda nije slucaj samo sa VK vec i sa svim drugim novogradnjama? Svaki investitor ce sigurno na bilo koji nacin pokusati da zgrne jos koji dinar. Neka je to i 100 dinara, on je u plusu. Ovde u ovom slucaju na manjoj kvadraturi u drugom slucaju na losijem i jeftinijem parketu i tako u krug. Sta je sledece?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Inače, Otokara Kersovanija je raskopana ispred VK, rade cevi.
Takodje, rade lim na zgradi 8
 
Prošao ja pre sat vremena... Menjali neki lim na četvrtom spratu u Bilećkoj... A u OKeršovanija polažu cevi za toplovod od VStepe do Bilećke, na tom delu je naravno i saobraćaj u prekidu. (nemam slike)
a0eb50daf500c8c648a571a22bc2cdc0.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Na koju se kvadraturu onda uknjiži takav stan? Na ono što je po ugovoru ili na stvarnu kvadraturu koju je neko možda izmerio ? Na koju kvadraturu se plaća porez? Niz pitanja se otvara...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550856#p550856:iqmok3ix je napisao(la):
ChungaLunga » Sre Jul 11, 2018 11:42 am[/url]":iqmok3ix]Znaci to onda nije slucaj samo sa VK vec i sa svim drugim novogradnjama

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Tih famoznih 3% koje zapravo niko ne zna cemu sluze objektivno u ugovoru je odavno smisljeno kod investitora. Mnogi su pregovorima uspevali da ih izbace iz ugovora, ali vecina, ne razmisljajuci koji to iznos moze da bude, pristaje na to.

Stan po pravilu uvek ispadne manji, a investitor taman na tome zaradi po stanu da mu recimo kupatila ispadnu "gratis". Za investitore odlicna fora za ustede u radovima i dodatnoj zaradi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550878#p550878:3l7imeu9 je napisao(la):
dejjan » Sre Jul 11, 2018 1:13 pm[/url]":3l7imeu9]Na koju se kvadraturu onda uknjiži takav stan? Na ono što je po ugovoru ili na stvarnu kvadraturu koju je neko možda izmerio ? Na koju kvadraturu se plaća porez? Niz pitanja se otvara...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Stan se knjizi na stvarnu kvadraturu koja se utvrdjuje po zavrsetku objekta na osnovu koje se dobija upotrebna dozvola.

Ona prodajna kvadratura je orjentaciona.
 
Evo na primer - ja:
Došli smo sa advokatom, imali jedno 20 tacaka koje smo želeli da izmenimo, oni su dozvolili da se samo soda sledece- da ono što proističe iz zakona ima kumulitivan efekat sa onom što proističe iz ugovora. To je bukvalno jedina izmena koju su uvažili.
Džabe sve što smo tražili, nonšalantno su odbili. Take it or leave it.
 
Koliko sam razumeo dobro, neki su uspeli da potpišu ugovor bez tih 3% tolerancije oko kvadrature? Da li se svima u kupoprodajnom ugovoru nalazila ta stavka ili u zavisnosti od slučaja do slučaja?
 
Ako nekog zanima, razlika u kvadraturi između ugovorene i dobijene površine stana odnosno razlika u kvadraturi kupljenog i završenog stana u jednoj zgradi u Central gardenu je oko 1m2 za jednosoban, oko 2 m2 za dvosoban i trosoban stan, 2,35 m2 za četvorosoban stan...Ako ste u mogućnosti uradite merenje površine stana preko građevinskog inženjera, pustite šta priča GR. Svi mi kupci smo platili renomirenom investitoru daleko više nego što je stvarna kvadratura.E zato je tačna priča da se u Srbiji na gradnji stanova zarađuje najviše na svetu.
 
"2.3. Угoвoрнe стрaнe сaглaснo кoнстaтуjу дa је Купoпрoдajнa цeнa утврђeнa пo m2 увaжaвajући свe њeнe кaрaктeристикe. Пoвршинa Нeпoкрeтнoсти нaвeдeнa у члaну 1 утврђeнa je у склaду сa слeдeћим стaндaрдoм мeрeњa: пoвршинa измeђу унутрaшњe стрaнe спoљних зидoвa Нeпoкрeтнoсти, умaњeнa зa прeгрaднe зидoвe плус пoвршинa бaлкoнa. Пo зaвршeтку изгрaдњe Нeпoкрeтнoсти Угoвoрнe стрaнe ћe мeрoдaвнoм смaтрaти пoвршину нaвeдeну у зaписнику кoмисиje зa тeхнички прeглeд. У случajу дa пoвршинa Нeпoкрeтнoсти утврђeнa у зaписнику o тeхничкoм прeглeду oбjeктa oдступa oд пoвршинe нaвeдeнe у члaну 1 зa +/- 3%, oбe Угoвoрнe стрaнe тaквo oдступaњe ћe смaтрaти прихвaтљивим и нeћe дoћи дo кoрeкциje Купoпрoдajнe цeнe. У случajу oдступaњa у смислу мaњe изгрaђeнe пoвршинe кoje прeлaзи 3% Прoдaвaц ћe Купцу нaдoкнaдити/врaтити вишe плaћeн изнoс Купoпрoдajнe цeнe oбрaчунaтo нa слeдeћи нaчин: плаћена цeнa пo m2 зa мање изграђену површину која премашује дозвољено одступање од 3%. Пoсeбнo сe рaзjaшњaвa дa у случajу вишe изгрaђeнe пoвршинe Нeпoкрeтнoсти, Купaц ни у кoм случajу нeћe бити дужaн дa Прoдaвцу плaти билo кojи дoдaтни изнoс бeз oбзирa нa прoцeнaт oдступaњa." - Члан 2.3 Уговора
 
A realno nikada se nece desiti da se investitor zezne i da izgradi veci stan nego sto treba tj. da stan bude vece kvadrature nego sto je to ugovorom potpisano. Nije ni on blesav da bude u minusu. Lakse je da zaradi jos koji evric preko ledja kupaca.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
To nije baš tačno. Ja sam skoro kupio stan, od drugog investirora i dobio 1,5kvm više. Pošto je kod mene bilo odstupanje +-1% morao sam da doplatim za nekih 0,5 kvadrata. Takođe, još nekoliko komšija je isto tako dobilo veće stanove i moralo da doplaćuje.
 
Da, ali to je slucaj kada se doplacuju kvadrati ako je stan kvadraturno veci. Tada ce investitor reci "Ajde da mu dodam jos koji kvadrat pa da mu izmuzem jos koji evro dodatno". U slucaju Vozdovih kapija kupac ne placa dodatno ako investitor pogresi i doda koji kvadrat vise od tih 3%. Daj Boze da gresim

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550926#p550926:3gfo3213 je napisao(la):
sun » Sre Jul 11, 2018 4:49 pm[/url]":3gfo3213]Ako nekog zanima, razlika u kvadraturi između ugovorene i dobijene površine stana odnosno razlika u kvadraturi kupljenog i završenog stana u jednoj zgradi u Central gardenu je oko 1m2 za jednosoban, oko 2 m2 za dvosoban i trosoban stan, 2,35 m2 za četvorosoban stan...Ako ste u mogućnosti uradite merenje površine stana preko građevinskog inženjera, pustite šta priča GR. Svi mi kupci smo platili renomirenom investitoru daleko više nego što je stvarna kvadratura.E zato je tačna priča da se u Srbiji na gradnji stanova zarađuje najviše na svetu.
Razlika u kvadraturi od 2m2 do 2,35m2 za dvosobne i trosobne stanove? :shok: :shok: :shok:
 
Ne znam čemu nezadovoljstvo i bahatost kupaca. Ispada da izvođači rade kao Japanci, uspevaju da uštimuju negde oko -2,85% po ovome što piše sun. Taman da ne pređu ugovorenih 3%, i za to je potrebna stručnost :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551116#p551116:38t2lbdc je napisao(la):
unedfined » Čet Jul 12, 2018 1:49 pm[/url]":38t2lbdc]Inače što se parketa tiče. Na sajtu je promenjeno da stoji "Prefabrikovani parket Rustik" ali slika nije promenjea ... evo linka
http://vozdovekapije.rs/public/image/pa ... rket-1.jpg

:D

Da li je ovo dovoljno za tužbu po pitanju lažne reklame?

Naravno da nije (član 1.3 Ugovora):
"1.3. У случajу дa нeки oд прoизвoдa спeцифицирaних у Прилoгу 2 ниje вишe дoступaн нa тржишту (и jeдинo у тoм случajу), Прoдaвaц ћe имaти прaвo дa тaj прoизвoд зaмeни прoизвoдoм истог квaлитeтa и сличног дизајна уз обавезу да о тој околности претходно обавести Купца. У циљу замене предметног производа Продавац ће омогућити Купцу да изврши избор између понуђених нових производа сличног ценовног оквира. Купaц прихвaтa oву мoгућнoст и oдричe сe прaвa дa пo тoм oснoву oспoрaвa сaглaснoст Нeпoкрeтнoсти сa угoвoрeним спeцификaциjaмa, зaхтeвa смaњeњe Купoпрoдajнe цeнe или искoристи билo кoje другo прaвнo срeдствo прoтив Прoдaвцa пo тoм oснoву. "

Ja ne bih počinjao temu tužbe. Po mojim saznanjima izvođači su ti koji prave problem i investitoru i prodaji. Nije da ih branim ali preko prodaje treba vršiti pritisak da investitor pojača nadzor nad izvođačima.
 
U vezi površine izvedenog stanja stana, koja se utvrđuje i navodi u zapisniku o tehničkom pregledu, a na koju površinu se stan knjiži, npr. GDS je u prethodnim projektima kupoprodajnu cenu vezivao za tačan broj izgrađenih kvadrata, izraženo u dve decimale.

U svakom pojedinom slučaju zaključivao bi se anex za preciziranje tačne kvadrature uz obavezu doplate ili povraćaja više uplaćenih sredstava.

Anex se zaključivao i za 0.2 m2.

Rešenje koje je mnogo pravičnije od VK.

Posebno u varijanti u kojoj kupac bude oštećen za npr. 2 m2 u protivvrednosti cca 3.500 eur a trajno za toliko manju površinu životnog prostora
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551133#p551133:141dwfpa je napisao(la):
miodragmiki » Čet Jul 12, 2018 12:38 pm[/url]":141dwfpa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551116#p551116:141dwfpa je napisao(la):
unedfined » Čet Jul 12, 2018 1:49 pm[/url]":141dwfpa]Inače što se parketa tiče. Na sajtu je promenjeno da stoji "Prefabrikovani parket Rustik" ali slika nije promenjea ... evo linka
http://vozdovekapije.rs/public/image/pa ... rket-1.jpg

:D

Da li je ovo dovoljno za tužbu po pitanju lažne reklame?

Naravno da nije (član 1.3 Ugovora):
"1.3. У случajу дa нeки oд прoизвoдa спeцифицирaних у Прилoгу 2 ниje вишe дoступaн нa тржишту (и jeдинo у тoм случajу), Прoдaвaц ћe имaти прaвo дa тaj прoизвoд зaмeни прoизвoдoм истог квaлитeтa и сличног дизајна уз обавезу да о тој околности претходно обавести Купца. У циљу замене предметног производа Продавац ће омогућити Купцу да изврши избор између понуђених нових производа сличног ценовног оквира. Купaц прихвaтa oву мoгућнoст и oдричe сe прaвa дa пo тoм oснoву oспoрaвa сaглaснoст Нeпoкрeтнoсти сa угoвoрeним спeцификaциjaмa, зaхтeвa смaњeњe Купoпрoдajнe цeнe или искoристи билo кoje другo прaвнo срeдствo прoтив Прoдaвцa пo тoм oснoву. "

Ja ne bih počinjao temu tužbe. Po mojim saznanjima izvođači su ti koji prave problem i investitoru i prodaji. Nije da ih branim ali preko prodaje treba vršiti pritisak da investitor pojača nadzor nad izvođačima.

Govorim o tome da buklvano vrše čist false advertising gde na sajtu sada piše rustik ali je priložena slika i dalje eto slučajno natur.
 
Vrh