Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Jos jednom bravo za Krcana!!!

Deluje da se fino radi na ovoj novoj deonici autoputa, pogotovo na mostu kojeg rade Kinezi, ne bi me cudilo da pre oni naprave most nego sto nasi zavrse tunel Brancic...
 
Najveća bruka ove države će biti ako Kinezi ovaj most završe pre nego Štrabag Ostružnički...

@Krcan svaka čast!!
 
Šteta što može samo po jedan plus.

Odlični snimci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551019#p551019:1zj55vt2 je napisao(la):
StaraMo » Čet Jul 12, 2018 5:25 am[/url]"]Najveća bruka ove države će biti ako Kinezi ovaj most završe pre nego Štrabag Ostružnički..
Samo sto je velika razlika Ostruznicki most jedan pravac autoputa 3 trake .sa vec izgradjenim stubovima u vodi.
Obrenovacki dva pravca sa po tri trake i sve od nule.
Odnosno dva mosta kod Obrenovca u odnosu na jedan (ne celi) kod Ostruznice.
 
Upravo to i mislim....most preko dve reke u mocvari iz nicega...nasuprot jedne trake i vec izlivenih stubova na glavnom rasponu ostruznickog mosta...
 
Uradice pre kinezi i slazem se da ce ovo bit jedna od najvecih sramota .
 
Odlicna stvar sto ova kineska firma radi deonicu do Pozege .Gledam slike i tacno da nepoverujes kako sve izgleda .Radovi na mostu fascinantno deluju.
A sad čekamo slike iz tunela i ne mogu da verujem koliko su otegli sa ove dve deonice. Samo se nadam pozitivnom iznenadjenju.
SVAKA ČAST.
 
znaci dejane sad kad je po recima okrecene zene zavrsen koridor 10 vreme je lagano da u paralelnu stvarnost ubacimo i zapocete radove do pozege. e balago nama sa vama mislecim i verujucim, jel radite vi nesto sem sto mislite i verujete i nadate se?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551134#p551134:2j48bylm je napisao(la):
razgradjevinar » Čet Jul 12, 2018 1:38 pm[/url]":2j48bylm]znaci dejane sad kad je po recima okrecene zene zavrsen koridor 10 vreme je lagano da u paralelnu stvarnost ubacimo i zapocete radove do pozege. e balago nama sa vama mislecim i verujucim, jel radite vi nesto sem sto mislite i verujete i nadate se?
Mislim da je za mene i ako nisam Dejan.
Samo do " paralelne stvarnosti i radova do dela prema Pozegi" za veoma kratko vreme cu da stignem za 1 sat , a ne kao nekad u tvojoj stvarnosti za 3 i vise sati.
Pa vidi ko bolje sagleda stvarnost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551124#p551124:ykvyd9wt je napisao(la):
Darko78 » 12 Jul 2018 01:04 pm[/url]":ykvyd9wt]Odlicna stvar sto ova kineska firma radi deonicu do Pozege .Gledam slike i tacno da nepoverujes kako sve izgleda .Radovi na mostu fascinantno deluju.
A sad čekamo slike iz tunela i ne mogu da verujem koliko su otegli sa ove dve deonice. Samo se nadam pozitivnom iznenadjenju.
SVAKA ČAST.
Ulazak Kineza nije povecao nista kvalitet radova u odnosu na Azere, tek cemo da vidimo da li je to cak i u tom kvalitetu, brzinu takodje nisu povecali jer su Azeri svoju deonicu od 40km zavrsili za 4 godine,Kinezi ove dve deonice od po 25km kasne preko godinu dana, ulazak Kineza je samo povecao cenu kostanja i to drasticno, tako da zaista ne vidim razlog za ovakve hvalospeve i odusevljavanja? Deonica Preljina-Pozega je bezocna pljacka, kao uostalom i Obrenovac_Surcin. Pre par meseci gletovana ministarka je izjvila da Srbija nema 1,2-1,5 milijardi evra za deonicu Pozega-Boljare, a onda su pre neki dan potpisali sa Kinezima kredit za izgradnju 108km pruge kroz ravnu Vojvodinu za 950 miliona evra. Ne znam da li ste znali , ali Kinezi su sprovodili tender u Kini za, ne znam sad tacno, za ovu prugu ili za deonicu Pozega-Preljina, a mi nismo u sopstvenoj zemlji. Mi placamo a oni sprovode tender u Kini? Ludilo mozga.
 
Samo vam je ostalo da otvoreno sve vredjate bila to žena ili neko drugi velike demokrate .Nego samo gledajte i uzivajte potpuno mi je jasno zasto sad ovakvi izlivi mrznje.I ne kvarite jedne od najboljih stranica na ovoj temi .
 
Obrisao sam par postova, nema potrebe da se preko svake mere uplice politika ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551159#p551159:1bl3g0i0 je napisao(la):
gygy11 » Čet Jul 12, 2018 3:56 pm[/url]":1bl3g0i0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551124#p551124:1bl3g0i0 je napisao(la):
Darko78 » 12 Jul 2018 01:04 pm[/url]":1bl3g0i0]Odlicna stvar sto ova kineska firma radi deonicu do Pozege .Gledam slike i tacno da nepoverujes kako sve izgleda .Radovi na mostu fascinantno deluju.
A sad čekamo slike iz tunela i ne mogu da verujem koliko su otegli sa ove dve deonice. Samo se nadam pozitivnom iznenadjenju.
SVAKA ČAST.
Ulazak Kineza nije povecao nista kvalitet radova u odnosu na Azere, tek cemo da vidimo da li je to cak i u tom kvalitetu, brzinu takodje nisu povecali jer su Azeri svoju deonicu od 40km zavrsili za 4 godine,Kinezi ove dve deonice od po 25km kasne preko godinu dana, ulazak Kineza je samo povecao cenu kostanja i to drasticno, tako da zaista ne vidim razlog za ovakve hvalospeve i odusevljavanja? Deonica Preljina-Pozega je bezocna pljacka, kao uostalom i Obrenovac_Surcin. Pre par meseci gletovana ministarka je izjvila da Srbija nema 1,2-1,5 milijardi evra za deonicu Pozega-Boljare, a onda su pre neki dan potpisali sa Kinezima kredit za izgradnju 108km pruge kroz ravnu Vojvodinu za 950 miliona evra. Ne znam da li ste znali , ali Kinezi su sprovodili tender u Kini za, ne znam sad tacno, za ovu prugu ili za deonicu Pozega-Preljina, a mi nismo u sopstvenoj zemlji. Mi placamo a oni sprovode tender u Kini? Ludilo mozga.

Nisu u pitanju iste kineske firme.
Pa pre su namenili pare odnosno potpisali ugovor za brzu prugu nego što se razmatrao autoput do granice sa CG. Ustvari taj deo autoputa nije nije prioritet i isplatljiviji u odnosu na brzu prugu. Država nema para za sve. Pre će da se ugovori moravski koridor nego od Požege do CG.
 
TUNEL BRANCIC
10 Maja 2013 tadasnju ministar u vladi Srbije Velja Ilic potpisao je ugovor sa Kineskom kompanijom Sandong high speed group 334 miliona US $vredan ugovor za izgradnju auto puta na deonicama izmedju Ljiga i Lajkovca te Uba i Obrenovca ukupne duzine 50km i 230m sa rokom gradnje 37 meseci!
Danas 12 Jula 2018, dakle 45 meseci kasnije, na vecini trase situaciju ste videli na mojim prethodnim reportazama , a sad cemo uci u tunel gde su i naj obimniji radovi u projektu 37 miliona US $ u predracunu vrednom. Desna tunelska cev /gledano iz pravca Beograda/ probijena je 8 Avgusta 2017, a leva 30 Marta 2018. Duzina tunela je oko 960m po cevi.
Reportazu ce mo zapoceti sa juzne strane u tunel, dakle sa one strane neposredno iza zavrsenog dela auto puta u selu Dici.

Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 18
Nastavak sledi: :gobb: :grand: :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551311#p551311:ia0f4po7 je napisao(la):
KrCan » 12 Jul 2018 11:37 pm[/url]":ia0f4po7]TUNEL BRANCIC
10 Maja 2013 tadasnju ministar u vladi Srbije Velja Ilic potpisao je ugovor sa Kineskom kompanijom Sandong high speed group 334 miliona US $vredan ugovor za izgradnju auto puta na deonicama izmedju Ljiga i Lajkovca te Uba i Obrenovca ukupne duzine 50km i 230m sa rokom gradnje 37 meseci!
Danas 12 Jula 2018, dakle 45 meseci kasnije, na vecini trase situaciju ste videli na mojim prethodnim reportazama , a sad cemo uci u tunel gde su i naj obimniji radovi u projektu 37 miliona US $ u predracunu vrednom. Desna tunelska cev /gledano iz pravca Beograda/ probijena je 8 Avgusta 2017, a leva 30 Marta 2018. Duzina tunela je oko 960m po cevi.
Reportazu ce mo zapoceti sa juzne strane u tunel, dakle sa one strane neposredno iza zavrsenog dela auto puta u selu Dici.
KrCane brate , svaka ti cast na reportazama, ali kako si izracunao da je od 10.maja 2013. do 12.jula 2018 , da ima 45 meseci?
Dakle ima preko 60 meseci, ali nema veze. :kk:
 
Krcanr, svaka cast. Sad nam ovde nedostaje tumacenje stwpwna zavrsetka radova ljudi iz struke - npr. Earthompving, koji kao da je u zemlju propao...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Krcane, jesu li ti rekli kad završavaju tunel?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Dragi forumasi ja sam tek dve nedelje medju svojima. Mislim da sam vam odradio fin posao, kao sto vidite i sa onih mesta gde je svima drugima bilo ne moguce prici! Izvinite na pravopisu. Sve ovo radim na tabletu, ali to je sekundarno, nadam se! Za desetak dana bice jos i sa vrha Moracice i "najteze trase u Evropi :lol: , a za sada od mene toliko :vops: :vops: :vops: :gobb:
Hvala za plusice koje ne stedite :sesir: i pozivam vas sve koji ste strucni da prokomentarisete sve sto ce doprineti da pojasnimo svaki detalj!
ZIVELI I UZIVAJTE U BILO CEMU STO SE GRADI U SRBIJI /pa i kad nam kidaju zivce oni nemarni/ :vops: :violina:
 
Vrh