Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Verovatno da je tako.

Cisto sumnjam da je Jugohemiji do menjanja fasade.
 
Picture4.jpg
 
A kome je ranije pripada zgrada u kojoj je hotel sada.
Vjerovatno je ssno trazio da budu povezane
 
Fasada Jugoremidije je odlicna, treba li su samo da je obnove....
 
U pravu si nevene, sramota je šta se dozvoljava... Ovo sa rendera je užas, pogotovo imajući u vidu da je mogla da se sačuva ova fasada..
 
ovako to izgleda kada se takve fasade obnove, a Beograd je pun takvih fasada...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550918#p550918:2l62pq1b je napisao(la):
And7rey » 11 Jul 2018 03:13 pm[/url]":2l62pq1b]
Picture4.jpg
A gde je ovo?

Kako je dobro ono u Dobracinoj bas ekstra
 
To ti je pogled iz Resavske odozgo u smeru prema Kralja Milana. Ova ulica levo je Mišarska i ide prema "Ribnikaru" i Trećoj gimnaziji.
 
Dole ima i podzemna garaža (koja se posle nastavlja u podzemni prolaz kao što reče Optimista) tako da ne čudi što je primamljiva lokacija za poslovni prostor.
 
Jesi to dobio posao premamjene /renoviranja objekta da isprojektujes rodrigez
 
Eeeee... :mrgreen: Svašta Bender zna...
bender.jpg


Ma jedno vreme sam često prolazio tuda pa sam imao priliku da vidim kako kola ulaze i spuštaju se u tu podzemnu garažu. Ulaz je iz Mišarske, pa sledi krivina od 90 stepeni i odma kreće da se spušta pod zemlju, prateći osu Mišarske u pravcu ka Resavskoj. Sad ne znam kolika je garaža ali kapiram da je solidne veličine. Pa pretpostavljam da su i zbog toga te zgrade toliko privlačne hotelijerima.
Jugohemija je ispala vrlo mudra što je tad kad je gradila te svoje zgrade investirala u taj podzemni prostor. Kamo sreće da je toga bilo više po gradu.
 
Nije fasada ali je na fasadi pekare koju nisam "uhvatila". Poučno.
Levo je "oglasni deo".

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550803#p550803:11ujsert je napisao(la):
Dunkela » 10 Jul 2018 11:08 pm[/url]":11ujsert]Sta se desava sa ovom zgradom?Jel ona nije jos zavrsena ili se renovira?Znam da su bili stanovi preskupi. :)

Stanovi su po milion evra, svaki sprat je jedan stan ako se ne varam. Cini mi se da se nisu bas nesto proslavili sa prodajom, ne znam sad kakvo je stanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551440#p551440:o454foc2 je napisao(la):
dziggy » Pet Jul 13, 2018 12:54 pm[/url]":o454foc2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550803#p550803:o454foc2 je napisao(la):
Dunkela » 10 Jul 2018 11:08 pm[/url]":o454foc2]Sta se desava sa ovom zgradom?Jel ona nije jos zavrsena ili se renovira?Znam da su bili stanovi preskupi. :)

Stanovi su po milion evra, svaki sprat je jedan stan ako se ne varam. Cini mi se da se nisu bas nesto proslavili sa prodajom, ne znam sad kakvo je stanje.
Pa moja drugarica zivi prekoputa i njenu fasadu je renovirala bas ta kompanija koja je izgradila tu zgradu.Posto imaju para za to verovatno ide dobro :)
 
U svim civilizovanim sredinama, zna se neki red oko postavljanja reklama. U nekim sredinama postoje pravila i smernice kako mogu da izgledaju reklame (evo npr. vodič za postavljanje reklama u Engleskoj), obaveza da se reklame unificiraju, i daju skladan izgled sredinama. U istorijski značajnim centrima, i sam izgled i materijal reklama se propisuje.

Znam da smo daleko od te civilizacije - dovoljno je posmatrati nasumično postavljene klima uređaje po većini zgrada u Beogradu. Opet, nije potrebno otići daleko, da vidimo i dobru praksu, npr. u Subotici imamo slučaj Gradske kuće, gde je i McDonald's morao da se prilagodi.

I pored toga, sledeći primer bahaćenja me je iznervirao, iako može delovati banalan.

Sveže obnovljena fasada u Kralja Milana 13, i imamo vlasnika hostela koji je na dva mesta postavio reklamu kao da smo u najnerazijenijoj zemlji sveta, a ne u centru Beograda. Ovo je samo jedan od hiljade primera, ali me je danas baš iziritirao.



Da li u ovoj, jednoj od najsiromašnijih zemalja u Evropi, postoji neko kome je do bilo čega stalo? Ili smo zapravo među najnerazvijenijim zemljama Evrope sa punim razlogom.
 
Prijavi doticnog beokomu preko tvitera da mu skinu iste naplate firmarinu. I pogledaju papire turisticka sanitarns poreska i ostale inspekcije
 
@VeniVidiVici, pa ti sam reče pre par meseci da Beograd treba još više da se okrene turistima i ugostiteljstvu. Eto, želja ti se ispunjava.
Ili si ti mislio da će sve to da se desi ali bez stvaranja određenih cena i problema...? A pa to je već drugo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552036#p552036:16s5suiv je napisao(la):
Bender Rodriguez » Mon Jul 16, 2018 10:49 am[/url]":16s5suiv]@VeniVidiVici, pa ti sam reče pre par meseci da Beograd treba još više da se okrene turistima i ugostiteljstvu. Eto, želja ti se ispunjava.
Ili si ti mislio da će sve to da se desi ali bez stvaranja određenih cena i problema...? A pa to je već drugo...

Koja zamena teza. Svaka ti čast.

Beograd i treba da razvija turizam kao jednu od svojih privrednih delatnosti. Koliko god da je broj turista porastao u poslednjih nekoliko godina, mi smo i dalje vrlo daleko od evropskih gradova po poseti.

Samo ne razumem kakve veze POŠTOVANJE PROPISA I PRAVILA ima sa okretanjem turizmu i ugostiteljstvu? Molim te pojasni.
 
Hvala, učio sam od najboljih. :D
Samo ne razumem kakve veze POŠTOVANJE PROPISA I PRAVILA ima sa okretanjem turizmu i ugostiteljstvu? Molim te pojasni.
Ovde je nemoguće da grad pojača svoju turističku ponudu a da se ne krše propisi i ne stvore novi problemi. Beograd je već postao Evropska verzija Bangkoka a tek sa nastavkom ovakve gradske politike prema razvijanju (pogrešnog vida) turizma ovakvih situacija sa slike će biti sve više. Jer nikog ne zanima estetika i red dokle god se mlate pare i ''okreće turbina'' što bi rekla ona šaljiva pesma u Mi nismo anđeli.
 
Idemo na jednu neobičnu fasadu, fotografija od danas. Zemun, stari grad (radovi u toku):

 
Vrh