Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=543410#p543410:q32hoftp je napisao(la):
Vladivoje » Pet Jun 08, 2018 1:19 pm[/url]":q32hoftp]Ove godine se zapaža veoma malo radova na obnavljanju horizontalne signalizacije na beogradskim ulicama.

Najverovatnije se radi o istorijskom minimumu potrebnog ljudstva i tehnike u JKP Beograd-put" (kao i u svim ostalim gradskim javnim komunalnim preduzećima)...
Valjda su potrošili svu boju prošle godine.
Najčudniji momenat da rupe više ne krpe već ih samo obeleže i to tako stoji po mesec dana. Naravno uvek se nađe neko kome smeta pa i to obeležje gurne negde po strani.
 
Moram priznati da je na NBG krenulo obeležavanje zadnjih par nedelja, tako da ne mogu da kažem da se ne radi.
Čini mi se da je pre 10tak godina ovo bilo češće, mada ne mogu da se zakunem, godine ipak ulepšaju prošla iskustva.
 
Ja sam skoro 100% ubeđen da su pre češće osvežavali horizontalnu sugnalizaciju.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ranije su već posle zime kretali u farbanje. Ovo danas totalni nemar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544870#p544870:1898dqy6 je napisao(la):
DusanBG » 14 Jun 2018 03:51 pm[/url]":1898dqy6]Moram priznati da je na NBG krenulo obeležavanje zadnjih par nedelja, tako da ne mogu da kažem da se ne radi.
Čini mi se da je pre 10tak godina ovo bilo češće, mada ne mogu da se zakunem, godine ipak ulepšaju prošla iskustva.

Ranije su iscrtavali horizontalnu signalizaciju pre maratona.

Ovih dana stvarno rade brzo.
Samo... video sam ekipu koja je kompersor donela na auto prikolici za šlepovanje vozila (čamaca) koju je vukao - putnički "Volvo".
Nisam video nikakvu oznaku Beograd-puta.

Da li je moguće da su i ovaj posao prebacili privatnicima?
 
Mislim da jesu vecinu poslova sto je bg put redovno radio sad rade neke male firme
 
Taj isti Volvo je radi godinama unazad i po unutrašnjosti.
 
Šta bi sa zelenim talasom u O.Brigada, od 70 bloka do Opštine?

Stao sam bar na 5 crvenih?

Jel moguće da je to namerno?
 
Имам утисак да се то ради намерно. Имао сам прилику да на потезу Теразије Славија станем на невероватних 8 од 9 семафора (или беше 7 од 8 нисам сада баш сигуран), и то тако да чим кренем на један на следећем се за пар секунди затвара тако да ни са пуним гасом и Фераријем не би прошао.
Такође понекад промене режим на потезу Карађорђев трг - Булевар Николе Тесле (Земун и НБГ) који је иначе солидно подешен, мада мора да се вози преко ограничења да би ухватили зелени талас. А када га промене онда чист црвени талас
 
...чим кренем на један на следећем се за пар секунди затвара...
verovatno voziš brže no što su oni talas uplanirali :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546166#p546166:2wgkzvl2 je napisao(la):
paradox polje » 20 Jun 2018 07:58 am[/url]":2wgkzvl2]Имам утисак да се то ради намерно. Имао сам прилику да на потезу Теразије Славија станем на невероватних 8 од 9 семафора (или беше 7 од 8 нисам сада баш сигуран), и то тако да чим кренем на један на следећем се за пар секунди затвара тако да ни са пуним гасом и Фераријем не би прошао.
Такође понекад промене режим на потезу Карађорђев трг - Булевар Николе Тесле (Земун и НБГ) који је иначе солидно подешен, мада мора да се вози преко ограничења да би ухватили зелени талас. А када га промене онда чист црвени талас

Ja sam 4-5 puta prijavljivao Beokom servisu na Twitter odstupanje sinhronizacije semafora i nedostajanje "zelenog talasa" u Kralja Milana, srede ga posle par sati, pa se opet rasteluje posle par dana.
Inace ja tu deonicu idem peske, pa mi zaista licno ne smetaju crvena svetla na semaforima (osim zagadjenja), ali je smesno da od Beogradjanke do Skupstine grada ides paraleleno sa trolama i autobusima.
 
Ovo može i u teme o auto-putevima, ali da li je pošteno da se ljudi usmeravaju na obilaznicu koja nije u profilu auto-puta zelenom tablom?



Ovaj znak dočekuje ljude koji dolaze iz Hrvatske (pred Beogradom) i idu ka Nišu. Slično je i za one koji dolaze iz Mađarske (Novog Sada)
 
ne može sve odjednom, polako Srbija postaje odlično mesto za život
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=V70ck7dJvSw[/youtube]
 
Nije jedini i onaj blize vuku nista bolji kao i kod vise poslovne
 
Najkraći je (siguran sam) onaj kod Slatke kuće u Bul. Despota Stefana. Dođeš do pola, možda malo pređeš još i on već gasi zeleno za pešake. Starije i/ili sporije osobe nema šanse da ga pređu tek tako... Tako je, koliko ja znam, minimum desetak godina (valjda zbog protočnosti saobraćaja... šta ja znam).
 
Da li postoji registar putne signalizacije, i da li postoji obaveza da se kontrolišu u određenim vremenskim intervalima?

Ovaj putokaz je verovatno poslednji put neko prekontrolisao pre 30ak godina. U centru Beograda, Zeleni venac. Gde vodi, samo onaj ko ga je stavio zna.
 
Ko li je polomio donji vrv ovi sto su kacili reklMu na platnu pokazuje na skoplje sta mu fali nekad su i svijetlil
 
Lepo vodi ka Kraljice Natalice, Kneza Miloša i Mostar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551136#p551136:2a331too je napisao(la):
dzonihsv » 12 Jul 2018, 14:01[/url]":2a331too]Najkraći je (siguran sam) onaj kod Slatke kuće u Bul. Despota Stefana. Dođeš do pola, možda malo pređeš još i on već gasi zeleno za pešake. Starije i/ili sporije osobe nema šanse da ga pređu tek tako... Tako je, koliko ja znam, minimum desetak godina (valjda zbog protočnosti saobraćaja... šta ja znam).

Merio sam jutros. :D

7 sekundi za prelaz pešaka traje zeleno svetlo.
 
Vrh