Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Žika":31ljf2i2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549602#p549602 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pet Jul 06, 2018 6:50 am[/url]":31ljf2i2]Kada se ocekuje zavrsetak mosta u Ostruznici?

Na tom mostu se slabo radi.
Koliko sam video samo izlivaju preko obrenovačkog puta, tu ima radnika i stoji metalna konstrukcija na desnoj obali Save i niko oko nje.
Ja prodjoh juce ujutru i cini mi se da je jedan segment metalne konstrukcije podignut iznad stuba na desnoj obali.

Inace, proci samo 10km oblaznicom i dovoljno je da se shvati da nama treba... (ne znam, mozda dadilja).

Iako se petlja Ostruznica radi, uredno stoji putokaz Obrenovac!?
Toliki problem je bio prelepiti ga trakom?

Na delu puta od surcina do mosta u smeru sumadije, kolovoz je u zaista ocajnom stanju, nakon oko decenije koriscenja.

Ono sto je jos jadnije je to da se horizontalna signalizacija i dalje iscrtava kap da se ova trasa koristi dvosmerno !?

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Ма ст*** лења да смо иоле нормална држава да смо кренули прошле године до сад би га завршили
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551609#p551609:rurxm8mf je napisao(la):
vlasta » Суб Јул 14, 2018 12:35 am[/url]":rurxm8mf]Petak 13 Juli, smer prema Bubanj potoku - kolona počinje par stotina metara pre ulaz u tunel Žarkovo !!!
Верујем да је лапсус, да си мислио на тунел "Стражевица". Није ми баш јасно због чега је сад гужва јер не постоји семафор код Ресника и саобраћј је доста убрзан, мислим да је узрок судар.
 
Jesu bile neke kolone na obilaznici ka Bubanj potoku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551700#p551700:1i0c7owi je napisao(la):
abrines » Sub Jul 14, 2018 5:15 pm[/url]":1i0c7owi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551609#p551609:1i0c7owi je napisao(la):
vlasta » Суб Јул 14, 2018 12:35 am[/url]":1i0c7owi]Petak 13 Juli, smer prema Bubanj potoku - kolona počinje par stotina metara pre ulaz u tunel Žarkovo !!!
Верујем да је лапсус, да си мислио на тунел "Стражевица". Није ми баш јасно због чега је сад гужва јер не постоји семафор код Ресника и саобраћј је доста убрзан, мислим да је узрок судар.

Nije sudar, već su sanirane udarne rupe na deonici Kružnog puta iliti Obilaznice od Bubanj potoka do bajpasa tužnog toka Resnik.
Oko 15h bila završena desna strana - ka tužom toku i krenuli nazad ka Bubanj potoku.
Prošao u petak, kolone iz pravca Orlovače kilometarske...
 
Jeli se radi vec i na Deonicu od Ostruznice do Orlovace ili samo na samu petlju Ostruznice i na mostu?
I ako ne,jeli sna neko kad treba da počnu Radovi na tu deonicu?
 
Iz prve ruke od čoveka koji radi u bazi Azvirta kod petlje, oni su definitivno dogovorili da rade obilaznicu. Kaže u subotu bi trebalo da bude slikanje i govori za početak radova, iako kaže da izgleda još nisu sredili oko finansiranja jer kasne sa platama.
 
Ministarka je rekla da Kinezi još nisu obezbedili finansiranje. Azvirt je trebao da radi kao njihov podizvođač, a sad će verovatno biti glavni izvođač i biće finansiranje iz budžeta. Ne znam što Kunezi nisu obezbedili pare kad su potpisali ugovor.
 
Da li neko zna kakva je situacija sa isključenjima kod Ostružnica, trebao bih za vikend u te krajeve pa da ne bude kao prošli put kada sam kružio.
 
Evo kako se ljudi igraju životom.
Nastaviš dalje do prvog isključenja , tamo uradiš šta treba da bi se vratio gde želiš. Ovako zbog svog nemara i brzopletosti je izgubio život.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/trage ... ba/c790f85

TRAGEDIJA KOD OSTRUŽNICE Teška saobraćajna nesreća na Ostružničkom mostu, jedna osoba poginula

Na Ostružničkom mostu u Beogradu se dogodila teška saobraćajna nesreća u kojoj je jedna osoba izgubila život, a druga je teško povređena.

- Udes se dogodio u 9.51. Jedan muškarac od 60 godina je, nažalost, preminuo od zadobijenih povreda, dok je drugi od 53 godine prevezen u Urgentni centar - rekao je za "Blic" Mirko Lutovac, koordinator za odnose sa javnošću Hitne pomoći.

Kako su objasnili iz MUP-a, do nesreće je došlo kada je putničko vozilo novosadskih tablica pravilo polukružno skretanje na Ostružničkoj petlji pre ulaska u tunel. U tom trenutku je teretno vozilo udarilo u automobil.

- Život je izgubio vozač automobila, dok je vozač teretnog vozila zadobio povrede - rekli su iz MUP-a.

Kako javlja naš reporter sa lica mesta, policija i dalje obavlja uviđaj, automobil u kojem je bio nastradali muškarac je uklonjen sa kolovoza, a uskoro će biti pomeren i kamion koji je, inače, stranih registarskih tablica.

Svuda u okolini mogu se videti razbacani delovi karoserije, retrovizori, staklo...

Obustava saobraćaja preko Ostružničkog mosta trajala je 15 minuta, a i sada se saobraćaj odvija otežano, vozila se propuštaju naizmenično, pa se kolone protežu od Surčina do Orlovače.
 
Jedan od sigurnih dokaza da niko od nadležnih ne cita ovaj forum sto u kombinaciji sa nasim mentalitetom dovodi do katastrofe....Ljudi ovde danima upozoravaju ali niko to ne čuje i ne gleda.
 
Zašto nigde ne piše gde treba uraditi polu kružno? Zašto nije postavljen znak na kojem jasno piše da polu kružno treba uraditi tu i tu. Zašto kada se ide iz pravca Bg nema jasan znak da je to skretanje ka Surčinu zatvoreno? Po meni koliko je taj čovek kriv krivi su i putevi Srbije sa očajnom signalizacijom.
 
Na takvoj vrsti saobraćajnice je zabranjeno zaustavljanje i polukružno okretanje. Ako ništa drugo onda zdrav razum.
Par kilometara duži put je ipak bolji nego ovako nebezbedno okretanje.
 
Ja kada sam tu skrenuo i kada sam umesto za Zagreb I krenuo ka Nišu pomislio sam kako sad moram voziti do Resnika ne bi li se uspešno okrenuo. Zašto bar ne stoji tabla na kojoj piše 2km do ponovnog vraćanja na put za NS, Zagreb...
Ne opravdavam ljude koji rade polu kružno ali smatram da je sve obeleženo užasno. Zašto se ovakve situacije događaju stalno kod nas?
 
Treba uputiti prijavu nadležnom sekretarijatu pa nek oni nalože ispravljanje i kažnjavanje odgovornih lica.
 
Petlja Ostružnica

Rampa kojom prolaze vozila iz Beograda i Obrenovca u smeru ka Surčinu, zatvorena je od 28. juna na petlji Ostružnica. Radovi će trajati do prvog avgusta, kako je predviđeno, a do tada se vozila upućuju na petlju Orlovača. Međutim, i ona će biti izvan upotrebe od danas do 25. jula.
 
Gde si pronasao takvu informaciju za petlju orlovaca ?

Ja nadjoh da se do 25.07 radi horizontalna signalizacija na ibarskoj magistrali, od Orlovace do lazarevca, ali o zatvaranju petlje orlovaca ne nadjoh info.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Da, ali petlja Orlovača je slućila kao obilazak za Ostružnicu. I nema baš nekog smisla.
 
Neproverena informacija.Ono što je zanimljivo je da imam sličnu informaciju kao i Piccolo samo je termin otvaranja utorak, ako stvarno bude u utorak obratiću više pažnje na ovaj izvor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553425#p553425:1daokb6y je napisao(la):
shumar » Sun Jul 22, 2018 9:23 am[/url]":1daokb6y]Neproverena informacija.Ono što je zanimljivo je da imam sličnu informaciju kao i Piccolo samo je termin otvaranja utorak, ako stvarno bude u utorak obratiću više pažnje na ovaj izvor.

jeste u utorak, baš mi potvrdio.
 
Vrh