Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553683#p553683:22o800sh je napisao(la):
Stefan BB » 23 Jul 2018 11:41 am[/url]":22o800sh]
Direktore,smislio sam kako da kacim slike takoda odmah kada stignem stizu i slike sa svih gradilista iz centra.Taktika je skrin sot prave slike. :D

stefane, baci pogled na ovaj link, windows snipping tool ti je jednostvaniji posto preskaces paint...

https://support.microsoft.com/en-us/help/13776/windows-use-snipping-tool-to-capture-screenshots

a u stvari najlakse ti je da optimizijes fotke i onda njih kacis :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553473#p553473:36a35dvz je napisao(la):
dzigz » Ned Jul 22, 2018 2:13 pm[/url]":36a35dvz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552268#p552268:36a35dvz je napisao(la):
Wlada » Uto Jul 17, 2018 9:22 am[/url]":36a35dvz]Pitanje za stanare Central Gardena.
Kakva je zvučna izolacija između stanova i da li ste zadovoljni?

Mi generalno nemamo problema. Bio je problem na jednom zidu, ali su dosli i stavili dodatnu izolaciju. To su vrlo efikasno resili.
Dzigz, hvala za info. Da li znate strukturu materijala u zidovima izmedju stanova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553731#p553731:2rbq54jp je napisao(la):
razgradjevinar » Pon Jul 23, 2018 2:47 pm[/url]":2rbq54jp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553683#p553683:2rbq54jp je napisao(la):
Stefan BB » 23 Jul 2018 11:41 am[/url]":2rbq54jp]
Direktore,smislio sam kako da kacim slike takoda odmah kada stignem stizu i slike sa svih gradilista iz centra.Taktika je skrin sot prave slike. :D

stefane, baci pogled na ovaj link, windows snipping tool ti je jednostvaniji posto preskaces paint...

https://support.microsoft.com/en-us/help/13776/windows-use-snipping-tool-to-capture-screenshots

a u stvari najlakse ti je da optimizijes fotke i onda njih kacis :)
Hvala,probacu. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553756#p553756:140b9v37 je napisao(la):
Wlada » Pon Jul 23, 2018 3:29 pm[/url]":140b9v37]
Dzigz, hvala za info. Da li znate strukturu materijala u zidovima izmedju stanova?

Ima na njihovom sajtu:
Pregradni zidovi izmedju stanova giter blok 25cm
Pregradni zidovi u okviru stana giter blok 9cm
Zidovi oko kupatila puna cigla 12cm
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553642#p553642:2islany1 je napisao(la):
fjerinic » Pon Jul 23, 2018 11:19 am[/url]":2islany1]Ovo je definitivno po mom mišljenju jedan od najgorih stambenih blokova koji su se skoro gradili u Beogradu. Ne ulazim u kvalitet izvedenih radova (mada i tu ima dosta primedbi koliko vidim) već u sam koncept naselja. Ogromna količina stanova na jako malom prostoru, uz klaustrofobični park, sa sve "kulom" - krmačom. Imali su šansu da izvedu to bolje, da podignu kulu na nivo inexove zgrade i naprave vitku strukturu koja bi bila simbol tog kvarta i palilule, ali su napravili nešto što je meni neshvatljivo. Da ne pominjem kako su okolne ulice već prezagušene,a kad se usele stanari će biti nesnosne za saobraćaj. Dakle i lokacijski je promašaj. Šta li će tek biti kad se usele firme u poslovni prostor?

Ja se trudim da na ovoj temi sagledam stvari realisticno, ukazujem na odredjene probleme, ali ovo je, po meni, dosta neobjektivna ocena. Jeste li bili nekad unutar bloka da biste videli koliko je park klaustrofobican? Nisam siguran da bi se iko od stanara slozio sa vama.

Poslovna zgrada je trebala biti visa, to smo se mahom svi slozili, ali to ne bi dodalo mnogo prostora dvoristu - poslovna zgrada je uvucena kako bi bio ostavljen plato ispred zgrade jer zaposleni nemaju pristup parku. A i cela zgrada ionako uzima mali procenat parku.

Zgrade su visine 6-8 spratova, i dosta su nize od okolnih solitera, tako da mi nije jasno ni na koji nacin bas ovaj blok ima ogromnu gustinu stanova, relativno u odnosu na komsiluk.

Na kraju, ocena da je ovo jedan od najgorih blokova - ne znam sta je od tih blokova do sada sagradjeno, samo Ablok, Savada i West65 (ako ne racunamo drzavne) - mozete li navesti koji od ovih blokova je bolji i zasto? Po meni, sve sto ste naveli za CG vazi i za svaki od ovih blokova, sa dosta vecom gustinom gradnje i manjim parkovima (osim Savade, koja opet ima dosta nizi kvalitet gradnje od ostala tri), pa me interesuje koji kompleksi su bolji od CG po gorenavedenim kriterijumima?

Edit: jedna stvar oko koje se slazem je nedostatak parking mesta, mada nije direktno pomenut. Poslovna zgrada ce imati svega 220 parking mesta, ako se dobro secam, a realno u njoj moze da radi bar 1000 ljudi. Ali to je nastavak sramotne prakse vecine investitora u poslovni prostor u Beogradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553921#p553921:kpwrrrue je napisao(la):
dzigz » Uto Jul 24, 2018 3:23 am[/url]":kpwrrrue]Po meni, sve sto ste naveli za CG vazi i za svaki od ovih blokova, sa dosta vecom gustinom gradnje i manjim parkovima (osim Savade, koja opet ima dosta nizi kvalitet gradnje od ostala tri), pa me interesuje koji kompleksi su bolji od CG po gorenavedenim kriterijumima?

Kvalitet gradnje je dosta subjektivna kategorija ocenjivanja.
Vidim da nisam jedini kome je ugodjaj stanovanja, a pri tom mislim pre svega na zvucnu izolaciju i energetski razred, bitna stvar.
Za Savadu znam da je cak i ona prva faza, estetski dosta neprivlacna i odudara od okoline, uradjena u B energetskoj klasi, odlicnom zvucnom izolacijom i visim plafonima.
Tebi je, pretpostavljam, bitno da je kvalitetno ono sto se vidi vizuelno. Meni se ne svidja to sto izmedju stanova kod vas nema izolacije nego su je naknadno stavili kada si se pozalio na odredjeni zid na ustrb tvojih vec placenih kvadrata. NIje to samo zbog zvuka, nego i deljivosti energije. Ako vec placam grejanje po utrosku, ne zelim gubitke te vrste, narocito ako komsija do mene ne zivi tu i mozda je samo kupio stan da ga ima.

Bitno je i vizuelno i ono sto se ne vidi. Stvar je samo u tome sta je kome bitnije. I generalno, sve najvise na kraju zavisi od komsija. Neke generalno velike mane se ne mogu ni uociti ako su ti komsije OK u tom smislu. Ako imas tihe komsije koje vole topliji stan tebi ce biti super to sto nema izolacije izmedju stanova.
 
Edit: jedna stvar oko koje se slazem je nedostatak parking mesta, mada nije direktno pomenut. Poslovna zgrada ce imati svega 220 parking mesta, ako se dobro secam, a realno u njoj moze da radi bar 1000 ljudi. Ali to je nastavak sramotne prakse vecine investitora u poslovni prostor u Beogradu.

Sto se tice ove "sramotne prakse vecine investitora" prica je malo slozenija nego sto na prvi pogled izgleda. Naime, nije to niciji hir ili usteda (jer i na garazi investitori mogu dobro da zarade) vec nesto sasvim drugo. Strane firme (osim onih sumnjivih sa jos sumnjivijim kapitalom) najcesce uzimaju kredite kod poslovnih banaka za izgradnju, a da bi im kredit odobrili uslovi su jako rigorozni, npr. Banka trazi da imate unapred potpisane dugorocne ugovore sa zakupcima za 75% objekta sto u praksi nije lako izvesti i sl. Da bi privukli i zadrzali firme (opet najcesce strane, sa dugorocnijom perspektivom) investitori se trude da objekti budu u skladu sa najnovijim svetskim trendovima i da za to mogu priloziti odgovarajuce sertifikate (npr LEED) i uverenja a samim i imali mogucnost da to kasnije naplate. Neretko, i strane firme zakupci, kada traze novi prostor, od svoje centrale imaju niz zahteva o bezbednosti, sigurnosti udobnosti itd, pa i one traze sve to gore navedeno da se ima. I to dolazimo do problema. Naime, svi ti standardi poslednjih par godina se baziraju na zapadnoevropskom modelu i praksi gde se mnogo insistira na ekologiji, zastiti zivotne sredine, smanjenju CO2, alternativnim izvorima energije, alternativnom vidu transporta, ogranicenju broja motornih vozila u centralnim gradskim zonama itd itd. a ne na povecanju garaza i parking mesta. Za svaki objekat na odredjeni broj kvadrata propisan je maksimalan broj parking mesta da bi se ispunio odredjeni standard i dobio sertifikat. Ukratko, po tom standardu je neprihvatljivo napraviti objekat od 1000 m2 sa 300 parking mesta. E sad, to sto smo mi kilometrima daleko od tog standarda kako po mentalitetu (npr u Danskoj i princeza vozi dete biciklom u skolu, a CEO konglomerata takodje ide biciklom na posao) tako i po infrastrukturi (biciklisticke staze, rent-a-bike, metro pre svega, da ne pominjem cistocu i odrzavenje istih), to je umnogome nas problem, a ne problem investitora, koji u ovom slucaju samo radi svoj posao, u svom najboljem interesu.
 
Kanta, samo da pojasnim jedan detalj - zvucne izolacije je, naravno, bilo, ima je i generalno je dobra, ali za ovaj konkretan zid ta izolacija nije bila dovoljna, da ne ulazim u detalje. Ne tvrdim da je Savada nekvalitetna, ali sam bio u stanovima tamo i ocigledno je da su zavrsni materijali koji su korisceni jeftiniji, i da garaza izgleda bzv. Moguce je da su mnogo vise ulozili u ono sto se ne vidi.

Baston, hvala na ovim informacijama, vrlo interesantno. Ipak, i dalje mi ne deluje kao neresiv problem, nego kao najlakse resenje samo smanjiti broj parking mesta...
 
Izvini ako sam napravio gresku, na sajtu CG stoji da je pregradni zid izmedju stanova giter blok 25cm i nista drugo. Tako su gradili u Stepi, ocigledno neki tehnicki standard ispunjava, ali u praksi se pokazalo kao da nema niceg izmedju dva stana.
 
Baston ali mora ispostovati nase srb propise o broju parking mjesta za datu povrsinu poslovnog prostora
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553664#p553664:pjnw6yri je napisao(la):
direktor » Пон Јул 23, 2018 12:02 pm[/url]":pjnw6yri]Kako je to trebalo da bude ovo je odlicno
Urbanisticke uslove postavlja grad ne investitor je tu da ih ispostuje trebali su da kupe kucice na cosku i zaokruze blok u potpunosti

A kako je trebalo da bude?
Grad može da propiše maksimalnu kvadraturu i maksimalnu visinu, na investitoru je da napravi nešto smisleno od toga, a ovo baš i nije smisleno. Kratka debela kula se uopšte ne uklapa u solitere novog centra palilule.
 
Trebala je da bude krmaca jedna u dvoristu i nista od kule imas sve na pocetku teme
Ovo uopste nije mala kula .Sirina joj je tu negdje kao ineks a mora da bude manja od grad uprave nije red da ih neko gleda sa visine
 
Oblik, OK. Spratnost, ajd isto. Al ovi odvratni paneli i jos odvratniji prozori, sta je ovooo ?!?!? :bash: :bash: :bash:
 
Ne razumem ovo, jesu li ovi paneli samo privremeno dok se ne nađe zakupac pa se onda "stvarno" rade spratovi? Jer po svemu što smo videli paneli idu pravo na go beotn i prazne spratove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556049#p556049:3g414tzu je napisao(la):
unedfined » Uto Jul 31, 2018 2:04 pm[/url]":3g414tzu]Ne razumem ovo, jesu li ovi paneli samo privremeno dok se ne nađe zakupac pa se onda "stvarno" rade spratovi? Jer po svemu što smo videli paneli idu pravo na go beotn i prazne spratove.
Ovakve zgrade se rade u varijanti "shell and core" Što u prevodu znači fasada i jezgro. Praktično se napravi samo jezgro sa liftovima i stepeništem, u nekim slučajevima i sa toaletima, a onda onaj ko kupi ili iznajmi sprat radi sve po svojim potrebama. Praktično je jer svaka firma ima drugačije zahteve, neki hoće zasebne kancelarije, neki otvorene radne prostore, neki kombinaciju...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553921#p553921:1lsxvt57 je napisao(la):
dzigz » Уто Јул 24, 2018 3:23 am[/url]":1lsxvt57]

Ja se trudim da na ovoj temi sagledam stvari realisticno, ukazujem na odredjene probleme, ali ovo je, po meni, dosta neobjektivna ocena. Jeste li bili nekad unutar bloka da biste videli koliko je park klaustrofobican? Nisam siguran da bi se iko od stanara slozio sa vama.

Poslovna zgrada je trebala biti visa, to smo se mahom svi slozili, ali to ne bi dodalo mnogo prostora dvoristu - poslovna zgrada je uvucena kako bi bio ostavljen plato ispred zgrade jer zaposleni nemaju pristup parku. A i cela zgrada ionako uzima mali procenat parku.

Zgrade su visine 6-8 spratova, i dosta su nize od okolnih solitera, tako da mi nije jasno ni na koji nacin bas ovaj blok ima ogromnu gustinu stanova, relativno u odnosu na komsiluk.

Na kraju, ocena da je ovo jedan od najgorih blokova - ne znam sta je od tih blokova do sada sagradjeno, samo Ablok, Savada i West65 (ako ne racunamo drzavne) - mozete li navesti koji od ovih blokova je bolji i zasto? Po meni, sve sto ste naveli za CG vazi i za svaki od ovih blokova, sa dosta vecom gustinom gradnje i manjim parkovima (osim Savade, koja opet ima dosta nizi kvalitet gradnje od ostala tri), pa me interesuje koji kompleksi su bolji od CG po gorenavedenim kriterijumima?

Edit: jedna stvar oko koje se slazem je nedostatak parking mesta, mada nije direktno pomenut. Poslovna zgrada ce imati svega 220 parking mesta, ako se dobro secam, a realno u njoj moze da radi bar 1000 ljudi. Ali to je nastavak sramotne prakse vecine investitora u poslovni prostor u Beogradu.

Bio sam unutar bloka, park nema nikakvu svrhu osim marketinške, po mom mišljenju. Možda se nekome baš sviđa taj park, ali ja mislim da je osećaj kao da se nalaziš u nekom kanjonu. Jedina prednost je što je park privatan pa roditelji mogu da puste decu da se igraju, ali postavlja se pitanje da li privatan park ispunjava društvenu funkciju koju treba da ima dečije igralište.

To što u okolini ima visokih solitera ne znači da treba nabiti još nekoliko stotina stanova u njihovoj neposrednoj blizini. To naravno nije krivica investitora nego grada, ali svakako da doprinosi manjoj atraktivnosti kompleksa.

Ja sam iz starog dela grada, odrastao sam na Zvezdari a živim na Dorćolu. Da moram da biram u kojem ću kompleksu živeti izabrao bih sve navedene komplekse a možda čak i neke državne ili belvil pre ovoga jer su opremljeni normalnom infrastrukturom i imaju smisleno isprojektovan prostor, a nisam navikao na novobeogradsku matricu. Stvarno je nabijeno previše kvadrata na premalom prostoru uz prezagušeni saobraćaj u tom delu grada.

Što se tiče kvaliteta gradnje i završnih radova mislim da je kompleks lošije izveden od A bloka i Savade (samo na osnovu poruka na forumu), sa west65 ne može da se poredi, mada postoji razlika u ceni.
 
Evo slike sa druge strane.Slikao:moj drug Slikano:danas
 
Uz dužno poštovanje svih koji su uložili novac u penthause, ovde se vidi besmisao takve odluke i “privatnosti” koja se plaća.
 
Fino rijesena slivnicka resetka na terasi .Pitaj ga gdje je kupio saksije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556177#p556177:t7bf7tey je napisao(la):
cloud041 » 01 Aug 2018 09:01 am[/url]":t7bf7tey]Ova poslovna zgrada je višak.
Slazem se, ovakva kakva je bolje da je nema.
 
Vrh