Šta je novo?

Stadion Crvene zvezde (Rajko Mitić)

talasasti lim kad vidim vrati me 50 godina nazad

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Spusta se zapadna tribina, sta je tu fino? Umesto da podignu istocnu oni spustaju zapadnu .. mada, ovde fudbala vise nema on je preminuo tako da to je to..
 
моја претпоставка је да спуштају западну да би изједначили висину крова са осталим трибинама, да једног дана дигну други спрат
 
Gde gledate taj projekat sa spustanjem zapadne tribine?
 
Marakana je u rupi, plan je valjda da se kopa dalje i da tribine budu uz teren.

Ne znam kako misle da spuste samo zapadnu tribinu, onda moraju i teren da spuste, a onda ce teren biti jos dalje istoku, severu i jugu. Ili misle da naprave jos par redova samo pa da ljudi u prvom redu zapada prakticno drze noge na atletskoj stazi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556543#p556543:3u444p7u je napisao(la):
Beki » 02 Aug 2018, 20:21[/url]":3u444p7u]Marakana je u rupi, plan je valjda da se kopa dalje i da tribine budu uz teren.

Ne znam kako misle da spuste samo zapadnu tribinu, onda moraju i teren da spuste, a onda ce teren biti jos dalje istoku, severu i jugu. Ili misle da naprave jos par redova samo pa da ljudi u prvom redu zapada prakticno drze noge na atletskoj stazi.

I ja sam tako razumeo ali izgleda da se misli na to da se zapadna tribina spusti na nivo istočne tako da imaš jedan ravnomerni lavor. Daleko logicnije rešenje od daljeg kopanja, pošto ako bi se spuštali do terena morali bi da spuste sve tribine a ne samo zapadnu.
 
Ne razumem bas najbolje, zar nisu prva sedista istoka i zapada na istoj udaljenosti od atletske staze? A zapravo je Marakana kriva gore na vrhu?

46775_13694255-269626400084042-987914368-o_ff.jpg


5.jpg


Mozda je neka mala razlika, ali sam siguran da je veca gore tj.da bi bio ravnomerni lavor treba pre istok i delove severa i juga gore prositriti. A i na zapadu su klupe za rezervne igrace, gde ce sa njima, pod zemlju kao u Engleskoj? I opet ne moze da se spusti zapad skroz do kraja jer rezerve moraju da imaju onaj ,,krovic'' iznad glave, ko bi sedeo u prvom redu ne bi nista video.

Pitanje je koliko ovde uopste ima prostora?

5.jpg


To je kao da prave neki prosecni seoski stadion na postojecem, par redova sa jedne strane, nije mi to sad ne znam kakvo ulaganje i rekonstrukcija. Ko mi je kriv sto se zaje*******em pa ocekujem previse.
 
Можда је идеја да се промени угао под којим се налази западна трибина?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556553#p556553:1hp5koxf je napisao(la):
Beki » 02 Aug 2018, 21:20[/url]":1hp5koxf]....

Nešto ovako, na brzaka sam sklepo sliku

wQBxzKL.jpg


Zapad, delovi severa i juga (ljubičasto išarani deo) se ruše kako bi te tribinine bile u ravnini sa visinom istoka.

Time dobijaš centralni lavor sa izjednačenim visinama u istoj ravnini. Što omogućava lakšu gradnju evtl. drugog prstena u budućnosti i to mic po mic po potrebi, nešto slično atatürku u Konstantinopolju:

gk63Xrf.jpg
 
Svi računi blokirani, APR u minusu xy miliona evra....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556644#p556644:2l8i3yl7 je napisao(la):
Steva » Pet Avg 03, 2018 7:04 am[/url]":2l8i3yl7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556553#p556553:2l8i3yl7 je napisao(la):
Beki » 02 Aug 2018, 21:20[/url]":2l8i3yl7]....

Nešto ovako, na brzaka sam sklepo sliku

wQBxzKL.jpg


Zapad, delovi severa i juga (ljubičasto išarani deo) se ruše kako bi te tribinine bile u ravnini sa visinom istoka.

Time dobijaš centralni lavor sa izjednačenim visinama u istoj ravnini. Što omogućava lakšu gradnju evtl. drugog prstena u budućnosti i to mic po mic po potrebi, nešto slično atatürku u Konstantinopolju:

gk63Xrf.jpg
To mi je bezveze. Ne moze to tek tako da se rusi kad je stadion ukopan u brdo. Mora da se rusi ceo objekat iznad zemlje, gde je uprava i ostalo i onda opet mora da se kopa i da rade bageri. Bolje onda da se kopa dole i da se skloni atletska staza. Da ne pricam o tome da je i sada teren predaleko kada si u poslednjem redu, kako ce tek gledati utakmicu oni u poslednjem redu neke nove, dodate tribine?

371561514.jpg
 
Mislim da sam napokon skapirao. Oni daju pare i sad cekaju ponude pa ce da izaberu najbolji projekat. Dakle, sva nasa nagadjanja padaju u vodu jer ni oni sami ne znaju sta hoce.
 
Ne mogu sad da okačim slike, ali u nedelju sam bila primorana da idem u wc na Marakani-blago rečeno jezivo iskustvo. Na stranu što je sve prljavo i razvaljeno u samim wc-ima, kad vidim Hanter Daglas plafon, smuči mi se. Nadam se da će da ga poskidaju i da ga neće vraćati.
 
Jutros je direktor stadiona najavio završetak tri projekta:
1. Grejači terena
2. Vip lože
3. Parking za reportažna kola
E da vidimo i to čudo, i plus za mart mesec sredjivanje zapadne tribine ( kao već je obezbedjeno 10 mil. evrova).
 
Valjda bi plato ispred istoka i sredjivanje toaleta trebali da budu prioriteti.

Grejači terena su za 22 igrača na terenu, VIP lože su za nekoliko desetina snobova u loži, parking za reportažna kola je za nekoliko desetina novinara.
Ostalih 50 000 ljudi ko šiša.

I to sredjivanje zapadne tribine nije nešto neophodno jer joj ništa specijalno ne fali, šta više, najsredjenija je tribina na stadionu.

Očigledno da im je bitnije da VIP loža bude još više VIP nego to što će ljudi da budu u blatu do kolena kad budu ulazili na istok na jesen. Pa još kada umoče to blato sa cipela u pišolinu u WC-u, milina.
 
Vrh