Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Jesam li ja jedini primetio da na slici trase pruge BG-Stara Pazova sa prve stranice Beobuild-a nema odvajanja pruge za aerodrom onako kako je neko ovde nagoveštavao? Ostaje da se nadamo da će ta imaginarna pruga biti spojena sa prugom Dobanovci-Surčin.
 
Nije ucrtana zato što nije deo projekta rekonstrukcije. Ta pruga je ucrtana u GUP-u
 
Није уцртано ни одвајање постојеће пруге до Аеродрома Батајница...
 
Privodi se kraju
d97360bf50b080da4a0cee488826e9c2.jpg


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
To je poslednja "deonica" koja je bila neasfaltirana, reklo bi se po satelitu. Znaci da mogu pustiti, kako je najavljeno, 10. avgusta ovu ulicu. Jesi li je prosao celu, kako ti izgleda?
 
Ima tu jos dosta da se radi nisam prelazio celu deonicu al sam video da je deonica oko terminala jos u fazi radova i radi se na izgradnji parkinga kod Jat tehnike i radi se isto put ka muzeju

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Konacno taj put ka muzeju jos koji putokaz kad bi stavili inace jel ovo sminkanje za koncesjonara sto nije ovo njemu ostavljeno da radi .
Sta on sve preuzima od objekata
 
To je tehnička spoljnja saobracajnica aerodroma od nj. nastanka (do starog hangara)
ovakva postojeca produžena i proširena je kada su pravljeni novi hangari JATa za potrebe aerodroma
a NE za gradjane koima nikada nije branjeno da je koriste (niti to moze biti)


Aerodrom je dat konceionaru i ako mu je trebala obnova te saobracajnice
onda je trebalo da je i sam on finansira a ne to da se uradi iz gradske kase, čisto nepotrebno poklonjenih 137 miliona dinara :(
al zato cemo da za druge ne opohodne stvari da sleparimo i dalje; čepovi, sms , prilozi , donacije ..... :twisted:
 
Саобраћајница од аеродрома до пута Ледине-Сурчин је направљена за самит Несврстаних земаља 1988., да би светски лидери могли да долазе ауто-путем, а да аеродром несметано функционише. Од тада па до данас је у употреби као јавни пут, а у највећој мери су је користили запослени на АНТ будући да добар део њих станује у Сурчину, Бежанији итд.
 
Upravo tako ja sam mislio da rade onaj put od kongrap baraka kuda ide bus 72 boco +1
 
Jedno pitanje - vidim, u poslednjih 6 meseci gotovo svake nedelje se piše o vanrednim sletanjima na Teslu. Kao da je to sad nešto novo i neobično. Jel ranije stvarno bilo toliko manje takvih događaja pa je sad šok kad god se to desi... ili se sve to i ranije dešavalo na približno istom nivou učestalosti samo što su novinari otkrili toplu vodu pa sad od toga prave vesti i materijal za punjenje strana kad god mogu?

Jer mislim malo malo pa vesti o tome. Pa se pitam, jel to stvarno nešto toliko neobično i novo ili novinari nemaju šta pametnije da pišu... ?

P.S. Gradiće se novi kontrolni toranj visine 70m.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1432499
 
...samo što su novinari otkrili toplu vodu pa sad od toga prave vesti i materijal za punjenje strana ...

Da, topla voda

Od vajkada su na svakom prevoznom sredstvu se dešavala manji ili veci ne predvidjeni kvarovi i situacije
što bi aeroplan bio izuzetak ?

I ranije se na marginama dnevnih vesti , moglo pročitati i po koja reč o tome
jer su takvi dogadjaji uvek ispraceni sa više strana i pravaca

U današnjici prazne stranice popunjavaju marginalnim vestima,
kako ne bi morali pisati o suštinskim stvarima jer to manje zahteva znanja , rizika i znoja ...

Ako je avio saobracaj i aerodrom dospeo u žižu interesovanja
kamgi izveštaji o saobracaju malih aviona - privatnih linija.... :roll:

E jbg. za to treba znanje gde pratiti , oznojiti se a bome i rizikovati da se objavi privatno putovanje (sa javnog mesta) ,,onih,,

al zato nas ubiše sa
objavljivanjem ne samo privatnim nego i intimnim bljuvotinama koje kakih spodoba polusveta
al njima se ne može stati na žulj , ma ni na obraz, te škrabanje o tome, ne predstavlja nikakva rizik
a eto i to dobro se prodaje :lol:

Aerodrom Tesla jeste javno mesto i svaki dolazak na njega, jeste vidljv
i ne podleže nikakvim zakonskim ili pod zakonskim odredbama o zaštiti
kao posebna privatna stvar -dolazak na nj, - bilo kojeg korisnika.

:sesir:
 
Meni nije jasno da niko ne komentariše novinske članke o nedavno izbegnutom sudaru iznad Beograda, o čistki u SMATSA-i i sl. Barem ja nisam video postove na tu temu, a budući da sam nekoliko puta kačio linkove na članke iz "Novosti" koje niko nije komentarisao, rešio sam da vidim da li će se neko od upućenijih obratiti.
 
Vocar wrote : ...Meni nije jasno da niko ne komentariše novinske članke
o nedavno izbegnutom sudaru iznad Beograda, o čistki u SMATSA-i i sl....


,, ...Kako se navodilo u anonimnoj prijavi koja je 21. jula poslata Agenciji za borbu protiv korupcije kojom se tražila preporuka za njegovo razrešenje sa čelne pozicije u SMATSA, Rovčanin je trgovao svojim uticajem,
te počinio krivično delo po Krivičnom zakoniku... ,,
Izvor i ceo tekst
https://www.srbijadanas.com/vesti/info/ ... 2018-01-11

Vodeci ,,zaprljani,, čovek SMATSA progurao a i dalje gura ne potrebni novi aerodromski toranj
(bila rasprava na starijim stranama BBa) a od revizije studije sumljive opravdanosti ni slovca
kakav još tu treba komentar :twisted:
 
Da li aerodrom prvog septembra prelazi u ruke Vincija? Šuška se o otpuštanju više stotina radnika koji rade preko omladinskih na aerodromu.
 
Piješ kafu na aerodromu???

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Cek to na onom kamionetu ispred starog terminala u junu nisu bile tolike cijene
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561224#p561224:39bhq70y je napisao(la):
direktor » 22 Aug 2018 05:57 pm[/url]":39bhq70y]Cek to na onom kamionetu ispred starog terminala u junu nisu bile tolike cijene
Na C gejtovima, ima Hleb i Kifle, i Lilly. Mada nekako je uobicajeno da je na aerodromima skuplje. Npr Starbucks je na aerodromu skuplji za 25% nego u gradu (sto sam ja primetio).
 
Ok je 25% ali 100% i vise je lopovluk voda rosa 0.5=140din
Nadam se da ce koncesjonar da pozdravi durfi sop samo stark slane grisine kostaju normalno
 
Vrh