Šta je novo?

Rad u inostranstvu iskustva i saveti

astrodule":3bbte9hf je napisao(la):
Za komunikaciju sam mislio kad si napisao "Alo bre".

Nemoj pogrešno da me shvatiš. Sve najbolje!
Ma to je zato sto mi se doticni obratio vrlo drsko ,ispalo je kao da sam ja neki razmazenko koji ceka sve drugi da mu sredi,poradite malo na tome,eto toliko.

Pozdrav i tebi
 
Ljudima oko mene koji su zapalili preko nije trebao neko da im sažvaće celu tu priču a oni samo da odu.

Iskreno možda i imaš nameru da zapališ, masa sumnjam, ali sve to radiš krajnje neozbiljno, da ns kažem diletantski. U celoj priči oko odlaska preko karta treba da ti bude najmanji problem. Ako ti određuješ svoje buduće mesto življenja na osnovu cene karte iz beograda, nešto tu nije uredu....


Ja ti preporučujem austriju. Autobuska karta jeftina, oko 50 eura.

Druga jako bitna stvar ljudi sa nekim prosečnim poslovima mogu da žive lepo, za razliku od nnekih drugih mesta. Tako da recimo ako si moler tamo možeš da priuštiš stan, auto, letovanje, zimovanje. Kolko molera može to ovde da priusti?


Koje zanate znaš?

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
MilisaV":1cp8bh6r je napisao(la):
Ljudima oko mene koji su zapalili preko nije trebao neko da im sažvaće celu tu priču a oni samo da odu.

Iskreno možda i imaš nameru da zapališ, masa sumnjam, ali sve to radiš krajnje neozbiljno, da ns kažem diletantski. U celoj priči oko odlaska preko karta treba da ti bude najmanji problem. Ako ti određuješ svoje buduće mesto življenja na osnovu cene karte iz beograda, nešto tu nije uredu....


Ja ti preporučujem austriju. Autobuska karta jeftina, oko 50 eura.

Druga jako bitna stvar ljudi sa nekim prosečnim poslovima mogu da žive lepo, za razliku od nnekih drugih mesta. Tako da recimo ako si moler tamo možeš da priuštiš stan, auto, letovanje, zimovanje. Kolko molera može to ovde da priusti?


Koje zanate znaš?

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

cemu vredjanje "diletantski",i ja mogu da zapalim onda ne bih ni trazio ovde pomoc,mislim sta sad da ti pricam kad me vredjas.i opet si pogresno razumeo sta sam napisao.
 
laki72":3pvcqwo0 je napisao(la):
@Aleksterminator86

Vidi ovako da ti kazem. Ti ocekujes da ti neko drugi 'otvori vrata', a ti samo da usetas.
Od toga nema nista, kako ovde, tako i tamo preko.
Zivot je pun izazova i rizika i moras biti spreman da se boris.
To da ce ti neko drugi naci posao, i to dobar posao, to zaboravi.
Ako tako nesto trazis, dzaba gubis vreme.
Linkovi i komentari su ti samo tu da bi lakse sam doneo zakljucke i preduzeo korake u zivotu.

Poenta je, ne ocekuj instant resenja

Izvini, samo mi objasni sta je ovde bilo drsko sa moje strane?

Htedoh da pomognem, al dzaba...
Uzivaj, i srecno. Sa takvom komunilacijom, trebace ti.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
laki72":n415zn5n je napisao(la):
laki72":n415zn5n je napisao(la):
@Aleksterminator86

Vidi ovako da ti kazem. Ti ocekujes da ti neko drugi 'otvori vrata', a ti samo da usetas.
Od toga nema nista, kako ovde, tako i tamo preko.
Zivot je pun izazova i rizika i moras biti spreman da se boris.
To da ce ti neko drugi naci posao, i to dobar posao, to zaboravi.
Ako tako nesto trazis, dzaba gubis vreme.
Linkovi i komentari su ti samo tu da bi lakse sam doneo zakljucke i preduzeo korake u zivotu.

Poenta je, ne ocekuj instant resenja

Izvini, samo mi objasni sta je ovde bilo drsko sa moje strane?

Htedoh da pomognem, al dzaba...
Uzivaj, i srecno. Sa takvom komunilacijom, trebace ti.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Konkretno ovo:"Vidi ovako da ti kazem. Ti ocekujes da ti neko drugi 'otvori vrata', a ti samo da usetas.
Od toga nema nista, kako ovde, tako i tamo preko".Ali dobro verovatno sam pogresio,sigurno nisi mislio nista lose,malo mi je to delovalo drsko,jer ja nikom ne trazim nista, niti trazim da mi sve bude na tacni,ako sam pogresio IZVINI,moze ruka? :|
 
Nisam imao nilakvu losu nameru. Nesto od toga sto sam ti napisao je moje licno iskustvo, a nesto su zapazanja. Nazalost, svet odavno nije mesto gde je covek coveku, covek. Zvuci grubo, ali tako je. Na jednog koji ce ti pomoci dolaze desetine hiljada onih koji u tebi vide konkurenciju i koji ce gledati na svaki nacin da te eliminisu.
U tom kontekstu, moj post ti je svakako zvucao grubo, ali Sorry prijatelju, takav je zivot, vidis i sam.
"Ili si lovac, ili si plen" :)

Zelim ti srecu u ostvarenju svog cilja. A da bi ti slikovitije objasnio svoje vidjenje kazacu ti samo da otac moje supruge nije hteo da nam pomogne iako smo u datom trenutku oboje bili bez stalnog zaposlenja. Treba li onda na osnovu takvog iskustva ocekivati pomoc od nekoga?
Nisam takvog misljenja...


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
laki72":mj1eknew je napisao(la):
Nisam imao nilakvu losu nameru. Nesto od toga sto sam ti napisao je moje licno iskustvo, a nesto su zapazanja. Nazalost, svet odavno nije mesto gde je covek coveku, covek. Zvuci grubo, ali tako je. Na jednog koji ce ti pomoci dolaze desetine hiljada onih koji u tebi vide konkurenciju i koji ce gledati na svaki nacin da te eliminisu.
U tom kontekstu, moj post ti je svakako zvucao grubo, ali Sorry prijatelju, takav je zivot, vidis i sam.
"Ili si lovac, ili si plen" :)

Zelim ti srecu u ostvarenju svog cilja. A da bi ti slikovitije objasnio svoje vidjenje kazacu ti samo da otac moje supruge nije hteo da nam pomogne iako smo u datom trenutku oboje bili bez stalnog zaposlenja. Treba li onda na osnovu takvog iskustva ocekivati pomoc od nekoga?
Nisam takvog misljenja...


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Hvala na savetu,mozda si hteo da kazes covek je coveku VUK,sve u svemu ne zelim ni sakim da se svadjam i nebitno je vise,zelim i ja tebi sve najbolje. :) :kk:
 
Srbima zabranjen rad na brodovima?

Svetske kompanije zabranile građanima Srbije i još nekoliko zemalja rad na brodovima ''Royal Caribbean''. Otkaz su dobili i kandidati koji su prošli potrebne procedure i testove za primanja

ra_main_page_hero_banner_b.jpg


Veliki broj mladih ljudi iz regiona odlazi "trbuhom za kruhom", a često se odlučuju i na rad na svetskim kruzerima kako bi zaradili nešto novca ili uštedeli.

Međutim, sada omladina više neće imati tu mogućnost jer su svetske kompanije zabranile građanima Srbije i građanima još nekoliko zemalja rad na brodovima Royal Caribbean.

Kompanija "Royal Caribbean" donela je odluku da do daljeg neće primati radnike iz Srbije, BiH, Makedonije, Turske, Slovačke, Albanije, Italije, Kazahstana i Afrike, potvrđeno je za Klix.ba u agenciji "Employment Ponjer", koja je zastupnik i "Royal Caribbean"-a za područje BiH.

“Radnici iz BiH koji su radili na kruzerima preko nas nisu prevaranti, niti su išli na bolovanje ili nešto slično. Te informacije su povučene iz nekakvih forumskih i naših tipičnih balkanskih naklapanja, da u svemu tražimo nekakav razlog za zaveru i protiv nas samih. Reč je o orijentaciji kompanije u jednoj vrhunskoj usluzi prema svojim gostima, a na osnovu istraživanja provedenih na svim svojim brodovima proteklih godina. Imaju neki razlog tamo da jedan određeni deo nacionalnosti koje rade na određenim pozicijama smanje ili povećaju i zato se to dogodilo”, rekao je za Klix.ba Siniša Golac, direktor predstavništva "Employment Ponjera" za balkansku regiju.

Golac je istakao kako "Employment Ponjer" agencija vrši istraživanje tržišta te je proveravao kvalitet svih kandidata koje su slali na brodove, tako da nezadovoljstvu nema mesta.

Otkaz su dobili i kandidati koji su prošli potrebne procedure i testove za primanja, te su samo čekali poziv kada treba da se ukrcaju na kruzere. U pismu-otkazu navode kako će kandidatima nadoknaditi sve troškove putovanja, vize i lekarskog uverenja.

“Sa žaljenjem vas informišemo da u ovom trenutku nećemo biti u mogućnosti da vam ponudimo poziciju na kruzerima "Royal Caribbean". Razumemo da je ova odluka možda razočaravajuća i izvinjavamo se na neugodnosti koju smo prouzrokovali. Ova odluka je napravljena kao rezultat poslovnih potreba, nove strategije i mi se moramo prilagoditi. To nije nikakva negativna refleksija na vas lično, to je čista poslovna odluka”, piše u pismu "Royal Carribbeana Cruisese"-a.

Izvor: Nezavisne novine


Новости

И Блиц такође. :violina:
 
Kompanija "Royal Caribbean" donela je odluku da do daljeg neće primati radnike iz Srbije, BiH, Makedonije, Turske, Slovačke, Albanije, Italije, Kazahstana i Afrike, potvrđeno je za Klix.ba u agenciji "Employment Ponjer", koja je zastupnik i "Royal Caribbean"-a za područje BiH.

Jako interesantan izbor zemalja... za sada i pored truda ne uspevam da nadjem vezu medju njima... :shock:
 
I ja pokusavam , nisu kontinetalne , nisu balakn, nisu stvili cg interesantno kao ni hr
 
Није ни Србија.

Невероватно је да у блицу стоји да су Срби нерадници. Који ментални склоп код неких наших људи.
Мени је прва реакција борба против развијања предрасуда, тужба због дискриминације. Јер овде се кажњава цео народ због неких појединаца. А неко ето користи сваку прилику да опљује Србе.
Како не истичу да се велики број наших људи добро покаже у иностранству, да је мање празника овде него у јапану, да представник немачких предузетника тврди да Срби раде више од немаца.
 
Nema tu kakav los glas da se cuje.
Bar sto se pomoraca tice pouzdano znam da su se nasi radnici odlicno pokazali. Ovo tvrdim izmedju ostalog i na osnovu komentara nekoliko stranaca dosta visoko pozicioniranih u tom svetu.
 
laki72":1kz9gyj5 je napisao(la):
Nema tu kakav los glas da se cuje.
Tako je.

Ti magarci su izgubili licencu od RCC-a, sad je nastala "rupa" dok se ne potpisu novi ugovori sa kompanijama koje za njih rade regrutaciju.
 
Pozdrav,

mene zanima zdravstveno osiguranje u Nemackoj, posto tamo planiram da odem sledeceg meseca i radim.
Koga biste mi preporucili, koliko vi placate ili ste placali?
Da li neko ima iskustva sa Bettina Ostermann? Ovih dana citam po njihovim forumima za strance koji rade u Nemackoj i cine se kao najpovoljniji, ali me zanimaju iskustva nasih ljudi.

Hvala unapred.
 
Mogu samo da vas prijateljski posavetujem da pazite gde idete u inostranstvo, narocito ako idete na gradjevinu!!! Nista nije kao sto obecavaju, jos ako upadnete u neku Pazarsku firmu ili slicno, velike su sanse da vam neplate. A kako se izivljavaju nad Srbima to je strasno..
Oprez. I ne krecite bez para
 
Da li si ti prevaren ili znaš nekog ko je prevaren i da li znaš o kojoj firmi se radi? Kada šalju medicinske radnike na crno u Nemačku mogu misliti koliko tek na crno ide građevinaca.
 
Ja mogu da dam savete kako iz inostranstva doci u Srbiju ako nekome treba. :D :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=272523#p272523:3j2hyco1 je napisao(la):
Aleksterminator86 » 20 Mar 2014 05:51 pm[/url]":3j2hyco1]
laki72":3j2hyco1 je napisao(la):
laki72":3j2hyco1 je napisao(la):
@Aleksterminator86

Vidi ovako da ti kazem. Ti ocekujes da ti neko drugi 'otvori vrata', a ti samo da usetas.
Od toga nema nista, kako ovde, tako i tamo preko.
Zivot je pun izazova i rizika i moras biti spreman da se boris.
To da ce ti neko drugi naci posao, i to dobar posao, to zaboravi.
Ako tako nesto trazis, dzaba gubis vreme.
Linkovi i komentari su ti samo tu da bi lakse sam doneo zakljucke i preduzeo korake u zivotu.

Poenta je, ne ocekuj instant resenja

Izvini, samo mi objasni sta je ovde bilo drsko sa moje strane?

Htedoh da pomognem, al dzaba...
Uzivaj, i srecno. Sa takvom komunilacijom, trebace ti.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Konkretno ovo:"Vidi ovako da ti kazem. Ti ocekujes da ti neko drugi 'otvori vrata', a ti samo da usetas.
Od toga nema nista, kako ovde, tako i tamo preko".Ali dobro verovatno sam pogresio,sigurno nisi mislio nista lose,malo mi je to delovalo drsko,jer ja nikom ne trazim nista, niti trazim da mi sve bude na tacni,ako sam pogresio IZVINI,moze ruka? :|
Tebra pa koji si ti terminator kad te ovako pogode normalne i iskrene savetodavne reci? :lol: ni terminatori nisu ko sto su nekad bili :( Slatko se nasmejah, svasta ima na ovom forumu..
 
Postovanje i pozdrav svima,

Zanima me da li neko ima mogucnost i znanje da proveri da li je ovaj sajt prevara:
http://www.posaouinostranstvu.com/konkurs-za-posao/

Ovaj sajt je deo HMC Konsalting kompanije,njihov sajt je: https://www.hmc-konsalting.com/

Problem je u tome sto vise naravno nikom ne verujem,a i sumnjivo mi je to sto ih nema u APR-u i na spisku agencija koje zaposljavaju u inostranstvu koji se moze preuzeti ovde: http://www.nsz.gov.rs/live/nudite-posao ... rad.cid170

Takodje u kontakt formi ovog sajta stoji samo jedan mobilni broj za kontakt i nigde nema da se 'skine' resenje iz APR-a kao na ostalim sajtovima koje druge firme imaju,hvala unapred :)
 
Video sam mnogo oglasa na internetu za posao u inostranstvu, najčešće za NK, sa velikim platama. Koliko je to pouzdano? Čuo sam da posle odlaska mogu tražiti novac za radnu dozvolu za druge stvari ili da treba da se pazim ugovora... Da li je bolje tražiti posao pomoću agencije? Da li je neko našao posao na ovaj način?
Hvala unapred!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501147#p501147:3spanelr je napisao(la):
spatiotecte » 16 Dec 2017 12:36 am[/url]":3spanelr]Ja mogu da dam savete kako iz inostranstva doci u Srbiju ako nekome treba. :D :lol:

Treba. Daj :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545321#p545321:28ifwt0u je napisao(la):
Rastislav » 16 Jun 2018 04:25 pm[/url]":28ifwt0u]Video sam mnogo oglasa na internetu za posao u inostranstvu, najčešće za NK, sa velikim platama. Koliko je to pouzdano? Čuo sam da posle odlaska mogu tražiti novac za radnu dozvolu za druge stvari ili da treba da se pazim ugovora... Da li je bolje tražiti posao pomoću agencije? Da li je neko našao posao na ovaj način?
Hvala unapred!

Mislim da je prvo najbolje da resis "STATUS" pa tek onda "STANDARDE". Kao nekada sto su politicari zagovarali "status pre standarda".
Resi ti ili radnu vizu ili permanent residency na neki nacin pa onda tek trazi posao. Mozda mozes i da nadjes posao i da uz pomoc njega dobijes radnu vizu ali iskreno ne bih to savetovao.
 
Vrh