Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Наведени су објекти у Топчидеру као што је бензинска станица и још неке грађевине(мислим да су то оне грађевине које су железничари адаптирали и живе у њима). https://www.blic.rs/vesti/beograd/krece ... ni/8x7knrl
 
Дирекција је објавила јавну набавку за рушење тих објеката у Топчидеру и осталих објеката у граду за потребе решавања имовинско-правних односа. Ово је конкурсна документација http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... -17-18.pdf , а списак свих објаката (28 укупно) са квадратуром и адресама је следећи:
Pogledajte prilog 1
 
Za njegovo ukopavanje tu je podvodan teren ali i to se da prevazici uz podizanje nj. cene izrade
spustanjem u podzemlje , smanjuje se velicina, kapacitet , operativnost, bezbednost....
pride sve nj. pristupnice bi morale da ,,zaranjaju,, pod zemlju
i jos ,,,,stotinu razloga

Kada bi neko i hteo da baci tolika sredstva, vreme i rad za izmestanje bulevara
daleko lakse i prakticnije bi bilo da se uloze u tunelska probijanje obala Topciderske doline
a takvo jedno probijanje najavljeno je kao tunel u blizini mosta na Adi
jer su se nadali drpisanju hipodroma za stambenu izgradnju te kako je propalo, od tog tunela skoro nece biti nista
ostali pravci cekaju naredne vekove....
:sesir:
 
Неће ићи булевар кроз парк већ ће бити измештен ближе железничкој прузи.
 
Izmedju tram i zeljez pruge ima dovoljno mjesta
 
mislio sam da će podići mekoliko koloseka pa na tom mestu 2+2 bez razdelnog ostrva.
 
https://www.blic.rs/vesti/beograd/izmen ... ja/sf85jre

IZMENE U PREVOZU Ulica u Rakovici biće zatvorena od 19. jula zbog izmeštanja Topčiderke

Ulica Pere Velimirovića u Rakovici od Bulevara patrijarha Pavla do Trestenjakove ulice biće zatvorena za saobraćaj od 19. jula do 8. novembra zbog radova na izmeštanju Topčiderske reke i mosta.
U tom periodu menja se režim rada linija javnog gradskog prevoza tako što će autobusi na liniji 42 u oba pravaca saobraćati Borskom, Vereškom i Ulicom patrijarha Dimitrija, a nakon toga redovnom trasom.

Osim toga, biće ukinuta stajališta Peta ekonomska (u smeru ka Bulevaru patrijarha Pavla), Hasanaginica (u smeru ka Trgu Slavija) i Koste Živkovića, Košutnjak i Miška Kranjca u oba smera.
 
Znaci neko ko je prolazio recimo od hiljadu ruza do mosta na adi sad puca u vazduh, slavi, cascava celu kafanu. Ukinuta guzva kod Resnika a sad i kod Pere V.
 
Pa da, samo što će se ta gužva sa PV samo prebaciti na semafor na raskrsnici sa Vareškom.

Elem, moram da pohvalim ljude, sasvim su OK sve spremili. Dan pre je bila ekipa i ugradila uslovnu strelicu na semafor iz pravca Vareške ka Patrijarha Dimitrija, postavljeni su znaci u PD iz pravca Resnika, tako da na već pre semafora sa Vareškom znate da su radovi i da je samo mostić u Vareškoj funkcionalan, već sinoć je isključen semafor na Raskrsnici sa Pere Velimirovića, svuda postavljeni oni "obilazak" putokazi, stvarno sam prijatno iznenađen.
 
Taj putokaz obilazak stoji već nekoliko dana, kao i znak zabranjen pravac iz PV. Na stanicama 42 več uveliko sotji nalepljeno obaveštenje da linija menja trasu od 17.07.(?) tako da do jutros niko nije znao (uključujući i vozače 42) od kada počinju da važe svi ti znaci. Posebno da "pohvalim" DJP / SJP što su neki polasci 42 išli kroz Košutnjak a neki Vareškom preko Kanarevog brda.
 
beobike":38qknfro je napisao(la):
Taj putokaz obilazak stoji već nekoliko dana, kao i znak zabranjen pravac iz PV. Na stanicama 42 več uveliko sotji nalepljeno obaveštenje da linija menja trasu od 17.07.(?) tako da do jutros niko nije znao (uključujući i vozače 42) od kada počinju da važe svi ti znaci. Posebno da "pohvalim" DJP / SJP što su neki polasci 42 išli kroz Košutnjak a neki Vareškom preko Kanarevog brda.
Danas su prošli i zamenili sve te nalepljene papire na svim stajalištima( umesto 17g sada piše 19g)
 
Pozdrav ljudi, morao sam i ja da se uključim u diskusiju jer prolazim tuda svakodnevno. Već 3. dan kako je neko pametan uključio semafor u Pere Velimirovića koji opet pravi gužvu, ljudi sada sa pravom tu skreću jer je jedna traka skroz prohodna, a i svetlosna signalizacija ima prvenstvo. Jutros je isključen semafor u Vareškoj, tako da je na njemu trepćuće žuto i tu se lepo prolazi. Nadam se da će neko reagovati povodom semafora u Pere Velimirovića.
 
Za taj mostić u Pere Velimirovića treba da naprave rupu na sred i pokriju kartonom da ljudi upadaju u korito reke. Jbt, 300 znakova da je zatvoreno i opet se nađu pametnjakovići koji se provalče između znakova, brda obijenog betona, ivičnjaka itd. Pa onda prave zastoj jer na (tada je bio treptač) pokušavaju da skrenu levo, seku nadolazeći saobraćaj. Užas..
 
markomarinkovic
+1 :)
Odlična foto reportaža,
kako sam vrlo retko u prilici da me put nanese kroz tu vrlo lepu i dragu Topčidersku dolinu
svaka slićica puno znači a verujem ne samo meni , već i dr. te kad kod možeš , samo još sličica kači ovde

:sesir:
 
boca-ica":6naw48jp je napisao(la):
markomarinkovic
+1 :)
Odlična foto reportaža,
kako sam vrlo retko u prilici da me put nanese kroz tu vrlo lepu i dragu Topčidersku dolinu
svaka slićica puno znači a verujem ne samo meni , već i dr. te kad kod možeš , samo još sličica kači ovde

:sesir:

Hvala :)
Čim opet budem u prilici :wink:
 
180813-bulevar-patrijarha-pavla-01.jpg

180813-bulevar-patrijarha-pavla-02.jpg

180813-bulevar-patrijarha-pavla-03.jpg

180813-bulevar-patrijarha-pavla-04.jpg

180813-bulevar-patrijarha-pavla-05.jpg

180813-bulevar-patrijarha-pavla-06.jpg

180813-bulevar-patrijarha-pavla-07.jpg
 
Super su slike, ali zašto je onaj semafor na raskrsnici već 12ti dan u funkciji? Neko prodje na crveno, neko stane. Niti ima saobraćaja iz Pere Velimirovića, niti ima pešaka koji prelaze. Taj semafor služi sada da pravi gužvu i da ljudi troše više goriva na istom.
 
Nisam obratio pažnju na semafor ali sam video da se vozila provlače i ukjučuju kako ko stigne.
 
Informacija od beograd puta: Semafor je ponovo uključen na raskrsnici Pere Velimirovića i Bulevara Patrijarha Pavla zbog zahteva pešaka koji žive u železnickoj stanici "Košutnjak" , jer nisu mogli da pređu ulicu 2 puta dnevno, pa sada hiljade vozača tokom jutra i popodneva stoji u koloni i troši gorivo na kreni stani, i država opet lepo zarađuje.
 
Ja ne verujem koji su to id*** (mislim na Beograd put).
 
Vrh