Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Каква те црна Тирана више спопала, па нисмо ми станицу преселили у Батајницу, па да нас поредиш са Тираном, већ је и даље у граду.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558389#p558389:3to5hzce je napisao(la):
mvbg1 » 09 Авг 2018 09:09 pm[/url]":3to5hzce]Fascinantno je da i dalje pojedinci putem društvenih mreža sa veoma velikom dozom podsmeha šire dezinformacije kako je stanica avetinjski prazna.

Просто не могу да сваре да и овако полузавршен Прокоп, опструисан од стране Дирекције за јавни превоз заправо функционише и већ сада има боље услове за путнике од оне срамоте цивилизованог света са Савског трга.
 
@Пантограф
Извињавам се што ћу скренути са теме, али Шота није само Шиптарско коло. Задњих сто година се тако провлачи мада је „покрадено" од стране арнаута као и све остало. И та прича о Шоти Галици. У српском фолклору постоје разне варијације те игре под другим именом: „Власинка" , „Зајко Кокорајко" , итд.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557205#p557205:1icthda7 je napisao(la):
Karlo del Ponte » 05 Авг 2018 02:07 am[/url]":1icthda7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557111#p557111:1icthda7 je napisao(la):
stf » 04 Aug 2018 07:45 pm[/url]":1icthda7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556996#p556996:1icthda7 je napisao(la):
Karlo del Ponte » 04 Авг 2018 11:30 am[/url]":1icthda7]Знам бар 10-так бивших форумаша који би лајковали твој пост. А сада лајк један. Браво за све оне који су ароганцијом и троловањем разјурили те форумаше!
Zivis u svom mehuru Karlo i izgubio si dodir sa bilo kakvom realnoscu. Zbog toga tvoje udruzenje i ne moze da napravi bilo sta ozbiljnije od kmecenja na FB stranici.
Поштовани СТФ морам да Вам се после свих ових година дубоко извиним за игнорисање! То што сте Ви видели моје постове, и одговарали нешто на њих, била је техничка грешка игнор листе. Наиме, Ваши постови су за мене видљиви само када сам излогован, или када другим кликом прегледам исти, но небитно. Моје игнорисање је исто као када некоме видим отровног паука на леђима, а ни не упозорим га. Дакле, одрицање од одговорности, не само мене, него и свих који виде!

To što si ti mene stavio na ignore listu znači da ti ne vidiš šta ja pišem, ali ja vidim sve što ti pišeš. Nije greška ignore liste nego ti ne znaš kako ta lista uopšte funkcioniše, no nebitno ...

... u svakom slučaju, apsolutni sam protivnik ignore liste i nikada nikoga na nju nisam stavio jer to ničemu korisnom ne vodi. To što ćeš ti da ignorišeš sve one sa kojima se ne slažeš, to ne znači da će mišljenje drugačije od tvog prosto da nestane, već ćeš samo živeti u sve većoj i većoj zabludi i sve više i dublje ćeš tonuti u svoj mehur iskrivljene realnosti ... što se i dešava, kako vreme odmiče, sve više i više gubiš dodir da iole realnim svetom.

... život je surov i nepravedan i sa njime se treba naučiti boriti, a ne stvarati svoj lažni matriks ... i posle se čudiš kako taj realni svet ne funkcioniše na istoj talasnoj dužini kao tvoj lažni i umišljeni mirkosvet ...
 
На овој теми у току је колективни експеримент капацитета српске кичме да се савије и да прихвати оно што му власт, мимо сваког разума, сервира. Што је више грађана којима је тренутно стање са железницом у Београду "нешто са чиме се треба помирити", или, којима је крунски аргумет да "Прокоп, ипак, функционише" (ма немој!), вођа може бити веома задовољан пуком.

Једнако мислим да са "случајем Славија" иста власт експериментише да види колико може да буде неефикасна а да и даље има подршку.

Засад, сви експерименти успевају.
Као код Домановића, и ова гарнитура српског олоша на јавним функцијама може бити веома задовољна грађанством.


P. S. Замолио бих Игора да убудуће не едитује простачке постове генија који се онолико, као девојчица, љути што се његов град пореди са Тираном (иако му се суседно насеље зове Браће Јерковић-Падина).

Е, да - баш ћу да вас поредим с ким сте заслужили, засад са Тираном, јер сте отприлике тај ниво - а, кад Весић и метро спроведе мимо Прокопа, онда ћемо већ наћи неки реалнији узор за компарацију. Само, не знам да ли ћемо га пронаћи на Земљи...
 
Pantografe,zasto se kod tebe i kod jos par forumasa,svako ko ima drugacije misljenje automatski svrstava u onu grupu koja podrzava vladajucu garnituru?
Sa ovim tvojim postom sam se pod ODMAH nasao prozvanim i nisam mogao da precutim. Ako napisem,da se o Prokopu po drustvenim mrezama pise mnogo neistina,jesam li nesto pogresno naveo?
Ako napisem da se na FB stranici danima i nedeljama rone slonovske suze za necim sto je vec decenijama osudjeno na ukidanje,jesam li nesto slagao?
Uopste mi u glavu ne ulazi taj nacin komunikacije i etiketiranja, da sve ono sto nije receno protiv trenutne vladajuce koalicije automatski se svrstava pod botovanje i sendvicarenje.
Ja kao odrastao covek koji ce jos malo u petu deceniju zivota sam totalno APOLITICNA osoba i veoma me vredja cak i najmanja insinuacija da bi ja mogao biti taj koji zaboga podrzava AV i SNS kada napisem nesto sto se ne podudara sa misljenima ULJZ.
Naveliko se pise o tzv. slobodi govora ili ne slobodi istog,a onda se ovde desi to da ti koji najvise kukaju kako je ugrozeno pravo na iznosenje misljenja rade upravo suprotno.
Znaci,ako se ja ne slazem sa odredjenim stvarima koje zagovara ULJZ po difoltu sam Vucicevac i sendvicar i petokolonas koji gura Srbiju na nivo od pre osmanlijskog vremena.
 
Da li infrastruktura ŽS planira uskoro da učini nešto povodom rasula koje je nastalo od 25. jula u beogradskom čvoru? Stanje je takvo da vozovi idu bez reda vožnje, jer radovi Rasputnica G - Resnik još uvek uveliko traju sa zatvaranjem koloseka, stajanjem na putnim prelazima, skretnice u Rakovici su urađene sa katastrofalnom greškom (prelom nivelete koji je bio pre skretnice je sad na sred skretnice), jedan kolosek od Prokopa do Zemuna je zatvoren. Pruga nije u stanju da primi predviđen saobraćaj. Teretni vozovi stoje i čekaju. Sa ovakvom blokadom, mislim da je bolje na mesec dana ukinuti sve putničke vozove i hitno sve srediti, nego mučiti putnike sa kašnjenjima u polasku od par sati i dolasku od pola dana.
 
@mvbg1

Svakako da nisi okarakterisan kao SNS-bot, sendvičar - ja ne prozivam ni ljude za članstvo u SNS, to je njihovo pravo, a oni ga iskoriste tako što, recimo, od stava da 'Prokop treba zatrpati', iracionalnog, dođu do toga da pljuju po Glavnoj da je 'rupa', iako su npr. arhitekte i to baš specijalizovane za uređenje enterijera, pa dobro znaju šta znači kad se zgrada ne odražava - ali, daleko od toga da mi imponuje držanje zaposlenih na železnicama, daleko.

Ne imponuje mi, dabome, ni kad napišeš da je Glavna odavno planirana za zatvaranje, jer je odavno - pre nekoliko godina, tj. od ustoličenja Raminog partnera na vlasti u Srbiji. Ja, to je tačno, nisam apolitičan - ne želim da pustim stoku da mi radi šta ona hoće, bez ikakvog otpora.
 
е ако си отишао оданде онда добро. али то и даље не мења чињеницу да поређење са Тираном не иде

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Замолио бих форумаше да читају постове, пре него што их коментаришу.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558659#p558659:12oqyr29 je napisao(la):
mvbg1 » 11 Aug 2018 11:46 am[/url]":12oqyr29]Pantografe,zasto se kod tebe i kod jos par forumasa,svako ko ima drugacije misljenje automatski svrstava u onu grupu koja podrzava vladajucu garnituru?
Никада тако нешто није написао ни директно ни индиректно. Знам зашто си ти ово написао, јер се створила атмосфера табора, али ти не мораш да будеш део тога.

Врло је и јасно да овде "плусеве" за постове мирења са судбином укидања Железничке станице Београд, и држања овога што се ради са Прокопом као малтене идеалног решења, деле особе које ни један пост нису написале. Циљ је да се то представи као наводно већинско мишљење...
Sa ovim tvojim postom sam se pod ODMAH nasao prozvanim i nisam mogao da precutim. Ako napisem,da se o Prokopu po drustvenim mrezama pise mnogo neistina,jesam li nesto pogresno naveo?
Јеси. Пропагандних коментара је мало, а много више коментатора је обичан народ који види да је цар го. "До станице горе-доле, мене леђа боле", "ни дан данас не знам где је то" и тако то.
Ako napisem da se na FB stranici danima i nedeljama rone slonovske suze za necim sto je vec decenijama osudjeno na ukidanje,jesam li nesto slagao?
Тачно за слоновске сузе, нетачно да је пре 2014. био званичан план за укидање. Свима сам лепо рекао, у архиве, па све ГУП-ове на сунце. Ви сте у Београду, мени је то много теже.
Uopste mi u glavu ne ulazi taj nacin komunikacije i etiketiranja, da sve ono sto nije receno protiv trenutne vladajuce koalicije automatski se svrstava pod botovanje i sendvicarenje.
Ja kao odrastao covek koji ce jos malo u petu deceniju zivota sam totalno APOLITICNA osoba i veoma me vredja cak i najmanja insinuacija da bi ja mogao biti taj koji zaboga podrzava AV i SNS kada napisem nesto sto se ne podudara sa misljenima ULJZ.
Naveliko se pise o tzv. slobodi govora ili ne slobodi istog,a onda se ovde desi to da ti koji najvise kukaju kako je ugrozeno pravo na iznosenje misljenja rade upravo suprotno.
Znaci,ako se ja ne slazem sa odredjenim stvarima koje zagovara ULJZ po difoltu sam Vucicevac i sendvicar i petokolonas koji gura Srbiju na nivo od pre osmanlijskog vremena.
Наведи ми бар једног члана УЉЖ који ти је тако нешто написао. Ако је на ФБ групи, то ћу решити у оквиру модераторске екипе. Ако је од стране званичних чланова не-виртуелне УЉЖ обратићу се Надзорном одбору.

А што се тиче мноштва људи преко лета у Прокопу, армије европских клинаца користе интеррејл свако лето. Станица би тада била пуна и да је у Брестовику. Ја сам током 2011. често путовао Београд-Вршац возом Београд-Букурешт. Тај воз је био пун једино лети, и то странцима. Остатак године, по 20-30 путника у целом возу. Изузетак је био једино када паори блокирају путеве, па и тада воз буде пун тај дан. Наивни клинци мисле да ако је нека земља географски у Европи, да је воз најпогодније средство да је обиђу...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558676#p558676:11akb2pv je napisao(la):
JohnnyLee » 11 Aug 2018 12:39 pm[/url]":11akb2pv]е ако си отишао оданде онда добро. али то и даље не мења чињеницу да поређење са Тираном не иде

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
+ ко врата тачно!

1) Тирана је увела бајк-шеринг, Београд још није.
2) Тирана никада у историји није имала међународни путнички воз, а то што има од путничког саобраћаја је било јадно и у најбољим годинама рада. За Београд и Србију је укидање Железничке станице Београд још веће опадање.
 
A evo, prave i normalne biciklističke trake

DkJvuP-XoAA7P3Y.jpg
 
Karlo del Ponte":8hoxr7ko je napisao(la):
Замолио бих форумаше да читају постове, пре него што их коментаришу.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558659#p558659:8hoxr7ko je napisao(la):
mvbg1 » 11 Aug 2018 11:46 am[/url]":8hoxr7ko]Pantografe,zasto se kod tebe i kod jos par forumasa,svako ko ima drugacije misljenje automatski svrstava u onu grupu koja podrzava vladajucu garnituru?
Никада тако нешто није написао ни директно ни индиректно.



Пантограф":8hoxr7ko je napisao(la):
На овој теми у току је колективни експеримент капацитета српске кичме да се савије и да прихвати оно што му власт, мимо сваког разума, сервира. Што је више грађана којима је тренутно стање са железницом у Београду "нешто са чиме се треба помирити", или, којима је крунски аргумет да "Прокоп, ипак, функционише" (ма немој!), вођа може бити веома задовољан пуком.
Karlo,sta provejava kroz ovaj Pantografov post?
Mozda nije direktno napisano ali indirektno sigurno jeste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558683#p558683:17dys1yo je napisao(la):
Karlo del Ponte » 11 Aug 2018, 13:51[/url]":17dys1yo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558676#p558676:17dys1yo je napisao(la):
JohnnyLee » 11 Aug 2018 12:39 pm[/url]":17dys1yo]е ако си отишао оданде онда добро. али то и даље не мења чињеницу да поређење са Тираном не иде

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
+ ко врата тачно!

1) Тирана је увела бајк-шеринг, Београд још није.

Bajk šering nema (direktne) veze sa železnicom. Kada bude bilo ekonomskog interesa biće uveden i Bike-sharing za BG. A i BG svojom konfiguracijom osim NBG i 3xČ nema uslove za rasprostranjeni b.š. Mislim ovo je mešanje baba o žaba argument.

2) Тирана никада у историји није имала међународни путнички воз, а то што има од путничког саобраћаја је било јадно и у најбољим годинама рада. За Београд и Србију је укидање Железничке станице Београд још веће опадање.

Pa nije ukinuta glavna nego premeštena na Prokop. Šta je vama ljudi, inače ekipa koja ume da može da napise argumentovane postove odjednom poredi glavni grad zemlje bez elektrifikovane pruge sa Beogradom koji ima par podzemnih stanica. Iako su nam stanice u raspadu i takve su miljama daleko od Tirane. Mislim WTF!?!
 
Ako iko ovde propagira Vucka i snsovce to je upravo osoba "X", koja konstantno POMENUTIM junacima PRIPISUJE zasluge
oko cina ukidanja GZS i premestanja saobracaja u Prokop... .
To je osoba koju nikako ne mozes urazumiti da je gasenje GZS planirano na drzavnom nivou jos od poznih 70-ih godina proslog veka!

Nista ovi snsovci nisu izmislili niti planirali ! Samo su sledili stare planove a ni krivi ni duzni, zatekli se na vlasti u pogodnom casu..

Ocekujem da osobu "X" Vucic i odlikuje, jer je ubedila jedan deo pucanstva da su Vucko i ekipa autori finisiranja Bg cvora. :lool:
Ovoliko propagande i hvale SNS-u i Njemu , ne moze proci bez medalje.... :laugh:

Manite se GUP-ova i glupova, popnite se do CIP-a da vidite datume na usvojenim drzavnim planovima i spisima.
Sad ce opet krenuti da objasnjavaju kako su planovi grada, vazniji od drzavnih. :wink:

Ovaj post je nestao sa foruma-evo da podsetim..

Cudno je kako na ovom forumu postovu nestaju ----- :lol:
 
Niko ne spori te planove, ali potpuno je jasno zašto je sve to urađeno na vrat na nos i to baš u ovom trenutku.

Ako to ne kapirate ne znam vredi li diskutovati.
 
Ja sve mogu da razumem ali meni ovaj Prokop nije bolje resenje za sad jer je udaljeniji i zaista nije pristupacan.
Da su napravili taj isti Prokop na Savskom Trgu gde je grad, tramvaji prodavnice rekao bi bravo momci ovako ne mogu da pohvalim premestanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558696#p558696:29ay9kya je napisao(la):
mvbg1 » 11 Aug 2018 01:41 pm[/url]":29ay9kya]
Karlo del Ponte":29ay9kya je napisao(la):
Замолио бих форумаше да читају постове, пре него што их коментаришу.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558659#p558659:29ay9kya je napisao(la):
mvbg1 » 11 Aug 2018 11:46 am[/url]":29ay9kya]Pantografe,zasto se kod tebe i kod jos par forumasa,svako ko ima drugacije misljenje automatski svrstava u onu grupu koja podrzava vladajucu garnituru?
Никада тако нешто није написао ни директно ни индиректно.



Пантограф":29ay9kya je napisao(la):
На овој теми у току је колективни експеримент капацитета српске кичме да се савије и да прихвати оно што му власт, мимо сваког разума, сервира. Што је више грађана којима је тренутно стање са железницом у Београду "нешто са чиме се треба помирити", или, којима је крунски аргумет да "Прокоп, ипак, функционише" (ма немој!), вођа може бити веома задовољан пуком.
Karlo,sta provejava kroz ovaj Pantografov post?
Mozda nije direktno napisano ali indirektno sigurno jeste.
Када баш морам да тумачим, Пантограф није поменуо подршку или не власти, већ вирус фатализма. Илити, препуштања судбини и става да све што се дешава се дешава зато што мора да буде. Са таквим ставом свака власт може да ради шта год хоће, и нико осим страног фактора ни не може да је промени. То није питање да ли је на власти Мика или Жика, већ што могу несметано правити штету. Дали је сада јасније?

А САМ стално избегава да се суочи са истином да је постојањем железнице као институције до пре 4-5 година и њиховим правом ВЕТА онемогућавано већ деценијама да се укине Железничка станица Београд. Било је шинофобних архитеката, који су жарили и палили чланцима у Новостима о својим влажним словима, али испред остварења њиховог сна је стајало постојање државе и институцијалног поретка.
 
Aha. Sad ispadoh pglu pa moraš i da mi crtaš. Nema veze. Ne vredi ići dublje u raspravu jer vidim da nema poente.
Puno uspeha u daljem radu.
 
Karlo del Ponte":2xagw9hp je napisao(la):
Врло је и јасно да овде "плусеве" за постове мирења са судбином укидања Железничке станице Београд, и држања овога што се ради са Прокопом као малтене идеалног решења, деле особе које ни један пост нису написале.

Hajde mi objasni na osnovu kojih parametara si zaključio da je to jasno? Ako već ne može da se pomiri sa činjenicom da GŽS Beograd više ne postoji, nadam se da će se Karlo bar, što pre to bolje, pomiriti sa činjenicom da ne misle svi kao Karlo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558719#p558719:2p19k100 je napisao(la):
mvbg1 » 11 Aug 2018 04:12 pm[/url]":2p19k100]Aha. Sad ispadoh pglu pa moraš i da mi crtaš. Nema veze. Ne vredi ići dublje u raspravu jer vidim da nema poente.
Puno uspeha u daljem radu.
Ниси глуп, него импулсиван. То ти нећу замерити, јер се данас људи у Србији ни због чега лако изпровоцирају. Када некоме успе да нас све превари стратегијом "завади па владај", то се не може закрпити суперлепком.
 
Super mi je ovaj argument "ima ljudi na Prokopu". Drugari, ljudi ima podosta i u Centralnom zatvoru. Jeste li sigurni da su ljudi baš svtarno želeli da se nađu tu gde jesu?

Hajde da ne pravimo budale od sebe?
 
Ljudi ima zato sto tu vozovi zavrsavaju svoju putanju.
Ali realno da li je taj broj ljudi zadovoljavajuci za jednu glavnu zeleznicku stanicu dvomilionskog grada?
 
Vrh