Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Zar vi nevidite da je na ovoj sto se sad radi promjenjen izgled fasadnog platna u prizemlju izgled ne boja
 
Сигурно да је зграда са почетка века овако изгледала кад је направљена. Како да не. Са све елементима фасаде, и овом бојом која се користи евентуално на јефтиним апартманима на приморју.

А на ово лупетање овог врачарца могу само да се смејем. Замисли, лик је догурао да среди своју фасаду. Хвала Богу. И ја сам на својој кући средио фасаду, и то више пута. У згради сам платио нов лифт који кошта мнооого више од фасаде. Платио сређивање крова више пута. Немој да бринеш. Немој сад да си се истриповао да си изнад осталих зато што ћеш средити фасаду. И врати се у период кад су се ове зграде градиле, реци градитељима да је обоје у ову боју, и убацили би те у кошуљу што се закопчава позади.
 
Oće li neko napisati ili još bolje - označiti na slici šta je to tako skandalozno i aljkavo izmenjeno u odnosu na prethodni izgled?

Ni manje kućice ni veće rasprave oko njenog ''starog'' i ''novog'' izgleda.
 
Pedja prijatelju ne znam zasto pominjes moju fasadu kad je ja nisam pominjao u ovoj prici, nema potrebe da se kompleksiras samo mi odgovori na pitanje sta to tacno nije uradjeno na fasadi u francuskoj? Koji tacno detalj nije uradjen? Imas oci vidis da su iznad ulaznih vrata zadrzali pilastere, imas oci pa vidis da su i oko prozora, imas oci pa vidis da su sredili kameni deo.
 
Kucaj malo Rim na googlu pa ces videti boju cigle i oker boju dal se koristi i posle mi reci da je Rim slepacki grad.
O Veneciji necu ni da pricam...
Pogledajte prilog 2
 
Битно је да се усклади боја по појединим улицама и појединим четвртима, а битно је и да цео Београд има боју по којој би био препознатљив. То наравно не значи да све буде у једној истој боји, али би учестаност те боје била већа у целини или на делу фасаде.

Супротно свему томе код нас то изгледа : "Да им ставимо кафену, а ви бисте сиву, добро ставићемо мало сиве и мало кафене..."

Нема ни најмање свести о значају избора и усклађивања боја на фасадама, то је очигледно и видљиво са сваком новом обновом. Ако не можемо да решимо велике урбанистичке и архитектонске промашаје, ако не можемо да премештамо здања која су лоше постављена и руже изглед и поглед итд. Можемо бар бојом да унапредимо изглед наших улица, тргова и целог Београда.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558201#p558201:18tj81j5 je napisao(la):
milanobelgrade » 09 Avg 2018 07:49 am[/url]":18tj81j5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558171#p558171:18tj81j5 je napisao(la):
Pedja_Nbg » 08 Авг 2018 10:54 pm[/url]":18tj81j5]Светогорска, некад и сад:

old2.png


IMG_20180808_194638.jpg

Могао бих се заклети да су затварали ово градилиште, обустављали градњу итд...
И сад ником ништа? Ипак је све било легално? :kafa:

Am, kuca je apsolutno izgubila svoju autenticnost. Mrzim kada se ovako radi u Beogradu ili bilo gde.
 
Реално, боље да су порушили обе приземне куће и саградили негу зграду висине једног од суседних објеката.
 
Na ovoj slici je Venecija i svaka zgrada je druge boje pa nesto ne bih rekao da je Venecija urbanisticki promasaj? Sta bi ti rekao da si bio u Amsterdamu tamo je na hiljade razlicitih fasada svaka je druge boje...Sve je stvar ukusa a o tome nema svrhe raspravljati.

PS Ja sam komentarisao fasadu u francuskoj ul.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558306#p558306:2ejb97zw je napisao(la):
Дошљак » 09 Avg 2018 03:56 pm[/url]":2ejb97zw]Реално, боље да су порушили обе приземне куће и саградили негу зграду висине једног од суседних објеката.

Nisu hteli da seku kiselo drvo
 
Evo par slika sa Vracara, u pitanju je skoro renovirani hotel a zgrada koja je tu bila, bila raspad sistema. Zanima me kako vam se svidja ova boja? Dok su je krecili ja nisam mogao da verujem u koju boju krece ali sad mi i nije tako lose moram priznati. :)
(Izvinjavam se sto su screen-ovane slike nema sanse da postavim obicnu sve su velike).
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
I jedna iz Krunske ali je boja slicna...neki novi trend zavladao izgleda, vizantijisko plavo ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558281#p558281:395j8pw3 je napisao(la):
Vračarac » 09 Aug 2018 03:53 pm[/url]":395j8pw3]Pedja prijatelju ne znam zasto pominjes moju fasadu kad je ja nisam pominjao u ovoj prici, nema potrebe da se kompleksiras samo mi odgovori na pitanje sta to tacno nije uradjeno na fasadi u francuskoj? Koji tacno detalj nije uradjen? Imas oci vidis da su iznad ulaznih vrata zadrzali pilastere, imas oci pa vidis da su i oko prozora, imas oci pa vidis da su sredili kameni deo.

Ти се надовезујеш на пост где причаш како сређујеш своју фасаду. То хоћу да кажем. Са моје стране нема комплексирања. Шта не ваља? Ајде нађи слику како су се радиле зграде у то време, па упореди са овим "радом". Онда можемо да причамо. Зграде са почетка 20 века се нису ни под разно овако радиле. Ово изгледа као злочиначки подухват у извођењу председника скупштине ортака и пар људи из фирме које "раде фасаде".

Ако је теби ово добро урађено, а видим да си "врачарац", онда овде нешто не штима. Свако са мало смисла за естетику, а ко је прочитао пар књига о стамбеној архитектури Београда би осудио ову "рестаурацију". Поновићу се - овако се више не ради ни у Лединама, можда може у Калуђерици да прође.

Тек сад видим неке слике из Венеције што си поставио. Ниђе везе. Техника којим је рађено, сам архитектонски стил - везе нема са поменутим случајем. Аналогија - сад ћу да нађем зграду исте боје и да ми то буде аргумент. :lool: Дај човече, уозбиљи се.
 
Peđa, vezano za ovu malu zgradu u Francukoj, jel samo novu boju smatraš promašajem ili ima još nešto?
 
Rodrigez pogledaj na maloj zgradi u francuskoj bjela je sad i stanje prije samu ugao zgrade je totalno drugacije obradjen i horizontalne linije takodje razmak istih itd
A mislim da i na crvenoj fale neki elementi
 
Венеција је баш добар пример, али не за какофонију боја, него за препознатљивост по боји. Црвена је преовлађујућа, али често са белим каменим оквирима врата и прозора, негде се види и опека. И на самим приказаним фотографијама изнад се види да се ради о различитим нијансама црвене, која временом бледи и то повећава разлике у нијансама од потпуно црвене до розе. Само на острву Бурано куће се боје у више боја, па има и плавих, жутих, белих...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558425#p558425:3tiwuspw je napisao(la):
direktor » Čet Avg 09, 2018 11:49 pm[/url]":3tiwuspw]Rodrigez pogledaj na maloj zgradi u francuskoj bjela je sad i stanje prije samu ugao zgrade je totalno drugacije obradjen i horizontalne linije takodje razmak istih itd
A mislim da i na crvenoj fale neki elementi
Ja mislim da vi u stvari svo vreme brkate šta je zapravo fasada ove stare zgrade a šta je fasada susedne moderne zgrade. Pošto sad i jedna i druga imaju jako slične boje. Da ne dužim, slika govori više od 1000 reči...

Pogledajte prilog 1


Evo uverite se i sami ovde - https://goo.gl/maps/e7obvmmZMFz

Dakle to što se na slici vidi skroz desno, ta celina sa istom bež bojom a različitim šarama/oblicima/kako god se zove... to nije neka nova fasada na staroj zgradi. To je sasvim druga, moderna fasada moderne zgrade koja se nalazi pored ove male. Samo što sad imaju istu boju pa na slici izgleda kao da je sve to jedna te ista stara zgrada, iako se zapravo stara završava malo pre, a ovo desno je u stvari ta moderna.

Što se ostalog tiče, koliko vidim sa slika, sve je isto kao što je bilo i pre. Ukrasi na krovu - isti. Ukrasi na fasadi - isti. Ukrasni nosači ispod terase - isti. Ukrasi na prozorima - isti. Fasadni oblici - isti. Vrata - ista.
Čak je neko ranije na temi rekao kako bi bilo lepo kad bi se fasade po gradu više ujednačavale po bojama. Pa... upravo to se ovde i desilo. Fasada stare zgrade sad je gotovo iste boje kao fasada ove nove moderne, ispod nje. Tako da kad se sve to uzme u obzir stvarno više ne znam šta je potrebno uraditi da bismo napokon svi bili zadovoljni...
 
Ajd da sacekamo da skinu skelu pa da uporedjujemo onda
 
Nije los ni ovaj fazon da se prekriju stare komunisticke zgrade ili predratne koje su oronule.
Ne kosta nista samo trazi malo vremena :)

 
предратне могу да се уреде и биће лепе, комунистичким нема спаса
 
31.12.2018 rok a rekonstrukcija je kao pocela.Inace ako nastave ovim tempom da rade na postavljanju skela to ce biti rok ali za skele
 
Vrh