Šta je novo?

Trg Slavija

Биће пуст пошто заобилази све нормалне токове кретања пешака, и зато што је ограђен од измештеног стајалишта на крају Краља Милана. И није ми јасно, зар није могло све да се уради у граниту.
 
Činjenica da ta firma, ne samo što nije tužena i rasformirana, nego dobija pedesetu drugu šansu, govori da iza nje isto stoje neki partijski izrodi i da se ovde sve svodi na rođačke i partijske šeme sa tendencijom da se uvek biraju najgori, najprevrtljiviji, najneposobniji, najaljkaviji i najbezobrazniji.
A gradski menadžer se opet ne oglašava jer je prezauzet prdenjem kolumni po partijskim glasilima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558470#p558470:158jvkpd je napisao(la):
Дошљак » Pet Avg 10, 2018 7:52 am[/url]":158jvkpd]Биће пуст пошто заобилази све нормалне токове кретања пешака, и зато што је ограђен од измештеног стајалишта на крају Краља Милана. И није ми јасно, зар није могло све да се уради у граниту.

Moglo je i moralo u granitu ali gde bi onda Mile i Žika tzv. "Neimari" uvaljali polimer-beton brale? a ovi što rade granit neće da peru pare i da se kombinuju lepo tako da ćao zdravo.
 


I sad vi meni recite, kako vidite budućnost izgleda Slavije i Beograda, odnosno arhitekture u krajnjoj liniji kad je nebitno kako zgrada izgleda jer će biti obložena reklamom ? Relno mi možemo i štampane šatore da razapinjemo u raznim oblicima da glume grad nikakve razlike nema.
 
Dobar im ovaj Šveps suncobran. Ne bi me čudilo da na kraju rekonstrukciju rekonstrukcije plati i brendira neko veliki kao oni :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558495#p558495:195w7u4n je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Avg 10, 2018 11:55 am[/url]":195w7u4n]Činjenica da ta firma, ne samo što nije tužena i rasformirana, nego dobija pedesetu drugu šansu, govori da iza nje isto stoje neki partijski izrodi i da se ovde sve svodi na rođačke i partijske šeme sa tendencijom da se uvek biraju najgori, najprevrtljiviji, najneposobniji, najaljkaviji i najbezobrazniji.
A gradski menadžer se opet ne oglašava jer je prezauzet prdenjem kolumni po partijskim glasilima.

verovatno je vec neko pisao o ovome ali meni se cini kao da se ovo sve unapred znalo/pretpostavljalo jer su rekli izvodjacu sklepaj ti to za pred izbore a posle cemo da vidimo.
i sad kad se sve raspalo zbog zurenja i fuserisanja svi nesto kao optuzuju jedni druge ali u svim izjavama nesto obigravaju ko ce koga tacno da prozove. onaj podizvodjac (ja mislim) samo sto nije rekao bukvalno da mu je dat nerealan rok i da mu je naredjeno da sve sto zbrza i da nije bilo dovoljno novca. naravno sve obigrava jer ako kaze tako nesto zavrsio je pricu. jedini koji ne obigrava je naravno vesic. njega zabole...
i to nije jedini slucaj kod nas kada se odozgo naredi neka nebuloza i onda ti kao direktor/upravnik tog sektora crvenis i mucas jer si svoj ugled stavio na crtu i ne smes da kazes nista jer ces u suprotnom moci samo da budes upravnik neke tezge na pijaci.
a razni vucici, vesici a bogami i djilasi te nazivaju budalom i nesposobnim...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558623#p558623:3b2kraq4 je napisao(la):
Dordevic » Sub Avg 11, 2018 5:27 am[/url]":3b2kraq4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558495#p558495:3b2kraq4 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Avg 10, 2018 11:55 am[/url]":3b2kraq4]Činjenica da ta firma, ne samo što nije tužena i rasformirana, nego dobija pedesetu drugu šansu, govori da iza nje isto stoje neki partijski izrodi i da se ovde sve svodi na rođačke i partijske šeme sa tendencijom da se uvek biraju najgori, najprevrtljiviji, najneposobniji, najaljkaviji i najbezobrazniji.
A gradski menadžer se opet ne oglašava jer je prezauzet prdenjem kolumni po partijskim glasilima.

verovatno je vec neko pisao o ovome ali meni se cini kao da se ovo sve unapred znalo/pretpostavljalo jer su rekli izvodjacu sklepaj ti to za pred izbore a posle cemo da vidimo.
i sad kad se sve raspalo zbog zurenja i fuserisanja svi nesto kao optuzuju jedni druge ali u svim izjavama nesto obigravaju ko ce koga tacno da prozove. onaj podizvodjac (ja mislim) samo sto nije rekao bukvalno da mu je dat nerealan rok i da mu je naredjeno da sve sto zbrza i da nije bilo dovoljno novca. naravno sve obigrava jer ako kaze tako nesto zavrsio je pricu. jedini koji ne obigrava je naravno vesic. njega zabole...
i to nije jedini slucaj kod nas kada se odozgo naredi neka nebuloza i onda ti kao direktor/upravnik tog sektora crvenis i mucas jer si svoj ugled stavio na crtu i ne smes da kazes nista jer ces u suprotnom moci samo da budes upravnik neke tezge na pijaci.
a razni vucici, vesici a bogami i djilasi te nazivaju budalom i nesposobnim...


ajde molim te sada malo previse fantaziras. rok je bio realan a tako kako je ova firma resena vise niko nece da je angazuje. zasto da se tako neko dogovori kad unistava sam sebi buducnosti?
nazalost imamo dosta primera da nekoliko nasih firma neznaju kvalitetno da rade, mozda i zbog toga sto ranije dugo nismo puno gradili. ostavi politiku tamo gde je, ovo nije politicki forum. Samo da se nadamo da ce brzo da srede ovo
 
e dobro je da ovo nije politicki forum i da rekonstrukcije i gradnja u beogradu nemaju nikakve veze sa politikom.
samo struka.
inace ja nisam pokusavao da opravdam firmu koja je radila nego je vise nego jasno kako se mnogo rekonstrukcija u ovom gradu radilo. jel ovo prva koja je imala problema sa kvalitetom i rokom izrade?
ja mislim da nije. mozda gresim jer fantaziram kroz ostrascene politicke naocare.
taj njihov vlasnik/direktor je govorio kako su bili nerealni rokovi i da im glavni izvodjac nije davao pare a da nije mogao da prekine izgradnju...naravno to je govorio tek kad je pukla tikva u novinama...
ko je trebao da kontrolise kvalitet radova? da potpise uspesan kraj radova? moj deda? pre koliko je meseci vesic proglasio uspesan zavrsetak radova i otvorio trg? i umesto da se stvari dorade u roku od pet dana, sada slavija izgleda gore nego u sred najvecih radova onomad.
upari takvu javnu politiku sa korumpiranim i alavim preduzetnicima i eto ti slavije. i promenade. i savskog trga. i podzemnih kontejnera. i klima na "svim" GSP autobusima...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558629#p558629:1g6r675c je napisao(la):
bullwye » Sub Avg 11, 2018 8:22 am[/url]":1g6r675c]
rok je bio realan a tako kako je ova firma resena vise niko nece da je angazuje. zasto da se tako neko dogovori kad unistava sam sebi buducnosti?
Neće je više niko angažovati? Druže, oni ređaju promašaje a opet dobijaju tendere. Prvo su zbrljali Stepu, da bi bili nagrađeni Ruzveltovom. Kad su smandrljali Ruzveltovu, nagrađeni su Slavijom. Zašto misliš da će sledeći put biti drugačije?

Inače svidelo se to nama ili ne, politika je sastavni deo naših života, naše svakodnevnice i pogotovu svih većih dešavanja u gradu i državi. Kao što je nemoguće pričati o vojnim temama bez povremenog zalaženja u geopolitiku, tako je nemoguće pričati o temama infrastrukture i građevinarstva bez zalaženja u (lokalnu) politiku. Svako suzbijanje pokušaja da se stvari isteraju na čisto i kompletiraju rasprave na jednoj temi samo rezultira preseljenjem tih rasprava na druge teme. Što se ovde već i pokazalo. Tako da bolje je prihvatiti da su to nerazdvojive stvari i proći kroz njih na otvoren i civilizovan način nego ih potiskivati i pokušavati da se objasni nešto bez zalaženja u njegovu suštinu i prave uzroke.

nekoliko nasih firma neznaju kvalitetno da rade, mozda i zbog toga sto ranije dugo nismo puno gradili
Ne gradi se ovde Milau ili Burž Kalifa pa da je neophodno ne znam kakvo iskustvo i umeće. Radi se jedan bedni betonski plato.
Ako firma nije u stanju da izlije beton, zalepi pločice/obloge, postavi ogradu i razvuče žice, a da pritom nešto ne skemba... onda ta firma ne treba ni da postoji. Ta firma nema šta da traži na tržištu građevinarstva.
 
Sve sto se u ovoj zemlji radi je licni, privatni, uskointeresni i politicki plen. Nije kriva firma vec koliko love toliko muzike a primer ovog trga je idealan. Od silnog lapanja i procentne ugradnje ono sto je ostalo bilo je namenjeno za radove a neki zrtveni jarac sad mora sve da ispravlja. Doci ce sledeci izbori a mi cemo se pre setiti lanjskog snega nego Slavije, tako to ide.
 
Sad zamislite koliko bi njima trebalo da su radili kako treba, dakle počeli da kopaju podzemne prolaze. Izgleda da ispod Slavije ne postoji jedan, nego izvori DVA potoka.

Arhitekta Budimir Novaković bio je u Komisiji za planove Skupštine grada kada se odlučivalo o rekonstrukciji Slavije.

- Moj predlog je bio da se napravi niveleta u obliku đevreka iznad Slavije. Pasarela bi bila od metalne konstrukcije. Ideju sam dobio kada sam video rešenje jedne saobraćajnice u Južnoj Koreji. Ona je panoramski atraktivna za pešake. Imala bi i dodatne sadržaje. Tada sam uradio analizu koliko bi nas to koštalo, od pokretnih stepenica do liftova za invalide - objašnjava Novaković.

Međutim, gradski oci su se odlučili za najjeftinije rešenje, da se pešački prelazi pomere 50 metara u dubinu ulica. Tako se stvaraju džepovi koji oslobađaju kružni tok za nesmetano kretanje automobila, ali na taj način se putanja pešaka duplo produžila.

PRE rekonstrukcije spominjala se izgradnja podzemnih prolaza. Međutim, iz više razloga se od njih odustalo.

- Ispod kružnog toka se nalaze dva podzemna potoka, a voda se kolektorom usmerava ka Savi. Da bi se izgradili podzemni prolazi, morale bi podzemne instalacije da se premeste, a to bi se radilo najmanje dve godine. Podzemni prolaz od Mitićeve rupe do "Mekdonaldsa" bio bi dugačak 147 metara, a na pojedinim mestima, zbog instalacija, cevi i konfiguracije terena, ne bi mogao da bude viši od dva metra i 20 centimetara - objašnjava Budimir Novaković.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... na-Slaviji
 
Па што тај Будимир Новаковић, није стиснуо петљу па боље образложио боље техничко решење, што није укључио факултет, пар института, удружења планера, архитеката, предложио конкурс за решење, пробао све што је до њега, па ако види да то политичаре не дотиче, онда се лепо захвали и повуче са те функције...А, неее... он је уживао у позицији коју је имао, па сад кад је све отишло у мајчину, сетио се да је ономад нешто мислио да је говорио. Гаде ми се такве особе.
 
Политичари су гледали да добију најјефтиније решење. Чиста козметика, замена асфалта и шина, фонтана и гранит као украс и несрећни плато, и наравно измештање стајалишта и прелаза зарад његовог височанства аутомобила.
 
Zašto se uopšte ide na polimer beton,kada je popločavanje granitnim pločama deset puta bolje,kvalitetnije i praktičnije rešenje?
Na kraju su one pljeskoteke, koje bejahu tuda,ispale mnogo trajnije rešenje
 
Već dva dana ne rade trolejbusi koje saobraćaju preko Slavije zbog kvara vodovodne cevi na Cvetnom trgu. Ispostavi se da trole ne mogu da okreću na Slaviji već su poslali drndavi autobusi. Još jedan dokaz da gradska vlast aktivno radi na ukidanju trolejbusa.
 
Kako da dođu do Slavije ako je ulica u prekidu ?
 
Dobro i kad padne mrak gde će sa svim trolama ? :D
Sve u krug Slavije ?
Vozila prolaze pranje , noćni pregled , otklanjaju se nedostaci a sve se to radi u okviru pogona.
 
Bravo :) Vidiš nisam razmišljao o tome :) Mogu baterijama ili u leru da se spuste do Nemanjine pa da se priključe na mrežu u Kneza Miloša :)
 
I da prilikom te tranzicije sa baterija na žice i obratno prave gužve i zastoje.
I to tek ako bi imali funkcionalne baterije, a ja mislim da većina vozila više i nema.


Ajde ljudovi, pa nije ovo prvi put da nas od Slavije do periferije voze autobusi umesto trolejbusa. Preživeli smo i gore poduhvate, preživećemo i ovo.
E jedino što im i ja zameram je što nisu uveli bar 2 autobusa koji bi vozili ljude od St. Trga do Slavije, kao pojačanje 31. Ta dva vozila više na potezu Skupština-KM-Nemanjina-Slavija se ne bi ni ''osetila'' a mnogo bi značila jer bi putnici mogli i njima da stignu do Slavije a ne da se naguravaju u 31.
 
Vrh