Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Ne razumem, ilegalno žive, ušli su u imovinu koja nije njihova, očigledno ni dokumenta nemaju, i za sve to se traže stanovi. Zar ne postoji neki protokol za izbegla i raseljena lica. Ako nisu tako prijavljeni, onda oni to i nisu. A posebno što svi moraju u Beograd. Ovo sam sve morao da napišem jer ne mogu da se načudim kako u ovoj zemlji dembeliji ni jedan jedini sisten ne radi, ni za šta,
 
Svi se nakačili na grbaču običnog radnika kome se uplaćuju porezi i doprinosi.
Ovo već postaje iživljavanje za obične ljude koji za života poštenim radom neće ni blizu zaraditi za svoj stan. Sve žive pijavice se nakačile.
 
Juče prolazio obilaznicom i na ostruznickom mostu ima desetak radnika, sve je to traljavo. Čini mi da tu ima još najmanje godinu dana posla. :bash:
 
Definitivno vozač kamiona sa grajferom najvredniji. On i njegov drugar na suprotnoj strani Save.

Ovo ima da potraje.
 
Hahahaha, dobar vic...
Raskopano, pa nasuto, pa opet kopano, pa malo ivičnjaci i stoji...

P.S. Inače ugrađuju sive betonske ivičnjake a ostatak ulice beli... prelazi urađeni katastrofalno..užas jedan!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559339#p559339:mrwu04aw je napisao(la):
plećko » Uto Avg 14, 2018 5:45 pm[/url]":mrwu04aw]Šta se dešava sa onim kružnim tokom u Resniku, jel gotov..?
Prošle nedelje su radili kišnu kanalizaciju u onoj ulici što se penje ka Resniku.
 
Još jednom sam fasciniran funkcionalnošću openstreet mapsa! Koliko vidim zbog pelje Bubanj Potok leti pijaca polovnih autmobila, da li je bilo priče gde će je preseliti?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559339#p559339:z0d07mal je napisao(la):
plećko » Уто Авг 14, 2018 6:45 pm[/url]":z0d07mal]Šta se dešava sa onim kružnim tokom u Resniku, jel gotov..?
И ја да имам толики рок за један кружни ток, исто бих развлачио као они.
 
Ja ne razumem logiku. Uposli više ljudi, daj im plate i brže ćeš završiti, tj, dobiti novac. Onda ćeš raditi sledeći projekat i opet dobiti novac. Siguran sam da bi više zaradili da dobiju 3 posla umesto 2 i da ih sa malo više radnika i mehanizacije urade brže.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559447#p559447:o1tid3zc je napisao(la):
vucko » 15 Авг 2018 09:06 am[/url]":o1tid3zc]Koliko vidim zbog pelje Bubanj Potok leti pijaca polovnih autmobila, da li je bilo priče gde će je preseliti?
Ukoliko pronađe dovoljno veliku parcelu, seli se u Vrčin.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559476#p559476:20vrvz1p je napisao(la):
astrodule » Sre Avg 15, 2018 1:33 pm[/url]":20vrvz1p]Ja ne razumem logiku. Uposli više ljudi, daj im plate i brže ćeš završiti, tj, dobiti novac. Onda ćeš raditi sledeći projekat i opet dobiti novac. Siguran sam da bi više zaradili da dobiju 3 posla umesto 2 i da ih sa malo više radnika i mehanizacije urade brže.

Taktika je , što manje ljudi za što manje para, zatim odugovlači i traži anekse ugovora zbog novonastalih situacija a novonastale situacije su kad treba da legnu pare one se dele na više nivoa i to onda mora da se ukalkuliše i sve to traje i traje......
Znaju oni tačno šta rade samo narod ne kapira brzo.
 
I dalje mislim da bi više zaradili ako bi brže radili. Time bi se izdigli iz truleža pa bi dobijali i poslove u inostranstvu ili bi se nametnuli strancima da im budu podizvođači.

Jedino ako na sve te anekse ne dobijaju 100% vrednosti ugovora.

Previše tu džepova treba namiriti.

Pilićarsko razmišljanje :(
 
Sve dok ne krene da se objašnjava poreklo imovine biće tako. Uigran sistem.
 
Pa evo, kažu da su proverili račune one žene što se vodi da je zidala ono čudu na Kopu i došli do zaključka da nije imala dovoljno novca za takav projekat.

Samo da to bude praksa i pravilo, a ne izuzetak. Zamisli samo taj priliv u državnu kasu kada bi svi oni platili neku kaznu.
 
Odlično sad neka neke stvari objasni i plati vraćanje zemljišta u prvobitno stanje.
 
ivan1973":3e209zlx je napisao(la):
Inace, ta firma sto radi tuzni tok ima prijavljenu dobit od 19% u 2017.
Znaci, dobro rade...
Sve se sa par klikova proveri u APR-u.

http://pretraga2.apr.gov.rs/EnterpriseW ... 153F871121
Šumadijaput je zdrava firma, siguran sam da nije zastoj do njih, verovatno su problem nekq javna preduzeća koja treba da izmeste neke instalacije pa koče izgradnju...

Sent from my Lenovo K33a42 using Tapatalk
 
Не постоји никакав застој, имају званичан рок до 1. (првог) септембра.
 
danasnje stanje.ima neki duboki kolektor bas u KT koji je verivatno kočio izgradnju.po trenutnom stanju može bitu gotovo do 1.09. Jedna od redjih investicija gde se korisno troše javne pare...
b9d7cdffb4751d10064296b8c69a32af.jpg
f680210b35be7362a192fa4b6bb1e073.jpg
c645dcf98a343672da81842559fc9c68.jpg
87dce814ed28c0c7a39c4c8d28b5dc87.jpg
de9539acd00892b1e1050d185b3dde91.jpg
41332c593cd269fe539b6724cdbab957.jpg
257f121db153c86c4632bb1327fd6249.jpg
590726fcba999a3445cac28c609857c7.jpg
e2be105a5c9b394bbe98e0abf4c3be0b.jpg


Sent from my Lenovo K33a42 using Tapatalk
 
Ето, Чистоћа није могла да приђе контејнеру и он је сада препун. Да ли случајно постоји комуникација између државних служби па да се пошаље допис да се контејнер премести 50м изнад где је проходно, недај боже.
 
Nije to samo do čistoće.
Nego ljudi i dalje bacaju a znajku da ga niko ne prazni.
Moja kuća je prekoputa tog servisa i mi bacamo đubre 100m dalje uzbrdo.

P.S. Inače nama u državi uvek fali malo koordinacije i poslovnosti. Iako smo iz medija saznali da će se raditi kružni tok, firma koja izvodi radove nije našla za shodno da bar odštampa flajere i u 10tak sandučića ubaci i tako nas (ili celu ulicu) obavesti o roku izvođenja radova itd.
Da ne pričam da sam preventivno morao da izmestim automobil van dvorišta na trotoar da ne bi ostao zarobljen jer u 7h ujutru sklone trotoar bez prethodnog obaveštenja. OK, naspu oni tucanik posle i ostave pristup, ali ujutru kad ides na posao i sačeka te iznenađenje, nije svejedno!
 
Vrh