Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Zato bi u nekom idealnom scenariju i trebalo da rade 3 linije za tri kraka. Na to organizovati i linije JGP tako da naseljima oko železničkih stanica/stajališta ista budu lako i brzo dostupna, što do sada, bar u Rakovici, nije slučaj, i na to bi trebalo ozbiljno poraditi.
 
Да има памети, било би опет. Али фали пре свега гарнитура.
 
Možda bi me banovali kada bih napisao šta ja mislim da nama stvarno fali.
 
Bio nekad i regionalni voz i displeji na istim... A sad jedva i ove dve linije "krpimo".
 
Vezano za ovu polemiku oko najava i displeja, koliko je kome jasno/nije jasno... Pa je neko ovde ljude proglasio za maltene idiote ako im nije jasno koji voz nailazi.. Pre neki dan sam došao na V. Spomenik u pola 5, a voz za Resnik je kasnio, da li je najavljen ili nije, ja najavu nisam čuo, a na jedan jedini bledunjavi displej na samoj stanici V. Spomenik mi nije palo napamet da proveravam da uopšte stoji ažurirano kašnjenje ili ne.. I onako sam i sam žurio, a pošto je vreme dolaska voza za Resnik bilo približno 16.36. naštala je opšta zbrka koji je voz u pitanju, jel ovaj za Batajnicu poranio minut ili ovaj drugi kasni.. Niko nije znao.. Ljudi su krenuli bukvalno da viču, ulazi, ne ulazi, stani, nije, jeste, to je taj...

Slažem se da je malo bolja situacija na Prokopu i Karađorđevom parku, ukoliko su displeji ažurni, tamo su barem lepo vidljivi i ima ih više na samoj stanici.. Ali na VS je tog dana bilo skroz zbunjujuće..

Inače otkad ide na sat vremena, stanica je često krcata... Zapravo ranije nisam ovoliko ljudi ni jednom video u to vreme, u tolikom broju... Blizu 100 ljudi po mojoj slobodnoj proceni je čekalo.. Voz je bio prepun, ljudi su stajali, sem u poslednjem vagonu.. Primetio sam da ljudi češće ulaze u prednje vagone, dok ovaj poslednji nekako biva zapostavljen.. Još uvek su raspusti, brine me kako će sve ovo izgledati od septembra..
 
Ljudi nisu id***... nije ti palo napamet da proveravaš na displeju... zbrka... i niko nije znao... skroz zbunjujuće...

Ne znam, ali ako ni drugima isto tako nije palo napamet da proveravaju... ne znam... svakodnevno koristim stanicu kod Vuka, uglavnom piše kašnjenja. mada da je displej bledunjav, jeste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559343#p559343:1q1uprum je napisao(la):
Noki » 14 Авг 2018 06:08 pm[/url]":1q1uprum]pošto je vreme dolaska voza za Resnik bilo približno 16.36. naštala je opšta zbrka koji je voz u pitanju, jel ovaj za Batajnicu poranio minut ili ovaj drugi kasni.. Niko nije znao.. Ljudi su krenuli bukvalno da viču, ulazi, ne ulazi, stani, nije, jeste, to je taj...

Управо сам мислио на овакав пример, дакле не на то да неко залута у погрешан воз што се може десити и са идеалним обележавањем већ о овом хаосу који настаје кад пар десетима путника нагађа о ком се возу ради
 
S obzirom da je planom metroa reaktivirana ideja stanice Makenzijeva (Slavija) na raskrsnici Katanićeve, Makenzijeve i Kursuline šta mislite da li bi ti stanica bila atraktivna putnicima sa tog pravca koji inače koriste trolejbuse 21,22,29 i 19?
 
Ne znam je l' ovo najprikladnija tema.. Možda bolje na temi o Prokopu.. Listajući prethodne strane reklo bi se da su malo gadnije slike ovde dozvoljene pa ću se time voditi i u ovom postu.. tj. neću ih cenzurisati. Trudiću se da budem informativan ali ako nešto grešim, uvažavam sve ispravke moderatora..

Pre neka dva meseca je jedan kolega forumaš pitao drugog da mu opiše wc na Prokopu, ali ovaj iz nekog razloga to nije želeo, iako je i mene baš zanimalo kako izgleda.. Pre neki dan se ukazala prilika da se i sam uverim u stanje wc-a na Prokopu i uporedim ga sa ostalim opcijama na liniji 1 BG:voza Ovča - Batajnica..

Što se tiče stanice Beograd - centar, prvo što sam primetio, a za razliku od stare železničke stanice, ulaz je slobodan. Toalet se redovno održava, poptuno je čist, :blah: ima , sapuna ima, ubrusa ima, lepo je osvetljen.. Sve je kako inače nije u većini javnih wc-a u Srbiji i sve pohvale sa moje strane...

Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4

Što se tiče wc-a kod Pančevca, ulaz je na sopstvenu odgovornost.. :D Već i kod one klupe ispred opasno zaudara, ali ako te baš muka pritera ili za malu nuždu ako na minut zadržiš dah, a pogled ne skrećeš dalje od pisoara ispred tebe, možda može nekako i da prođe.. Prolaz ispod koloseka ili prostor iza stanične zgrade, vidim da služi svrsi, ali je svkako nešto što ne mogu da opravdam ili podržim kao alternativno rešenje.. Najbolja opcija je sačekati bg voz, mada su i tamo neprijatna izneneđenja moguća.. Čini se da je nešto bolja situacija u onom vozu sa plavim sedištima nalik foteljama, koji ređe saobraćaju.. U ovim drugim kompozicijama, znam da u je u wc-u u par vagona obično, providno staklo, a ne onako zamućeno.. Još jedan razlog zašto ne urinirati dok je voz u stanici..

Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Na Vukovom spomeniku, znam da je radio ranije, kad je radio i bife, pre mnogo godina, sad nemam pojma kakva je situacija i ima li wc uopšte? Krnjača? Nikad nisam izašao tamo, ne znam ima li wc-a?

Kod Franša, tamo bih rekao da onaj zadnji deo na stanici, tj. mračni prolaz koji povezuje dva koloseka nekima posluži, ali pravog wc-a nema..

I tako dalje do Batajnice, nisam detaljno proveravao, ali rekao bih da je priroda jedina opcija u nedostatku javnih staničnih toaleta..
 
Noki, pohvale za utiske koje si preneo i fotografije koje samo prikazuju realnost. Inace toalet u stanici Ovča je još veća katastrofa. Običan poljski wc je pristojniji od toga a pritom značajna sredstva su uložena a štedelo se na toaletu :bash:

Nazovi toalet se nalazi u jednoj od ovih baraka koje sam obeležio
 
Има ВЦ на Вуку у функцији и даље, плаћа се употреба, а мирис исто непријатан.
 
Da na Vuku radi toalet koji je čini mi se od otvaranja stanice u ne baš dobrom stanju i ispod kvaliteta ostalih radova na stanici. Vreme je učinilo svoje pa je toalet još gori a zub vremena uzima polako i ostatak stanice. Srećom pa su ugrađivani kvalitetni materijali koji bolje trpe neodržavanje.
 
Ono dobro poznato kad ides u wc i kad neko izlazi iz njega i kaze ti:
Pazi Bomba!
 
Igore, išao sam jednom do Ovče, ne bi mogao ni da predpostavim da se tu nalazi toalet.. Znam da ima česma malo ispred, ali toalet su dobro sakrili..

Da sam znao da na Vuku ima funkcionalan wc, obišao bih i njega da reportaža bude potpuna. :mrgreen: Kod franša ima gore onaj mobilni wc, to sam zaboravio.. ali činjenica je da je sama stanica češće u upotrebi kao wc..

I kod stanice nbg je bilo jezivo dok nisu uklonili tzv. ''neformalni buvljak''. Tu isto nema wc-a a stanica je jako prometna, preuzima ulogu glavne žel. stanice.. ali srećom su sada barem samo putnici u i oko stanice, pa to izgleda iole normalnije..
 
Једном је тај тои-тои на Жст НБГ био отворен када сам пролазио поред њега, у њему је било такво смеће од старе гардеробе које продају на дивљем бувљаку, а смрдео је на распаднуте лешине.
 
Ја стварно не знам ко вас плаћа да говорите лоше о железници, нарочито поједине медије које како су писале стекао сам утисак да се све распало! Данас сам ишао да проверим какво је стање у БГ:ВОЗ-у и резултати су крајње изненађујући. На станици Београд Центар стигао је воз из Батаје у секунди али у секунди је био тачан, да је правио Јапанац мислим да би се и он забезкенуо оној тачности као што сам и сам и ја био. У возу је било мање људи него што је раније било, било око 12:40 што ме је навело да помослим свакаве ствари. Ај дошли су до Вука, ај да нешто попијемо па да уватимо овај за Ресник, да проверимо да ли је воз тачан. Ни он није каснио! Дошао је редовно! Е сад оно што сам се запрепастио јесте време који је воз стигао од Вука до Раковице. Људи моји, оно није воз, оно торпедо, још да се кретао редовном брзином након тунела па милина једна! Од Вука до Ракоцице му је било потребно 10 минута! Свега 10 минута до Миљаковца и Раковице, па људи оно да си крено хиликоптером не би стигао пре, богуми. Колико је то брзо и ефикасно и поред тога што воз не иде брзо изнећу само један податак од Сремчице до Вука треба 60 минута. Са мојим силакосм у Раковици, обиласку мало Капитол Парка и свега ми је требало 90 минута! Овде јасно може да се види тотална доминација железнице у односу на распали аутобус. Бројке не лажу! Али, увек има једно али! Станице Раковица ,Кнежевац и Кијево нису уооште лепо обележени НИГДЕ НЕ ПОСТОЈЕ ПУТОКАЗИ, Бус Плус валидатори који би требали да најављљују место за пресадање за БГ Воз не најављују што је срамота велика. Даље, Раковица која би требала да буде јужна главна станица је исувише увучена за јавни превоз и треба времена да се стигне, околина је као у Чернобилу или некој прашуми, све сам мислио од оне трављуљине да ми неко змикче не искочи. Па људи моји, шта је тешко да се стави пар путоказа, да се помери станица ближе надвожњаку, да се посече онај коров около и да се то среди достојно човеку. Аљкавост је неопописва толика да немам речи! Нека афричка забит би нам позавидела како нам добро иде.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560946#p560946:3qxevf1r je napisao(la):
Пантограф » Уто Авг 21, 2018 3:25 pm[/url]":3qxevf1r]SPQR, da li je prema standardima Rimskog carstva da ona klonja izgleda kao na slici iznad?

То су тривијалне ствари. Уз мало добре воље то може да се среди. Ја овде говорим о много озбиљнијим стварима! Но да аљавост постоји и да се треба борити свим силима да се то среди, то сам већ изнео горе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560944#p560944:j2p9priq je napisao(la):
Norexan » Uto Avg 21, 2018 3:22 pm[/url]":j2p9priq]Е сад оно што сам се запрепастио јесте време који је воз стигао од Вука до Раковице. Људи моји, оно није воз, оно торпедо, још да се кретао редовном брзином након тунела па милина једна! Од Вука до Ракоцице му је било потребно 10 минута! Свега 10 минута до Миљаковца и Раковице, па људи оно да си крено хиликоптером не би стигао пре, богуми. Колико је то брзо и ефикасно и поред тога што воз не иде брзо изнећу само један податак од Сремчице до Вука треба 60 минута. Са мојим силакосм у Раковици, обиласку мало Капитол Парка и свега ми је требало 90 минута! Овде јасно може да се види тотална доминација железнице у односу на распали аутобус. Бројке не лажу! Али, увек има једно али! Станице Раковица ,Кнежевац и Кијево нису уооште лепо обележени НИГДЕ НЕ ПОСТОЈЕ ПУТОКАЗИ

Remont Rasputnica G - Resnik još uvek traje i niko nema ideju kada će biti završen, a radnika jedva da ima tu i tamo. Tako da se često dešava da zatvore jedan kolosek, pa mi se jednom desilo isto tako krenuli na vreme iz Vuka kao metak što ti kažeš, stigli do Rasputnice G i onda zaboli tamo i stajali 20 minuta, jer smo čekali da prođe BG voz u drugom smeru zbog zatvora jednog koloseka. Drugi put se nije to desilo, stiglo smo u Rakovicu kad je trebalo, ali je voz završio vožnju tu, nije išao dalje. Kada se završi remont sve će biti kako treba, samo je u remontu urađeno mnogo nepravilnosti, tucanik nije po propisu, motori skretnice su preslabi da okrenu skretnicu, prelom nivelete koji je pre remonta bio pre skretnice, sad je na sred skretnice itd. itd...
 
@Norexan Još samo da se ubedi Rakovica i Grad da nije poenta samo povezivati Domove zdravlja i groblja već ima toga što ljudima treba na dnevnom nivou, što bi mogao da bude i Bg Voz. I slažem se, voz trenutno nema konkurenciju.
 
Jbg, prosečnom glasaču vladajuće garniture je prevoz do doma zdravlja i groblja jedino bitan.
 
Vrh