Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Videćemo narednih dana, zasad nema nikakve table o građevinskim radovima, tu je samo jedan mali bager i dve gomile šljunka.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TmTLVX-OrqA[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562260#p562260:16zcsk2w je napisao(la):
direktor » Ned Avg 26, 2018 4:49 pm[/url]":16zcsk2w]Sa cim ce tu da nas obraduju ...

Prave dečije igralište, postavljene dve ljuljaške i još neke sprave..
 
Vidi se levo nezavršeni kompleks akva parka / bazena, čega već. Elem, taj kompleks je ograđen, a u subotu prolazim pored i čujem glasove. Pogledamo kroz ogradu i vidimo ekipu ljudi kako je raspalila roštilj unutra. Ima nekih nadstrešnica i uživaju ljudi. Još da su bazeni napunjeni...

Inače, to je takva sramota ovog grada. Naime, fudbaler je sigurno godinu dana bio u poslu, verovatno je podmićivao nadležne, ali verovatno nije dovoljno davao jer su odjednom pronašli da nema sve potrebne dozvole. On nije hteo da to završi (jer je verovatno već dao mnogo) i tako ostadoše prazni bazeni sa urađenim pločicama (rekao bih 80% radova završeno)
 
bf48e2f8262d07c3cbcd7cab2a92b213.jpg
91880106ef5689dea2e970e263c23c1f.jpg
7f1496003648a6799231105fb9dfe1a4.jpg
 
Jos kad bi se neko pozabavio onim kaficem sto je izgoreo to bi bilo sjajno. Ruglo stoji duze od godinu dana.
 
Jučerašnje soliranje oko Ade, Part1:

Marina iz par uglova:
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17

Famozne skulpture oko kojih se pravi klizalište:
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Kada sam stigla na istu tačku nakon što sam obišla ceo krug, radnici su uradili ceo opseg spreman za betoniranje. Svaka im čast!

Pogled je zaista impozantan i ne može se odoleti a da se ne posegne za fotoaparatom:
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13

Simpatičan žbunasti aranžman:
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11

Retko ko omaši da "overi" tablu :D
Pogledajte prilog 10

Još lepog zelenila. Ovaj bilbord pre pristaje Hipodromu:
Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8

Pogled unazad:
Pogledajte prilog 7

Prvac ka novobeogradskoj strani. Nisam znala za koju da se odlučim i zato tri foto:
Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4

Malo desno i interesantna skulptura:
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2

Avion je uzleteo. Čini mi se da je bio veći nego sada na fotografiji:
Pogledajte prilog 1

Tu je i javna česma. Žena koja je točila vodu u više plastičnih flaša rekla mi je da je voda zdrava, arterska, bez flora i hlora. Redovno dolazi u snabdevanje, doza za dva dana:
 
Jučerašnje soliranje oko Ade, Part2:

Restoran "Jezero" u novom ruhu. Zgodan za svadbe pa, ko je namerio da napravi svadbeni pir evo prilike :D
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8

Ulaz dekorisan veštačkim cvećem al' dobro, makar se trude:
Pogledajte prilog 7

Nije mi poznata namena ovog objekta ali mi se jako dopao, naročito obrasla fasada:
Pogledajte prilog 6

U blizini još jedno umetničko delo nedefinisanog karaktera:
Pogledajte prilog 5

Simpatična fontana, doduše malo nesređena:
Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2

Ovo me je baš obradovalo:
Pogledajte prilog 1

Šatora ko pleve, skupili se pecaroši iz svih strana sveta. Ne znam kakva je manifestacija u pitanju ali je važno da nisu zatvorili ni jednu ulicu :D
 
Svetsko prvenstvo u lovu na šarana je u toku.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R8m8CF-CfKk[/youtube]

Pobegoše pecaroši od svojih porodica (bar ja tako gledam na pecaroše)

Što se tiče vode sa one česme, ne verujem da je arteska. Pre bih rekao da je iz vodovoda. Ja bar nisam osetio razliku.
 
Jučerašnje soliranje oko Ade, Part3:

Italijanski restoran koji me je podsetio na moju neostvarenu (za sada) kućicu u cveću:
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14

Iako najviše volim leto boje jeseni su nezamenljive:
Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12

Ko zna zna:
Pogledajte prilog 11

Čest motiv kraj koga zastanem i u prirodi i na platnu. Impresija:
Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9

Dobro sam odmakla (levo ka gradu):
Pogledajte prilog 8

Desno ka "divljni":
Pogledajte prilog 7

Voda čista pa ne odoleh da se malo prošetam po plićaku:
Pogledajte prilog 6

Zastave svih boja:
Pogledajte prilog 5

Ne znam čemu služi velika cev:
Pogledajte prilog 4

Konačno stigoh do polovine:
Pogledajte prilog 3

Makiška strana i jedna javna česma. Jeste grozna ali makar nije presušila:
Pogledajte prilog 2

Koketa je pukla ko zvečka :D
Pogledajte prilog 1

Za kraj duga (poželela sam nešto :D )
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=572541#p572541:3naips0q je napisao(la):
astrodule » Sub Okt 06, 2018 12:52 pm[/url]":3naips0q]Svetsko prvenstvo u lovu na šarana je u toku.

Pobegoše pecaroši od svojih porodica (bar ja tako gledam na pecaroše)

Što se tiče vode sa one česme, ne verujem da je arteska. Pre bih rekao da je iz vodovoda. Ja bar nisam osetio razliku.
A je l'? :shock: Zar u Adi ima šarana? Mislila sam da jedva ima cverglana ali zato puno punoglavaca. Stari sujeverni čukaričani pričaju kako se na dnu jezra nalazi velika riba-aždaja. Od kada sam čula za to, u dubinu ni sa traktorskom gumom. :D

Ma daj, pecanje sam razumela onog trenutka kada sam zabacila udicu. I nisam bila sama, cela porodica oko mene je navijala ne da upecam ribu već da ne promašim :lol: Dule, a ti dok voziš bajs nisi sam? Ako je porodično povlačim reč.

Ne znam da li je žena u pravu, raspitaću se, ali vidim da ljudi dolaze po vodu. Probala sam, nije loša. :D
 
Legenda o somu Šir Kanu koji se zaglavljuje u cevima izmedju rukavca i jezera je večna.

Pecaroši odu ujutru i vrate se uveče ili sutradan. Ja na bajsu ili trčeći ne bežim baš toliko. Par sati. Lepo meni, lepo ženi.

Inače, jezero je baš nisko ovih dana. Nudistička plaža - nikad šira.
 
Вероватно возиш Бранковом , Призренском, Балканском, па онда или Сарајевском или Принциповом...
 
Ksenijice, gde ti je atmosfera sa nudističkog dela obale... :mrgreen: :lool:

Što nisi, makar jedan klik... :lool:
 
Ksenija je fina, pa se možda sablaznula kada je videla golotinju.

Ali evo, ko se ne libi da slika nudističku plažu. Doduše, juče su ih pecaroši nadbrojali, ali se par nudista hrabro držalo na svojoj teritoriji, što se teško može videti sa moje fotke.

Ipak, poenta fotke je nizak vodostaj, a ne zumiranje intimnih delova naših sugrađana

Pogledajte prilog 1
 
@Vladivoje
Bože Petra!
a050.gif


@astrodule
Ne posmatram prolaznike ni obučene a kamoli obnažene. Sve ostalo je dovoljno primamljivo.
 
Nocas se u bloku 45 verujem i sire culo karakteristicno zavijanje preko nekog razglasa i to iz pravca Ade ili Cuk. Padine, jel zna neko o cemu se radi?
 
Vrh