Šta je novo?

Pešačke zone

Pa njima je u interesu da urade loše, svake godine su plaćeni da urade isti posao, ajde sad još jedan tender...
 
Gracanicka, da se ja pitam ceo centar bi bio u kaldrmi ali se ne pitam :D :gobb:
 
Bili su gasni kofe sa vodom moze i nemora flase od 5l su prakticnije 2 za pranje stepenica
Icice u nastavku ispred parka vovode vuka
 
Gracanicka je za sada zaista najbolje uradjena ulica i njena kaldrama je zaista pun pogodak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566894#p566894:1i27l45r je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Sep 12, 2018 1:58 pm[/url]":1i27l45r]I da vratimo uljane kandelabre i kofe s vodom ispred ulaza u zgrade...

Zanimljivo razmisljanje nema sta, genijalno si povezao kaldrmu sa uljanim lampama, dobro ti ironija nije otisla do Kraljevica Marka.
Italiju poseti 50mil turista zamisli najvise na svetu, Rim 10mil. Gradovi su im sa 90% kaldrme po kojoj se giraju od vespi i cinqucenta do ferarija i lamborginija. U tim ulicama sija od Gucija do Prade, obrcu se milijarde godisnje. I sad ti pametan nasao da filozofiras kako je kaldrma u vezi sa necim sto je nazadno. Ne najbolje da se roka asfalt pa pukne cev pa krpacina pa za 2god ulica bude kao film 50 nijansi sive...
 
Pa to i ja kažem, kad već hoćemo da glumimo veće Italijane od Italijana, što stati samo na kaldrmi. :)

Inače apsolutno slažem se s konstatacijom da je kaldrma mnogo bolja kad treba nešto da se krpi. Pogotovu kad ima puno školovanih i kvalifikovanih kockara koji će maksimalno profesionalno da je izvade i isto tako maksimalno profesionalno vrate prilikom intervencija. Kao što je slučaj upravo u Srbiji. Pun Beograd profi odrađenih i profi održavanih kaldrmi.
 
Šta ti je problem s kaldrmom to se vraća u modu pogotovo na ovaj moderan način kaldrmisanja kao u Gračaničkoj. Mogli bi da popločaju još više ulica na ovaj način kao i trotoare od granita savršeno izgleda.
A pošto se i asfalt i kaldrma jednako loše održavaju u Bg mogu jedino da povade sve i vrate šljunak ako je to neko rešenje
 
Igore posto nemam dron zamolio bih tebe. :D Ako bi mogao da slikas poslednji put Toplicin venac ovakakav kakav je.Ja necu uspeti posto vec u subotu pocinju ni sa zemlje da slikam. :D
 
Svinjoglavi nastavljaju da urnisu nove trotoare u najnovijem delu pesacke zone.

Mozemo uskoro ocekivati ostecenje trotoara.

Sent from my Ektra using Tapatalk
 
Zvučaću ko baba, ali... ja krivim projektante i one koji su odobrili takve radove. Praviti takav profil ulice (ne pričam o kaldrmi, opustite se, pričam o rasporedu), na tom mestu, i ne uzeti u obzir moguće zloupotrebe i kršenje propisa... u jednoj zemlji gde su takve stvari nacionalni sport... je čist primer lenjosti i aljkavosti.
 
I šta ja kao običan građanin imam od toga što bi pauk prolazio tuda , kada svi vrlo dobro znamo koja kola se sklanjaju sa ulica.
 
Upravo to. Sva rešenja se prave po smernicama ''kada bi bilo ovako i onako'', a ne ''kako zapravo jeste''.

Arapi i ostale ekipe oko njih su tu bar ispali iskreni prema sebi samima, te pre nekoliko decenija shvatili da će imati problem penjanja na trotoare dokle god je to fizički izvodljivo. Dokle god postoji fizička mogućnost da neko popne svoj automobil ili kamion na trotoar. Jer prosečnom arapinu ne možeš da objasniš da se nešto takvo ne može, ne sme, ne treba... Možeš samo da 1) ga pustiš, ili 2) da ga fizički sprečiš u tome. I uzeše lepo ljudi pa staviše ivičnjake na koje obično vozilo ne može da se popne.

Znam da to odvratno izgleda, znam da je primitivno rešenje, i lagao bih kad bih rekao da bih voleo da vidim to u Beogradu. Ali hoću da kažem da se očigledno čak i u tim bestragijama našlo par ljudi na vodećim pozicijama koji su mućnuli glavom i napravili funkcionalno rešenje u skladu sa stvarnim stanjem. A ovde se sve pravi sa nekim ŠBB KBB pristupom pa se posle čudimo što ništa od toga ne funkcioniše u praksi. Al bitno da se sa svakom iteracijom tih ''rešenja'' neko debelo omasti. Omaste se za bangave ivičnjake koji se drobe, omaste se za projekte koji ne uzimaju u obzir sve faktore, omaste se za ugradnju stubića, omaste se za opravku stubića... I tako svaki put, iznova i iznova...
 
Zali se projektantu aleja zasluznih gradjana novo groblje
Stubici su macivni uzeli bi dosta od trotoara .Zato ce pauk da se navadi tu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568069#p568069:guf2q4nh je napisao(la):
direktor » Pon Sep 17, 2018 4:05 pm[/url]":guf2q4nh]Zali se projektantu aleja zasluznih gradjana novo groblje
??

Inače nisam spominjao stubiće u kontekstu ove ulice nego generalno. Stani-kreni, pravi-ruši, sužavaj-proširuj... Ovde sve mora da se uradi ispravno iz 20. pokušaja.
 
Autor pjesacke zone i okolnih ulica arh Branislav Brana Jovin preminuo je prije 10 dana
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567897#p567897:1pq49icd je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Ned Sep 16, 2018 6:17 pm[/url]":1pq49icd]Svinjoglavi nastavljaju da urnisu nove trotoare u najnovijem delu pesacke zone.

Mozemo uskoro ocekivati ostecenje trotoara.

Sent from my Ektra using Tapatalk
file.php

Mozda citaju forum ko zna... :mrgreen:
 
Vrh