Šta je novo?

Фасаде / Fasade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565844#p565844:3l21ipjz je napisao(la):
MArch » 08 Sep 2018 02:58 pm[/url]":3l21ipjz]Na zgradi u Cara Dušana je, u skladu sa urbanističkim uslovima ,izvršeno pokrivanje ravnog krova kosim krovom sa formiranje potkrovne etaže. Pored rekonstrukcije fasade i zamene stolarije, u zgradi je formirano novo liftovsko okno, ugrađen llft, zamenjena sva ulazna vrata u stanove i kompletno rekonstruisan ulaz i hodnik.

Pozdrav

Зашто је током санације остављен калкански зид онако? Све супер и онда видим то и смучи ми се, поготово што је надоградња.
 
Građevinski radovi su u toku. Fasada na kalkanskom zidu će biti izvedena u sklopu nadograđenog dela.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565850#p565850:acf7dxw0 je napisao(la):
MArch » 08 Sep 2018 03:23 pm[/url]":acf7dxw0]Građevinski radovi su u toku. Fasada na kalkanskom zidu će biti izvedena u sklopu nadograđenog dela.

MArch, хвала ти на информацијама. То је добра вест. :vops:
 
Hvala sto si otklonio sve nedomumice to je ono sto se zove kompletna rekonsteukcija zgrada
Jos ako su zamjenjene i ostale instalacije novi ormar za struju kablovi sbb stavljen u zid vodovod .
Da li su to stanari placali ili investitor
 
Još samo da poskidaju klime ali bi to ipak bilo previše za očekivati naravno.
 
Ovako izgleda eleborat zavoda za zastitu spomenika. Bilo je dosta polemike i omalovazavanja istih pa sam okacio slike cisto da vide ljudi da nisu bas toliki balvanderi. Problem veliki je sto 90% firmi u dogovoru sa stanarima ne ispostuje papir koji dobije od zavoda npr pocev od klima uredjaja a na kraju zavod ispadne grbav.
Veliki je problem naci firme koje izvode ovako "slozene" radove posto je velika vecina firmi osnovana kao preduzece za pranje para gde su direktori diplomirani narko dileri i njihove firme izvode izkljucivo lepljenje stiropora i malanje. Svaki ovaj detalj dodatno kosta tako da nije lako skupiti kintu pogotovu sto privatnici daju na 3 rate, kad pocnu na sredini radova i treca rata kad zavrse sto je otprilike 3 meseca tako da su rate na mesec dana. Preko gradskog stambenog je na 2 godine ali su toliko bezobrazni sa cenom da nemam reci, gotovo duplo skuplji od najskupljeg privatnika. :rant:

Pogledajte prilog 1
 
Ovaj papir je odgovor kada smo trazili demit fasadu tj stiropor, da ljudima bude jasnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565959#p565959:1o4pol0h je napisao(la):
direktor » Sub Sep 08, 2018 11:46 pm[/url]":1o4pol0h]Hvala sto si otklonio sve nedomumice to je ono sto se zove kompletna rekonsteukcija zgrada
Jos ako su zamjenjene i ostale instalacije novi ormar za struju kablovi sbb stavljen u zid vodovod .
Da li su to stanari placali ili investitor

Заборавио сам да наведем ставку - замена ормана за струју. Дакле, да , стављен је нови орман, и у оквиру реконструкције ходника, сви каблови се пакују у маске или се укопавају по могућству . Трошкове свих радова које сам навео сносио је инвеститор. Свакако, један од ретких примера успешног и испоштованог уговора и договора између инвеститора и стамбене заједнице. Што се тиче улазних врата, замењена су сигурносним вратима (челик-дрво). Морам да напоменем, да је већина радова која се тиче реконструкције зграде изведена пре него што је инвеститор започео радове на самом крову
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565655#p565655:2q30m8hq je napisao(la):
Stefan BB » Pet Sep 07, 2018 5:35 pm[/url]":2q30m8hq]
file.php

Obnova murala kod TC Rajiceva

Ja sam jos pre par meseci prijavio problem sa muralom i izgleda da je neko stvarno uzeo stvar u svoje ruke.

https://www.mojainicijativa.com/index.p ... ativa/1163

Hvala za post. Drago mi je da se nesto desava.
 
Mural je bag** tokom noci zasarala iskoristila da se popne na skelu id***
 
Mural radi TC Rajiceva ,,kao poklon svim gradjanima"Nemoj da mislis da je grad nesto krisno uradio...Inace ploce kod Albanije su 3 put ispale iz lezista...SACUVAJ BOZE...
 
Nisam bas bio siguran na koju temu ovo da stavim pa evo ovde. Elem, bio sam a ssc-forumu i naleteo na sliku jedne otvorene pozornice u Balkanskoj ulici. Prvi put vidim ovakav tip otvorene pozornice koja je na vrhu zgarde a nisam znao da je Beograd imao ovaki nesto. Steta pozornica je srusena ali postoje jos neki vidljivi delovi. Zanimalo me da li neko zna nesto vise o njoj, kad je izgradjena, zasto je srusena, itd.Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Vjerovatno osteceno u bombardovanju za nije tu zgrada bioskopa koji je pripadao beograd filmu
 
Valjalo bi vidjeti kako danas to izgleda u kakvom je stanju
 
What the fuck ovo prvi put vidim u životu baš je lepo izgledalo pravo mesto za neki vidikovac kafić na krovu tako nešto kako da se to nije obnovilo od 2. sv rata zar nije pod zaštitom?
file.php
 
Ne znam nista, ni zasto se nije obnovilo ni ko upravlja sada time. Zato sam postavio ovde da ta pozornica prosiri publiku racunajuci da ce vise ljudi znati za nju i da cujemo jos malo informacija o njoj. Takodje, bilo bi super da neko obavesti zavod i da pita zasto nije obnovljeno, bila bi odlicna atrakcija.
 
Zavrsni rafovi na fasadi Despota Stefana 10.Pocelo je krecenje kao sto se vidi na vrhu bice zuta

Direktore i Vozde da li smem da okacim vase slike na instagram (mala crkva) i (Skadarlija)
 
Опет жута :o
Могли би да набројимо колико је фасада у задње две године добило жуту боју од укупног броја сређених, по мојој процени 60-70% .
 
Mozes da okacis fotke zavisi koja zuta njena nijansa igra bitnu ulogu
 
Zgrada u Resavskoj mi deluje da ce biti bru tal na
PS Ja za svoje slike trazim autorska prava, 3 piva po slici :D :vops:
 
Vrh