Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Kneza Miloša isto ima sprinterske semafore za pešake, i to već decenijama unazad.
 
Tako je to u gradovima koji su podređeni isključivo motornim vozilima.
 
Pozdrav društvo, ko je nadležan za semafore i zeleni, tačnije crveni talas u glavnim ulicama ?
Pa ovo nema nigde, glavna ulica i stojim na jednom a tamo u daljini vidim da je zeleno. Kada me moj pusti onaj u daljini prelazi u crveno...
U čemu je štos, osim što se:
1. prave gužve
2. gubi vreme
3. zagađuje okolina
4. povećava potrošnja goriva a time i akcija, a time i poreza....
hm da nije ovo poslednje razlog ?!
 
ja sam primetio problem i u dimitrija tucovica i u bulevaru kralja aleksandra, u obe ulice nije uskladjen talas kad se kreces istocno/ka zvezdari, a za drugi smer nisam siguran
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552231#p552231:3bfn0ubc je napisao(la):
jovancvet » Uto Jul 17, 2018 12:30 am[/url]":3bfn0ubc]Pozdrav društvo, ko je nadležan za semafore i zeleni, tačnije crveni talas u glavnim ulicama ?

Sekretarijat za saobraćaj a neispravnost Beograd put.
 
Hvala,
probaću da pišem, imam i video zapis kako to izgleda... bulevar Nikole Tesle iz pravca Zemuna stojim na semaforu (crveno) kod ulice Džona Kenedija, a kod ulice Goce Delčeva je već zeleno. Kada ovaj pusti brlo brzo se onaj gasi.
 
Још један пример незаинтересованости надлежних који ме страшно нервира. Још прекјуче сам приметио да су поставили знакове за радове на путу и ограничење од 40 на Новосадском путу све од лакат кривине до петље Батајница. Радова још увек никаквих нема, а и када их буде (мада немам појма о чему се ради јер нигде нисам видео да је нешто најављено) не верујем да ће бити на целој деоници одједном.
Зар је велики проблем поставити знакове непосредно пред почетак радова, и скинути их одмах након завршених радова. Овако ако неко иде 71 на путу који то заиста омогућава може да му оде дозвола, барем према постављеним знаковима, а иначе мали број возила ово деоницом вози испод 70 а испод 60 готово нико, чак ни сада када стоји ограничење 40.
Иначе постављени знакови за ограничење су заправо прелепљени преко постојећих знакова од 60, а за радове су неки монтажни тако да се то да јако брзо поставити и скинути.
 
U pravu si. Ja sam to video u petak i isto se pitao. Sve vreme očekujem da vidim ranike i ništa. U povratku sam video neke radove u zelenom pojasu kod raskrsnice pre Metroa.

To je očigledno praksa. Nekoliko dana ranije postave znakove, a radnika nigde nema danima. Ja sam ubeđen da u svim gradskim javnim službama postoji manjak radnika (ne u kancelarijama) i da zato građani trpe.
 
Косили су траву између трака пре неколико дана, а тада није било никаквих знакова за радове, а било је ризично за косаче, а око раскрснице код метроа су још пре више од месец дана ископали неке рупе, ваљда за неке инсталације нисам се распитивао, свакако нема везе са овим знаковима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557195#p557195:21xxipsg je napisao(la):
Гага » Ned Avg 05, 2018 12:41 am[/url]":21xxipsg]Пријави Београд путу
Prijavljeno odmah, težak kvar. Inače tu je prošle godine ugrađena Seimens-ova elektronika koja je toliko zadavala muke i probleme.
 
Сименсова семафорска електроника је ......., да не кажем шта. Свуда где су њихови семафори, је проблем !
 
Па не бих се баш сложио, у БКА су њихови семафори, ако се добро сећам, и раде одлично ево скоро 8 година

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Stari dobri Futurit...imaju i nove led modele...simens je pos of sit


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555988#p555988:khbbneop je napisao(la):
paradox polje » Уто Јул 31, 2018 10:07 am[/url]":khbbneop]Још један пример незаинтересованости надлежних који ме страшно нервира. Још прекјуче сам приметио да су поставили знакове за радове на путу и ограничење од 40 на Новосадском путу све од лакат кривине до петље Батајница. Радова још увек никаквих нема, а и када их буде (мада немам појма о чему се ради јер нигде нисам видео да је нешто најављено) не верујем да ће бити на целој деоници одједном.
Зар је велики проблем поставити знакове непосредно пред почетак радова, и скинути их одмах након завршених радова. Овако ако неко иде 71 на путу који то заиста омогућава може да му оде дозвола, барем према постављеним знаковима, а иначе мали број возила ово деоницом вози испод 70 а испод 60 готово нико, чак ни сада када стоји ограничење 40.
Иначе постављени знакови за ограничење су заправо прелепљени преко постојећих знакова од 60, а за радове су неки монтажни тако да се то да јако брзо поставити и скинути.
Ево, прошло је 15 дана знакови за радове и ограничење још увек стоје на целој деоници од лакат кривине до петље Батајница, а радова још увек нема. Пут на коме без проблема може да се вози 80, али је регуларно ограничење 60 већ пола месеца има ограничење 40, а разлог је нечији ћеф или тотална неодговорност.
Иначе на једном знаку неко је одлепио ознаку 40, па се поново види 60 али са леве стране стоји 40 па ви процените које је ограничење. ово сам и сликао:
 
za levu traku 40 a za desnu 60...boze gospode nama spasa nema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
BDWHcfd



nece neđto da mi doda sliku u okviru posta.... pa eto i link.
level PRO
https://imgur.com/a/BDWHcfd
 
Vrh