Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Prvi put vidim da se u Beogradu farbaju ivične linije na kolovozu.Višnjička je već dobila svoje, doduše samo strana do razdelnog ostrva, isto i u Despota Stefana u produžetku Višnjičke.
Jel ovo neka nova praksa? Jedine ivične linije koje sam viđao su one za žutu traku, bio sam ubeđen da ivičnjak kod nas "glumi" ivičnu liniju.
 
И Булевар Ослобођења исто добио, баш уредно изгледа са тим линијама.
 
Tokom prethodne sedmice sam bio u Šapcu i Požarevcu.

U oba ova grada ove godine uopšte nisu obnovili horizontalnu signalizaciju. :oops:

Linije na kolovozu i pešački prelazi se jedva naziru. :evil:

Bruka za gradske vlasti Šapca i Požarevca. :notok:
 
Imas toga i po bg nisi moro toliko da se cimas ....
 
Da, direktore, ima toga po Beogradu.

Ali, ova dva grada su znatno manja od Beograda, pa je bruka tamošnjih gradskih vlasti utoliko veća.
 
U poslednje vreme gomila novih stubova za znakove se vrlo brzo krivi. Izgleda da više ne znaju ni stub da postave.

Takođe sam primetio da su počeli da postavljaju nevidljive ležeće policajce. Naime, prvo postave znak za neravninu na putu i u narednih mesec dana ne postave ležećeg policajca (ili uzdignuti pešački prelaz).
11b1f77686a11bd4f157d12466f97bc5.jpg
 
Danas su obnovili horizontalnu signalizaciju na većini bici-staza na širem području Novog Beograda.
 
Zanimljivo i korisno

DA bi imali tačan uvid koji saobraćajni znak se nalazi na određenom mestu i u kakvom je stanju, Sekretarijat za saobraćaj doneo je odluku da se napravi katastar saobraćajne signalizacije. Spisak svih znakova trebalo bi da pomogne stručnjacima u efikasnijem i kvalitetnijem upravljanju putnom infrastrukturom.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... prestonici
 
Stim sto to trebaju da imaju uveliko jer za sve znakove treba da postoji projekat
Mozda ce da prave elektronsku evidenciju i zbirno koliko cega ima
 
Ma mlate praznu slamu. Niko ne može niti neće da postavi znak po svojoj volji. Drugo i MUP ima evidenciju kada rade uviđaje + komplet putnu mrežu.
 
Ta evidencija pri uviđajima baš ne ide kako treba, tj, kao da nisu povezani za ostalim službama. Koliko puta nedeljama posle udesa ostane polomljen znak, a danima ostaje staklo na kolovozu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571480#p571480:tbjlg7ln je napisao(la):
astrodule » 02 Oct 2018, 12:29[/url]":tbjlg7ln]U poslednje vreme gomila novih stubova za znakove se vrlo brzo krivi. Izgleda da više ne znaju ni stub da postave.

Takođe sam primetio da su počeli da postavljaju nevidljive ležeće policajce. Naime, prvo postave znak za neravninu na putu i u narednih mesec dana ne postave ležećeg policajca (ili uzdignuti pešački prelaz).
11b1f77686a11bd4f157d12466f97bc5.jpg

Posle minimum 3 nedelje su postavili ležećeg na ovom mestu.

Nisu ga još ofarbali, ali i to će valjda uskoro (tu je škola, pa se nadam da će to sutra da urade).

Tehničko pitanje: pre nasipanja asfalta su prvo isekli liniju celom širinom na oba kraja (na početku i kraju). Zašto?

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Trebalo bi da asfaltiraju malo zelene površine jer će sada pešački biti malo pomeren ka desno. Imaćemo drvo po sred, videćemo na šta će to ličiti.
 
Zasjekli su da novi se veze bolje uz stari da se ne kruni jos da su namazali emulzijom gdje bi bio kraj ...
 
Prvi dan su izdigli pešački i razrovali asfalt na trotoaru. Drugi dan su asfaltirali trotoar. Trećeg će valjda iscrtati zebru i žuto-belo pre i posle zebre.

Kad smo već kod żute boje, videh da se žuto-crni stubići po NBG farbaju u sivu boju (istu kao bandere i semafori). Radnici koji su farbali su imali prsluke neke privatne firme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576499#p576499:35000l2h je napisao(la):
astrodule » 23 Окт 2018 11:23 pm[/url]":35000l2h]Radnici koji su farbali su imali prsluke neke privatne firme.
И Београд пут има своје подизвођаче.
 
Da li je neko primetio da je ova obnovljena horizontalna signalizacija prilično klizava kada padne kiša?
 
Ne znam, čini mi se da je ova obnovljena u blokovima, kada padne kiša - klizavija nego ranijih godina, ali to je moj subjektivni utisak...
 
Kad se setim pre nekih 30-ak godina, obeleženi pešački prelazi su bili još klizaviji, ali je zato kvalitet te farbe bio mnogo bolji nego što je to danas slučaj.
 
Nebi bilo lose probati u bg oba modela i pratiti rezultate
Mada malo baca na kic a i mozda bi se brkalo sa ng rasvjetom :laugh:
 
Novogodišnjom kičericom i reklamama za apoteke.
 
Par apotekarskih krstova ima po gradu koji ugrozavaju saibracaj svojim bljestanjem ma koga briga za to ...
 
e a ozbiljno da li je saobracajna policija ili koja god inspekcija je nadlezna normalna da dozvoljava crveno zelene reflektore na apotekama?
 
Vrh