Šta je novo?

Stadion Crvene zvezde (Rajko Mitić)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567671#p567671:kx2hiz9i je napisao(la):
Beki » 15 Sep 2018 11:27 am[/url]":kx2hiz9i]Jeste, znao si da cemo onako userski da prodjemo.
Нисам, али сам по сазнању да нам суди Чакир знао да ћемо имати, ако не навлачење за нас макар неутрално суђење што се у историји битних мечева у нашем спорту, а посебно фудбалу није десило апсолутно никад.
 
Jesmo li svi gledali istu utakmicu? Čakir je uništio Zvezdu. Ono nije bio penal, i propustio je isključenje za ono gaženje, za ono se daje crveni kao vrata.

Čakir je sudija zadatka, kad god treba da se pogura favorit (setimo se penala protiv Juventusa u Madridu prošle godine).
 
Po pitanju rusenja stadiona, Terzic je u pravu, sta god mislili o njemu. Zvezdi treba nov stadion
Besmileno je nadograditi stadion koji uopste nema preduslove da se to lako i bez problema odradi.

Delija je naveo mogucnost da se izgradi parking ili trzni centar u rupi, ja sam u pocetku isto mislio na tako nesto medjutim se plasim da je ta rupa prevelika da je takav zahvat izuzetn skup.
Pre sam za neko resenje i da se nadje nova loakcija za stadion koja bi bila pogodnije jer ova trenutna na jednoj strani brda nije uopste optimalna a i rusenje stadiona da bi se izgradio novi nosi sa sobom rizik da ako dodje do bilo kakvog problema i izgradnja stane da zvezda ostane bukvalno bez stadiona.
 
Промену локације нико не би прихватио нити је то реално у нашем друштву са нашим власничким односима и финансијским могућностима. Тржни центар испод терена је још мање могући сценарио. Рупа је онолика колика је потребна за градњу новог стадиона са паркингом на 2-3 нивоа. То би коту фудбалског терена довело на отприлике -2.00 у односу на источну страну и -8.00 у односу на западну.

Приче да се нема пара су лажне. Звезда је за ових годину дана обрнула 40-60 милиона евра а нови стадион не би коштао више од 100. У једначину убацити околно земљиште и градњу тренинг центра на периферији или макар смањење истог на само део иза јужне трибине и финансијска конструкција би се могла намаћи.

Иначе, ово скромно сређивање за ЛШ ми говори да ће заиста ићи на ову обимнију реконструкцију западне трибине ускоро.
 
Ne kontam. Ovi na sredini zapada će imati kavez?! Pa ko će sedeti u toj sekciji sa kavezom, i kako će ljudi u tim prednjim redovima ista videti?
 
Koliko sam razumeo gosti uefe tj vip zvanice.
Postavljena mreža na sektoru za gostujuće navijače na jugo zapadu.
 
Pa po pravilima Lige šampiona mogu da budu prikazane samo reklame plaćene za Ligu Šampiona...
Tako da reklama sponzora Lige šampiona mora da bude uklonjena... :)
 
Jednostavno je... Gasprom jeste njihov sponzor, jedan od vecih sponzora LS i za to su dali lepe pare, ali nisu im dali pare da im logo bude preko cele tribine, nego nama.

LS ima jasan pravilnik oko toga. Postoje oni led baneri i jos par banera sa strane i tacno se zna koji sponozr gde stoji i koliki prostor za reklamu ima (zavisno od para naravno) i ko ima TV reklame tokom prenosa. Za sve to postoji veroavatno tacan cenovnik.

I oni nece da reklamiraju nikog vise preko onoga koliko je para dao. Takva im je politika i zato se sklanjaju i sponozri sa kojima oni nemaju veze i ovi sto su i njima.

Takva su pravila. Tako da na stadionu tokom utakmica LS i LE budu samo njihovi baneri sa njihovim sponzorima i tacno rasporedjeni kako su oni to odredili. Nista preko toga ne sme da bude.
 
Ma nek uefamafia raspoređuje kako hoće te reklame, nama je bitnije da Miloje rasporedi kako treba 4-2-3-1 ili 4-5-1 na terenu! :sesir:
 
Pravilo je toliko glupo da nemam reči, šta onda radi Bayern, pošto im se stadion zove Allianz Arena, jel skidaju natpise sa stadiona? Ili Mančester SIti (Etihad), Juventus (Allianz Stadion)...
 
Ovo sto rade u "VIP sekciji" su danas stanardna sedista na citavom stadionu, ne samo za VIP loze. Kad bi uveli ova sedista na citav stadion, Marakana bi primala 10 hiljada manje, jos pogotovu kad pomisim na situaciju na severu gde se I dalje natrpa 1.5 covek po malom sedistu.
 
Preciznije 38000, već su vršene neke analize, mislim da ima taj podatak par stranica iza.
 
Borusija ima juznu tribinu tj. kop gde uopste nemaju sedista i UEFA im to dozvoljava. Ako bi mogli da imamo sever bez stolica gde bi moglo da stane 20 000 ljudi i da recimo na istoku, zapadu i jugu ima 30 000 tih novih sedista, onda bi bilo ok. Smanjivanje na 38 000 ne dolazi u obzir.

37614389_303.jpg
 
Evo iskopao sam

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476414#p476414:2dh2mc5o je napisao(la):
Magnus_MK9 » 08 Sep 2017, 16:33[/url]":2dh2mc5o]Prema "projektu" koje smo moja ekipa sa faksa i ja radili procena je da moze da stane između 38000 i 43000 stolica/fotelja. Slične onima na areni u Bukureštu. P.S. Ja sam novi član foruma i nadam se zanimljivim diskusijama/idejama i da ću biti od koristi :D
 
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=1445580

Direktor "Mitića": Sastanak do rane zore sa UEFA, dugačak je spisak

Milorad Ćorović, dikretor stadiona "Rajko Mitić", rekao je za da je sastanak sa predstavnicima UEFA trajao do rane zore i da su oni veoma zadovoljni učinjenim.

PTIZVOR: B92 SREDA, 19.09.2018. | 12:30
Podeli

Foto: B92
"Bili smo na sastanku do rane zore. Vršena je analiza šta smo morali da uradimo, a šta nismo. Bilo je jako malo primedbi, koje ćemo mi sigurno otkloniti do sledećeg meča", rekao je Ćorović u jutarnjem programu TV Prva.

Crvena zvezda u utorak veče odigrala je 0:0 sa Napolijem u prvom kolu Lige šampiona.

Veliki broj prijatelja UEFA bilo je na "Mitiću", a Zvezda se pobrinula da ih ugosti na najbolji mogući način. I ne samo njih, već i sve na stadionu.

Jedan od problema pred ovaj susret je bio parking, koji crveno-beli polako rešavaju.

"Dobio sam nalog da kompletan prostor ispred istočne tribine pretvorimo u parking. UEFA je tražila jako puno za goste, napravili smo "Champions club", koji je imao nekih 500 mesta. Spisak je jako dug, predstavnici UEFA bili su iznenađeni brzinom, kvalitetom toga što smo uradili. To ipak ostaje za sve generacije", rekao je Ćolović,
 
Mogli su ovu zgradu nedovrsenu da prekriju nekom ciradom liga sampiona a ne da zjapi ovkao
 
Stanje svesti u Srbiji, uključujući i opoziciju:

- Ko je rušio u Savamali?
- AV
- Ko je prodao Kosovo?
- AV
- Ko je ubio Olivera?
- AV
- Ko je ugušio medije?
- AV
- Ko je pokrao izbore?
- AV
- Ko je sasuo 50 miliona evra od naših, narodnih, budžetskih para u Zvezdu?
- TI SI OSTRAŠĆEN!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568480#p568480:z5dmbvuf je napisao(la):
Vračarac » 19 Sep 2018 12:57 pm[/url]":z5dmbvuf]Mogli su ovu zgradu nedovrsenu da prekriju nekom ciradom liga sampiona a ne da zjapi ovkao
Slazem se, svaki put kad prodjem Bulevarom Oslobodjenja ta nedovrsena gradjevina mi bode oci
 
Vrh