Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568229#p568229:f8a8kwx9 je napisao(la):
cloud041 » Uto Sep 18, 2018 9:02 am[/url]":f8a8kwx9]Vile na Dedinju su uvek bile na ceni ali potražnja za "lux" stanovima opada kako se broj istih konstantno povećava. IT-evci sami po sebi ne mogu da bitno utiču na cene nekretnina u glavnom gradu jer ih em nema puno, em onih koji mogu da priušte stanove po ovim cenama (+2000e neto plata) ima još manje.

Skok cena m2 nema ama baš nikakve veze sa privrednim rastom jer je isti simboličan.

Generalni problem ljudi na ovom forumu je sto razmisljaju previse racionalno i misle da svi tako isto razmisljaju :) Mnogo ljudi sebi ne moze da priusti ni iphone ili bmw, pa ih opet pola grada nosi/vozi. Tako su i stanovi u novim fensi kompleksima stvar pomodarstva (koje nece da prodje :) ).

Prica mi drugarica, splavarusa koja se krece po takvim krugovima - nije dovoljno vise da imas dobar telefon/kola, moras da zivis u Abloku, Central Gardenu ili tako negde. Ona se, tako, sada priprema da da skoro pola svoje plate da bi zivela u jednom od tih kompleksa. A ona je jos i zensko - zamisli sve one naprzene likove po separeima.
 
Jeste zato što je to su kompleksi takvog tipa još uvek novina u Beogradu... isto kao što je fora da se pije kafa u molovima.

Ja samo kažem da skok cena nema nikakve veze sa boljim životnim standardom jer nije bolji. Niske kamate su svuda u Evropi povećale prodaju stanova a investitori samo koriste trenutnu gužvu. U istom tom A Bloku u svakom trenutku imaš u ponudi 100tnak stanova, što za prodaju, to za izdavanje.
 
U proseku je promena zanemariva, i 99% ljudi nema bolji standard nego pre 10 godina. Ali broj ljudi koji imaju dosta kesa se povecava mnogo brze, a ovaj 1% isto tako brzo raste i po kolicini primanja, sto doprinosi (a) ogromnom klasnom raslojavanju, zbog cega i jesmo prvi po nejednakostima u Evropi i (b) rastu trzista "luksuznih" nekretnina. Sigurno je da i niske kamate doprinose, kao i gastarbajteri.

Sto se tice ponude, sad sam pogledao, u ovom trenutku u Abloku ima oko 30 stanova u ponudi za izdavanje, bar prema par sajtova na kojima sam pogledao. Pretpostavljam da ima i nekih koji su vec izdati, samo nisu skinuti sa sajta. Kazem, i mene interesuje koliko je realno veliko ovo trziste i dokle moze da se siri. I, na kraju, na koji nivo ce da konvergira cena novogradnje - da li je 2500-3000 realna dugorocna cena ili ce malo da padne (mislim da nema bas mesta za dalji rast u ovom trenutku).
 
Dajte, ne budite nerealni ??? Ako dobro vidim nije rec o milion DINARA ! Ne zanosite se. Znate li koja je retkost da u Srbiju dodje u posetu svom ogranku CEO nekog globalnog konglomerata ??? Ne mislim multinacionalne firme srednje i manje velicine. U najbolju ruku neki Vice President, a da su tu stalno, ili povremeno uglavnom menadzeri na regionalnom nivou. Pa i u tom slucaju milion $ jos da bace na kupovinu ? Pa to niko nekom trecerazrednom menadzeru ne bi odobrio, prvi ne bi Dzef Bezos i Bil Gejts, pa do raznih Bordova direktora iza kojih ko zna ko stoji. Taj trend kupovine je bio mozda od '90tih pa do pocetka krize, a danas je ionako sve u najam. Pa cak i lux varijante, svega i svacega.
 
Za milion eura mogu se kupiti dva stana od po 80ak m2 u Francuskoj( okolina Ženeve, Anesi, Anemas, Ferne Volter i sl). Ili jedan stan slične kvadrature u nekom od manjih mesta takođe uz Lemansko jezero između Ženeve i Lozane. Mislim da je trenutno 1 mil € za Bg previše novca za stan bez obzira na lokaciju. Ali kako svaka roba ima svog kupca, tako da me možda i skora prodaja ovih, ili sličnih, stanova demantuje.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro
 
181026-ablok-01.jpg

181026-ablok-02.jpg

181026-ablok-03.jpg

181026-ablok-04.jpg

181026-ablok-05.jpg

181026-ablok-06.jpg

181026-ablok-07.jpg

181026-ablok-08.jpg

181026-ablok-09.jpg

181026-ablok-10.jpg
 
Od kada se asfaltiranje zelene površine zove "uređenje građevinskog zemljišta". Doduše od naše crkve čoveka više ništa ne može ni da iznenadi što se tiče "poslova sa nekretninama".
 
Pre neku noc sam prvi put bio unutar kompeksa u jednoj od zgrada i deluje mi skroz Ok.Moze neko da mi kaze da ne trazim sad kolika je bila cena kvadrata ovih stanova i parking mesta u garaži.
 
Info sa gradilista (nezvanicno) je da su povecali broj radnika, pre svega armirača i da im se bas zuri da kompletno izadju iz zemlje jer frima Konstruktor ima po ugovoru dozvolu da radi do 21.11. a onda novi tender ili ugovor. Ne znam koliko je to tacno, al ocigledno je da Konstruktor zeli da radi i u nastavku, zato i rade bas ono, udarnicki.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578524#p578524:7g0ybml9 je napisao(la):
Baston » Pet Nov 02, 2018 12:42 pm[/url]":7g0ybml9]Info sa gradilista (nezvanicno) je da su povecali broj radnika, pre svega armirača i da im se bas zuri da kompletno izadju iz zemlje jer frima Konstruktor ima po ugovoru dozvolu da radi do 21.11. a onda novi tender ili ugovor. Ne znam koliko je to tacno, al ocigledno je da Konstruktor zeli da radi i u nastavku, zato i rade bas ono, udarnicki.

Vidim da i dalje napreduju zavidnom brzinom...svaka cast!
 
...
6ae801fe6ba4025c9e81465ded522f4b.jpg
9797d3c73974877ad53dae937f10856f.jpg
bea490c8610126baf57174e10cebd7e0.jpg
5f9f0747b1f68d5bef962482033981f2.jpg
14fe1447ada71ccd8d5f3e282e42f127.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pre par nedelja uporedio sam brzinu liftova u A Blok F3 i Belville zarada Jorgovan.

Za očekivati da oprema instalirana u novijoj zgradi (razlika 9 godina) i koju su nabavili “ozbiljniji investitori” obezbedi brže i udobnije putovanje liftom, no nažalost nije tako.

Prosečno vreme putovanja izmedju prizemlja i 10 sprata od momenta početka zatvaranja vrata do momenta potpunog otvaranja vrata (prosek je rezultat više merenja u oba smera sa istim oprećenjem, bez međju stanica):

Belville, zgrada Jorgovan, lift proizvođača KONE, proizveden 2008 godine, nosivost 1000 kg / 13 osoba - 28.6 sek

A Blok, zgrada F3, lift proizvođača DAKA, proizveden 2016 godine, nosivost 1000kg, 13 osoba - 38.2 sek

A Blok, zgrada F3, panoramski lift proizvođača DAKA, proizveden 2017 godine, nosivost 630kg, 8 osoba - 44.4 sek

A Blok, zgrada F3, lift nepoznatog proizvođača, godine proizvodnje i nosivosti (nema informacije u liftu) - 43.4 sek

Po mom laičkom mišljenju lift u Belville jeste nešto brži, no glavna razlika je u vremenu polaska i vremenu zaustavljanja, čime se razlika putovanja ako ima medjustanica značajno povećava u slučaju A Bloka.

Liftovi u Belville nemaju VIP funkcionalnosti te su oba lifta raspoloživa svim stanarima, što se na osnovu dosadašnjeg iskustva u A bloku ne može reći (postoje VIP kartice, a liftovi obožavaju da stoje na 12. spratu).

Prelaskom iz Belville u A Blok očekivao sam kvalitetniji život po većini elementarnih aspekata. Ono što nisam očekivao da ću u liftu na godišnjem nivou provesti 8-12h više nego pre.

To vreme bi radije potrošio na 2-3 izleta sa porodicom, nego dodatno provesti u čekanju i vožnji liftom.
 
Trazi da ti ubrzaju lifz i otvaranje i zatvaranje vrata vozi se panoramskim uzivaj u pogledu
 
@Zivan - Ti poredis KONE (ili SIEMENS, OTIS, SCHINDLER) sa DAKA liftovima ? Bez da ulazimo u dublju diskusiju, niti da omalovazavam DAKA, na stranu sveo ostalo, samo jednostavno, godine i godine investiranja u tehnologije, unapredjivanje, dizajniranje, ispitivanje, nasuprot firmi koja je dugo godina tavorila. Pa nece bas da sve moze preko noci...

Za mene je pohvalno sto je privatni investitor uposlio svoju privatnu cerku firmu za ugradnju liftova, iako je mogao neku od prvonavedenih, jer i pored egzistencije za 50+ radnika, napravio je i referencu da neke buduce poslove, pa za i unapredjivanje, pa korak po korak, ako krene kako treba...
 
Mislim da tu treba porediti motore i njohve karakteristike, a ne brendove.
 
Da li na Beobuildu postoji forum o firmama koje odrzavaju objekte?

Ako nema, mozda bi administratori ovog sajta trebali da otvore forum o firmama koje odrzavaju objekte.... Da iznosimo iskustva/misljenja/sugestije/pohvale/zamerke na racun ovih firmi.

Verujem da bi bilo svasta interesantno tu moglo da se sazna.
 
Jel' A blok i Savada imaju isto odrzavanje i koliko kosta po kvadradu i garaznom mestu?
 
Za Savada ne znam, ali u A Bloku je City Facility. Takodje ne znam da li su razliciti iznosi za stanove vece kvadrature ili po fazama, ali ako moze pomoci info, za stan od 50 kvadrata, mesecno, okvirno iznosi:

€ 0.25 po m2 - za stan
€ 1.60 fiksno - za garazno mesto
 
Dosta je povoljna cena, jel to investitor ucestvuje sa nekim procentom?
 
Zar nije bio belvile 0.4eur m2? Neverovatno mi je da A blok je toliko povoljniji...
 
Kada smo mi kupovali stan, gledali smo Ablok izmedju ostalog i njihova prodaja nam je rekla da je 0.65e po kvadratu
 
Vrh