Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567759#p567759:2yg6nlvx je napisao(la):
jeremija » Sub Sep 15, 2018 10:26 pm[/url]":2yg6nlvx]Da ,vec smo predali za to preliminarno odobrenje, i oni kazu da sta kaze njihov (bankin) kreditni biro-da je to obicno 90 posto - to. Ali opet moram razmisljati i ako me NacionAlna Korporacija odbije-sta dalje...velik je to novac...
Problematicna mi je delatnost firme, zato mi je malo...

Onda odeš u Erste banku i nema problema. Oni jedini nemaju nacinalnu korporaciju... raspitaj se. Uvek ima rešenja... pozz
 
U Intesi su mi rekli da pred-odobrenje (u slucaju da odobre) traje 3 meseca. Tj. ako se novac ne prebaci u roku od tri meseca sve ide ispocetka.

Da li ste proverili u efg da li ima tog ogranicenja? Mozda je jos rano krenuti u proceduru.

Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da je to svuda isto, nema veze sa bankom nego sa zakonom.
A da li neko zna sta bi sa onom pricom kako su banke nelegalno naplacivale NKOSK i treba da vrate novac svima kojima su naplatili ove troskove? Koliko vidim nista se nije promenilo banke to i dalje uredno naplacuju?
 
Ninaa":fgptm5ht je napisao(la):
Mislim da je to svuda isto, nema veze sa bankom nego sa zakonom.
A da li neko zna sta bi sa onom pricom kako su banke nelegalno naplacivale NKOSK i treba da vrate novac svima kojima su naplatili ove troskove? Koliko vidim nista se nije promenilo banke to i dalje uredno naplacuju?


Jos uvek sud nije odlucio da li je to zakonito ili ne...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ninaa":3lpl5tcm je napisao(la):
http://efektiva.rs/aktuelnosti-efektiva/aktuelnosti-krediti/nova-presuda-za-nkosk/


Postovana, to je prvostepena presuda koja jos nije postala pravnosnazna iz razloga sto je na nju tuzena banka ulozila zalbu. Drugostepeni sud jos uvek nije odlucio po zalbi... ocekuje se da konacan stav o navedenom bude obelodanjen na savetovanju sudova u Vrnjackoj banji pocetkom oktobra...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala puno na tumacenju.
Nadajmo se onda pozitivnom stavu u korist klijenata :)
 
Male mudorosti vezane za kredit:
1. najmanja kamata ne znači i najpovoljniji kredit :)
2. najpovoljniji kredit, ne znači i najpametnija odluka :)

Šalu na stranu, ali:
1. sagledajte sve troškove za celokupan period otplate, ne samo inicijalne troškove
2. neke banke naplaćuju životno osiguranje, neke ne. Razmislite dobro da li je ušteda od 1-2 eur mesečno vredna rizika.
3. NKOSK je još uvek obaveza banaka, ali ako se i ukine, verovatno će se odraziti na blago povećanje kamata, tako da nije šija nego vrat..
4. razmišljajte i u pravcu da će u roku otplate kredita 20-30 god, varijabilna kamata sigurno rasti jer je sada na istorijskom minimumu
5. razmišljajte da ćete primati platu u banci koju odaberete narednih 20-30 god, to će biti vaša glavna banka, pa se raspitajte i oko drugih stvari mimo samih uslova kredita (ekspoziture, bankomati, mbanking, ebanking, paketi računa, itd...)

Mislim da je validno da proverite ponude u bar 5 banaka, pre donšenja odluke. Sigurno za početak u banci u kojoj sada primate platu, zatim u Eurobanci koja projektno finansira (sigurno je nešto lakša administracija ako ništa drugo), rekao bih i u Erste banci jer treba videti opciju bez NKOSK-a, ali Intesa i Societe Generale banka prodaju najviše stambenih kredita već godinama, i eventualno ako je neka banka baš u nekoj akciji u vreme uzimanja kredita..

Istrošio sam svu mudrost za danas :)
 
Evo nesto cu dodati na ove mudrolije, prosao sam celu proceduru za ZK pa mozda nekome pomogne :)

2. Riziko osiguranje je dosta skuplje od pomenutog, u mom slucaju je to oko 37eur mesecno. To je najpovoljnije sto sam nasao, placam 2 puta godisnje. Sve ostale ponude su bile oko 55eur mesecno. Visina zavisi od vise faktora, ali nece nikako biti 2 eur mesecno.
4. Koliko ja znam nijedna ozbiljna banka ne daje fiksnu kamatnu stopu na toliko godina, ako nije euribor oni opet stave neke klauzule. Savetujem da se veoma ozbiljno ovo shvati ako neko nudi fiksnu kamatu na 25 god.

Sto se tice pomenutih banaka, mogu da kazem da Societe daje stambene kredite preduzetnicima pausalcima, sto do skoro nije bilo moguce. Ako nekome znaci informacija, eto :)
 
Evo i ja da dodam, mozda ce nekome znaciti. Rajf takodje ima ponudu za IT preduzetnike koji posluju pod sifrom 6201 racunarsko programiranje. Ne znam da li je SG precizirao sifru delatnosti ali ovo je uslov u Raiffeisen banci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drage komsije, ukoliko je nekome potrebno osiguranje stambenog kredita, u mogucnosti sam da obezbedim povoljnije uslove kao direktor u Generali osiguranju. Budite slobodni da mi se javite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568058#p568058:1uclx5cj je napisao(la):
zemun-ac » Pon Sep 17, 2018 3:08 pm[/url]":1uclx5cj]Evo i ja da dodam, mozda ce nekome znaciti. Rajf takodje ima ponudu za IT preduzetnike koji posluju pod sifrom 6201 racunarsko programiranje. Ne znam da li je SG precizirao sifru delatnosti ali ovo je uslov u Raiffeisen banci.

Mislim da kod SG nije uslovljeno sifrom delatnosti, ali se mora imati ugovor (kao i prihod) sa stranom firmom minimum 12 meseci.
 
4. Koliko ja znam nijedna ozbiljna banka ne daje fiksnu kamatnu stopu na toliko godina, ako nije euribor oni opet stave neke klauzule. Savetujem da se veoma ozbiljno ovo shvati ako neko nudi fiksnu kamatu na 25 god.


[/quote]

Mislim da si u pravu, osim što znam da Societe Generale banka ima kombinovani stambeni kredit, u prevodu klijent svake tri godine odlučuje da li će da nastavi otplatu po fiksnoj ili varijabilnoj kamatnoj stopi.

Ali opet kažem, treba strpljivo sve uporediti. :dil:
 
Drage, buduce komsije,

Javlja se lamelaV, IIsprat :D konačno da se uključim.

Super da se konačno pojavila tema vezano za kredite... zasada sam bila u Euro i Erste banci.
Fixne kamate se daju na kratke rokove,a najduži rok je 15godina.
 
Sto se tice zivotnog tj. riziko osiguranja, banke vec imaju ugovore sa nekom kucom i dace vam to onako automatski. Isto vazi i za osiguranje stana. Cisto da znate da niste u obavezi da uzmete to sto vam ponudi banka uz kredit. Meni je to izgledalo skupo, i onda sam trazio ponude od 10-ak kuca za riziko osiguranje. Nasao sam dosta povoljnije od ponudjenog Generalija, ne znam kakva je sada situacija ovo je bilo krajem prosle godine.
I jos jedna bitna stvar, obavezno uz ponudu za riziko trazite tacan spisak medicinskih analiza koje traze, jer to moze da bude i trosak i da oduzme vreme. Na kraju vam izracunata premija bukvalno zavisi od tih analiza, ako nesto nije kako treba (tipa holesterol) to ulazi u kalkulaciju :x
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568235#p568235:15h5khvl je napisao(la):
darkot » Uto Sep 18, 2018 9:35 am[/url]":15h5khvl]Sto se tice zivotnog tj. riziko osiguranja, banke vec imaju ugovore sa nekom kucom i dace vam to onako automatski. Isto vazi i za osiguranje stana. Cisto da znate da niste u obavezi da uzmete to sto vam ponudi banka uz kredit. Meni je to izgledalo skupo, i onda sam trazio ponude od 10-ak kuca za riziko osiguranje. Nasao sam dosta povoljnije od ponudjenog Generalija, ne znam kakva je sada situacija ovo je bilo krajem prosle godine.
I jos jedna bitna stvar, obavezno uz ponudu za riziko trazite tacan spisak medicinskih analiza koje traze, jer to moze da bude i trosak i da oduzme vreme. Na kraju vam izracunata premija bukvalno zavisi od tih analiza, ako nesto nije kako treba (tipa holesterol) to ulazi u kalkulaciju :x

dakle, da zaključimo, trening i zdrava ishrana za manje troškove :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568291#p568291:2g3f6eyx je napisao(la):
Monarh » Uto Sep 18, 2018 2:13 pm[/url]":2g3f6eyx]
dakle, da zaključimo, trening i zdrava ishrana za manje troškove :D
Dobro ste zakljucili, svi kreditni kupci da pocnu s dijetom odmah :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568294#p568294:2q50q6ea je napisao(la):
darkot » Uto Sep 18, 2018 2:24 pm[/url]":2q50q6ea]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568291#p568291:2q50q6ea je napisao(la):
Monarh » Uto Sep 18, 2018 2:13 pm[/url]":2q50q6ea]
dakle, da zaključimo, trening i zdrava ishrana za manje troškove :D
Dobro ste zakljucili, svi kreditni kupci da pocnu s dijetom odmah :D

Kreditna dijeta :D
jel ti to nutricionista prepisao ishranu?
Ne, banka.

:laugh: :laugh: :laugh:
 
Ja sam bila danas.
Lamela 3, malo kaska za lamelom 2, tipa nisu u svim stanovima postavili parket ili unutrasnju stolariju.
Puno toga je kao sto je neko vec pomenuo upakovamo i zasticeno folijama pa ne moze lepo ni da se vidi (plocice u kuhinji i podne i zidne)
Kupatilo je bas lepo i meni je u stanu od 49m2 i taj susac pristojno postavljen.
Radijatori su bocno od balkonskih vrata i agent mi je pomenuo da su u samo par stanova postavljeni pogresno ali da ih sve izmestaju..
Parket jos uvek nemam :) ali sam ga videla u stanu prekoputa i bas lepo izgleda.
Izvuceni su izlazi za kablovsku u dnevnoj i u spavacoj i na dobrim su pozicijama.
Za nadgradne a ne ugradne kutije mi je takodje dao argumet, loseg iskustva na predhodnom projektu.
Osim sto je lamela 1 preko puta mene (citaj: vrtic) ja vise nemam nikakve bojazni, dobro ok jos uvek me nerviraju plocice u dva reda ali i to je dok se ne postave elementi.
Generalno jako je dobro iskoriscen prostor, stan mi deluje veci i prostraniji nego sto sam ocekivala, a lamela preko puta je udaljena vise od 30m i nije stisnuto kao sto smo se plasili.
 
Razgledala danas stan...sve je veoma lepo uklopljeno u celinu...prostir odlicno iskoriscen...bas smo zadovoljni.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568402#p568402:6u6y7ag1 je napisao(la):
Ninaa » Uto Sep 18, 2018 11:29 pm[/url]":6u6y7ag1]Ja sam bila danas.
Lamela 3, malo kaska za lamelom 2, tipa nisu u svim stanovima postavili parket ili unutrasnju stolariju.
Puno toga je kao sto je neko vec pomenuo upakovamo i zasticeno folijama pa ne moze lepo ni da se vidi (plocice u kuhinji i podne i zidne)
Kupatilo je bas lepo i meni je u stanu od 49m2 i taj susac pristojno postavljen.
Radijatori su bocno od balkonskih vrata i agent mi je pomenuo da su u samo par stanova postavljeni pogresno ali da ih sve izmestaju..
Parket jos uvek nemam :) ali sam ga videla u stanu prekoputa i bas lepo izgleda.
Izvuceni su izlazi za kablovsku u dnevnoj i u spavacoj i na dobrim su pozicijama.
Za nadgradne a ne ugradne kutije mi je takodje dao argumet, loseg iskustva na predhodnom projektu.
Osim sto je lamela 1 preko puta mene (citaj: vrtic) ja vise nemam nikakve bojazni, dobro ok jos uvek me nerviraju plocice u dva reda ali i to je dok se ne postave elementi.
Generalno jako je dobro iskoriscen prostor, stan mi deluje veci i prostraniji nego sto sam ocekivala, a lamela preko puta je udaljena vise od 30m i nije stisnuto kao sto smo se plasili.
Hvala Ninaa, da li su vas kontaktirali iz Merina ili ste je u pitanju vaša inicijativa :) ? Čisto pitam da bih znao da li samo da budem strpljiv (teža varijanta) ili da ih kontaktiram.
 
dekius":19ocj6qt je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568402#p568402 je napisao(la):
Ninaa » Uto Sep 18, 2018 11:29 pm[/url]":19ocj6qt]Ja sam bila danas.
Lamela 3, malo kaska za lamelom 2, tipa nisu u svim stanovima postavili parket ili unutrasnju stolariju.
Puno toga je kao sto je neko vec pomenuo upakovamo i zasticeno folijama pa ne moze lepo ni da se vidi (plocice u kuhinji i podne i zidne)
Kupatilo je bas lepo i meni je u stanu od 49m2 i taj susac pristojno postavljen.
Radijatori su bocno od balkonskih vrata i agent mi je pomenuo da su u samo par stanova postavljeni pogresno ali da ih sve izmestaju..
Parket jos uvek nemam :) ali sam ga videla u stanu prekoputa i bas lepo izgleda.
Izvuceni su izlazi za kablovsku u dnevnoj i u spavacoj i na dobrim su pozicijama.
Za nadgradne a ne ugradne kutije mi je takodje dao argumet, loseg iskustva na predhodnom projektu.
Osim sto je lamela 1 preko puta mene (citaj: vrtic) ja vise nemam nikakve bojazni, dobro ok jos uvek me nerviraju plocice u dva reda ali i to je dok se ne postave elementi.
Generalno jako je dobro iskoriscen prostor, stan mi deluje veci i prostraniji nego sto sam ocekivala, a lamela preko puta je udaljena vise od 30m i nije stisnuto kao sto smo se plasili.
Hvala Ninaa, da li su vas kontaktirali iz Merina ili ste je u pitanju vaša inicijativa :) ? Čisto pitam da bih znao da li samo da budem strpljiv (teža varijanta) ili da ih kontaktiram.
Nas kontaktirali iz Merina... obilaze se stanovi u Lamelama 2 i 3...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568429#p568429:28ws3xsy je napisao(la):
Mazailunja » Sre Sep 19, 2018 7:56 am[/url]":28ws3xsy]
dekius":28ws3xsy je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568402#p568402 je napisao(la):
Ninaa » Uto Sep 18, 2018 11:29 pm[/url]":28ws3xsy]Ja sam bila danas.
Lamela 3, malo kaska za lamelom 2, tipa nisu u svim stanovima postavili parket ili unutrasnju stolariju.
Puno toga je kao sto je neko vec pomenuo upakovamo i zasticeno folijama pa ne moze lepo ni da se vidi (plocice u kuhinji i podne i zidne)
Kupatilo je bas lepo i meni je u stanu od 49m2 i taj susac pristojno postavljen.
Radijatori su bocno od balkonskih vrata i agent mi je pomenuo da su u samo par stanova postavljeni pogresno ali da ih sve izmestaju..
Parket jos uvek nemam :) ali sam ga videla u stanu prekoputa i bas lepo izgleda.
Izvuceni su izlazi za kablovsku u dnevnoj i u spavacoj i na dobrim su pozicijama.
Za nadgradne a ne ugradne kutije mi je takodje dao argumet, loseg iskustva na predhodnom projektu.
Osim sto je lamela 1 preko puta mene (citaj: vrtic) ja vise nemam nikakve bojazni, dobro ok jos uvek me nerviraju plocice u dva reda ali i to je dok se ne postave elementi.
Generalno jako je dobro iskoriscen prostor, stan mi deluje veci i prostraniji nego sto sam ocekivala, a lamela preko puta je udaljena vise od 30m i nije stisnuto kao sto smo se plasili.
Hvala Ninaa, da li su vas kontaktirali iz Merina ili ste je u pitanju vaša inicijativa :) ? Čisto pitam da bih znao da li samo da budem strpljiv (teža varijanta) ili da ih kontaktiram.
Nas kontaktirali iz Merina... obilaze se stanovi u Lamelama 2 i 3...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Hvala, znači strpljivo čekanje ...
 
Vrh