Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Мени је до сада неколико људи рекло да не би купили стан у ЗК јер је ту била касарна која је бомбардована. Ми смо већ купили стан у Е згради и мислим да не би ту зидали да је опасно по здравље. Да ли је неко размишљао о овоме?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
To su ti te opste predrasude ljudi i neinformisanost. Zna se sta se gde gadjalo i cime.

To ti je kao ono standardno misljenje o extra giga mega kvalitetnoj staroj gradnji 80. Proklinjem dan kad sam naseo na tu zvaku.

Srbi su skloni generalizovanju i usvajanju sablona za koje je dovoljno postaviti neku glupu tezu ili subjektivni osecaj.
 
Kuca u Belgiji 20 km od Brisela pre par godina sagradili ljudi 250 kvm sa dvoristem za 420k eura (nasi ljudi koji su otisli pre 10tak god). Metro na 5 min. Prevoz i uslovi za zivot da ne pricamo. Inace covek ide biciklom na posao, zena metroom do centra. Dakle 1680 eura kvadrat bruto + dvoriste. Kamata 30% na 20 god.
Trenutna potraznja i snizenje kamata su ovde podigli cenu, a ona ce se sa uravnotezenjem ponude vrlo brzo smiriti, pogotovo jer se ne uspostavlja okolna infrastrukura za tu cenu. Jako je mnogo primera za to ovde. Treba pricekati jos samo jednu godinu da se smiri trziste. Cene ce da padaju 200e min. Inace ceo Beograd se siri stihijski, po principi gde god nadjes par hektara ti zgradu posadi. Posadi pa onda razmisljaj dal ljudi mogu da se obidju kolima, odu na posao i sl. Beogradu fali stogodisnja vizija razvoja. Prosetajte do naselja Veljko Vlahovic pa cete videti o cemu se radi. Zelena povrsina skoro 0, trotoar, sta to bese. parkic sta to bese. A samo malo razmisljanja planera i urbaniste i dobijes nesto sto traje, ovako osudis taj kraj za narednih 100 godina dok se ne porusi. Dakle, resenje je lako, princip "covek na prvom mestu". To je kljuc svega.
 
Poredis stvari koje se ne porede. Kvadrat 1.680 evra u BG da biras garsonjere. Znas li koliko je 420.000 evra? Pa ovde retko ko ima toliko.

Cene stanova u Beogradu nikada nije drzala kreditna aktivnost vec konstantan priliv stanovnika iz drugih delova Srbije i konstantan priliv deviza dijaspore. Pogledaj kolike su cene kvadrata a prodaja ne jenjava. Pri tom istovremeno konstantno raste stednja u bankama. U Srbiji nikada para nece nedostajati za stanove i stednju dok je dijaspora ovakva. Ti sto kupe nekretninu u Belgiji su retkost. Svi dodju u Srbiju.

Pomenuta je Stepa da su stanovi prodavani za 980. Sada se polovni dvosobni oglasavaju za 1.500 e/m2. Pratim cene odavno, u narednih par godina ocekujem neko mirovanje zbog malo vece ponude, pad tesko. A da cekam 5-10 godina, posle mi i ne treba.
 
@oxygen
Cena stanova u ZK varira u odnosu na spratnost, na trecem i cetvrtom su najskuplji stanovi, ti troiposobni, mislim da i ostale kvadrature isto.
Drugo skuplje je sada, ali niste pratili forum. Na pocetku je bio popust 6%, ali toga nema sada, ali su sada garaze jeftinije.
Drugo , cena prati trziste, bez obizra da li to vredi ili ne. Po meni bilo koja novogradnja pa i na Vracaru, ne vredi vise od 1500, a prodaje se za 3000, jel tako. Nazalost trziste diktira cenu. Sada se ova zgrada pored novog merkatora prodaje za oko 2700 bez PDV-a, a tu nemate ama bas nista, niti neko vece zelenilo, niti igraliste.... Secate se A bloka, u pocetku u izgradnji bila je cena 1650e, ona prva faza, a sada cetvrta mislim da je 2400e. A kvalitet je isti te prve faze i ove zadnje.
Dokle god ima kupaca koji ce to da plate, drzace cenu i skakace, kada ne bude bilo icice dole. Kvalitet mislim da je u ZM dobar, bolji svakako od prethodnih gradnji GDS-a.
Trece, lokacija je individualna. Mozete biti i na Vracaru, pa da vam neka sitnica smeta od koje ne mozete da zivite, i dzaba onda sve.
Slazem se sa svima da su cene nekretnina naduvane i potpuno nerealne za nase uslove. A jos manje se slazem kada vidim da se stari stanovi u blokovima iz 70tih godina prodaju za 1200e, a vecina su te stanove dobili za dzabe od komunizma, i sad im i to malo... (to je bila najveca pljacka drzave )..
 
Nije to trend za BG, vec celu Evropu.
Stavise rekao bih da postoji koliko-toliko paralela izmedju prosecne plate kod nas i u inostranstvu i cene kvadrata.

Beč se krece oko 7-8000e, Minhen i do 12 000e.
To dodje kao i jedan od razloga sto dijaspora toliko kupuie stanove.

Jednostavno je skup kvadrat glavnog grada. Isto tako ocekujem da nasim stanovima skoci cena 30-50% u narednih par godina i faza.
 
Ovo je odlicno receno za pljačku države. E sada trebamo mi, da kupimo nešto što je sticano dobijanjem od firmi u kojima su ljudi radili. A živimo u vremenu kada je dobiti stan od firme skoro potpuno nemoguće.
Zato i imamo osećaj da nešto plaćamo skupo, jer podsvesno znamo da su stanovi dobijani besplatno, a sada nam neko prodaje za 1300eur(NBG blokovi i slicno).

A zapravo, i nije toliko skupo. 1450eur, kada se vrati PDV, za nov stan, u kvalitetnoj gradnji, nije mnogo. Za kupovinu stana u blokovima iz 70-tih cena je 1200-1300 za izvorno stanje. Da ga dovedes u stanje priblizno isto kao da je nov, treba ti bar 200-300eur po kvadratu. Ali, ti dovedes stan u to stanje, ali centralne instalacije koje su radjene pre 50 godina popustaju, Liftovi koji su dotrajali, neprilagodjeni parkinzi, infostan cele godine, i slicni skriveni troskovi prave konstantan problem.

Ne znam, mozda razmisljam tako da opravdam sopstvenu kupovinu, ali novo je novo i uvek ce tako biti, a lokacija ZK je strateski izuzetna, jer realno, vecina respektsbilnih kompanija ima svoje predstsvnistvo na NBG ili ako imaju proizvodnju i skladista, onda su to Dobanovci, Simanovci i slicno, cime se opet preskace Gazela, i stedi se vreme koje jedino ne mozemo da nadoknadimo. ZK imaju mir, i imace ga i sa svih 1700 stanova, u to ne sumnjam.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I mi na to tako gledamo, novo je novo. I da me neko sad ubedjuje kako je stara zgrada 50 godina bolja od novogradnje... da da..
Novo je, i mi cemo se prvi useleti u taj stan, nema duhova proslosti itd... komsija starosedelaca koji misle da su i stepenice njihove ...Svi se stanari useljavaju manje vise u isto vreme, nadam se da ce biti svi korektni . Kosta vise, ali ne drasticno vise kada se obracuna. Ko ima mogucnosti, zasto da ne. To se gleda kao i investicija. Ovako cekas savrsenu kupovinu, koje zasigurno nema, propada ti novac na kiriju ili druge stvari, pa cak i ustedjevina propada u banci vremenom ako je imas. Npr 50000e sada i pre 5 godina nije isto. Sta ste sve mogli kupiti pre 5 godina, mnogo vise nego sada...
 
Samo cu da dodam vezano za cenu, vec je pominjano da je bio popust od 6%, a sada vise nema. Kupac danas moze da udje npr. u 3.5 stan u zgradi C koji je zavrsen u potpunosti i da donese odluku. To je potpuno druga prica, mnogi ovde su stan rezervisali na izgradjenosti od 10-20% i mnogo rizikovali. Tako da ta razlika i nije velika, posto kupac ima mogucnost da svojim ocima vidi sta kupuje :)
 
Sve to stoji za starogradnje u Srbiji. U Londonu i Parizu postoje zgrade koje se redovno održavaju pa su u boljem stanju od 90% fuš novogradnje po Beogradu ali kod nas je sve to toliko zapušteno da je ulaganje pojedinca uzaludan posao.

mr.i":22i9jtb1 je napisao(la):
Beč se krece oko 7-8000e, Minhen i do 12 000e.
To dodje kao i jedan od razloga sto dijaspora toliko kupuie stanove.
Dijaspora između ostalog ulaže u nekretnine u Srbiji da bi oprali ili sklonili novac stečen utajom poreza (rad na crno) i zloupotrebom sistema socijalne zaštite. Nigde u EU ne možes da doneseš vreću para i kupiš stan kao kod nas.
 
Slazem se da smo kupovali macku u dzaku,mi smo u aprilu kupili stan,lamela C i tada smo ostvrili popust 3%,ali su kazali samo dvosobni stanovi imaju na to pravo.Slazem se da je novo,novo i tu nema pogovora.U tom periodu kada smo kupovali stan u Zelenim avenijama km.u izgradnji je bio 1950e bez pdv,pritom nista kvalitetnije i ekskluzivnije nije od ZK,cak ni lokacija nije nesto,po meni ZK je bolja lokacija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569723#p569723:29unyaov je napisao(la):
Кошутњак » Pon Sep 24, 2018 8:39 pm[/url]":29unyaov]Мени је до сада неколико људи рекло да не би купили стан у ЗК јер је ту била касарна која је бомбардована. Ми смо већ купили стан у Е згради и мислим да не би ту зидали да је опасно по здравље. Да ли је неко размишљао о овоме?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Komšija,

I ja sam se susretao sa takvim komentarima, pa ih onda pitam: a jel idete u kupovinu u tc usce?! Jel prodjete nekad ulicom kneza Milosa, odete do klinickog centra Srbije, KBC Dragisa Misovic ili Zvezdare?!! Možda na izlet na Avalu?!! :grand:

Realno trebalo bi onda da se isele iz Bga, jer je ceo bombardovan :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569872#p569872:1kls9huz je napisao(la):
MajstorBob » Uto Sep 25, 2018 10:36 am[/url]":1kls9huz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569723#p569723:1kls9huz je napisao(la):
Кошутњак » Pon Sep 24, 2018 8:39 pm[/url]":1kls9huz]Мени је до сада неколико људи рекло да не би купили стан у ЗК јер је ту била касарна која је бомбардована. Ми смо већ купили стан у Е згради и мислим да не би ту зидали да је опасно по здравље. Да ли је неко размишљао о овоме?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Komšija,

I ja sam se susretao sa takvim komentarima, pa ih onda pitam: a jel idete u kupovinu u tc usce?! Jel prodjete nekad ulicom kneza Milosa, odete do klinickog centra Srbije, KBC Dragisa Misovic ili Zvezdare?!! Možda na izlet na Avalu?!! :grand:

Realno trebalo bi onda da se isele iz Bga, jer je ceo bombardovan :rant:

Ja bi samo dodao i sledeće, municija od osiromašenog uranijuma se ne primenjuje često, naprotiv, koristio je samo na Kosovu avion A-10 tanderbolt u svom topu koji se koristi za napade na oklopljene ciljeve sa male visine. Ne postoje bombe sa osiromašenim uranijumom, nego granate (metak kalibra 30mm), i ovaj materijal se koristi zbog svoje gustine a ne radioaktivnosti. Uprkos opštem uverenju da je jako opasan, koristi se upravo i kao materijal od koga se prave sudovi u kojima se transportuje neki zaista opasan radioaktivni materijal kao i u medicinskoj opremi.
 
Sa ovim prvim hladnim danima imam utisak da ova žuta boja ''greje'' :)

Apelujem da se vodi racuna o drvecu, ovako obecava :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563875#p563875:24lhyjg0 je napisao(la):
sts » Sub Sep 01, 2018 3:37 pm[/url]":24lhyjg0]
file.php
Da li su ove siroke plocice u svim kuhinjama u CDE?
Mislim na zidne.
 
Mislim da jesu, kod nas u D zgradi su iste takve.
 
Ako budem stigao idem u subotu. Mozda mi se sve u stanu ucinilo manje nego na slikama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570126#p570126:uzl93e07 je napisao(la):
MajstorBob » Sre Sep 26, 2018 11:46 am[/url]":uzl93e07]Sa ovim prvim hladnim danima imam utisak da ova žuta boja ''greje'' :)
Apelujem da se vodi racuna o drvecu, ovako obecava :)
Zuta boja je stvarno ispala super, narocito pri zalasku sunca. Eto ja nisam bio ljubitelj, sad mi se bas dopada.
Sto se tice drveca mislim da je u okviru uredjenja dat uslov da se sacuva sve sto moze i koliko vidim ostavili su drvece na mestu buduceg parka izmedju E i F.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570243#p570243:pnlb2wgx je napisao(la):
Kanta » Sre Sep 26, 2018 7:31 pm[/url]":pnlb2wgx]Ako budem stigao idem u subotu. Mozda mi se sve u stanu ucinilo manje nego na slikama.
Odlicno, cekamo reportazu :)
 
Ma kako da nece moci :laugh:
Ali reklama im je vrh.
 
Da li je neko isao danas, ima li nesto novo?
 
Vrh