Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Zasto ne gorenje kad daju istu garanciju kao LG, 5 godina na masinu i 10 goidna na motor?
 
Mi smo pre par meseci kupili Samsung WD80K5410OW/LE za pranje i susenje vesa. Cena je bila oko 800eur, za sada se odlicno pokazala. Ima motor sa digitalnim inverterom i keramicki grejac, garancija na motor 10 godina. Za taj novac nismo mogli kupiti LG masinu slicnih karakteristika, tako da je ovo bio best buy u tom momentu.
Za efikasno susenje se mora ves posle pranja izvaditi, malo rastresti i vratiti nesto manja kolicina ako je bila bas puna.
 
Neko je vise puta na ovoj temi pominjao Novogradsku ulicu koja jeste bliza ovom kompleksu nego ostalima ali opet nema neke veze. Posto je konacno stigao rezultat vestacenja, cisto da ga objavim ovde. Posledica sleganja objekata je nepostojanje kisne kanalizacije u toj ulici. Moram da priznam da do sada takve lice zaista nisam video, pa gde njima odlazi kisnica?

"Šteta na građevinskim objektima i infrastrukturi nastala je usled preovlaživanja lesnog tla i smanjenja njegove nosivosti - navodi se u Izveštaju. - Kao posledica štetnog uticaja vode na lesnu strukturu zemljišta nastalo je ulegnuće okolnog terena u obliku levka, prečnika između 20 i 30 metara, sa centrom u Novogradskoj ulici na brojevima 17 i 19.... Potrebno je uraditi i projekat kišne kanalizacije koja dosad nije postojala."
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... ovogradsku
 
Gde je isla dosad? Pa u porozni les ispod.

Malo me je klimav zakljucak. Kako to zbog kisnice da dodje do "prevlazivanja lesa" bas u delu gde je bio kvar?

Bolje da su okrivili samo kvar na vodovodnoj mrezi. Jeste da bi BVK morao da nadoknadjuje stetu ali ovako ispada da sve sto lezi na lesu (dobar deo gornjeg Zemuna) moze da pocne da tone posle obilnih kisa ili naglog topljenja velike kolicine snega. Kako ce to uticati na buduce kupce nekretnina i cenu kvadrata?
A bilo je kisnih i sneznih sezona i nista nije potonulo do ove godine.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569850#p569850:si7fl3ch je napisao(la):
Soko » Uto Sep 25, 2018 7:10 am[/url]":si7fl3ch]Gde je isla dosad? Pa u porozni les ispod.

Malo me je klimav zakljucak. Kako to zbog kisnice da dodje do "prevlazivanja lesa" bas u delu gde je bio kvar?

Bolje da su okrivili samo kvar na vodovodnoj mrezi. Jeste da bi BVK morao da nadoknadjuje stetu ali ovako ispada da sve sto lezi na lesu (dobar deo gornjeg Zemuna) moze da pocne da tone posle obilnih kisa ili naglog topljenja velike kolicine snega. Kako ce to uticati na buduce kupce nekretnina i cenu kvadrata?
A bilo je kisnih i sneznih sezona i nista nije potonulo do ove godine.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Nije mi stvarno jasno kako ta ulica može da potpuno nema kišnu kanalizaciju. Deluje mi da se BVK pere da ne bi plaćao trošak za to što je pukla cev potkopala kuće. Lokacisjki uslovi za ceo pojas između Dobanovačke i Cara Dušana govore o tome da nema fekalne kanalizacije ali konkretno spominju kišnu kanalizaciju u kontektsu toga da je mnogi ilegalno koriste kao fekalnu.

Sve će zavisti od toga ko ima kakve temelje. Soliteri u Save Kovačevića su nakrivo već decenijama, a oni su jeli kao soliteri kanda malo viši.
 
Ne znam da li je bila informacija vec, ali stanovi na poslednjem spratu se prodaju za 2300e sa PDV (za stan od 77kvm)
 
fjerinic":2fgbap58 je napisao(la):
Ne znam da li je bila informacija vec, ali stanovi na poslednjem spratu se prodaju za 2300e sa PDV (za stan od 77kvm)
Koje su aktuelne cene za ostale spratove? Konkretno 2. sprat
 
Nemam tu informaciju, ovo znam jer je jedan prijatelj isao da se raspituje za te na poslednjem spratu. Donje etaze su jeftinije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570128#p570128:1xgcy74a je napisao(la):
Gogiša » Sre Sep 26, 2018 11:49 am[/url]":1xgcy74a]
fjerinic":1xgcy74a je napisao(la):
Ne znam da li je bila informacija vec, ali stanovi na poslednjem spratu se prodaju za 2300e sa PDV (za stan od 77kvm)
Koje su aktuelne cene za ostale spratove? Konkretno 2. sprat
Dok je bilo stanova - 1800EUR/m2 sa PDV-om, ali mislim da nema više slobodnih na drugom spratu. Svakako je najbolje da pozovete Merin.
 
Hvala na informacijama, rezervisao sam ranije, nego me interesovalo koliko su povećali cene
 
Da li neko od vas koji ste bili u stanu ima informaciju gde ce biti termostat za kontrolu grejanja ili ga nece ni biti? Da li ce interfoni imati mogucnost pregleda kamere sa ulaza? Ovu su nebitne stvari ali sada mi je palo na pamet. Hvala!
 
Sto se termostata tice, mislim da svaki radijator ima svoju termoglavu, pa se svaki nezavisno podesava.
zemun-ac":18fmbiu8 je napisao(la):
Da li neko od vas koji ste bili u stanu ima informaciju gde ce biti termostat za kontrolu grejanja ili ga nece ni biti? Da li ce interfoni imati mogucnost pregleda kamere sa ulaza? Ovu su nebitne stvari ali sada mi je palo na pamet. Hvala!
 
Mene nesto buni, a to je otkud pojedinim clanovima informacija da ce Aroma zakupiti dva lokala u naselju,posto su meni pre nedelju dana rekli da nemaju jos potpisan ugovor ni sa kim...

I jos nesto, na forumu ne postoji slika pete i seste lamele ili ja nisam videla?
Hvala, pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570412#p570412:1gon0y2w je napisao(la):
jeremija » Čet Sep 27, 2018 12:11 pm[/url]":1gon0y2w]Mene nesto buni, a to je otkud pojedinim clanovima informacija da ce Aroma zakupiti dva lokala u naselju,posto su meni pre nedelju dana rekli da nemaju jos potpisan ugovor ni sa kim...

I jos nesto, na forumu ne postoji slika pete i seste lamele ili ja nisam videla?
Hvala, pozdrav

Ne znam za market ali lamela 5 se ne vidi baš najbolje sa ulice (Dobanovačka).
Lamela 6 se ne vidi uopšte... vidi se samo kroz šumu (strana ka Cara Dušana), ima par slika, komša je slikao ranije...
 
I meni je rečeno da još nije potpisan ugovor ni sa jednim lancem supermarketa.
 
Informacija sa gradilista, magacin za market ili sta vec nije velik i po projektu predvidjen je ispod lamele 3. E sad kako ce to funkcionisati nemam pojma. Ko bude ziveo iznad znace najbolje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ispod lamele 3 je garaza a sa unutrasnje strane stanovi u prizemlju sa privatnim bastama.
Meni agent rece da ce sve vezano za market biti u lameli 2 , konkretno sam ga pitala i za utovar/istovar robe, navodno je sve sa spoljasnje strane kompleksa tj. Dobanovacke ulice gde ce biti i ulaz za taj market.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570474#p570474:2nozc7pb je napisao(la):
Ninaa » Čet Sep 27, 2018 5:11 pm[/url]":2nozc7pb]Ispod lamele 3 je garaza a sa unutrasnje strane stanovi u prizemlju sa privatnim bastama.
Meni agent rece da ce sve vezano za market biti u lameli 2 , konkretno sam ga pitala i za utovar/istovar robe, navodno je sve sa spoljasnje strane kompleksa tj. Dobanovacke ulice gde ce biti i ulaz za taj market.

Moja greška! Hteo sam reći da je magacin planiran u delu prizemlja lamele 3, ispod stambenog dela (bas na ćošku) a market u ostatku i u celom prizemlju lamele 2 do Dobanovačke ulice. Mesto je malo neprikladno s'obzirom da znamo kako je ispred magacina a ovaj će nekako biti bas na čelu, kao kad bi ispred kuće sagradio šupu :) Ajde da budemo optimisti pa da se nadamo da će biti uredno i da nece biti prometan magacin.
 
Da nisu ovo levo vrata magacina?
552d60404d2b2db79491c8d83b6efa6c.jpg
 
Nadam se da nisu, zbog ljudi koji ce stanovati iznad ... a i stvarno bi bilo ruzno pored ulaza u zgradu, koji je odmah pored :/
Nazalost ne postoji market koji nema prometan magacin..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570497#p570497:bewiod5r je napisao(la):
Ninaa » Čet Sep 27, 2018 8:57 pm[/url]":bewiod5r]Nadam se da nisu, zbog ljudi koji ce stanovati iznad ... a i stvarno bi bilo ruzno pored ulaza u zgradu, koji je odmah pored :/
Nazalost ne postoji market koji nema prometan magacin..
Ne bih isključio da je upravo to ulaz. Terase su postavljenje na drugoj strani možda upravo iz razloga manjeg ometanja stanara.
 
Upravo to. Ta dva ulaza bas izgledaju kao ulaz u magacin, ne verujem da ce to biti neki izlog. Mislim da je to i razlog zbog cega nece biti prkinga ispred kao na renderu. Ako bi bio parking ovi ne bi mogli robu ubaciti u magacin.

Ajde sto ce biti ruzno i prljavo nego sto ce biti bucno za stanare iznad. Pokrenuo sam ovo pitanje zato sto trenutno zivim blizu maxijevog magacina, to je katastrofa. Non stop piste oni kamioni kada idu u rikverc, radnici vicu...haos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
dekius":125txvr7 je napisao(la):
Ne bih isključio da je upravo to ulaz. Terase su postavljenje na drugoj strani možda upravo iz razloga manjeg ometanja stanara.

Upravo iznad ova dva ulaza su dnevna soba i spavace sobe. Bolje da su ga predvideli sa strane gde su terase ali verovatno nisu mogli jer tu postoje pozarne stepenice za garazu.

Ako neko zove Merin moze da pita cisto da potvrdimo da je to magacin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta dva ulaza deluju previse uzana za magacinski ulaz, npr. ne moze da prodje paleta robe.Da su spojena u jedan veci, bilo bi jasno. Ulaz za lamelu 3 je levo odmah pored, bila sam prosle nedelje i to je zaista jedini ulaz u zgradu.
Ne znam sta im je ovo desno prekrivenom kartonom ali po povrsini deluje logicnije da bi eventualno to mogao da bude taj magacinski ulaz.
 
To nije karton, nego podloga i nosači za fasadne ploče. Iza toga je zid, tako da sigurno nije ulaz.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Vrh