Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565228#p565228:gzetefdz je napisao(la):
nikolas27 » 06 Sep 2018 07:32 am[/url]":gzetefdz]
Ovim svojim iskrenim stavom si pljunuo na praktično većinu svojih postova. Što bi rekao Pernar, u ovoj "igri" smo svi ili manipulatori ili lutke, nema treće uloge koliko god čovek sebe pokušavao da opravda... te se ja kao neko ko zapravo želi imati tu treću ulogu vraćam u forumsku ilegalu. Svako dobro.
Šta ću sve ovde pročitati! Da li je moguće da nisu stanju da nezavisno analiziraš opšte dobro i lično dobro (neke proizvoljne osobe)? Dakle šta je korisno za zajednicu (nezavno od efekata na neku određenu osobu) i šta je korisno za pojedinca (nezavisno od toga ko je on i od etike njegovog ponašanja, odnosno posledica po opšte dobro). Kako pobogu zamišljaš da je moguće predvideti način ponašanja nekoga (da li bi uveče bio u stanu), ako ne pokušaš da se staviš u NJEGOVU situaciju i njegovu kožu, ako TI ne pokušaš da razmišljaš kao ON, i ako u svest ne prizoveš kakva bi on TADA mogao imati ograničenja, kakve motive, želje i porive. Nezavisno od štete koju BNV pravi društvu i od svog, tada privilegovanog položaja. Prvo, pošto je društvena korist ili šteta i u principu nezavisan problem za analizu od ličnih motiva stvarnih kupaca, i drugo, pošto to čoveka koji je tamo već kupio stan očigledno ne pogađa. Samo se tako razume svaki poseban deo čitave slagalice, analizom njenih nezavisnih delova. Nigde nisam rekao da bih ja tamo ikada kupio stan, dovoljno je pisano zašto to nije baš dobra ideja, ali ako bih IPAK bio u koži nekoga ko to već jeste uradio, ko je već vlasnik, ONDA bi se ON verovatno tako ponašao. Dakle taj zamišljeni kupac u mojoj koži čija razmišljanja i emocije pokušavam da predvidim koristeći svoje emocije, u zamišljenoj situaciji novog JA koje ima drugi sistem vrednosti i druge prioritete. Da li bi ta hipotetička i simulirana osoba u mojoj glavi tada trebala da koristi JA ili ON kao svoju oznaku je ipak zaista bespredmetna filozofija na ovom mestu. Hteo sam da kažem prosto to, da posle takvog preispitivanja uobičajenih motiva i želja možemo biti prilično sigurni da bi obični ljudi koji su zaista sebi kupili stan za sopstveno stanovanje posle dva meseca ipak BILI tamo i da bi njihovi stanovi svetleli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565151#p565151:2pn2oe70 je napisao(la):
Ksenija » 05 Sep 2018 07:20 pm[/url]":2pn2oe70]Vradović je ili jedan od trojice gde gori svetlo ili je dobro obavešteni kurir u Kuriru. Hehhe...

Ja jos nisam ni 10% sredio stan :) Ostali mnogo uzurbanije rade od mene. Rade se i druge stvari koje su mozda malo prioritetnije nije useljenje bas toliko o glavu. Ipak su tu vlasnici stanova koji uglavnom nesto stvarno rade a ne kao Zuma koji 2 sata trazi ugao iz kog da snimi neko smece na promenadi kako bi izgledalo sto vece.
 
vradovic":9yi9jybl je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565151#p565151 je napisao(la):
Ksenija » 05 Sep 2018 07:20 pm[/url]":9yi9jybl]Vradović je ili jedan od trojice gde gori svetlo ili je dobro obavešteni kurir u Kuriru. Hehhe...

Ja jos nisam ni 10% sredio stan :) Ostali mnogo uzurbanije rade od mene. Rade se i druge stvari koje su mozda malo prioritetnije nije useljenje bas toliko o glavu. Ipak su tu vlasnici stanova koji uglavnom nesto stvarno rade a ne kao Zuma koji 2 sata trazi ugao iz kog da snimi neko smece na promenadi kako bi izgledalo sto vece.
ja razumem da svaki ciga svoga konja hvali ali realno ta lokacija je nula! tu je leti nepodnosljovo, metal, staklo, nema visokog rastinja da napravi hlad, komarci da poludis, buka i realno nikakav pogled ili ako vec insistirate na grad koji nije adekvatno okrecen vise defenija a pritom prljav do zla boga i naravno ta potreba da se stvori geto i praviti se lud sto se oko nas sve raspada!
to je realnost i ta realnost boli!
p.s nemam razlog da budem ljubimoran posto sam odlicno skucen niti imam razlog da se radujem tudjim problemima samo ne podrzavam laznu sliku jednog novog naselja gde mu nije mesto!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@vradovic
Na jednoj od prethodnih strana pročitah da si jedan od 'srećnika'. :kum:

Ne mogu kritikovati nešto što nisam videla a ovo što si ti postavio donekle mogu.

Kuhinja bez prozora (prirodna ventilacija) za mene je velika manjkavost i dobra je samo za vegane. Zamisli da se u istoj krčkaju sarme, ma ni tri aspiratora ne bi pomogla. Da li je i kupatilo u pomrčini? Tek to bi bio karambol.

O izgledu elemenata ne bih ali slutim da ih je malo. Doduše, ako je za večitog samca, može da prođe.

Možda je negde pisano o broju liftova, nisam uočila pa bih volela da izneseš i taj podatak.

A pogled...bez komarnika ne izlazi na terasu ili još bolje, uopšte ne izlazi, deluje prilično nesigurno, a čim deluje znači da jeste.

I... šta kažeš, neki prepravljaju kuhinje. Zar to nije moglo u toku gradnje?

Svakako nas izveštavaj o dinamici useljavanja pa da time zaokružimo temu i mirno pređemo na druge objekte.

P.S. Hoće li biti slavlja za useljenje? Ako bude ne gine ti jedan raskošni luster. :D
 
Sta deluje nesigurno? To sto je providno ne znaci da moze da se prodje, nemoj sad projektovati iracionalne strahove. Sto se tice komaraca i nije toliko strasno kad se prska. Suditi o novogradnji na osnovu toga sto nema prirodne ventilacije u kuhinji i wcu znaci samo da nisi upoznata sa trenutnim novogradnjama gde je tako u preko 90% slucajeva(valjda se tako ucari na kvadratima).
 
@ftj
Na terasi ograđenoj staklom, koliko god bilo sigurno, jedino ptice se mogu osećati opušteno i radnici koji rade na visinama. Ne treba zanemariti psihološki momenat, imaginarni strah nije znak kultivisanosti.

Boriti se protiv komaraca prskanjem! Zar je to utešno? To podrazumeva više otrova komarcima, manje ljudima. Neprihvatljiva uteha.

Oko prozora i ćara na kvadraturi. Ja znam kako se danas gradi a ti samo pretpostavljaš koliko znam. To što je danas u trendu ne znači i da je dobro. Jedna stambena površina može se projektovati na hiljadu načina a da ni jedan prozor ne ugrozi celokupnu površinu. Uostalom, ova zgrada slovi za reprezentativnu pa utoliko me više čudi što je projektantima bio cilj da na bilo čemu ućare.
 
Ksenija":2foexvmw je napisao(la):
@ftj
Na terasi ograđenoj staklom, koliko god bilo sigurno, jedino ptice se mogu osećati opušteno i radnici koji rade na visinama. Ne treba zanemariti psihološki momenat, imaginarni strah nije znak kultivisanosti.

Boriti se protiv komaraca prskanjem! Zar je to utešno? To podrazumeva više otrova komarcima, manje ljudima. Neprihvatljiva uteha.

Oko prozora i ćara na kvadraturi. Ja znam kako se danas gradi a ti samo pretpostavljaš koliko znam. To što je danas u trendu ne znači i da je dobro. Jedna stambena površina može se projektovati na hiljadu načina a da ni jedan prozor ne ugrozi celokupnu površinu. Uostalom, ova zgrada slovi za reprezentativnu pa utoliko me više čudi što je projektantima bio cilj da na bilo čemu ućare.
i ne samo to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565567#p565567:p6g0zw43 je napisao(la):
Ksenija » 07 Sep 2018 11:41 am[/url]":p6g0zw43]@vradovic
Na jednoj od prethodnih strana pročitah da si jedan od 'srećnika'. :kum:
Ne mogu kritikovati nešto što nisam videla a ovo što si ti postavio donekle mogu.

Kuhinja bez prozora (prirodna ventilacija) za mene je velika manjkavost i dobra je samo za vegane. Zamisli da se u istoj krčkaju sarme, ma ni tri aspiratora ne bi pomogla.
Iskreno tako se prave kuhinje i u US. Navikao sam odavno :)
Jedino sto je kvadratura nesrazmerna stanu koji je 2/2. To je zapravo prava mana pa ne moze da mi stane frizider vec moram neki mini uski.

Da li je i kupatilo u pomrčini? Tek to bi bio karambol.
Naravno pa nisam egzibicionista.

O izgledu elemenata ne bih ali slutim da ih je malo. Doduše, ako je za večitog samca, može da prođe.

lol :)))

Možda je negde pisano o broju liftova, nisam uočila pa bih volela da izneseš i taj podatak.
tri prelepa lifta.

A pogled...bez komarnika ne izlazi na terasu ili još bolje, uopšte ne izlazi, deluje prilično nesigurno, a čim deluje znači da jeste.
Pogled je fantastican a komaraca za sada nema. U opste nije nesigurno.

I... šta kažeš, neki prepravljaju kuhinje. Zar to nije moglo u toku gradnje?

Nije pa cekala se upotrebna dozvola :)
U svakom slucaju slobodni su da rade sta hoce. Vrlo fleksibilna zgrada i ako da se ja pitam to ne bi dozvolio.

Svakako nas izveštavaj o dinamici useljavanja pa da time zaokružimo temu i mirno pređemo na druge objekte.

P.S. Hoće li biti slavlja za useljenje? Ako bude ne gine ti jedan raskošni luster. :D

Naravnoooo :)
ps: Nemoj luster :D
 
@vradovic
Nisi bio precizan, tri lifta po ulazu ili za celu zgradu što me ne bi iznenadilo kao još jedan propust.

I kakve ja veze imam sa lusterom :roll: To naglasi familiji?!
 
pa nisam tebi naglasio :)) vise je bilo od milja "samo nemoj lusteeer" :D

Tri lifta po "toweru". Znaci ukupno 6.

Inace garaza je odradjena fenomenalno.
Neverovatno da u US ne mogu da naprave ovako da se automatski otvaraju vrata po automobilu. Ne mora da se nosi daljinac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570000#p570000:2qh8lkie je napisao(la):
spatiotecte » Uto Sep 25, 2018 10:00 pm[/url]":2qh8lkie]Jel to stan sto si kupio Vradovic?
Mozda su mu dali, s obzirom koliko se trudi... :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570542#p570542:b0apbsk5 je napisao(la):
Dalmatinac » 27 Sep 2018 10:53 pm[/url]":b0apbsk5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570000#p570000:b0apbsk5 je napisao(la):
spatiotecte » Uto Sep 25, 2018 10:00 pm[/url]":b0apbsk5]Jel to stan sto si kupio Vradovic?
Mozda su mu dali, s obzirom koliko se trudi... :mrgreen:

Jos samo da legne neki doktorat i clanstvo u SANU :mrgreen:
 
42008a4c22fbd21600a1923effcce289.jpg
e24a34b230d7e8ab6a7f77ad56d6cb38.jpg


Alpinisti i dalje postavljaju ove kablove...koliko sam cuo imaju veze sa osvetljenjem zgrade


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Manje više završetak, ali zar nije glavna karakteristika ove naizmenične svetlo tamne estetike pravilnih i praznih površina upravo to da negde ne vire kablovi ili bilo šta kontrasno, krivo i nepravilno? Mogao je bar da bude bele boje ... mada bi opet bilo pitanja kako su se tek sada setili da im nešto fali pošto bi i ovi kablovi inače bili unutar oplate ... ali ipak, CRNO na BELOM !?
 
Da li je realno da ce ovo ostati ovako ?

Mozda je ovo samo novogodisnja rasveta :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570986#p570986:26iogkqj je napisao(la):
Dr.Back » Sub Sep 29, 2018 9:34 pm[/url]":26iogkqj] Mozda je ovo samo novogodisnja rasveta :D
:lol:
Ne verujem mada, bolje bi bilo da je to u pitanju nego radovi koji su zaboravljeni pa se neko dosetio propusta i naknadno buši rupe. Nisam iznenađena kao što neću biti iznenađena kada se pojavi novi, spolja vidljivi propust. A unutrašnja funkcionalnost će se videti tek kada se zgrada počne koristiti s tim što će se stanari sami boriti sa nedostacima baš kao i mi što rešavamo probleme koje smo dobili u nasleđe od davalaca stanova i za to dobro platili. Da li će tako i biti videćemo... možda.
 
Vodja je najavio dekorativnu rasvetu, pre par meseci. Ima da bljesti. :D
 
Vrh