Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Nivesticjono odrzavanje nece imat veze sa GS bar sto se moje zgrade tice Jos razmisljam i pravim kalkulacije u vezi naplate preko infostana. Ipak mi 10% djeluje mnogo da je 5% ne bi razmisljao ni sekunde.Prvo moram da napravim troskovnik sta mi spada pod tekuce odrzavanje a stambeno to neradi.
 
Direktore, hvala ti za info.

Uskoro ću da napravim sastanak, pa ćemo valjda da odlučimo neku varijantu za investiciono održavanje.

Pazi, poskupeli su za 50% tekuće, a uveli obavezno investiciono održavanje, što će se prilično odraziti na ionako tanak budžet naroda.

Inače, ovo što si rekao, stvarno je mnogo 10% što ovi uzimaju.
 
Update kod mene. Uradili smo nov interfon, od video nadzora smo odustali, za sad. Investiciono cemo placati na racun zgrade, bas zbog tih 10% sto trazi Infostan. Nov upravnik je carina, decko nam je uradio u zgradi za 20 dana vise nego bilo ko za 10 godina. A na starog upravnika koji nas je nemarom oštetio moram da vas upozorim, čovek je na rečima ljubazan deluje ozbiljan ali bukvalno ništa, ali ništa neće da radi. Zato što nam nije prijavio kvar imali smo štetu od 140.000 din! Licenca 10, zaobiđite i poštedite se muka i troškova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=573023#p573023:36qzs1rq je napisao(la):
11030 » 08.Oct.2018/11:10 am[/url]":36qzs1rq]Update kod mene. Uradili smo nov interfon, od video nadzora smo odustali, za sad. Investiciono cemo placati na racun zgrade, bas zbog tih 10% sto trazi Infostan. Nov upravnik je carina, decko nam je uradio u zgradi za 20 dana vise nego bilo ko za 10 godina. A na starog upravnika koji nas je nemarom oštetio moram da vas upozorim, čovek je na rečima ljubazan deluje ozbiljan ali bukvalno ništa, ali ništa neće da radi. Zato što nam nije prijavio kvar imali smo štetu od 140.000 din! Licenca 10, zaobiđite i poštedite se muka i troškova.

Daj broj licence tog novog ako nije tajna :D
Kod mene je jos uvek upravnik br. 210 i evo od kako je izabran nije stigao da posalje zapisnik sa prve skupstine, a kamoli da uradi bilo sta sto je dogovoreno. Racuni stizu bez ikakvih problema..
 
Jel postoji neki sistem ocenjivanja i bodovanja upravnika? Kad bi postojalo tako nešto, i kad bi se omasovilo (dovoljno da određen kolektiv ljudi to gleda i updateuje) bilo bi mnogo manje tih džabalebaroških upravnika i firmi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574938#p574938:1ji3w3ts je napisao(la):
Bender Rodriguez » 16.Oct.2018/3:53 pm[/url]":1ji3w3ts]Jel postoji neki sistem ocenjivanja i bodovanja upravnika? Kad bi postojalo tako nešto, i kad bi se omasovilo (dovoljno da određen kolektiv ljudi to gleda i updateuje) bilo bi mnogo manje tih džabalebaroških upravnika i firmi.
Moze se napraviti lako ali kako kontrolisati da li oni sami sebe ocenjuju ili ne?
 
Iskreno, stanari koji nisu mogli da se dogovore da izaberu nekog od svojih komšija - bolje i ne zaslužuju.

Mogao je bilo ko od stanara da se prihvati toga, jer svi su znali da će profi-upravnici samo uzimati novac nizašta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574958#p574958:2hmcwe2a je napisao(la):
bl3y4 » Uto Okt 16, 2018 5:09 pm[/url]":2hmcwe2a]
Moze se napraviti lako ali kako kontrolisati da li oni sami sebe ocenjuju ili ne?
Prva ideja koja mi je pala na pamet - mogućnost ocenjivanja se dozvoli isključivo stambenim zajednicama odnosno skupštinama stanara. Svaka od njih dobije svoju šifru koju će iskoristiti da verifikuje da se radi o SS i onda na sajtu ostavi ocene.

Mislim to je prva, rogobatna ideja koja mi je pala na pamet. Siguran sam da bi mogao da se smisli i razradi još bolji sistem kad bi se selo i razmislilo. Ili preuzelo iz nekih drugih situacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574980#p574980:1i61ozc7 je napisao(la):
Vladivoje » 16.Oct.2018/7:25 pm[/url]":1i61ozc7]Iskreno, stanari koji nisu mogli da se dogovore da izaberu nekog od svojih komšija - bolje i ne zaslužujuju.
Po tebi svaka usluga zaslužuje da ti bude naplaćena i ne izvršena - Parol: Pa mogao si sam, ko te j.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574988#p574988:3kpf0meq je napisao(la):
Bender Rodriguez » 16.Oct.2018/7:54 pm[/url]":3kpf0meq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574958#p574958:3kpf0meq je napisao(la):
bl3y4 » Uto Okt 16, 2018 5:09 pm[/url]":3kpf0meq]
Moze se napraviti lako ali kako kontrolisati da li oni sami sebe ocenjuju ili ne?
Prva ideja koja mi je pala na pamet - mogućnost ocenjivanja se dozvoli isključivo stambenim zajednicama odnosno skupštinama stanara. Svaka od njih dobije svoju šifru koju će iskoristiti da verifikuje da se radi o SS i onda na sajtu ostavi ocene.

Mislim to je prva, rogobatna ideja koja mi je pala na pamet. Siguran sam da bi ti da se smisli i razradi još bolji sistem kad bi se selo i razmislilo. Ili preuzelo iz nekih drugih situacija.
Možda nešto putem fiksnog telefona, ipak je on vezan za baš tu adresu i nije ga moguće preneti. U najgorem slučaju dostava PINa putem pošte.
 
Google reviews, pa neka svako napise utisak...
 
bl3y4":37pl0niw je napisao(la):
Po tebi svaka usluga zaslužuje da ti bude naplaćena i ne izvršena - Parol: Pa mogao si sam, ko te j.

Ja to nigde nisam rekao.

Opet kažem, sramota je da stanari nisu mogli da izaberu upravnika iz svojih redova, a izabrali su profi-upravnike, za šta je bilo potrebno 2/3 saglasnosti vlasnika stanova.
 
GS nam je dostavilo analiticki izvestaj I to samo januar i februar ove godine, po istom smo u minusu 64.000din, neverovatno da nisu mogli da nam daju izvestaj barem do juna 2018!

Posto mesecno minus opada za 7500din mi bi vec sad trebali biti u plusu. Zanima me da li je neko imao isti problem da vam daju izvestaj ali samo za par meseci!
 
Opet kažem, sramota je da stanari nisu mogli da izaberu upravnika iz svojih redova, a izabrali su profi-upravnike, za šta je bilo potrebno 2/3 saglasnosti vlasnika stanova.

A šta je tu sramota? Ljudi ne mogu da se bave izuzetno komplikovanim i odgovornim poslom. Ja ne kapiram zašto bi se iko prihvatio od komšija da to uopšte i radi? Ko je toliko lud i zaludan? Na našem poslednjem sastanku smo imali jednu što ne zivi ovde nego izdaje stan (naravno porez neprijavljen plus zivi 2 osobe na vodu prijavljena jedna, zazidala deo hodnika) i ta se jedina bunila što niko od komsija nece nego mora da se placa 250 din. mesecno. Kad sam je pitala sto ona ne bude samo što nervni slom nije doživela.
Mene su isto smarali da budem upravnik i skoro se naljutili što neću. Najbolji je besplatni magarac, još tu na dohvat ruke.
 
Pa eto, oni koji su hteli plaćenog magarca - sada ga uopšte ne vide, a plaćaju ga.

Tako je to kada su ljudi bezobrazni i neodgovorni. Bolje i ne zaslužuju.
 
Pa kako ko. Mi smo našeg takvog promenili i dobili finog i vrednog čoveka.
 
Ja sam im trazio dobio sam samo prva dva mjeseca 2018 god imaju nekih tehnickih problema to je bio odgovor sto nisam dobio ostale do devetog mjeseca
 
Koliko se ja sećam, rekli su mi da nikada ne daju listing za poslednjih šest meseci.

Zašto, ne znam, verovatno da se brže zaboravi šta sve nisu radili, a stoji na listingu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575363#p575363:64n0bh0u je napisao(la):
direktor » Čet Okt 18, 2018 8:29 pm[/url]":64n0bh0u]Ja sam im trazio dobio sam samo prva dva mjeseca 2018 god imaju nekih tehnickih problema to je bio odgovor sto nisam dobio ostale do devetog mjeseca
Isti klošari kao i Gradsko stambeno. Naša zgrada traži finansijski izveštaj (ili kako već se zove,nije ni bitno) da vidimo na osnovu čega potražuju dug od par hiljada evra. Klošari nam ispostave izveštaj samo za poslednja dva meseca.

Posle mnogo kopanja i pretnji prijavom, na kraju se ispostavi da su klošari još pre circa 10 godina, bez ikakve potrebe, stavili mrežu na unutrašnju stranu zgrade na zahtev tadašnjeg predsendnika kućnog saveta. Ali bez ikakve saglasnosti i potpisa ostalih stanara. I da su to lepo uračunali u dug za celu zgradu. Epa dobiće te pare onda kad ispostave dokument na kome se nalaze verifikovani potpisi svih stanara.

Ali sve u svemu vidim da i upravnici koriste iste te klošarske fore, sa izveštavanjem samo do 2 meseca unazad.


Sve je to jedna te ista mafija.
 
Zdravo,
Bas razmisljam cije je dvoriste zgrada kojima su prodati stanov tj gde je onvestitor gradio.
Primer: Ulica Dragana Rakica, imaju zgrade u dvoristu sa kapijom. Zgrada ima 10ak. Pretpostavljam da cim izadjes iz stana ti si i dalje na zemlji investitora. E sad sta njega sprecava da na svojoj zemlji sutra posadi kukuruz i preore put? :)
 
Sprecava ga urbanizam zgrade moraju imati prilaz i minimim zemljista za koriscenje objekta
To zemljiste je suvlasnistvo svih stanara zgrade koja se nalazi na toj parceli
Postavi koju fotku.
 
Zgradu koju sam prezeo da upravljam nikada nije imala probleme do ove godine , vecina ranijih upravnika starijih ljudi nije ozbiljno shvatao te poslove vec iskljucivo kao lečenje ličnih frustracija i takvo je stanje u vecini stambenih zgrada. Rezultat jeste slabo održavane zgrade i poneka minorna investicija u iste .
 
Vrh