Šta je novo?

Lidl Beograd

Zasto na vecini lidlovih proizvoda ne pise proizvodjac? vec samo stavlja u promet...Lidl KD


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato sto po izmenjenom zakonu nemaju obavezu da stave proizvodjaca za privatnu robnu marku.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
Večeras bio u Lidlu Trošarina.

Gužva ogromna. Redova nema, ali kolima ne treba ići još uvek. Asortiman je jako sužen. Ne samo akcijske robe, već i po redovnim cenama. Ovo sam očekivao, jer je sad cilj privući kupce šok akcijama na najprodavanije proizvode. Tako da pretpostavljam da će se asortiman vremenom poboljšavati, kad prođe ovo ludilo.

Cene - ima ih raznih. Neke stvari su preskupe, govorim o Lidlovim robnim markama, vs isti proizvodi bilo gde drugo. Stvari koje privlače cenom - majonezi, sirevi, kolači, keks, meso (koje mi se ne svidja na izgled), sokovi...Higijena, bebi oprema i slično - nit većih cena nit manjeg izbora. Pola stvari ovde fali.

Usluga: džaba bar kodovi na sve strane i superbrze kase kad je ljudski faktor zakazao. Dokk sam čekao naplatu za 20ak artikala vrednosti oko 2500 RSD, prodavačica je bar 3-4 puta prekidala da bi kolegi pored sebe dala sitne apoene. Ovo je svakako razumljivo, jer su mahom novi radnici bez iskustva, sistem je nov, a pritisak toliki da bi se i iskusni trgovci pogubili. Kolica su definitivno problem.Zapravo, problem su ljudi i pomama. Mislim da do Božića neće biti većeg stišavanja gužvi.

Najpozitivniji utisak za sada - pekara. I cena, i kvalitet, i izbor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575448#p575448:dwmopuem je napisao(la):
11030 » Pet Okt 19, 2018 8:46 am[/url]":dwmopuem]Ksenija, razumljivo to je taj Agrokor kvalitet, tu se ništa ne baca i nema škarta, samo se prepakuje i proda :mrgreen:

Obožavam ove postove koji veličaju Lidlove i ostale diskonte na zapadu. Diskont je svuda diskont, Netto u Berlinu izgleda ko prihvatiliste.
Lidl u ponudi ima i robu koja nije prehrambena. Na kraju, svi smo svesni da roba za istočno tržište nije ista kao i za zapadno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575629#p575629:2lroznx3 je napisao(la):
neshaoct » Pet Okt 19, 2018 11:55 pm[/url]":2lroznx3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575598#p575598:2lroznx3 je napisao(la):
Kanta » 19 Oct 2018 09:26 pm[/url]":2lroznx3]...U svakom slucaju, meso je ocajnog kvaliteta sto nisam ocekivao od njih.
U svakom slučaju, ovo što si napisao nije tačno.
Kupljeni ćevapi, 500 g - odlični, očekivao sam da će se skupiti (kao oni iz Maksija) tokom pripreme, ali nisu.

Sad mi se požalio prijatelj da je malo falilo da se potruje sa ćevapima iz Lidla. Kaže katastrofa loši, užegli i vratio im.
 
Evo nekoliko utisaka o Lidlu i od mene, od protekle nedelje. Lokacija Zemunska.
Redova i dalje ima, ali brzo se ulazi. na parkingu je guzva, ceka se parking mesto.
Manje vise kao sto su i ostali rekli - unutra je velika guzva, tesko se prolazi zbog kolica. Vecina ljudi dodje da razgleda, pa sve ide nekako usporeno. Kasa je doduse odlicna, ali opet ljudski faktor to usporava - fascinantno mi je kako ljudi, koji placaju karticom primera radi, ne pripreme karticu unapred, vec cekaju da kasirka otkuca sve, kaze iznos, pa onda krene da se pretura po torbi/torbici/dzepu da se izvadi novcanik pa kartica. :rant:

Sto se ponude tice, ukoliko je suditi po ovim cenama - Lidl jedino moze da bude konkurentan sa svojim robnim markama. Ostali brendirani proizvodi su istih cena kao i svugde. Tipa njihova kafa (koju doduse nisam probao) je 130 (+- 10 dinara, ne secam se tacno) za 200g, a Grand kafa je 240 rsd za 200 gr sto je redovna cena. Cak i ostalih brenova ima veoma malo, na ustrb njihovim robnih marki. Dosta ima nekakvih stranih brendova, za koje ne znam, ali pretpostavljam da je to njihova robna marka iz uvoza, ili bar vecina proizvoda tog tipa. Kupio sam neke braunije, nisu bili los, ali ni nesto preterano povoljni. Mafine nisam nasao, nadam se da ce ih biti u buducnosti. Kupio sam i neke kablove za kola jer su bili na akciji, Made in Germany, deluju mi ok. Maslinovo ulje je znatno povoljnije i u redevnoj ceni u odnosu na ostale lance. Ok za otici kada dodje do ovg dampinga cena, ali za neke vece kupovine i ne bas.

Sa druge strane, danas oko 4 u Tempu kod kvantasa maltene nigde zive duse. Cene zimnice su dosta povoljne, i zacudo Plazma od 600gr je na akciji - 278 rsd. U Lidlu je isto pakovanje bilo oko 340 rsd. U pitanju je "obicna" plazma, ne mlevena. U Shop&Go je cena plazme od 300 gr (isto obicna) na akciji - 139 rsd. Ne pamim kada je bila takva cena plazme u poslednjih nekoliko godina. Volim plazmu, redovno je kupujempa znam :mrgreen:

Ako nista drugo, deluje mi da je Lidl malo protresao trziste, videcemo kako ce se situacija odvijati u buducnosti.
 
Da nije dosao Lidl pojma ne bih imala koliko se ljudi u stvari nezdravo hrane. 9 od 10 postova vezano za hranu i kupovinu ukljucuju neke cokoladne kremove, mafine, 100 varijeteta cokoladnog ovog i onog, neizostavnu Plazmu koja je izgleda zamenila leba u Srba :mrgreen: gazirane sokove, tu se histerise kako nema kokakole u lidlu...Ne mislim samo na vas ovde nego generalno sta citam ovih dana...
 
A šta vi jedete, ako nije tajna?
Opišite nam jedan vaš savršeni obrok...
 
Bio veceras u Lidl marketu na Vidikovcu.
Dosao, parkirao, utrcao bez kolica (lepa rec svuda znaci), uzeo (jedan od) cerkin omiljni keks i pravc kasa.
Zadrzao se oko 90sec
dd916b5738155bd7bf704451ff1a78ab.jpg


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576003#p576003:4a6s9o86 je napisao(la):
11030 » 21 Oct 2018 07:52 pm[/url]":4a6s9o86]Da nije dosao Lidl pojma ne bih imala koliko se ljudi u stvari nezdravo hrane. 9 od 10 postova vezano za hranu i kupovinu ukljucuju neke cokoladne kremove, mafine, 100 varijeteta cokoladnog ovog i onog, neizostavnu Plazmu koja je izgleda zamenila leba u Srba :mrgreen: gazirane sokove, tu se histerise kako nema kokakole u lidlu...Ne mislim samo na vas ovde nego generalno sta citam ovih dana...

Plazmu mi ne dirajte :D
Voce i povrce sam povrsno zagledao, ali je bila guzva, pa mi se nije mililo da se guzvam tu. Od zamrznutog povrca mislim da je bilo samo francuski mix ako se dobro secam. Meso na oko mi nije privuklo paznju pa sam preskocio. Na suhomesnatim proizvodima je isto bila guzva, primetio sam da prsute isto drze manje vise prosecnu cenu, kao i sirevi (malo veci izbor stranih sireva nego u ostalim marketima - bar je to moj subjektivni utisak). Probao sam neki cedar sir, nije los. Bile su neke italijanske taljatele za ~150rsd, sto mi se ucinilo povoljno, pa sam kupio, ali jos nisam isprobao. Brasno nisam gledao, ni belo ni bilo koje drugo. Nadam se da sam sada pokrio sve grupe ishrane :).

P.S
Sada se i u Tempu mogu naci banane za 69 rsd :D .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576003#p576003:2vtpvbgb je napisao(la):
11030 » 21 Oct 2018 07:52 pm[/url]":2vtpvbgb]Da nije dosao Lidl pojma ne bih imala koliko se ljudi u stvari nezdravo hrane. 9 od 10 postova vezano za hranu i kupovinu ukljucuju neke cokoladne kremove, mafine, 100 varijeteta cokoladnog ovog i onog, neizostavnu Plazmu koja je izgleda zamenila leba u Srba :mrgreen: gazirane sokove, tu se histerise kako nema kokakole u lidlu...Ne mislim samo na vas ovde nego generalno sta citam ovih dana...

O zdravoj hrani posle Černobila ili na primer u proseku 18 prskanja jabuke herbicidima molim da se ne priča. Kada je nešto industrijsko bar tačno znamo šta je unutra.
 
Više nam hranu zagađuju izduvni gasovi iz automobila i dimnjaka (konstantno svuda) nego što su nam zagadili Černobil i Fokušima.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Proleteo kroz Linde u Vojislava Ilića u petak, gužva nenormalna, najviše zbog kolica a 90 posto ljudi ima po par sitnica u njima, trebali su da se prilagode i stave male korpe, olakšali bi i sebi dosta, neće se ova gužva smanjiti sigurno još pola godine, posebno će biti tu tek paljenja po medijima zbog novih otvaranja. Ko voli apokaliptične scene pravac Linde.
 
O zdravoj hrani posle Černobila ili na primer u proseku 18 prskanja jabuke herbicidima molim da se ne priča. Kada je nešto industrijsko bar tačno znamo šta je unutra.

Zaboravio si osiromaseni uranijum :grand:

Evo dobrog sajta za proveru sastojaka, ako se trujete secerom ne morate aditivima :wink:

https://rs.openfoodfacts.org/25
 
био и ја на Трошарини. за моје потребе је ок, чак сам за 1.500 више купио ту него у Максију. што се тиче гужве, брзо сам нашао место за паркинг, а и на каси смо завршили за 2 минута, док је унутра страшно. али и то зависи од ког дела, тј. који су производи у питању
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576116#p576116:33u9la6g je napisao(la):
11030 » Pon Okt 22, 2018 9:32 am[/url]":33u9la6g]
O zdravoj hrani posle Černobila ili na primer u proseku 18 prskanja jabuke herbicidima molim da se ne priča. Kada je nešto industrijsko bar tačno znamo šta je unutra.

Zaboravio si osiromaseni uranijum :grand:

Evo dobrog sajta za proveru sastojaka, ako se trujete secerom ne morate aditivima :wink:

https://rs.openfoodfacts.org/25

Postoji i aplikacija za mobilni pa se u hodu mogu proveravati sastavi proizvoda.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ts.scanner
 
Ево посетих синоћ Линде у Земунској, гужве има али није страшно, мало дуже тражиш паркинг и мало се гураш са колицима и то је то.
Мој утисак је да може лепо да се пазари ако се бирају артикли на акцији, а ја пошто сам човек од акције, све што сам купио било је на акцији. попунио сам 2/3 оне њихове велике кесе (заправо торбе) и рачун ми је био 1500 све заједно са торбом, која иначе кошта 120 дин. Утисак је значано покварила чињеница да више од пола артикала који су били на акцији уопште није било на рафовима, иначе бих напунио пуну торбу, а вероватно и више.
 
Sinoć na Trošarini je bilo ok, bez veće gužve, sve kase su radile iako samo po 2 do 3 kupca na svakoj. Imali su svega što je bilo na akciji što se tiče prehrambenih proizvoda, a od ostalog im je ponešto nestalo. Nakon prošlonedeljne masnije svinjske plećke iz Danske, sad su im u ponudi ok krmenadle poreklom iz Francuske. Pečenicu koja je trenutno na akciji proizvodi Đurđević.

Gradilište na Vidikovcu je aktivno od ranog jutra.
fdf25d25302747009f4eaf271d996856.jpg
46814056a632eac453bb3c8bf0798632.jpg
1c779de0a6a97b4fc247560113d5c252.jpg
88dfddab61319ad1a0a882a19b878765.jpg


Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Vrh