Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Bilo gde da gledas staru gradnju ona je manje vise slicna ako je gradjena u nekom odredjenom vremenskom periodu sa drugim gradjevinama tog vremena. Slicni su tipovi gradnje, koeficijent termoizolovanosti i sl.
Ne gledaj globalno kvart, vec sam objekat u kome gledas stan. Kod stare gradnje kada prodje 40-50 godina jedina relevantna i bitna stvar je kakvo je bilo odrzavanje i u kakvom je stanju odredjena zgrada. Imas u istom naselju zgrade u kojima ces doziveti katastrofu jer je sve devastirano, opet se moze naci neka relativno pristojno odrzavana.
Kada neki stan vidis probaj posle malo da kruzis u kraju i pitaj slobodno penzionere kakvih ima problema u zgradi. Neces verovati koliko su otvoreni i koliko im dodje da olaksaju dusu i ispricaju sve sto ne valja. Ovako globalno niko ti nece reci pravu stvar nego je sve rekla - kazala.
Pre nekoliko godina kada sam kupio stan u starogradnji ispalo je da sam kupio odlicno naselje, odlican sprat, skoro pa savrseno. I to sve prema opstim pricama "strucnjaka". Sada odatle bukvalno bezim jer se ispostavilo da ima mnogo vise "skrivenih" problema koje sam mozda mogao da uvidim da sam pitao nekog iz kraja kakav je zivot.
Zaista se potrudi da nadjes nekog lokalca da ti isprica sve o kraju i problemima u objektu, ove opste price zaista nemaju previse smisla. Mozemo samo diskutovati o lokaciji, to je opet tvoj licni afinitet.

Koliko god se trudis i razmisljas,cini mi se da pri kupovini bilo koje nekretnine u Beogradu treba mnogo vise srece nego pameti.
 
U izmеnama ovih zakona prеdviđеno jе da svi nеlеgalni objеkti imaju zabranu promеtovanja do donošеnja konačnog rеšеnja o ozakonjеnju, ili njеgovog odbijanja.

https://www.ekapija.com/news/2280164/mi ... nvestitora

Ovo moze dovesti do promena na trzistu jer je sigruno bar polovina prometovane novogradnje, ako ne i vise, promet nelegalnih objekata.
Nije mi jasno kako ce da regulisu promet stanova u izgradnji, odnosno sta ce se desiti ako investitor prekoraci gabarite jer mogucnosti legalizacije tog dela prema sadasnjim zakonom nema.
 
Ovo za lokalce je apsolutna istina. Tačno se znaju koje zgrade smrde, koje imaju problema sa vlagom, gde žive kreteni (vrlo bitna stavka), koje se dobro održavaju...
 
Размишљам се да је можда добро пазарити неко станче у овом Авиву или Ист Сајду, малтене дође као да се ни не селим, 300 метара од где сам сада

Једино што ће можда бит мало јача бука од топлане и улице, али и то је за људе
 
Kanta":2u5uzmix je napisao(la):
U izmеnama ovih zakona prеdviđеno jе da svi nеlеgalni objеkti imaju zabranu promеtovanja do donošеnja konačnog rеšеnja o ozakonjеnju, ili njеgovog odbijanja.

https://www.ekapija.com/news/2280164/mi ... nvestitora

Ovo moze dovesti do promena na trzistu jer je sigruno bar polovina prometovane novogradnje, ako ne i vise, promet nelegalnih objekata.
Nije mi jasno kako ce da regulisu promet stanova u izgradnji, odnosno sta ce se desiti ako investitor prekoraci gabarite jer mogucnosti legalizacije tog dela prema sadasnjim zakonom nema.
Podrzavam takvu odluku.
Ako bi je sw striktno pridrzavali, brzo bi tzv. investitori prestali sa praksom probijanja gabarita.
Isao bih i dalje i zabranio svaku prenamenu prostora unutar objekta u prvih 25 godina. Tako podrumi i garaze, vesernice i tavanski prostori, ne bi naprasno postajali stambeni prostor.
Takodje, prostor oko zgrade (parcela u katastru) je kolektivno vlasnistvo stanara objekta, te je apsurdno da investitor posebno prodaje "parking mesto" za bezmalo 10k€...

Al cisto sumnjam da ce se ista promeniti u odnosu na dosadasnju praksu.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Kanta, hvala vam puno na savetima. Primenicu sve što ste predložili koliko god budem mogao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574325#p574325:185d1scj je napisao(la):
SRBO » Sub Okt 13, 2018 3:46 pm[/url]":185d1scj]Размишљам се да је можда добро пазарити неко станче у овом Авиву или Ист Сајду, малтене дође као да се ни не селим, 300 метара од где сам сада

Једино што ће можда бит мало јача бука од топлане и улице, али и то је за људе

Iskreno, živim blizu tog kraja, i ne bih ti to savetovao. Ako imaš želje i hrabrosti da se petljaš sa starim zgradama možda niže niz Konjarnik... ako već niste tamo.

Živka Davidovića postaje tragikomična. Ogromna masa ljudi i automobila, nabijena na jednoj maloj ulici. Ne postoje ni dobra uključenja da se izađe na Bulevar K. A. već mora okolo naokolo. Aviv je kao tržni centar jako slab, a drugih prodavnica nema, ok Maxi u Alfa sitiju. Jezivo kičerica cecesije koje su go stirporo na betonu. Količina ljudi koja se doselila u sve te novogradnje je narpavila haos sa javnim prevozom, svaki tramvaj je prepun u startu i ne daj bože da ga nema 20tak minuta.

Ceo kraj će samo biti sve gori, makar dok se u nekoj dalekoj budućnosti proširi BKA.

Sam "East Side" je postao jedna preogromna mega krmača (od Živka Davidovića pa se spušta sve do Ruda). Što takođe znači gomilu faza i jako dugo trajanje gradilišta. "Moj Aviv" je isto tragikomičan... sojenice na štulama koje vise iznad parkinga.

Pravac prema Mis Irbijevoj je takođe preizgrađen.

I u Živka Davidovića i u Mis Irbijevoj jedini lokali koji su se pootvarali u novogradnjama su nebrojene kladionice i ama baš ništa više. Sve je zbijeno i skučeno bez jednog drveta ili zelene površine.

Što se dijametralno menja ako čuvek siđe ispod Mirka Sandića i Virpazarkse i nađe se na starom planskom prostranom i zelenom Konjarniku... Gde su na žalost ipak mnoge zgrade katastrofalno nadograđene i gde one male kocikce sa fasade samo padaju po glavama prolaznika.

Ovaj novi šoping mol koji se gradi na mestu Precizne Mehanike će možda dovesti do rasta cene i džentrifikacije kraja ... možda.

Ako zamislimo da će za nikih 30-40 godina BKA stvarno biti proširen i druga lnija metroa prođe tu... kraj će postati neuporedivo bolji. Za 30-40 godina.
 
Овакво је малтене сваки део града, није нигде много боље

Малтене би заменио овај стан за један од тих само јер поглед :lol:
 
Ako gledamo guzve, Beograd kompletno postaje tragikomican. Cesto pomislim "ma ovo je samo danas, nesto se desilo, neki radovi". Ma jok, ovo kompletno ludilo putovanja se ne prekida i ne vidim ni naznake ni pomake ka nekim resenjima. Jos covek da pomisli da je najbolje da proda stan i da zivi privatno pored posla i da se seli po potrebi. Vecinu koju poznajem dnevno putovanje do posla i nazad ukljucujuci i sebe vec mere u satima sto je katastrofa. Cini mi se da cu ko oni u Skandinaviji bicikl i zimi da vozim samo da se vise ne cimam po ulicama, bilo busom, bilo kolima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574498#p574498:1z5eegs2 je napisao(la):
unedfined » Sun Oct 14, 2018 3:59 pm[/url]":1z5eegs2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574325#p574325:1z5eegs2 je napisao(la):
SRBO » Sub Okt 13, 2018 3:46 pm[/url]":1z5eegs2]



Što se dijametralno menja ako čuvek siđe ispod Mirka Sandića i Virpazarkse i nađe se na starom planskom prostranom i zelenom Konjarniku... Gde su na žalost ipak mnoge zgrade katastrofalno nadograđene i gde one male kocikce sa fasade samo padaju po glavama prolaznika.

tačno je da je ovaj deo konjarnika bolji, ali ne i saobraćajno. gravitira na Ustančku ulicu koja je u špicu posebno prepuna. KO ide prevozom mora da prodje preko Autokomande za koju ne treba trošiti reči.Ukoliko se ide na NOvi Beograd, treba proći autoput i Gazela. Ako posao nije blizu sa KOnjarnika s eptuje satima
 
Ја ионако преферирам 21, а трамвај је добар исто. 31 је често и бржи од трола за мало, али не толико
 
Mozda je to tako danas.
U "moje vreme" to nije bilo tako, te smo mi stanari zgrade vlasnici celog objekta od podruma do krova, sa sve dvoristem (dve katastarske parcele :D) pomocnim objektom uz zgradu, kao i zajednickim parkingom u dvoristu. :)

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
I ona je vlasnik svega toga sa velikom razlikom da zgrada zauzela 99% katastarske parcele.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi generalno olako kupiju stanove bez da se dobro raspitaju vise se iscimaju da kupe paradaiz i papriku iscimaju se obidju 5 pijaca da bi ustedili koji dinar .
A pare investitoru daju na ruke na rijec bez priznanice iceg ...
 
Ето зашто је скупљи али бољи систем онај који ја предлажем, држава откупи и почисти цео блок, направи улице како је планирано и онда на аукцију

Ем што се брже изгради, ем што буде лепше и такви случајеви се не могу десити
 
Svako zna da je urbanizam sa nekom planiranom vizijom buducnosti bolji za grad. Ja cak ne bih rekao skuplji jer na duze staze manja su ulaganja u odrzavanje infrastrukture koja se planski dobro odradi.
Problem je stanje drustva u svim sferama, kriminalno, tako da taj film necemo skoro gledati.

Ti hoces iz korena da menjas sistem, a ne mozes obicne sitnice. Ocigledno je da je ovde bilo propusta u projektu kojima je neko gledao kroz prste. Kada bi se samo postovali zakoni koji postoje i gradilo prema planovima koji vaze koliko god nekima losi bili, nama bi bilo milion puta bolje.

Mozemo da smisljamo nove sisteme i pravila koliko hoces, da menjamo zakone mesecno. Ako ne postoji mogucnost realizacije sve je dzabe.
 
Dobar dan,

Molim za savet. Iz Niša sam. Želeo bih da investiram nasleđe (restitucija) u stan u Beogradu. Moja mala porodica (3-4 člana) će se možda u narednih 5-10 godina preseliti za Beograd. Do tada bih želeo da stan/nekretninu kupim kao investiciju koja će sama sebe otplaćivati na recimo 20 godina.

Imam oko 120.000 evra koja mogu da investiram.

Voleo bih da čujem Vaše predloge - šta kupiti, gde investirati vodeći se u prvom redu gorepomenutim kriterijumima.

Hvala najlepše!
 
Da li zelis novogradnju koji dio grada sa garaznim mjestom ili bez ...
 
Hvala na odgovoru. Moj najvažniji kriterijum je da investicija bude održiva i isplativa. Ostalo je važno, ali sekundarno. Lično mi se dopadaju mirniji krajevi grada, pregledni, a zeleni kao što su Novi Beograd, blokovi 9A/B ili pak krajevi sa "dušom" kao što je Dorćol. Jedno su želje, a drugo budžet. Znam za projekte u Gramšijevoj, Park21, Blok 32, itd. ali to prevazilazi moj budžet i nisam siguran da je isplativo (ne planiram da iznajmljujem "na dan").

Što se tiče starih stanova, ponuda u ovoj klasi mi se čini loša. No, ako bi bilo dobrih predloga, naravno da bih uzeo u razmatranje.

Pozdrav.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583115#p583115:2qldpy60 je napisao(la):
direktor » Sre Nov 21, 2018 9:04 pm[/url]":2qldpy60]Da li zelis novogradnju koji dio grada sa garaznim mjestom ili bez ...
 
S'obzirom da ti se ne zuri sa useljenjem najbolje ti da kupis stan u izgradnji (naravno od proverenog investitora). Kada se kupuje stan u izgradnje onda je kvadrat jeftiniji, najskuplje te izadje nov, zavrsen stan. Novi Beograd je svakako dobar izbor.

Galens (najjaci investitor u Novom Sadu) uskoro treba da pocne sa gradnjom velikog stambenog kompleksa na Novom Beogradu i bilo bi dobro da njih kontaktiras i raspitas se oko cene. Verujem da mozes dobiti dobru cenu zato sto gradnja jos uvek nije pocela a i bio bi medju prvim kupcima.

http://www.galens.rs/izdvajamo-iz-ponude---minel
 
Mislim da za taj novac možete naći veći stan u neom od boljih blokova (19ti?) i maksimalno ga renovirati. Ako insistirate na Novom Beogradu.

Za novac koji spominjete u novogradnji u Novom Beogradu možete uzeti maksimum 50 kvadrata, to jest možda manje od 45 kvadrata ako kupujete i garažno mesto.
 
100 000 € za stan 15000€ gar mjesto i 5000€ opremanje osnovno to neka racunica
Mozda pogledate ovaj galensov projekat na tosinom bunaru recimo vidite tamo cijenu ..
 
Da bi ti se isplatilo za 20 godina morao bi tu nekretninu izdavati za 550e sto je veoma tezak zadatak s obzirom sta za te pare trenutno moze da se kupi. Tako da je realnije da planiras povrat investicije na 25-30 godina. Da si kupovao pre 2-3 godine nbg novogradnju to bi bila druga prica.
 
Vrh