Šta je novo?

Brankov most

A zašto jednostavno ne postave još jednu kameru koja bi bila na početku NBG strane i snimala odpozadi?
 
Meni uopste nije jasno zasto ne postave mnogo vise takvih kamera, pogotovo za brzinu i crvena svetla.

Zanemarujuci sve ostale pozitivne efekte, cisto finansijki te kamere sasvim sigurno sebe brzo otplate.
 
LED osvetljenje
fafbae9ea6d81a83c90157d2e4810299.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564727#p564727:2wv2k02c je napisao(la):
Дошљак » 04 Sep 2018 07:13 am[/url]":2wv2k02c]За паркингом испод моста и нема неке потребе пошто су сви сплавови сада низводно од моста, те би паркирање испод њега одговарало само за два најближа. Музеј је најбоље, таман се ствара низ музеја уз обалу Саве, МСУ-Музеј аутомобила-Музеј геноцида.

Sklopiti u jedan veliki Muzej savremenih užasa :bg4:
 
...
7aaa6980bce4f76000ebe2f22af3f771.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Могло би, али није практична локација за то.
 
Onda običan parking jer je tu blizu centar noćnog života ovog dela grada.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Bila bi npraktična lokacija kada bi se realizovala priča o spajanju stajališta linija 15 i 84 (smer ka gradu) sa stajalištem linija koje je kod Benzinske pumpe (preko puta Ušća). Taman bi to stzajalište onda mogle da koriste i 27 i 35 , a da linije koje sada staju kod benzinske pumpe koriste i stajalište pre Milentija Popovića , gde staju linije 65 , 67 i 77.
Slična situacija je kod mene u naselju. Ljudi dođu kolima do parkinga u naselju , pa onda ili čekaju trole ili idu na BG: voz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592830#p592830:2sjlfbw8 je napisao(la):
Дошљак » Sre Jan 02, 2019 5:04 pm[/url]":2sjlfbw8]Могло би, али није практична локација за то.
Ne bih se složio. Na 100 metara odatle okreće 43 koji vozi u centar. A u blizini imamo i okretnice 27E i 35, koje takođe voze u sam centar. Duletov predlog proporcionalno gledano nije ništa lošiji od predloga stručnjaka pre 10 godina da se uvede Park and Ride na parkingu Sava Centra. Još kad bi se malo bolje organizovala stajališta kao što kaže Sole, ili pak trase još nekih linija, mogla bi tu da se napravi sasvim dobra i prijatna veza za te pešake (do malopre vozače) na putu od Park and ride do JGPa za centar.

U krajnjem slučaju neka naprave parking tu bar da goveda sa splavova ne ostavljaju gvožđuriju na travnjacima, parkovima i keju. Bukvalno šta god da se uradi biće bolje nego ovo sadašnje ruglo.
 
Taj deo je idealan za parking i petlju! Noću tu ima baš puno automobila, a ima ih i danju. I taman da se ukine onaj semafor odmah posle brankovog a raskrsnica da se deniveliše. to bi podosta rešilo neke probleme tog kraja
 
Kao što smo se pribojavali, novi trotoar na uzvodnoj strani Brankovog mosta je prilično klizav kada napada sneg. Bolje bi bilo da taj završni sloj nije ovako gladak, već da ima neku teksturu.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592821#p592821:2dzxa4qg je napisao(la):
Tikvica » Sre Jan 02, 2019 2:01 pm[/url]":2dzxa4qg]...
7aaa6980bce4f76000ebe2f22af3f771.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Ti lokali ispod NBG strane Brankovog mosta? Kada su gradjeni, kada su zamrli? Neobicno mi je da toliko mnogo prostora na takvoj lokaciji zvriji prazno...
 
Tu su valjda bile garaže za državna vozila u vreme funkcionisanja nekadašnjeg CK. Od bombardovanja ga koristi MUP za ostavljanje rezervnih ili otpisanih vozila. Same prostorije su prazne i napuštene.
 
Беше гаража савезних органа (СИВ, ССУП и остали), после био отпад МУПа (сећам се брда кечева и ленд ровера за расход што су ту били паркирани), па су после ту одлагали заплењена возила.
 
I zašto se sada od toga ne napravi garaža za ove iz Ušće 1 i Ušće 2 ili neki park-and-ride nego se uzima od one lepe zelene površine i gradi "privremeni" parking? Da li je moguće da Parking servis ne može ništa iako mu se posao svodi na iscrtavanje linija, naplaćivanje parkinga i pauka? je*******ote, trebalo bi da pucaju od profita i likvidnosti, a oni cepaju po javno-privatnim partnerstvima u dilu sa Kinezima....
 
Мислим да им просто није пало на памет. Прича је да ће овде да се исели музеј аутомобила мада ни то још увек није потврђено. Пре тога се причало о некаквом инкубатору, није ми била та прича најјаснија. Са друге стране, мислим да су ови из ПЦ Ушћа инсистирали на ближем паркингу.
 
Meni se čini da će biti nešto od toga , zato što se muzej iseljava zbog restitucije , a ovima ide u prilog da daju prostor koji očigledno nikome nije interesantan.
 
Ma to ''inkubator'' je bilo fensi ime za co-working prostor. :D Prostor gde dođu ljudi sa računarom, iznajme mesto pa rade odatle, svako za sebe.

Što se tiče Muzeja automobila, žao mi je što moraju da se sele, jer na ovoj lokaciji su barem potpuno zaštićeni i sigurni, odmah prekoputa policijske stanice. A pitanje je koliko bi bili bezbedni ispod mosta. Čak i ako bi se realizovali projekti sa Starim sajmištem i sve to sredilo. Nema jače sigurnosti od SUPa na 5 metara. Mislim, bar što se tiče provala i vandalizma... :D
 
Ја мислим да ће на новој локацији музеј аутомобила бити боље приступчан туристима као и да ће имати већи капацитет и добити нове експонате. Што се тиче безбедности, па и депо железничког музеја је био преко пута великог СУПа али то није спречило велику пљачку. Без приватног обезбеђења нема нигде сигурности од вандала и лопова.
 
Tamo je bio neciji interes da se lozionica i eksponati razvale i sve devastira pa je zato organ "zakazao".
Ni te "garaze" pod mostom nisu dobro mesto za muzej.
 
Vrh