Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ta deonica svakako zahteva ozbiljnu istragu i kazne...nekad mi se čini da su te firme bile u fazonu daj da to isfušarimo, ko zna dal će se dalje graditi i kada...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578607#p578607:iccdxqda je napisao(la):
MiraC » Pet Nov 02, 2018 4:56 pm[/url]":iccdxqda]emisija Koridori ,ako sam razumela d je to sad od 30og oktobra. Nema nesto posebno,ali ima par nekih snimaka na 6 min možda su noviji ,nisam sigurna,ali koliko sam shvatila samo je reč o rekapitulaciji,nisam gledala sve pa se u napred izvinjavam. Link nešto ne mogu da postavim,ima na YouTube

Miro izvoli

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KT-6XZx-9-4[/youtube]
 
Bravo Ziko!
Ono što ja ne razumem ,zašto i nema slika sa ovog glinenog dela?! Evo pogledajte ovu emisiju "Koridori" bas ima mogućnost da detaljno izvesti o svemu,a ona taksativno navede sta se radi i kad bi trebalo da bude pušteno u saobraćaj,ali ništa detaljnije.
Pa majku mu,više smo videli o tunelu iz KrCanovih slika. I ne govorim to da bi mi ovde razmatrali ko je kriv,nego da se vide stvarni problemi,kako teku ti radovi.... Kad smo videli onu vodu u tunelu svi smo bili u čudu najblaže rečeno,sad toga nema,zamislite da smo imali mogućnost da nekog pohvalimo zbog toga...
Glineni deo nisu ovi pravili,stanje je užasno,čudi me da se sve na priči završilo,a kad se pravio Bg na vodi nosali su slike i pokazivali kako je bilo " groblje brodova" a kako su očistili... Opet neka пeka politika,samo je ja ne razumem
 
Neko da onako napravi autoput to je van pameti i za zatvor.
Slično je bilo kada su recimo Borovica trasnport i kompany dobili da rade drugu traku AP Beograd-Novi Sad. Muvačina otkrivena na vreme pa se opet radio kompletan trup autoputa.
 
Što se pozitivno iznenadih gledam na tv vremensku prognozu i vodostaji reka prikazase Savu kod Obrenovca čoveče ne da napreduju sredisni delovi mosta nego ce brzo da spoje pogotovo levu stranu.
Nešto pozitivno danas da se čuje i vidi
 
Da,sad gledam slike sa satelita,mislim da su baš od danas,i ekstra se vidi,deo oko Ljiga je u oblacima,ali baš taj deo oko Obrenovca se jasno vidi,nisam ni znala da je bilo bez oblaka negde u Srbiji
Ne,ipak izgleda da nisu od danas ali ako se pogleDa mesec dana razlika vidi se napredak ,svaka im cast
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578555#p578555:rv2nuhw1 je napisao(la):
KrCan » 02 Nov 2018 02:18 pm[/url]":rv2nuhw1]A tuzni deo je ovo! Na zalost mogao bih se pohvaliti exclusivom, ali me muka hvata,iako je ovo u nivou drzavne tajne a mogu samo zamisliti i reakcije bilo koga ko ima zdrav razum i gleda u kakvom je stanju nov novciat, nikad ne otvoren i ne upotrebljen auto put!MESECIMA SAM POKUSAO DA VAS SACUVAM OVOG JAVASLUKA, ALI ... Dakle posto nece drzava, nece mediji, nemogu ostali, ja moram :bash: :rant: GLINENA EXCLUSIVNO jedine postojece fotografije izuzev one Rejove spoljne.. :blah: Pogledajte prilog 7 NA OVOJ FOTOGRAFIJI POGLEDAJTE KOLICINU I SASTAV KVALITETA TAMPONA NA PUTU NAJ VECEG REDA CIJA IZGRADNJA JE KOSTALA PO 7,5MILIONA,eura/km ili vise, ako se ne varam Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3ovo su busenja deonice na kojima su ispitivali otvaranjem da li je zaista glina ili tampon? Kad ono da ne poverujes? a danas cuvaju to kao da su zlato otkrili!Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1 :kum: Znam isto da se vecina nece sloziti sa mnom, ali ona u "rozle" slemicu nema ama bas nikakve veze sa ovim, ali ce mozda i te kako imati uskoro, ali...
Opsirnije o svemu textualno u Nedelju, a do tada ne trazim plusice, samo mi ne spominjite familiju od besa :lol: :kum:
:rant:

Naravno da nema roze slemica nego njen drugar iz stranke Dmitar Djurovic, taj ce u zatvor cim padne Vucic, a verovatno ce i zajedno.
 
Ne mogu da prebacim ima na tv MAG njihovom portalu snimak mosta u prilogu o vodostaju lepo se vidi u nekoliko navrata i baš ga guraju .
 
Dobronamerno pitam. Jel moze neko da mi pojasni zasto je ovo na glinenoj deonici kao drzavna tajna?

Ovo je zicer da u medijima i onim drugima barem tri ili vise meseca ponovo uniste stare lopove po liniji mrka - cvele - boris - zuti. Meni nije jasno sto se bas ovo krije, a istina je da se krije?

Od krivicne odgovornosti nema nista ovde, to je jasno, jer za vlasti ovih lopova jos niko nije osudjen, niti to treba ocekivati. Podigli su tu i tamo neke optuznice ali su svi oslobodjeni na sudovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578804#p578804:2rfuofl3 je napisao(la):
Darko78 » Sub Nov 03, 2018 1:43 pm[/url]":2rfuofl3]Ne mogu da prebacim ima na tv MAG njihovom portalu snimak mosta u prilogu o vodostaju lepo se vidi u nekoliko navrata i baš ga guraju .

https://youtu.be/hVglSL2GiqE
 
Ide solidno. Na onom snimku kad je bio neki gost iz Kine, rekoše da će sad segmenti biti sve duži tako da će brzo da prespoje stubove.
 
Obišao sam danas popodne petlju Lajkovac.I dalje most i nasuti deo iza njega nisu asfaltirani,nema jos ni jednog sloja,to je u nekih 300 m otprilike.Jedan valjak i jedan grejder (ako se tako zove) bili su u pokretu na tom delu.Nizvodno od mosta 1 km recimo,izmešten je tok reke Kolubare i odradjeni prilazni zemljani putevi i nasip.Ono što je dobro, kamioni puni zemlje i gline non stop dolaze iz pravca glinene deonice i nastavljaju zasipanje recnog toka.Danas popodne oko 14 časova na svakih 3-4 minuta pristizao je novi kamion,izgleda da stvarno svom snagom menjaju podlogu iz glinene deonice.Videh i reflektore montirane na mestu gde se to kipa,a mestani mi rekoše da kamioni cele noći bruje.Reka se i dalje izmešta i pravi se nasip jer tuda će prolaziti trasa Lajkovacke obilaznice,koja ce biti veza Ibarske magistrale i APa. Na tom delu reke koji je izmesten,stotinu puta sam se kupao i pecao kao dete,niceg više tu nema,ni stare vodenice ni stare brane, ali dobro....Rekose mi mestani da obilaznica treba da krene na proleće(na starim mojim slikama imate pocetak tog kraka sa APa). Ukljucenje na nju ce biti u Ćelijama cim se predje most iza OMW pumpe. Toliko od mene,nisam slikao ali se nadam da sam vam tekstualno dočarao te slike,sa reke i krajolika kojeg više nema....
 
Hvala Niko! Opet sve zavisi od glineog dela i ove tunelske cevi i dokle se tu stiglo... Hvala jos jednom
 
Da Miro,mada mislim da tih 2.5 km glinenih mogu mnogo brze da se zavrse nego tuneli.Eh da,ne rekoh malopre,kako videh na kamionima 2 firme to razvoze...Nukleus i C and S ili tako nesto....izgleda stvarno da punom snagom to sada rade....
 
Niko, pošto tunel ne pominju,ako pomere rok biće "samo zbog glineog dela". Ja ne mogu da verujem da je za popravku / izgradnju nekoliko km puta potrebno više od godinu dana,nego mišljenja sam ( a malo sam gledala slike satelita u nazad) da se sa radovima možda tek krenulo sredinom godine,a onda su videli razmere svega i naravno da je sad borba za svaki lep dan. Mada kiša je bila i u junu i u julu,nisu ni mogli mnogo da odrade...ako sam u pravu za slike sa satelita.
Nego @ Krcane,kad si drugi put ( u oktobru) posećivao tunel,kakva je situacija u onoj ranije probijenoj cevi? Posto se ne razumem,kakvo je tvoje mišljenje,može li ona do Nove godine da bude završena?
 
Kad predCednik gleda N1

Vučić naložio da se kuća žene na trasi puta pravedno isplati


stojana-veljkovic-n1.jpg



Posle emitovanja priloga TV N1 o Stojani Veljković iz Boljevaca koja tvrdi da je oštećena prilikom eksproprijacije zemljišta za izgradnju deonice autoputa Surčin - Obrenovac, reagovao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji je naložio da se njen problem hitno reši.

Televizija N1 juče je emitovala prilog o meštanki Boljevaca Stojani Veljković čiji se plac sa kućom nalazi na trasi Koridora 11, na deonici Surčin - Obrenovac koja je u izgradnji.

Ona je za N1 rekla da nije protiv eksproprijacije, ali da je oštećena ponudom koju je dobila od Puteva Srbije oštećena jer se zemljište čiji je vlasnik vodi kao poljoprivredno, iako plaća porez za gradsko - građevinsko, kao i to da je na rešenju kojim ona navodno pristaje na tu ponudu neko falsifikovao njen potpis.

U svojoj izjavi Stojana Veljković navela je i da je ljuta na ovu vlast za koju je glasala, da voli predsednika Vučića, ali da više nema poverenje u njega.

Posle priloga N1, reagovao je i predsednik Srbije. Kako nam je Stojana Veljković potvrdila u telefonskom razgovoru, Vučić ju je lično pozvao, a rano jutros posetili su je i direktor Puteva Srbije Zoran Drobnjak, kao i predsednik opštine Surčin.

Njima je, kaže, predsednik Vučić rekao da reše njen problem, a njoj da su ga, citiramo, "njene reči jako dirnule".

Stojana kaže da su nadležni iz opštine Surčin priznali svoju grešku i da će u saradnji s Poreskom upravom rešiti njen problem, te da će biti pravedno obeštećena.

Pogledajte prilog koji je juče emitovala TV N1: na http://rs.n1info.com/a433250/Vesti/Vuci ... ra-11.html
 
Dugo vremena nismo videli ovakvu srceparajuću melodramu koja se završava hepiendom pomoću AV u ulozii Deus ex machina. Inače na K11 ima gomila ovakvih slučajeva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579049#p579049:1p56fom6 je napisao(la):
StaraMo » Ned Nov 04, 2018 6:20 pm[/url]":1p56fom6]@Niko hvala na trudu!
Nema na čemu, meni je zadovoljstvo setati tim terenom...
 
Dobre inf .Niko, koliko je ostalo kod mosta jesu li došli do niva za asfalt?
.Važno je da rade glinenu ozbiljno ,i dalje verujem da pustaju do Ljiga ove god.
 
Ako nista, bar ce i deo do Obrenovca biti gotov tada.
Mislim, stvarno je tuzno, jadno i bedno. Ova garnitura je na vlasti od prolecaa 2012., a ova deonica zavrsena 2014. godine. Teletabisima je bilo potrebno tri godine da shvate da su uradili los nadzor i da je deonica lose uradjena. Rekonstrukciju krecu 9 meseci kasnije pred kraj gradjevinske sezone, i naravno nece stici na vreme da je zavrse. Uopste nije bitno da li su ovi teletabisi bolji od prethodnih ili gori. Tolika nestrucnost zahteva da ih nazovemo pravim imenom.

Pa oni nisu sposobni da jedan nadvoznjak kod Ljiga puste u funkciju, stavrno sam se nadao da ce godinu dana kasnije epilog biti bar malo drugaciji.

Licno nisam ni planirao da idem autoputem, jer ce deonica preko Rudnika biti bolja dokle god ne sastave autoput sa Bg obilaznicom (omogucava brz ulazak u grad).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579189#p579189:3w51h02g je napisao(la):
starchaser » Pon Nov 05, 2018 10:14 am[/url]":3w51h02g]I naravno:
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1465250

Nismo ni mislili drugacije.....
Nece to pre jeseni sledeće godine.
Strasno.... Ma isti scenario kao prošle godine. Pa kasno su krenuli sa rekonstrukcijom 22.avg,i naravno nešto se iskomplikovalo,i sad gledamo hoće li sneg u decembru.
Sad smo prošli kroz Ljig,ima mašina,kamiona duž AP i u mestu Dići iz tunela,ali i ovamo od Ljiga prema Bg,nadvožnjak još nije pušten ali bih rekla da je rađen još neki sloj asfalta prema tunelu( iz Bg ka Cacku),ali to nisam sigirna...
Rekla bih da i dalje rade vertikalnu signalizaciju i dosta mašina radi one kosine oko AP ako se tako kaže.
Inače danas je Ibarska iz nekog razloga ono što bi verovatno trebala biti uvek - vrlo ugodna za vožnju,bez gužvi i zastoja i stvarno će i njom biti super ići kad se rastereti. Pozdrav sa lica mesta!
 
Vrh