Šta je novo?

"BW Galerija" - Beograd na vodi [ Tržni centar | 300 000m² ]

Ceo BnV prelivati gužvu na okolne saobraćajnice. Novi most i tunel će tu malo pomoći, ali plašim se da za Savsku nema spasa :(
 
Gradnja BW Galerije traje do 2020. znaci ukupno 4 godine! Promenada u Novom Sadu (trenutno najveci tc u Srbiji) izgradjena je za tacno 1.5 godinu!
I u NS je bilo potrebno uraditi gomilu sipova i tamo je losa/mocvarna podloga.

Beta-o8clvdi82h.jpg


promenada-novi-sad-otvaranje-12-585x878.jpg
 
Da ali promenada ima 140 000 k/m a Galerija 300 000...Promenada je pri rusenju bas zbog ,,kvalitetnih" sipova...Na promenadi ih ima oko 500 a na Galeriji oko 2500 hiljade...A da li im je verovati procenite sami...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576220#p576220:2yhx6fkw je napisao(la):
Max15 » 22 Oct 2018 04:40 pm[/url]":2yhx6fkw]Tu trebaju da niknu dve kule od 80m. Cudi me da jos uvek nisu postavili sipovi.

bwgalerija.png

Odustali su od te dve kule pored Gazele, rekli su mi u Zadruzi skoro.
 
Ali od trznog centra odustajanja nema, ni makac, da se vidi lepo sa Gazele u svoj svojoj velicini, lepoti i gracioznosti i ne samo sa Gazele.
Jasno je odma bilo da su odustali cim ih nisu poceli paralelno sa trznim centrom.
 
Iskreno meni su te zgrade bile suvišne.Zaklanjale bi pogled na reku iz tržnog centra, nije mi jasno ko ih ubaci tu :?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582186#p582186:35d2ej4x je napisao(la):
SRBO » 18 Nov 2018 11:11 am[/url]":35d2ej4x]А и лоше за људе у зградама, бруји аутопут одмах до њих
To su trebale biti poslovne zgrade (office space)
 
ово је чак и могло да изгледа прихватљиво да је грађено пар високих пословних зграда уз мост као у неким америчким градовима, уме то да има одређену дозу сајберпанк шарма

what-is-a-smart-city-series-introduction.jpg


наравно ово је све рађено без трунке осећаја и естетике па се само трпа на силу да што више сакрије остатак града и да Вуле лечи своје комплексе како би Београд изгледао онако како је он одавно замислио и гурао још на Утиску недеље пре него што се и дочепао власти
 
Milos je prosledio psot Kalenica - da na izgradnji BW Galerije vrvi od radnika iz Turske, jel zna zbog cega je to tako?

Jel Gradina ne moze da prebaci dovoljno ljudi sa Ada Mola, gde je ranije pocela izgradnju na BW Galeriju ili je toliki nedostatak radne gradjevinske snage u Beogradu?

Meni se nesto ne cini da brzo napreduje ovaj TC, ili mozda gresim sto se teze uocava zbog njegove velike povrsine...
 
Kada se gleda sa mosta sa NBG vidi se napredak, mislim da su vec naceli treci sprat uveliko
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585817#p585817:39k4cqoe je napisao(la):
Pegasus » Pon Dec 03, 2018 4:29 pm[/url]":39k4cqoe]Milos je prosledio psot Kalenica - da na izgradnji BW Galerije vrvi od radnika iz Turske, jel zna zbog cega je to tako?

Jel Gradina ne moze da prebaci dovoljno ljudi sa Ada Mola, gde je ranije pocela izgradnju na BW Galeriju ili je toliki nedostatak radne gradjevinske snage u Beogradu?

Meni se nesto ne cini da brzo napreduje ovaj TC, ili mozda gresim sto se teze uocava zbog njegove velike povrsine...
I Ada Mol je izlepljena sa oglasima za radnu snagu i brojem gde mogu da se jave...
 
Ne znam da li je ovo proba fasade za garazu. Ove resetkice.
 
Ako u buducnosti dodje do neke revizije ili ispravke ovog pranja iznetog novca iz Srbije i ako se ikad ista bude preplavljalo ili rusilo ovaj idiotski trzni centar mora prvi doci na red jer je simbol naopakog i primitovnog urbanizma i prostornog planiranja.
 
Београд је имао своје различите фазе, био је мрачан једно време, дуже.. пре тога је био сив, имао је једну ведру фазу крајем осамдесетих. А ово данас што видимо ја заиста немам други израз осим Психоделија. https://www.youtube.com/watch?v=CauU05VKCPw

Предлажем да се БНВ преименује у ЛСД :)
 
Ponekad pomislim kako bi bilo da se ovaj trzni centar prostire od starog savskog mosta do kule, a da su umesto njega objekti BW residensis i Wista i ostali.

Tad bi moglo javno privatno partnerstvo da se na njegovom krovu zavrsava terazijska terasa :D
 
Vrh