Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

Samo zvati komunalce odmah i po dzepu pa ce da nauce. Kao sto su Lupen82 i srdjanprpa rekli, staviti neke stubice ili slicno a ne razumem da se tu parkira? Ima ispod zgrade ako nema ni tu onda ima u stepi. Kako bi bilo sad svi tu da se nabijemo, to bi bilo pakao.
 
U lameli 4 ili u lameli 3?
Kako je se to dobilo, zar ne trebaju stanari da izaberu upravnika?
 
Niste ga dobili. Ovo je samo ponuda od te firme za profesionalnog upravnika...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=580909#p580909:x96tzf8y je napisao(la):
Artifius » Pon Nov 12, 2018 9:58 pm[/url]":x96tzf8y]Niste ga dobili. Ovo je samo ponuda od te firme za profesionalnog upravnika...

Tako sam i ja ovo skapirao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=580948#p580948:22n5ei5w je napisao(la):
djwibe » Pon Nov 12, 2018 11:26 pm[/url]":22n5ei5w]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=580909#p580909:22n5ei5w je napisao(la):
Artifius » Pon Nov 12, 2018 9:58 pm[/url]":22n5ei5w]Niste ga dobili. Ovo je samo ponuda od te firme za profesionalnog upravnika...

Tako sam i ja ovo skapirao.
Isprva mi se ucinilo da je odluceno al sad vidim da se nude paketi. Moja greska :)
 
Pozdrav ljudi,

Pusteno i grejanje :)
Kako Vam se cini?
Deluje da bi trebalo da malo jace greju i da su radijatori/stanovi topliji? Ipak su ventili na najjace na petici...
Ako ovako bude grejanje nikad necemo ni smanjivati :(
Kakvi su Vasi utisci?
Da li su vam radijatori dovoljno vruci na najjacem i da li su vam stanovi topli ili bi to trebalo da je malo bolje?

Ujedno sta je sa liftom.. koja je fora da je 2 sprat ustvari minus 2.

Pocela je i zgrada da se prlja i hodnici :(

Pisite sta mislite,vidite...

Pozz svima
 
Ja sam podesio na 25C i od juce i evo danas ceo dan nije se dostigla ta temperatura... A na ventilu je 5. 23.5 je bio danas maksimum...
I meni se cini da bi trebalo jace...neki radijatori su jace a neki slabije zagrejani...
Takodje mislim da treba neki dan da prodje da bi se i unutrasnji zidovi malo zagrejali..
23C zvuci ok sobzirom da toplana obecava akoliko se secam minimalnu temperaturu od 18C...tako da 23 zvuci daleko od tog minimuma...al meni nekako 24-25 najvise prijaju

U svakom slucaju je bolje i oseca se toplota spram kombinacije grejanja samo na klimu...sto je bilo ovih dana
Ako nismo zadovoljni predpstavljam da se zalimo termoekonomiku posto ce oni ocitavati grejanje prema infostanu?

Sto se lifta tice u L4 je drugi sprat ustvari 4...sto i jeste gledano sa strane skode tj.ulaza u garazu...jes da je malo zbunjujuce...

Takodje zanimljivo je da postoje komsije koje burgijaju i lupetaju upravo sada kada ovo pisem (22.08).

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Meni su radijatori jedva mlaki..
U stanu je prohladno..
Mozda treba vremena da se ugreje a mozda..
Ocekivao sam ipak malo bolje grejanje..
U starom stanu koji je vezan na istu toplanu je grejanje dosta bolje...
 
viewtopic.php?t=3288
Mozda pomogne.. znam da su prilicno razlicita iskustva ljudi koji imaju grejanje sa kalorimetrima. Skoro je na tv-u neki pricao da najvise zavisi od temperature vode koju isporucuje toplana jer ako to nije dovoljno onda se stan ne moze ugrejati i kad se sve drzi na maksimumu. E sad, trebalo bi da toplane isporucuju svima isto, ne znam.
 
Info iz prve ruke. Grejanje je pusteno,ali je ustanovljena velika kolicina prljavstine u cevima tako da ce morati da se cisti to u narednim danima (bar 7 dana). Neki stanovi uopste nemaju grejanje (radijatori potpuno hladni).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Meni je neshvatljivo da su lift potpuno opremili iznutra dok se ne zavrsi useljenje svih stanara. Nose se stvari,dolazi do slucajnog paranja obloge unutra. Ja cu samoinicijativno da zalepim neku zastitnu oblogu ako mi dozvole da ne bismo upropastavali sada lift.
A -2 u liftu lamele 3 je vec legenda. Rekose mi da nisu imali 2(WTF) te ce promeniti uskoro. Inace dugme za lift u prizemlju nagore vec ne radi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Što se grejanja tiče biće bolje kada se usele stanovi oko vas. Sa 23.5C nema osnova za žalbu pošto je za toplanu 20C +/- 2C propisana temperatura. Svakako bi trebali sami da ozračite radijatore.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582233#p582233:2lbik0y4 je napisao(la):
Lupen82 » Ned Nov 18, 2018 2:40 pm[/url]":2lbik0y4]Inace dugme za lift u prizemlju nagore vec ne radi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ukoliko je L4 zgrada...mislim da je pre do setup-a lifta jer koliko se secam nije ni radilo to dugme od kada je lift pusten.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582233#p582233:n2l472yu je napisao(la):
Lupen82 » Sun Nov 18, 2018 2:40 pm[/url]":n2l472yu]Meni je neshvatljivo da su lift potpuno opremili iznutra dok se ne zavrsi useljenje svih stanara. Nose se stvari,dolazi do slucajnog paranja obloge unutra. Ja cu samoinicijativno da zalepim neku zastitnu oblogu ako mi dozvole da ne bismo upropastavali sada lift.
A -2 u liftu lamele 3 je vec legenda. Rekose mi da nisu imali 2(WTF) te ce promeniti uskoro. Inace dugme za lift u prizemlju nagore vec ne radi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Nikada nije ni radilo to dugme. Posebno nervira to što ko god pozove lift iz garaže ima prioritet. Takođe moraju što pre da reše zaključavanje vrata u garaži kojim se dolazi do lifta, jer praktično interfon sada ne predstavlja nikakvu zaštitu. Vidim da su pripremljeni kablovi za tastere i na tim vratima.

Što se tiče obloga lifta tražio sam da ih ne stavljaju bar do nove godine poznajući naš mentalitet...Nažalost nije na investitoru da se bavi prevaspitavanjem. Njegovo je samo da izvrši svoje obaveze, a to da li će neko da pazi prilikom unošenja/iznošenja stvari iz lifta, na zidove prilikom nošenja uz/niz stepenice, parkriranje u dvorištu...Nažalost obloge lifta su nam na nekoliko mesta oštećene i pitanje je koliko bi koštalo postavljanje novih, zidovi po hodnicima imaju oštećenja i prljavi su al to bar nije skupo popraviti.

Što se tiče čistoće rešenje nam je da što pre formiramo skupštinu stanara i angažujemo neku firmu za čišćenje.

Grejenja onako. Podešen je centarlni termostat na 24C i registruje da je u stanu 23C, ali to je max. Podizali samo i na 26, ali 23 nikako ne prelazi. Na radijatorima su termostati na max 5, i to je jako čudno. Očekivao bih da ne mogu da se pipnu radijatori. Al hajde da sačekamo čišćenje cevi grejanja. Ovde ima još jedan problem za ubuduće. Nije mi jasno zašto nisu postavljenje slavinice na dno svakog radijatora kako bi isti mogli da se čiste kada se nataloži talog u njima.
 
Kod mene je slicno stanje sa grejanjem.Podeseno na 23C ali mozda nekad postigne. Jedan najveci radijator je od pola na dole mlak iako sam uradio ispustanje vazduha.
Nadam se da ce grejanje da "zivne" s obzirom da je toplana blizu a ako ne bude nista bolje ne znam kako ce biti kad bude napolju -10?

U hodniku vec ima strafti koje su nastale od naslanjanja raznih materijala. A za lift, slazem se da se stavi okolo neki malo deblji karton barem neko vreme.
 
Mozda bi bilo najbolje kad bi neko od "ovlascenih" prosao kroz sve stanove i proverio svuda situaciju sa grejanjem.. kakvo je relano stanje.. da li je svuda isto ili ne.. nije mozda svugde isto a a i ako jeste da se to pak konstatuje pa da vide i oni a i mi sta dalje.. U svakom slucaju kod mene su radijatori mlaki i hladnjikavo je u stanu oseca se, a na maksimum su pusteni da greju.. Ako tako bude stalno i kad bude jaca zima onda smo dzabe krecili.. onda nam dzabe i termostati i kaliometri kad ce morati non stop da budu odvrnuti na maksimum.
 
Izvinjenje komsijama za busenje i buku 17.11.u 22:8 min. Ja sam komsija iz broja 25 l4 mi zivimo u jagodini a sin zivi u stanu pa je problem da majstore organizujemo drugacije. Nasa je greska i vise se nece ponavljati. Jos jednom izvinite.pozdrav
 
Auuu vec po hodnicima je dosta prljavo, zidovi su prljavi pa cak i osteceni, kao i lift...moglo bi da se kreci...makar ulaz, prizemlje...deluje kao da se u zgradi zivi 2,3 godine vec a ne ni puna 2, 3 meseca
 
Trebalo bi makar prizemlje da investitor okreci ponovo..
Slazem se da smo i mi stanari prljali ali realno koliko je samo eadova investitor zavrsavao nakon predaje kljuceva.. stvari koje nisu zavrsili do predaje kljuceva a trebali su poput lifta instalacija oko grejanja sanducica itd..
U prizemlju su pouzdano investitorevi msjstori isto prljali..zatvore poklopcem cevi instalacija i onda prekrece da ne kazem zamazu a onda to bude drugacije boje od ostatla zida i ostane tako sareno..

Inace a sta je sa penalima sto je investitor kasnio da obezbedi grejanje na vreme a pozurio je da useli stanare sto pre...?
 
Da li neko zna sta se gradi na poslednjem spratu lamele 1 i 2. Ne znam da li ste primetili, ali pola lamele 1 je napravljeno kao terasa. Posto je ceo taj sprat investitor uzeo za sebe, plasi me sta tu moze napraviti. Da li je neko upucen u te detalje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585660#p585660:1uazgjev je napisao(la):
Isikaaaa » Sun Dec 02, 2018 11:09 pm[/url]":1uazgjev]Da li neko zna sta se gradi na poslednjem spratu lamele 1 i 2. Ne znam da li ste primetili, ali pola lamele 1 je napravljeno kao terasa. Posto je ceo taj sprat investitor uzeo za sebe, plasi me sta tu moze napraviti. Da li je neko upucen u te detalje?
Tu će biti neka firma. Kupac je spojio nekoliko stanova.
 
Vrh