Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Beogradski Sekretarijat za saobraćaj zabranio je kretanje biciklistima zbog nelegalnog objekta u ulici Dr. Ivana Ribara, saopštilo je udruženje Ulice za bicikliste.

Koliko vidim sa slike, u pitanju je lokal u Bloku 45 uz ulicu Dr Ivana Ribara koji se "malo" proširio na trotoar i bici stazu.

Pogledajte prilog 1

A na Guglu se vidi kako je bilo nekad (baš je dobar trenutak Gugl vozilo uhvatilo)

 
A da uklone kompletan divlji objekat i sve te sklepotine
Ej zabranjuju biciklistima voznju
 
Све те локалчиће уз коловоз треба макнути.
 
Normalno da će da zabrani biciklisti da vozi kad od njega nema nikakvu korist.
 
Treba se provozati par puta kroz ovaj klanac i svaki put šutnuti neku gajbicu, kutiju... Par ljudi bi napravili baš finu akciju. Ako je neko za neko zezanje za vikend, nek se javi.
 
Šta se dešava kada se neko naizgled savršeno rešenje otera u krajnost i traljavo implementira:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OXX423ErY1U[/youtube]

Poenta priče: ne postoji savršeno rešenje. Postoje samo adekvatnija i lošija rešenja. I svako od njih se mora razvijati i implementirati smisleno i postepeno. Inače se samo jedan problem menja drugim.
 
Ovo je baš teško ponovljiv krkljanac. Mene kopka kako će sistem da izdrži naš improvizatorsko-vandalski mentalitet.
 
Ne brini, već ih oni tope naveliko u svojoj železari u Smederevu. Još kad počnu da stižu brzim prugama! :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563374#p563374:3c4k5kw3 je napisao(la):
varos kapija » 30 Aug 2018 11:13 am[/url]":3c4k5kw3]
Tender dana: IZVOĐENJE RADOVA NA IZGRADNJI BICIKLISTIČKE STAZE U BULEVARU MIHAJLA PUPINA, OD BULEVARA MILENTIJA POPOVIĆA DO BULEVARA NIKOLE TESLE(BRANKOV MOST)
https://www.ekapija.com/tender/2238012/ ... jla-pupina

I pored dva produzenja roka, niko se nije javio na tender, te je postupak obustavljen.
 
Šta da se radi. Vozićemo i dalje pored TC Ušće gde je asfalt savršen, a ono ruglo od betona, asfalta, zemlje, raznih ostataka oko autobuske stanice kod Dejtona će ostati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582975#p582975:3imz6i36 je napisao(la):
astrodule » 21 Nov 2018 11:16 am[/url]":3imz6i36]
Beogradski Sekretarijat za saobraćaj zabranio je kretanje biciklistima zbog nelegalnog objekta u ulici Dr. Ivana Ribara, saopštilo je udruženje Ulice za bicikliste.

Koliko vidim sa slike, u pitanju je lokal u Bloku 45 uz ulicu Dr Ivana Ribara koji se "malo" proširio na trotoar i bici stazu.

Pogledajte prilog 1

A na Guglu se vidi kako je bilo nekad (baš je dobar trenutak Gugl vozilo uhvatilo)


file.php

file.php

Ta prodavnica od vajkada prekida stazu na tom mestu, zappravo u tom delu staza nikada nije izgradjena/nacrtana. Jedina razlika izmedju pre i posle jeste sto je "dozidani" deo plav, sada je postao beo. Zauzece isto.
 
Ди год нађеш згодно место ти радњу посади...мала привреда цвета :mrgreen: :mrgreen:
 
Ne znam kakvo je stanje na stazama jer ih izbegavam, ali ljudi moji, sad kad sam počeo ponovo da bicikliram posle čitave zime agonije u javnom prevozu i taksijima koje ne mogu da dobijem non-stop nailazim na ispucale kolovoze, kao pustinjsko blato

mud-dirt-drought-disaster-thumb.jpg


Je l' imate sličan utisak? Ne sećam se da je baš ovako brutalno bilo ranije
 
Jel neko vozio skoro stazom kroz BnV? U kakvom je stanju? I jel i dalje postoji koridor do Ade?
 
Tek sada je katastrofa. Prolazio sam juče, opet su radili neka preusmeravanja... Ono što je najgore, na nekim mestima gde se silazi sa asfalta nasuli su kamenje, a nisu utabali, pa je vrlo rizično ako se na vreme ne uspori...Ne znam što ne naprave privremeni obilazak uz Savu, gde je nekada bila staza, a ne ovako kroz gradilište. Ovakva staza kakva je sada može da bude i pored reke...
 
Ukrali su mi sirenu pre 7 dana, toliko ljudi istrčavaju na bici staze da je užasno, pogotovu u Ruzveltovoj gde staza od nadvožnjaka do Vuka faktički ne postoji.
 
Vrh