Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Prva asocijacija:

the_two_towers_by_adorindil-d4n0cg6.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584364#p584364:34fzikif je napisao(la):
Posmatrac » Uto Nov 27, 2018 4:49 pm[/url]":34fzikif]Na bocnoj strani Viste stavili neke sive i braon panele kojih nije bilo na renderima. Ne znam je l to folija ili nesto drugo.

Braon može biti samo kamena vuna ili neki odsjaj (u zavisnosti od toga na šta misliš sa slike).
 
Postavljaju kamenu vunu nemoze da bude nista drugo
 
Sve više ovaj projekat liči na kineske "ghost town"-e.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Блок 63 је измислио стамбени простор за ово. Зеленило, игралишта, јавне површине и удаљеност објекта од саобраћајница су неупоредиви у ова два случаја.
 
Ovo je sve ono što smo i očekivali od ovog projekta, a blokovi su građeni u prošlom veku i nisu za poređenje. Bio sam nedavno u Istanbulu i tamo se baš isti ovakvi stambenjaci od dvadesetak spratova grade na sve strane, ali jedno 20 km od centra grada, i ovo da je izgrađeno negde na periferiji bilo bi prihvatljivo ali ovde je kancer.
 
ovako nesto se trnutno svuda gradi po eu. meni se inace i svida. a za mene ovo i nije u samom centru beograda pa zato je ok. jer onako kako se ranije gradilo, to nazalost ima samo retko. previse je skupo a i nije efikasno
 
Gledam i ne mogu da se nacudim ovom arhitektonskom poduhvatu.
 
Ovo da je izgradjeno tamo prekoputa Bigza (posle Gazele ka Sajmu) ok, ali ovde na ovakvoj lokaciji...sramotno.

@ Dosljak - Tacno, Blok 63 je urbanisticko cudo za ovo, vise sam mislio na koncept arhitekture koji je sablasan za 2018. godinu.

Evo slicnog koncepta projektovanja, sa slicnim gabaritima blokova, ali sa potpuno drugim narativom. Ovo su projekti koji su trebali da se "guraju" na ovoj lokaciji. Odrziva izelena arhitektura, pa onda slobodno naplati 3000-3500 eur kvadrat. Ove dve stereoditkinje ne vrede vise od 1700eur po kvm.

Zeleno penzionersko selo proglašeno za najbolji projekat u 2018.

04.12.2018. | Adam Williams | New Atlas

Kompleks za penzionere „Kampung Admiralty“ u Singapuru proglašen je za najbolju građevinu u 2018. godini koju dodeljuje „World Architecture Festival“ (WAF). Zgrada je proglašena za najbolju tokom trodnevnog događaja u Amsterdamu i osvojila je nagradu „World Building of the Year“. Pored glavne, nagrade su predstavljene i u brojnim kategorijama, uključujući najbolji krajolik i najbolji mali projekat.

http://www.gradjevinarstvo.rs/tekstovi/ ... kat-u-2018
.
Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

 
Što ne bi prodavali za 3000-3500 evra kvm, ako imaju zainteresovanih kupaca?

Inače, ova zelena arhitektura, koliko god delovala lepo, je jako skupa i komplikovana za održavanje, pa ni većina ljudi kod nas još nije ni približno dostigla taj stadijum prosvećenosti i zrelosti da bi to cenila i plaćala. Nažalost, većina ne želi ni da plati minimalno da se ofarba fasada zgrade u kojoj živi. To je realnost.
 
Jeste skupa, ali zavisi i kako se isprojektuje. Moze biti a i ne mora. Ako se u BW Res placa 3-4 eur po kvm mesecno odrzavanje, zasto ne bi i ovde?

Za 300-3500 eur mozes da biras u Beogradu gde ces da kupis stan u mnogo humanijiim sredinama za zivot. Ovo je sve samo nije humano, a pritom je naruzilo grad za vjek vjekova.

Ne vidim cemu "branjenje" ovih niskobudzetnih balvana.
 
Ne branim ja ove soliterčine, naprotiv, izrazito sam protiv. I shavatam poruku prethodnog posta.

Ali u kritici ipak moramo da budemo realni. Ako se u raznim ''kapijama'' i drugim nehumanim, poluzatvorskim skarabudževinama po gradu, pa i periferiji, kvm prodaje po ceni od 2500, pa i 3000 evra, što ne bi i ovde? Uostalom, ova arhitektura koliko god bila jadna, jednostavna i nimalo inventivna, nije ništa jadnija od većine novogradnje po gradu. Pa opet, narod to kupuje i papreno plaća.

Za te iste pare, mogu da podignu vilu sa sopstvenom baštom na periferiji. Sve je stvar izbora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587272#p587272:6uafz4pf je napisao(la):
Sarajevska » Нед Дец 09, 2018 9:15 am[/url]":6uafz4pf]

Могли су да разбију ово сивило са белим панелима у вертикалама између прозора, а да сиви панели буду само испод прозора.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587341#p587341:2ft8aiu2 je napisao(la):
Propeler » 09 Dec 2018 01:53 pm[/url]":2ft8aiu2]Ne branim ja ove soliterčine, naprotiv, izrazito sam protiv. I shavatam poruku prethodnog posta.

Ali u kritici ipak moramo da budemo realni. Ako se u raznim ''kapijama'' i drugim nehumanim, poluzatvorskim skarabudževinama po gradu, pa i periferiji, kvm prodaje po ceni od 2500, pa i 3000 evra, što ne bi i ovde? Uostalom, ova arhitektura koliko god bila jadna, jednostavna i nimalo inventivna, nije ništa jadnija od većine novogradnje po gradu. Pa opet, narod to kupuje i papreno plaća.

Za te iste pare, mogu da podignu vilu sa sopstvenom baštom na periferiji. Sve je stvar izbora.

Dobro, tu jesi u pravu. Ali ja zaista ne razumem da je neko toliko lud da da tolike pare za ovo ruglo. Sta taj neko dobija (sem mozda neke nazovi lokacije) za te pare. Al dobro svako ima pravo da bira gde ce potrositi svoj novac.
 
Nije stvar u tome sta ce narod da plati i koliko. Ovaj narod je i onako genetski toliko podlozan i najprizemnijim manipulacijama da uopste nije tesko naterati ga da veruje da su ove fensi replike sesdesetih blokova svetsko cudo. Dakle skloni smo da prihvatamo sve sto nam se servira i nudi. Ono sto je najgore je sto je drzavni tajkunsko partokratski kriminal sahranio sistem. Ovde se struka vise nepita ni za sta. Za arhitekturu, urbanizam, estetiku, dizajn pitaju se investitori, partijski i tajkunski olos i raznorazne neznalice. Tako je uostalom na svim nivoima i u svim sferama zivota.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587337#p587337:xtz9khwp je napisao(la):
zexland » Ned Dec 09, 2018 1:43 pm[/url]":xtz9khwp]Jeste skupa, ali zavisi i kako se isprojektuje. Moze biti a i ne mora. Ako se u BW Res placa 3-4 eur po kvm mesecno odrzavanje, zasto ne bi i ovde?

Za 300-3500 eur mozes da biras u Beogradu gde ces da kupis stan u mnogo humanijiim sredinama za zivot. Ovo je sve samo nije humano, a pritom je naruzilo grad za vjek vjekova.

Ne vidim cemu "branjenje" ovih niskobudzetnih balvana.

Zex , odrzavanje u BW Residence je 1.55eur m2, i to zbog bazena, teretane i decijih igraonica, inace bi bilo 0.9eur m2.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587385#p587385:35te3z0g je napisao(la):
Nebojsa » Ned Dec 09, 2018 11:21 am[/url]":35te3z0g]Nije stvar u tome sta ce narod da plati i koliko. Ovaj narod je i onako genetski toliko podlozan i najprizemnijim manipulacijama da uopste nije tesko naterati ga da veruje da su ove fensi replike sesdesetih blokova svetsko cudo. Dakle skloni smo da prihvatamo sve sto nam se servira i nudi. Ono sto je najgore je sto je drzavni tajkunsko partokratski kriminal sahranio sistem. Ovde se struka vise nepita ni za sta. Za arhitekturu, urbanizam, estetiku, dizajn pitaju se investitori, partijski i tajkunski olos i raznorazne neznalice. Tako je uostalom na svim nivoima i u svim sferama zivota.

Tako je to uostalom svuda. Njujork je prepun najprizemnije arhitekture, posebno je bilo lose 70-tih i 80-tih kada su pravljene bedne kopije ArtDeco oblakodera izvedenih "savremenim materijalima" koje imaju samo imitaciju forme bez ijednog detalja.

Nas je problem novac, investitor ce rado potrositi vise na bolje ako moze novac da vrati. Mi smo periferija Evrope u svakom smislu i dobijamo ono sto je u datom trenutku moguce. Lepo je sanjati velike snove, ali to za nas nece biti realnost za nasih zivota i moramo se s tim pomiriti. Sto se preplacivanja tice, to je istina. Ipak, sve dok bude kupaca, nece se nista promeniti. Ne znam sta tu moze struka ili arhitekte.

Opet, pogledajte Menhetn. To je u osnovi arhitektnosko ruglo u 70% slucajeva.
 
Ti reče u istom postu da je problem novac pa da su nekretnine precenjene...
Investitor će rado da potroši više...aha važi...
 
Vrh