Šta je novo?

Razni projekti

Архитектура и урбанизам једног толико древног града као што је наш - не би смели да буду галерија експеримената, него место за архитектонски вредна, али стилски препознатљива дела.
 
preko puta zgrade kojoj je investitor bio Colliers pre par godina je jedan lep plac sa starom kucom, sve je u jadnom zaustenom stanju i vise nego ocigledno da se sprema za rusenje. Na zalost nisam bio u mogucnosti da slikam jer kad god sam prolazio ispred su bila bar dva velika dzipa sa debilima u i oko dzipa... inace saobracaj u ulici Heroja Milana Tepica je kao na autoputu! Trotoari puni kola, ulica puna rupa a vozi se bez kocenja!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odlicna fasada !

IMG-20181209-151100.jpg
 
zexland":1z00hnv3 je napisao(la):
Odlicna fasada !

izgleda stvarno lepo, zivim tu a znam i vlasnika pa smo pricali malo o toj fasadi. ceo projekat je dobar i pre svega ostavio je mesta i za dvoriste sto je vrlo pohvalno i retkost na Dedinju danas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je neki fenomen kod nas da se kvalitetna arhitektura upotrebljava samo na Dedinju i Senjaku a luksuzni stanovi u centru grada izgledaju kao Stepa ili cecesija.
 
Definitivno tako ispada. Mada ima jedan investitor koji gradi ovakve zgrade kao sto je ova u Smiljanicevoj:

https://www.google.com/maps/@44.8030705 ... 312!8i6656

Pogledajte prilog 1

Pogledajte prilog 2

Ja bih samo postavljao manje kitnjasto kovano gvozdje i to bi bio jedan fin i sveden primer za izgradnju zgrada po starom centru uz odredjena prilagodjavanja nekim drugim prostorima. Dakle stilizovano i dobro uklopljeno.

Drugi po meni dobar primer je u Gospodar Jovanovoj 47:

 
Sjajna je ova poslednja slika, znam da ima mnogih i kojima se ne svidja, ali po meni, ovo je primer kako treba da izgleda novogradnja u centru. Beograd je ipak prestonica, a ovo odiše nekom ozbiljnošću.

A tek kad pogledaš kako je to ne tako davno izgledalo, shvatiš kakav ovo grad može da bude, a ne treba mu mnogo.

mHFHQ6h.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587609#p587609:3ptuvrsj je napisao(la):
vokimar1975 » 10 Dec 2018 02:49 pm[/url]":3ptuvrsj]
zexland":3ptuvrsj je napisao(la):
Odlicna fasada !

izgleda stvarno lepo, zivim tu a znam i vlasnika pa smo pricali malo o toj fasadi. ceo projekat je dobar i pre svega ostavio je mesta i za dvoriste sto je vrlo pohvalno i retkost na Dedinju danas

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zanimljivo je da cela zgrada ima samo 6 stanova. Prema recima gradjevinca ovo je za Beograd po kvalitetu gradnje nesto van konkurencije.
 
definitivno jeste!
majstori koji rade na zgradi kazu da je ovo nesto jedinstveno u Beogradu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zex izgleda imamo isti ukus. Gde bi nam bio kraj da je grad pun ovakvih zdanja kao u Smiljanicevoj, Jovanovoj i onih gore koje je postavio J.Hon! Odlicni primeri estetike i dizajna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587398#p587398:1h5etyz1 je napisao(la):
Johnest_Hon » 09 Дец 2018 06:28 pm[/url]":1h5etyz1]Vile Ravijojle
IMG-20181208-101239.jpg
@Џонест Хон, укњижен плисићћћ за слике. Видим да си имао и верног посматрача да пази шта све сликаш :wink:
 
vokimar1975":1jsu5s33 je napisao(la):
zexland":1jsu5s33 je napisao(la):
Odlicna fasada !

izgleda stvarno lepo, zivim tu a znam i vlasnika pa smo pricali malo o toj fasadi. ceo projekat je dobar i pre svega ostavio je mesta i za dvoriste sto je vrlo pohvalno i retkost na Dedinju danas

Гдје се тачно налази ова зграда?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ulica je Koste Racina to je lavirint i nije bas logicno sve ali se vodi pod Jevrema Grujica inace glavni ulaz u zgradu ce biti iz ulice Koste Racina ! Honest John je slikao buduci ulaz u zgradu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
konacno se nekonsetio da sanira ovaj propali plocnik, Prolaz spaja ulice Koste Racina i Save Grujica![ IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/20181211/691e7466ef27caaeac59ef15c6d75dfb.jpg[/IMG]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta u Gospodar Jovanovoj manja je odlicno uradjena veca ima viska povucen sprat
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587625#p587625:21e28llj je napisao(la):
Beki » 10 Dec 2018 04:20 pm[/url]":21e28llj]Sjajna je ova poslednja slika, znam da ima mnogih i kojima se ne svidja, ali po meni, ovo je primer kako treba da izgleda novogradnja u centru. Beograd je ipak prestonica, a ovo odiše nekom ozbiljnošću.

A tek kad pogledaš kako je to ne tako davno izgledalo, shvatiš kakav ovo grad može da bude, a ne treba mu mnogo.

mHFHQ6h.jpg

Vrv su Jevreji vratili ovu vilu levo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587695#p587695:5g15wadk je napisao(la):
Nebojsa » 10 Dec 2018 11:04 pm[/url]":5g15wadk]Zex izgleda imamo isti ukus. Gde bi nam bio kraj da je grad pun ovakvih zdanja kao u Smiljanicevoj, Jovanovoj i onih gore koje je postavio J.Hon! Odlicni primeri estetike i dizajna.

Upravo ! Fina, svedena i jednostavna urbana arhitektura koja se uklapa u svaku ulicu starog Beograda :gobb:

+ kuce u nizu koje su trebale mnogo vise da se forsiraju na periferijama. Nikad mi nece biti jasno, zasto su pretrpavali one silne Vidikovce, Labudova brda itd...sa onakvom visokogradnjom. To vazi i za Zeleznik, Sremcicu itd...zivot na periferiji ima svoje cari kada si u kuci (posebno u sumadijskom Beogradu).
 
uvek je zanimljivo kad ljudi izvlace neke kultne i reporezentativne zgrade, uglavnom stare po 500 tinak godina, i vicu e ovome beograd treba da stremi.
pa jos potpuno istrgnuto iz konteksta.
za sve koji nisu sigurni, to je upravo ono sto su uradili u skoplju i eto sta je ispalo.
trpaj brale sta god stignes iz koje god epohe ti se cefne i samo nek se gradi. ali, hej, zgrade podsecaju na neke starije a imaju i ornamente.
ica veri najs.

a evo da bachimo pogled malo i na to sta braca rusi grade danas a ne sta su gradili pre 200-300 godina:
 
e evo i da malo sam sebi usklocim u usta sa par primera koji su van naseg konteksta, ali meni se licno ovo svidja i voleo bih da su nasa naselja bar priblizno ovako koncipirana. tamo gde moze
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587609#p587609:22laoagx je napisao(la):
vokimar1975 » 10 Dec 2018 02:49 pm[/url]":22laoagx]
zexland":22laoagx je napisao(la):
Odlicna fasada !

izgleda stvarno lepo, zivim tu a znam i vlasnika pa smo pricali malo o toj fasadi. ceo projekat je dobar i pre svega ostavio je mesta i za dvoriste sto je vrlo pohvalno i retkost na Dedinju danas

Koja firma je radila fasadu ako sme da se zna
 
ne bih znao da ti kazem tacno ali ako se ne varam firma iz valjeva. to je neka vrsta slonovace! sad uzivo je uzivo a slika je slika tako da je sve stvar ukusa...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Heroja Milana Tepica 11, spomenio sam je u nekom ranijem postu! Iskreno dusa me boli ako se ovo porusi i opet nikne neka ruzna sterilna kocka. Plac je veoma lep a kuca moze da se sanira i lepo oplemeni dvoriste ako me neko cuje a moze da priusti nek bar ocuva nesto u ovoj ulici!
147d92a909a46034172eca454551324f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh