Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Navodno rekonstrukcija ovih ulica pocinje krajem marta i trajace celu godinu.Rekao Vesic pa ajde da vidimo. :D
 
Koje godine?

Btw vozio sam bicikl tramvajskom bašticom glumeći tramvaj i bilo mi je sasvim fino i osećao sam se znatno sigurnije nego kada idem ulicom, pogotovu zbog zaobilaženja :bg4: ekipe.
 
Orezivanje drvorednih stabala u ulicama 27.marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

U okviru pripremnih radova za rekonstrukciju saobraćajnica 27.marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana, koja je najavljena za sledeću godinu, JKP „Zelenilo-Beograd“, Beograd će u ponedeljak 10.12.2018. započeti orezivanje stabala u drvoredima ovih ulica.
Planirano je orezivanje ukupno 422 drvoredna stabla. Tokom ovih radova biće izvršeno i uklanjanje 5 stabala za koje je stručna komisija konstatovala da predstavljaju rizik zbog pojave bolesti i oštećenja na njima. Uklonjena stabla će nakon rekonstrukcije biti zamenjena novim, kvalitetnim sadnicama.
Radovi će se izvoditi u tri faze. Prva faza, koja počinje u ponedeljak, izvodiće se u Ulici Cara Dušana na potezu od Francuske do Skadarske i u Ulici Džordža Vašingtona na potezu od Skadarske do Takovske ulice.
U drugoj fazi orezivaće se stabla u Ulici 27. marta na potezu od Takovske do Ulice Starine Novaka i u Ulici Cara Dušana, potez od Francuske do Ulice Kralja Petra.
Treća faza predviđa izvođenje radova u Ulici Kraljice Marije na potezu od Starine Novaka do Ruzveltove i u Ulici Cara Dušana, potez od Ulice Kralja Petra do Tadeuša Košćuškog.
Radovi će se izvoditi uz upotrebu neophodne mehanizacije, a dinamika izvođenja zavisiće od vremenskih prilika.
JKP „Zelenilo-Beograd“, Beograd moli sugrađane za razumevanje, strpljenje i saradnju u smislu da ne parkiraju vozila na mesta ograđena pozor trakom, kako bi radnici mogli brzo, efikasno i bezbedno da obave predviđene radove.

izvor: Zelenilo Beograd
 
Lepo. Neka obrate paznju i na korenje. Ne samo na grane.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Obratiće pažnju kad im bude zasmetalo za uglavljivanje još kojeg parking mesta.
 
Cuj smeta korenje...
Placi mala placi, osto sam na raci. :laugh:
I bastice ostase spolja, a drvored citav. U inat dusebriznicima. Doduse mogu malo da likuju zbog kriminalnog sakacenja ovih lepotana, kad vec ne docekase secu. Sad ce i oni da zalice na invalide sa bulevara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588127#p588127:18xdsdhe je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 12 Дец 2018 07:50 pm[/url]":18xdsdhe]
I bastice ostase spolja, a drvored citav. U inat dusebriznicima.

Свакако 90 посто левих скретања треба поукидати биле баштице по средини или бочно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588192#p588192:1uw1a1cc je napisao(la):
stf » Čet Dec 13, 2018 8:08 am[/url]":1uw1a1cc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588127#p588127:1uw1a1cc je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 12 Дец 2018 07:50 pm[/url]":1uw1a1cc]
I bastice ostase spolja, a drvored citav. U inat dusebriznicima.

Свакако 90 посто левих скретања треба поукидати биле баштице по средини или бочно.
Ha ha, 90 posto, nekima je izgleda i B kategorija misaona imenica. Jasno je da ovde dominiraju teski autofobicari, ali nece slonce u lonce.

Svakako, neko ko bi imao u vidu dobrobit SVIH ucesnika u saobracaju bi npr predlozio ostanak levih skretanja uz ukidanje samo posebnog semaforskog signala za ta leva skretanja, kao npr na raskrsnici kod postanske. Time se poboljsava protocnost gl pravca, bez sakacenja i obesmisljavanja saob tokova koje predlazu fobicari.
 
Bicikli sti ce pobjediti samim tim sine u sredinu ...a bgradjani malo da se kultivisu
 
Da se neko ne upeca na ove dezinformacije iz poznate kuhinje - zahvaljujuci RAZUMU bastice definitivno ostaju spolja, to je vec je odluceno, postoji usvojen plan, a sakacenje platana verovatno znaci i skori pocetak radova, neko rece vec u martu.

Haha, biciklisti, pa u ruzveltovoj se cesce sretne trolejbus nego biciklista. Umesto jednog velikog i lepog drvoreda, oni su silovali ulicu sa bic stazom tako da pesaci kojih, za razliku od bicilkista, itekako ima, ne mogu da se mimoidju.
U centru i okolini, realno nema uslova za bic staze, jer i pesaci jedva funkcionisu, pa kad ih na silu naprave, to upravo i bude bas na stetu pesaka koji onda sa punim pravom idu tom stazom kao da je i nema. Dakle, dzabe ste krecili i dzabe krece ponovo, dzabe silovanje kad slonce nece u lonce.

Cast izuzecima ali medju biciklistima ima mnogo onih koji pesacima prilicno drsko zvone zvoncetom da se sklone i to tamo gde nikakva bic staza uopste ne postoji, sto znaci da je pesak neprikosnoven. Ja se bas suzdrzavam da ih u takvim situacijama ne nalupam ili da im bar ne iscupam to zvonce. Da ne bude zabune, ne govorim od diskretnom zvoncetu vec o situaciji kada im je tocak na 20cm od moje noge i jos se bezobrazno izdrkavaju zvonjavom.

I da se ne lazemo, broj ljudi koji u bg redovno svakodnevno koriste bicikl kao osnovno prevozno sredstvo po gradu, je na nivou statisticke greske i to se realno nece mnogo promeniti. Ne mozete, na silu, od beograda napraviti novi sad, ako ne postoje elementarni uslovi za to. Od novog beograda vec moze.
 
Vesic je rekao izmedju 20.marta i 1. aprila...Ovi iz fonda za obnovu i razvoj su rekli da u decembru treba da se raspise tender medjutim koliko vidim nista od toga...
 
Imam divnu vest!!!! :)

Ipak smo se Direktor i ja zeznuli :gobb:
Raspisan tender!
 
Meni je ipak glupo što ne izmeštaju tramvaj na sredinu ulice. Mogli bi i busevi da koriste trake na sredini a spolja bi bilo dovoljno mesta za 2trake sa obe strane celom dužinom od Tadeuša Košćuška do Ruzveltove.
 
Vrlo je teško vršiti temeljnu rekonstrukciju ako se ne dira drvored.

To drveće će se kad tad morati uklanjati. Najbolje bi bilo sve ukloniti, pa lepo sve isprojektovati i postaviti novi drvored koji će celom dužinom biti jednak. Naravno, koristiti već formirane sadnice koje sigurno jesu skuplje, ali barem ćemo biti mirni narednih 50 godina.
 
@astrodule Pa ima ovde puno onih koji vrište kada se to pomene, a to je najlogicnije i najcistije resenje. Ujednaceni i kompletno novi drvored, koji ce uticati i na promenu regulacione linije kolovoza, kao i tramvajskih sina, a da opet bude funkcionalan svojim ekoloskim i vizuelnim uticajem. Platani ovakvi kakvi su, nece moci doveka da budu tu. Funkcionalno se nece nista dobiti neizmestanjem šina kroz sredinu ulice. Šteta, moje mišljenje.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Ne bih ulazio u to šta je bolje za šine, ali naravno da je bolje sve "preorati" i onda lepo, ljudski, sve odraditi i zasaditi drvo koje je prilagođeno gradskim uslovima, koje nije alergen. Gledao sam baš prilog DW o tome kako se bira novo drveće za Berlin.

Kod nas drveće najviše služi da sakrije ružne, tj, neodržavane fasade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588823#p588823:3jwoiqzd je napisao(la):
astrodule » Ned Dec 16, 2018 10:44 am[/url]":3jwoiqzd]Ako gledamo dosadašnje rekonstrukcije, ova će imati rok od minimum 720 dana.

Ima li sta u Beogradu na sta ces reci hvala Bogu da se radi, ulica koja je dugacka nekoliko kilometara, povezuje vise delova grada...ili ce ti svaki komentar biti omalovazavanje svega jer si politicki ostrascen?
Ili ti je rok bitniji od cinjenice da ce se srediti ulica koja povezuje Vukov spomenik i 25. maj.
 
Pogleda se konkursna dokumentacija i vidi se koji su rokovi.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588832#p588832:3ka9tqfl je napisao(la):
Vračarac » 21 minutes ago[/url]":3ka9tqfl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588823#p588823:3ka9tqfl je napisao(la):
astrodule » Ned Dec 16, 2018 10:44 am[/url]":3ka9tqfl]Ako gledamo dosadašnje rekonstrukcije, ova će imati rok od minimum 720 dana.

Ima li sta u Beogradu na sta ces reci hvala Bogu da se radi, ulica koja je dugacka nekoliko kilometara, povezuje vise delova grada...ili ce ti svaki komentar biti omalovazavanje svega jer si politicki ostrascen?
Ili ti je rok bitniji od cinjenice da ce se srediti ulica koja povezuje Vukov spomenik i 25. maj.

Niko ne spori da je potrebno rekonstruisati ulice, naročito ovu i naravno da je to pohvalno. I šta sad. Dozvoliti im da se iživljavaju na Beograđanima i gostima zbog svoje neorganizovanosti i neznanja i burazerskih tendera? Ja o tome da ćutim neću.

Ja nisam postao uspešan u onome što radim zato što su me hvalili, već zato što sam učio iz svojih grešaka, prihvatao kritike, pratio trendove i nisam bio sujetan.

Aplaudiranje za radove ostavljam drugima (tebi).

Politički ostrašćen nisam i kritikujem svačiji potez koji mi se ne sviđa i gde vidim nelogičnosti. Ne moram da budem iz te struke da bih primetio da nešto ne valja.
 
Sa punim pravom ocekujem da MBA Ratko Mitrovic dobije posao... :(

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588832#p588832:1a9tj4gs je napisao(la):
Vračarac » Ned Dec 16, 2018 10:15 am[/url]":1a9tj4gs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588823#p588823:1a9tj4gs je napisao(la):
astrodule » Ned Dec 16, 2018 10:44 am[/url]":1a9tj4gs]Ako gledamo dosadašnje rekonstrukcije, ova će imati rok od minimum 720 dana.

Ima li sta u Beogradu na sta ces reci hvala Bogu da se radi, ulica koja je dugacka nekoliko kilometara, povezuje vise delova grada...ili ce ti svaki komentar biti omalovazavanje svega jer si politicki ostrascen?
Ili ti je rok bitniji od cinjenice da ce se srediti ulica koja povezuje Vukov spomenik i 25. maj.

Ne?

Svakom ko je video tempo i kvalitet ovakvih radova bilo gde u Evropi ( sada su nažalost i Češka i Mađarska za nas "Evropa") može samo da se smeje ili da plače kada vidi kako se to radi kod nas. A radi se tako što tri iste firme dobijaju sve poslove i bez srama otaljavaju da bi dobijale poslove da krpe ono što su uradili.

I treca izmena. Koliko je "zutim lopovioma" trebalo za komplet rekonstrukciju BKA sa svim iskopavanjima za vodovom i grejanje? Godinu dana ili manje...
 
Zamislite za 2-3 godine ćemo se diviti kako je Slavija uradjena isto kao što se sada divimo rekonstrukciji Bka i Požeške :D :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588822#p588822:3n4a1s02 je napisao(la):
Stefan BB » 16 Dec 2018 10:33 am[/url]":3n4a1s02]Imam divnu vest!!!! :)

Ipak smo se Direktor i ja zeznuli :gobb:
Raspisan tender!
file.php

Ovo je mega giga projekat.
 
Vrh