Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585693#p585693:2xzvrggl je napisao(la):
boby07 » Pon Dec 03, 2018 9:02 am[/url]":2xzvrggl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585660#p585660:2xzvrggl je napisao(la):
Isikaaaa » Sun Dec 02, 2018 11:09 pm[/url]":2xzvrggl]Da li neko zna sta se gradi na poslednjem spratu lamele 1 i 2. Ne znam da li ste primetili, ali pola lamele 1 je napravljeno kao terasa. Posto je ceo taj sprat investitor uzeo za sebe, plasi me sta tu moze napraviti. Da li je neko upucen u te detalje?
Tu će biti neka firma. Kupac je spojio nekoliko stanova.
Da li ste sigurni u to? To je ostavio investitor za sebe, koliko sam ja upucena. Plasi me samo da nije neki hotel, hostel, stan na da ili tako nesto posto je ostavljen samo velikii hodnik i sobe sa kupatilima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586029#p586029:2ewuud0t je napisao(la):
New_place » Uto Dec 04, 2018 12:39 pm[/url]":2ewuud0t]Da li i vama kad se radijatoru stave na 3 su hladni?
da...mada ima razlike i kako greju toplane...na pocetku grejanja su radijatori bili mlaki...a kad je zazimelo prosle nedelje radijatori su bili vreli...
Sto se ventila tice...radijatori dobijaju toplotu tek negde od broja 4...na 3-3.5 su hladni...tako da je opseg za stelovanje mali...ili je otvoren ili zatvoren...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586029#p586029:3m8r2mgo je napisao(la):
New_place » 04 Dec 2018 12:39[/url]":3m8r2mgo]Da li i vama kad se radijatoru stave na 3 su hladni?
Radijatori na '3' su hladni ako je temperatura prostora iznad 20°C ili ako je voda koju isporučuje toplana hladna.
Prilažem i tabelu u kojoj možeš videti koju temperaturu prostora održavaju ventili pri određenoj vrednosti (određenom broju).

 
Stim sto nikad necete imati 28 jer toplane ne isporucuju toliko nikad
 
Jel ima jos nekome da smeta ulazak u garazu tacnije onaj senzor za rfid gde je postavljen ili sam jedini, na izlazu mi je ok, al na ulazu je preblizu rampe?
Mislim da bi trebali da navalimo da se ubaci i daljinsko otvaranje, pa ko zeli moze i daljinski da kupi pored rfid priveska.

Takodje mislim da bi trebalo da stave i stubice na trotoar jer u vecernjim satima redovno se parkiraju na trotoar sto jos vise otezava ulazak u garazu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587371#p587371:2j052608 je napisao(la):
srdjanprpa » Sun Dec 09, 2018 3:28 pm[/url]":2j052608]Jel ima jos nekome da smeta ulazak u garazu tacnije onaj senzor za rfid gde je postavljen ili sam jedini, na izlazu mi je ok, al na ulazu je preblizu rampe?
Mislim da bi trebali da navalimo da se ubaci i daljinsko otvaranje, pa ko zeli moze i daljinski da kupi pored rfid priveska.

Takodje mislim da bi trebalo da stave i stubice na trotoar jer u vecernjim satima redovno se parkiraju na trotoar sto jos vise otezava ulazak u garazu.
Mogli bi da povuku malko čitač pri na ulazu u garažu ka vani. Nisam siguran da bi pristali na daljinske.
Takođe mogli bi što pre oko lifta u garaži da postave pločice da ne vučemo prašinu po hodnicima zgrade, kao i da proradi otključavanje vrata na rfid privezak da ne može svako da ulazi u zgradu preko garaže.
 
Trebalo bi staviti na ulaz u lift iz garaze otvaranje na senzor...stubice na trotoare obavezno jer je vec haos sa prakiranjem po ocekivanju...
 
Prijavio sam pre 2 meseca na uglu kružnog vozdovackog puta i vojvode stepe onu ogradu koja je visila iznad trotoara koji i najmanji vetar moze da obruši i iz inspekcije mi je stigao odgovor pa me zanima ako ima nekog da mi ovo i potvrdi.
C55-CBBAE-B580-40-CF-B27-F-F55-A5-E985283.jpg

DCC89944-5-ADD-4-F1-C-B8-F2-7100-F161-F037.jpg
 
Daljinci bi bili super...malo je ovaj rfid los...treba mu nesto vise vremena da se ocita i plus moras da ga nalegnes i drzis na citacu...takodje kad ulazis moras skoro da se podvuces pod rampu da bi mogao lepo da ga otkucas.

Ne znam na kakve stubice mislite, ali cesto se posetioci verovatno teretane parkiraju u jednoj traci i boli ih cose...takodje ulica je postala i pesacka magistrala za stanare Stepe ka bus stanicama u V.Stepe.

Ono sto sam ja jos pitao je i zatvaranje vrata garaze, navodno ce se otvarati i zatvarati, samo ne znam kako ce to da funkcionise kada su citaci za ulaz/izlaz izvan garaze?

Nedavno su postavljeni citace dole u garazi na ulazu u zgradu pa se ocekuje verovatno da to ubzo profunkcionise, verovatno ce tada i ulazna vrata zgrade.

Mada vise od svega mi bodu ocu oni balvani na cosku sa drvima i motorkama...ne znam kako njih da uklonimo odatle? Licno ih ne cujem, al misim da ce L1 i L2 imati akusticnih problema sa njima, a i ne ide da se tu valjaju drva...bas je taj deo odvratan...to bi trebalo sve sravniti kao sto je uradjeno sa povrsinom ispod Skode.

Takodje, ne znam da li trebamo da se organizujemo po pitanju upravnika?
A ne znam ni dokle je stigla prica sa odrzavanjem koje treba da obezbedi za prvu godinu Investitor?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587643#p587643:rw50b54x je napisao(la):
KartmenBG » Pon Dec 10, 2018 7:13 pm[/url]":rw50b54x]Prijavio sam pre 2 meseca na uglu kružnog vozdovackog puta i vojvode stepe onu ogradu koja je visila iznad trotoara koji i najmanji vetar moze da obruši i iz inspekcije mi je stigao odgovor pa me zanima ako ima nekog da mi ovo i potvrdi.

Koliko vidim ograda je i dalje tu.

xrJr89n.jpg

xbLSeAt.jpg



PS: Dobio sam info da ce ovi sto prodaju drva biti tu dok se ne zavrsi ceo kompleks ili ti jos ovu zimsku sezonu.
 
Pera Ždera 1 i Pera Ždera 2 ..kakva Panorama L1 L2 ovo ono nemojte da se folirate
pera-zdera.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587796#p587796:1unuv1aj je napisao(la):
srdjanprpa » Uto Dec 11, 2018 10:42 am[/url]":1unuv1aj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587643#p587643:1unuv1aj je napisao(la):
KartmenBG » Pon Dec 10, 2018 7:13 pm[/url]":1unuv1aj]Prijavio sam pre 2 meseca na uglu kružnog vozdovackog puta i vojvode stepe onu ogradu koja je visila iznad trotoara koji i najmanji vetar moze da obruši i iz inspekcije mi je stigao odgovor pa me zanima ako ima nekog da mi ovo i potvrdi.

Koliko vidim ograda je i dalje tu.

xrJr89n.jpg

xbLSeAt.jpg



PS: Dobio sam info da ce ovi sto prodaju drva biti tu dok se ne zavrsi ceo kompleks ili ti jos ovu zimsku sezonu.

Odgovorio sam im sa tvojom fotografijom i napisao da nije uklonjeno mislim da ce sada neko da odgovara jer je lažirao da jeste uklonjeno a nije...
 
Ja sam ove sto struzu drva motorkom svaki boziji dan prijavio pre vise od 2 meseca ali nema odgovora. Kad sam pozvao komunalne inspektore da ih pitam se se desava, sto niko ne odgovara rekli su kao sacekajte bice, bice kad dodje na red.

Iskreno ovaj sto struze se usemio da nekim pa ga niko ne dira. Samo ne znam kako ga nije sramota i blam da struze drva tu i da prodaje, em nije njegva zemlja, em kad struze drva to odjekuje na sve strane.
Ali iskreno kad vidim profil osoba koje to rade onda mi je sve jasno.

Samo se nadam kad se usele stanari L1 i L2 da ce da mu sednu na glavu i da ode odatle.

Za ulazak u garazu oni stubici na kojima su citaci bas su malo nezgodni ali iskreno ako bi se stubic pomerio napred ili nazad onda bi bilo dobro na primer kad se ualzi ali kad se izlazi iz garaze ne bi mogli da dohvatimo citas jer bi bio previse napred a hauba ce da udari u rampu.

Ne znam kako su resili deo za spustanje rolo vrata, da li ce to biti neki opet senzor ili mozda samo uvece lupam posle 22h se zatvaraju pa kome treba neka podize (elektronski) :)

Ne znam da li ste primetili L3 je ociscenja unutra, misli mna hodnike i hodnik garaze :) Jel neko za da se ocisti djubre koje se nalazi ispod ovih drvenik kucica, ima ga bas dosta a moglo bi da bude lepo zelenilo.
 
Prijavite drvosjece. Tj sto pilaju drva pod prozorom
Beokomu
Konunalnoj inspekciji
Kmunalnoj policiji
Beogradskoj hronici
Tvitnite i to udruzeno
Zalite se investitoru ....
 
Juce sam poslao mail invenstitoru sa molbom da se postave stubici i da se ubaci i daljinsko otvaranje rampi i jutros sam dobio odgovor, stubice ce postaviti na trotoaru ispred ulaza/izlaza u garazu cime bi se uklonilo ovo divlje parkiranje na trotoar, a citac kartica ce se pomeriti na bolju poziciju, na zalost od daljisnkog otvaranja rampi nema nista :(

KxteyBZ.jpg

PPBISnc.jpg
 
Drage komšije, jel iko odradio povrat PDV?

U spisku koji sam dobio šta mi od dokumentacije treba između ostalog se navodi da su potrebni obrasci RFN i IKPS-PDV.
Zanima me da li se na oba navode samo članovi po kojima želimo da ostvarimo povrat PDV?

Takođe se navodi da je potrebna overena fotokopije LK ukoliko je izdata i pokriva datum 1.7.2006.
Pa nijedna LK više ne pokriva ovo. Treba li uopšte ovo?

Takođe da li su potrebni izvod iz matične knjige rodjenih i državaljnstvo, ili poreska to može pribaviti po službenoj dužnosti?
 
Zdravo Boby,

Ja sam podneo zahtev oko 20i nekog novembra i jos uvek cekam povrat, nadam se da ce uskoro :(

Sto se tice povrata ja sam uradio sledece:
Popunio zahtev za povracaj PDV-a RFN gde sam naveo seme i jos jednu osobu sa koji isto vracam PDV,
- Popunio IKPS obrazac i tu takodje naveo osobu za koji vracam PDV,
- Fotokopija resenja odobrenja za izgradnju objekta - izdaje west
- Ugovor o kupoprodaji overen kod notara sto je negde oko 5000 din!,
- racun da je placen stan u celosti sa PDV-om - izdaje investitor,
- Dokaz da je isplacen novac iz banke u celosti (ako ste kreditni kupam) - izdaje banka,
- Izvod iz maticne rodjenih i drzavaljnstvo,
- Kopija LK iscitana i overena kod notara,
- Uverenje o kretanju prebivalista - Ljermontova ulica,
- Uverenje da kupac ne poseduje nepokretnost na dan 1.7.2016 za svako mesto gde ste bili pijavljeni. Tipa ako ste nekad ziveli u Smederevu onda potvrda treba iz Smedereva i na primer Beograda ako ste sa prijavljeni,
- Kopija tekuceg racuna (sa obe strane da se vidi broj racuna),

Za dodatno lice za koje se vraca PDV:
- Izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo,
- Kopitaja LK overena kod notara,
- Uverenje o prebivalistu,
- Uverenje da kupac ne podeduje imovinu na svoje ime (izdaje poresko odeljenje) potrebno je za svaki grad gde ste bili pijavljeni, ako u istoriji pribivalista pise vise gradova onda je potrebno iz svakog grada dokaz.

Sve moras sam da prikupis i da predas u opstini Rakovica na drugom spratu, mislim da je kancelarije 201/202.Kad oni provere i kazu da je dobro odna nosim u prizamlje da se zavede i tu dobijes jedan papir kao potvrdu i onda cekas :)
 
Da li povracaj pdva moze da se radi cim se otplati stan, tj na 80% gotovosti?
 
Mislim da ne moze.Da bi podneo zahtev za povrat PDV-a treba ti potvrda da si platio stan u celosti sa PDV-om od investitora a taj dokaz mozda ne mozes da dobijes dok ne zavrsis primipredaju stana. Ali opet pozovi west da pitas.
 
Treba priloziti racun od investitora gde je iskazan PDV za koji se trazi povrat shodno pravilniku koliko moze da se potrazuje...
 
- Uverenje da kupac ne poseduje nepokretnost na dan 1.7.2016 za svako mesto gde ste bili pijavljeni. Tipa ako ste nekad ziveli u Smederevu onda potvrda treba iz Smedereva i na primer Beograda ako ste sa prijavljeni,

Gde ovo moze da se izvadi za sve opstine?
 
Vrh