Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Druga stranica za blok 30 je presitna ne moze se videti ni citati, sve druge su u dosta vecoj rezoluciji. Greska u upoadu?
 
Unutrasnjost restorana na vrhu kule Genex
genex7_211218_tw1024.jpg

https://www.ekapija.com/gallery/784/let ... -mitrovica
 
Maketa bloka 30, izgleda drugacije od onoga sto je izgradjeno. U sred poljane je ucrtan objekat kog nema. Ta poljana je decenijama stajala prazna, bez sadrzaja u vidu spotskih terena. I 70-ih su se menjali projekti zbog nedostataka novca. Tako je npr. osnovna skola u bloku 28 trebalo da ima bazen, koji je u toku izgradnje pretvoren u ukopanu salu za fizicko.
 
Nisam znao ovo za bazen u školi Radoje Domanović, ali, da, ona je prva izgrađena posle serije novobeogradskih škola sa bazenima.

U Bloku 30 nedostaju škola i vrtić, mislim da su planirana bila čak dva vrtića plus depadansi u visokim zgradama. I u 29. bloku nedostaje škola.
 
Skola nije planirana jer ih ima dosta u okolini, a deca iz bloka 30 su mogla da biraju u koju skolu ce ici, jer su 5 osnovnih skola na skoro istoj udaljenosti. Vrtic je falio i bilo je dovoljno mesta za njegovu izgradnju.
Prvi stanovnici bloka 30 su bili policajci, vojna lica nizeg ranga, zaposleni u preduzecu Rudnap i iz jos par firmi. Ogroman procenat prvih stanovnika je rodjen na selu, a takodje velika vecina je dosla iz BiH, CG i Like/Krajine, manji deo iz ostatka Srbije.
U medjuvremenu, mnogi su prodali svoje stanove, a doselilo se dosta ljudi pristojnog finansijskog statusa.
 
Koncept Nbg je bio da svaki blok ima svoju skolu i vrtic u unutrasnjosti bloka, da deca ne prelaze ulice. I u bloku 30 je takodje bila predvidjena osnovna skola kao i vrtic. Nize cetvorospratnice su gradjene za oficire i vojna lica viseg ramga i tu su troiposobni i cetvorosobni stanovi. Kad budem mogao slikacu i postavicu strukturu stanova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588818#p588818:1kmu0aqa je napisao(la):
astrodule » 16 Dec 2018, 10:18[/url]":1kmu0aqa]

Inače, jedna velika zamerka "mojim" zgradama oko Fontane, građenim 60-ih je užasna zvučna izolacija. Da li sam do sada imao dobre komšije ili šta, ali poslednjih meseci nam se uselio neki mali id*** (dobro, nije klinac kriv već njegovi roditelji) koji stalno urla. To se čuje i kada je klinac u susednoj sobi, a i kada je u nekoj udaljenoj.

Takođe se čuje bez problema kada neko priča u stanu pored. To naročito dolazi do izražaju noću kada nema nikakvih spoljašnjih šumova i zvukova. Bukvalno se razaznaje svaka reč najnormalnijeg razgovora.

I kod mene u Paviljonima su tanki zidovi između stanova (ukoliko se ne radi o nosećem zidu koji ide sredinom zgrade).
Prilikom renoviranja stana 2013. godine stavio sam izolaciju na zidove ka susednom stanu, tako da je problem rešen.
 
To i mi planiramo.

Mi nemamo noseće zidove, već samo stubove, tako da je svuda tanko.

Koliko si centimetara izgubio kada su stavio izolaciju? Par centimetara + gips tabla?
 
Izgubio sam koji centimetar, ne znam tačno, a nije mi ni bitno.

Ne sećam se tačno šta su sve stavili, jedino znam da su stavili stirodur-ploče (table).
 
To je više za toplotnu izolaciju, ali sigurno radi i za zvuk. Postoje materijali baš za zvuk. Jesu malo skuplji, ali kada se sabere ukupna cena radova za par zidova, definitivno se isplati.
 
Kod mene je stavljena samo gips-tabla + stirodur-tabla.
Ništa više, čini mi se...

To je dovoljno, ne čujem komšije, niti oni čuju mene. :wink:
 
Sto se tice konkretno zvucne izolacije nema bolje od kamene vune. Stiropor, stirodur su bolji za toplotnu izolaciju, medjutim eto iz prve ruke moze i stirodur verovatno zato sto je gusci od stiropora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595058#p595058:1j0oqj4t je napisao(la):
astrodule » 14 Jan 2019 12:19 pm[/url]":1j0oqj4t]

Koliko si centimetara izgubio kada su stavio izolaciju? Par centimetara + gips tabla?


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595063#p595063:1j0oqj4t je napisao(la):
Vladivoje » 14 Jan 2019 12:32 pm[/url]":1j0oqj4t]Izgubio sam koji centimetar, ne znam tačno, a nije mi ni bitno.

Ne sećam se tačno šta su sve stavili, jedino znam da su stavili stirodur-ploče (table).
Aj da kazemo da su koriscene one ploce od 3cm jer ako se sada nista necuje predpostavka je da nisu stavljane one tanje. Ja kad bi se odlucio za ovo resenje samo sa stirodurom sigurno nebi isao na manji promer. Ako su gipsane ploce sa obe strane to znaci po 1cm sto na kraju znaci da je debljina izolacije 5 cm. To je sasvim prihvatljivo sobzirom sta se dobija.
 
Zašto gips sa obe strane? Gips je tu samo ukrasni deo (za lakšu obradu), glavno je ono što je između gipsane table i zida.

Naravno, jedan cm nije mnogo, ali diže cenu radova.
 
Astrodule, delimo komsiluk i probleme. Uselio sam se pre par meseci u stan kod Fontane (mozda smo i ista zgrada) i ludim od komsija, a posebno me ubija jedan koji je budan po celu noc i dernja se pored moje spavace sobe... A zidovi kao od papira. Problem je sto nisam pomislio da je zvucna izolacija tako losa dok nisam prvo vece legao da spavam u toj sobi, od tada mi je sve jasno, ali s obzirom da sam zavrsio silno renoviranje i ubacio stvari malo mi se smucilo da vracam majstore, koristio sam cepice i sl. al slaba je to pomoc.

Planiram uskoro da nesto preduzmem povodom toga, cim skupim snagu... Plan mi je da stavim nabijenu kamenu vunu 5cm, preko toga azmafon (materijal za zvucnu izolaciju 2 cm) pa onda gips karton ploce. S obzirom kakva je izolacija sada, nisam siguran koliko ce to resiti problem, al svakako se nadam da ce biti znatno bolje... :violina:
 
Slična situacija, ali se problem javio nekoliko godina posle renoviranja. Klinac divlja (oko 7 godina) u sobi do naše. Mali se sam igra. Kada igra igrice viče GOOOOL, nekada zavija kao vuk (verovatno zavisi od igre), a nekada udara nečim u zid. Roditelje očigledno baš briga, verovatno su i oni divljaci jer stalno lupaju prozorima, vratima, kada pomeraju sto i stolice grebu po parketu i to sve rade nenormalno mnogo puta u jedinici vremena.

Evo npr, par puta dnevno u roku od par minuta otvoraju sve prozore (3 prozora i vrata) u sobi do naše (dupli drveni, razdrndani), pa ih zatvore sa sve bukom i lupanjem.

Sa druge strane stana imamo porodicu gde svi lupaju vratima.

Sa treće strane imamo porodicu za primer. Ima ih mnogo, ali se baš retko šta čuje. Vidi se odmah da su normalno vaspitani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595345#p595345:1ac3x13l je napisao(la):
astrodule » 15 Jan 2019 01:57 pm[/url]":1ac3x13l]Zašto gips sa obe strane? Gips je tu samo ukrasni deo (za lakšu obradu), glavno je ono što je između gipsane table i zida.

Naravno, jedan cm nije mnogo, ali diže cenu radova.
Pa on je rekao da je stavio gips sa obe strane zato sam i uneo u kalkulaciju.

Bilo bi dobro da zazvonis tim komsijama na vrata, sto cesce to bolje. Od cutanja i tolerancije klinaca zato sto su deca nema nista ili vidi sa okolnim stanovima sigurno i oni cuju pa pozvonite zajedno, organizujte skup stanara itd.
 
Poenta je što im teoretski niko ne može ništa. Ako ode u novine, onda će da bude da nam smeta dečja igra i da mrzimo decu.

Evo danas, nedelja, ružan dan, svi su u kući, ko stvoreno za odmor i kuliranje, a mali se dere (igra) od ranog jutra.

Naravno, u ovom uzrastu je isključiva krivica roditelja, koji puste dete u praznu sobu bez nameštaja da se igra samo. To su oni flegmatični (umišljeni) roditelji kojima ne smeta ili su oguglali na buku i kome će sutra dete u prodavnici da divlja i da histeriše, a oni će da se vade na tantrume, poremećaje pažnje, hiperaktivnost, a u najvećem procentu su oni sami svojim (ne)vaspitanjem doveli do toga.
 
Treba uzeti u obzir da je zvučna izolacija u zgradama 60ih, 70ih i 80ih takva jer je skoro pa i nepostojeća jer se u to vreme nije vodilo računa o tome a zgrade natrpane ljudima. Tanki zidovi ili sendvič paneli i konstrukcija same zgrade je uzrok vaših problema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596398#p596398:18c8pqmc je napisao(la):
astrodule » Ned Jan 20, 2019 12:29 pm[/url]":18c8pqmc]Poenta je što im teoretski niko ne može ništa. Ako ode u novine, onda će da bude da nam smeta dečja igra i da mrzimo decu.

Evo danas, nedelja, ružan dan, svi su u kući, ko stvoreno za odmor i kuliranje, a mali se dere (igra) od ranog jutra.

Naravno, u ovom uzrastu je isključiva krivica roditelja, koji puste dete u praznu sobu bez nameštaja da se igra samo. To su oni flegmatični (umišljeni) roditelji kojima ne smeta ili su oguglali na buku i kome će sutra dete u prodavnici da divlja i da histeriše, a oni će da se vade na tantrume, poremećaje pažnje, hiperaktivnost, a u najvećem procentu su oni sami svojim (ne)vaspitanjem doveli do toga.
Nažalost, biće toga sve više. U poslednje vreme (novopečeni) roditelji vole da ubiraju sve privilegije i prava ali što manje obaveza i dužnosti. A ponajviše obavezu vaspitanja i pravilnog uzgajanja svog deteta.
Rezultat se vidi kad se pogleda stanje u školama odnosno u tržnim centrima (koji su klincima zapravo i postali zamena za škole).
 
spatiotecte":1vendqxy je napisao(la):
Treba uzeti u obzir da je zvučna izolacija u zgradama 60ih, 70ih i 80ih takva jer je skoro pa i nepostojeća jer se u to vreme nije vodilo računa o tome a zgrade natrpane ljudima. Tanki zidovi ili sendvič paneli i konstrukcija same zgrade je uzrok vaših problema.
Nažalost, biće toga sve više. U poslednje vreme (novopečeni) roditelji vole da ubiraju sve privilegije i prava ali što manje obaveza i dužnosti.
Rezultat se vidi kad se pogleda stanje u školama odnosno u tržnim centrima (koji su klincima zapravo i postali zamena za škole).[/quote]Tako je. Opet, kakve god nam zgrade bile, rešenja postoje u vidu dodatnih radova i to se definitivno isplati.

Zeznuto je što ne možeš da otkriješ takve mane dok ne kreneš da u stanu boraviš 24/7/365

@Bender očigledno si čuo šta je bilo u NS povodom gostovanja tinejdž Jutjuber zvezde
 
Vrh