Šta je novo?

Kopaonik

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557902#p557902:2th5ense je napisao(la):
direktor » Today, 06:07[/url]":2th5ense]Kako zasto i pod kojim obrazlozenjem odbijaju da asistiraju
Objekat uzeti za potrebe vojske ako vec nesposobni da ga sruse
Kad je sledece rusenje

http://www.politika.rs/scc/clanak/40877 ... umentaciju

Izgleda da Policija asistira samo ako je pokušano bez njih, pa je neko sprečio postupak.

To mi je i nekako logično.

Baš me zanima kako će ovo da se završi. Previše je ovo medijski ispraćeno da ne bude srušeno.
 
Ништа ту није логично, осим тога да ће сви пронаћи неки изговор да та морална пре свега, а затим и еколошка и правна и свакаква катастрофа опстане у заштићеном подручју. Пружају асистенцију они и за много мање, а одједном сад тобоже није покушано без њих. Бла бла трућ.
 
Evo i ja malo uzimao kiseonik na Kopaoniku pocetkom Avgusta pa ajd da okacim par slicica sta se trenutno gradilo tamo gore.
Od opsteg znacaja svakako najvecu paznju zasluzule visespratna garaza koja je u zimskim uslovima zlata vredna :kk: Pogledajte prilog 12ali radovi su na samom pocetku, tacnije pripremni zemljamii radoviPogledajte prilog 11 :kk: Pogledajte prilog 10Ovaj spomenik opominje da se slucajno ne pretjeruje sa prekomernom gradnjom :grand: Pogledajte prilog 9Verovali ili ne neki su trazili naftu u sred Suncanih vrhova :lool: Pogledajte prilog 8 Na samim konacima vrlo uspesno je restauriran drveni krovPogledajte prilog 7A pravili su se i novi hoteli, mada me nije mnogo interesovalo i ne znam detaljen Ne podnosim prenatrpanost, pogotovo na mestima kakav bi trebao biti KopaonikPogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4 A i dole ispod Suncane na padinama i prilazu gradnja buja jos i vise...Pogledajte prilog 3Drago mi je da bar stilski sve ostaje u nekim granicamaPogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1 a za ovo i nisam bas siguranZa ovo na vrhu ako ne sruse onda vlast i lokalnu i drzavnu treba urnisati :bash: :bash: :dil: :fijasko: :kum:
Eto toliko od mene sa Kopa leta gospodnjeg 2018 :vops:
 
:oops: greska opet mislio sam na ovo gore svima zmano :kum:
 
Prelep primer planinske arhitekture koja se savršeno nenametljivo uklapa u okruženje i doprinosi oplemenjivanju prostora.
 
Po magli se ne vidi...ma greota da se sruši...

GOJE kakva je situacija na stazama...koliko vidim one glavne još ne rade a ova nova nije ni obeležena na sajtu...
 
Skijao sam u petak, i mogu reći da po punoj ceni ski pass-a (3500 RSD) dobijate nekoliko staza i bogaza. Jbg, nema konkurencije i ponude, i zato su cene formirane "tržišno" a i usluga takođe. Čujem da već od subote skoro da nema slobodnog smeštaja i da je sve krcato.
 
Pa to, vidim da još nije sve u funkciji a bez da rade Krčmar, Gvozdac i Gobelje, Kop je onda baš penzija i vrv gužva uskoro...
 
Nije valjda da ocekujete popust na ski pass, pa njima je cena ista i kad rade sve staze i kad radi samo masinac.

Gde je ta nova staza?
 
GOJE je napisao(la):
Evo friško sa nacionalnog parka Kopaonik:
GOJE da li si primetio dali ima napretka na izgradnji javne garaze? Letos su bili samo iskopali zemlju za temelje.
 
KrCan ovo pronadjoh, izasla garaza iz temelja

http://m.infokop.net/vest.php?id=2541&kat=0

1080vesti.2018.leto.gradjevinski-radovi.oktobar.garaza-okt-05.JPG





Sent from my Ektra using Tapatalk
 
Pod snegom se slabo vidi, ali može se reći da je od ove slike ostvaren još nekakav mali napredak - ova armatura koja se vidi je sada uglavnom betonirana, ali i dalje je u pitanju samo kostur.
 
Hvala vam! Tako sam nesto i predpostavljao! Inace ovaj link je odlican!
 
Што је рекао један фин човек - она буџа на врху Копаоника је тумор на српској власти, а Мештровићев маузолеј тумор на српској души. Тек кад се оба разговају биће знак да је власт нормална.
 
Данас чујем на вестима да су неки објекти затворени због пореза, али нико не помиње тај рогобатни објекат где му никако место није.
Неће то ни бити срушено, може још да добије и неку надоградњу!
:notok:
 
Neko će ga srušiti!, kad tad!

"Kad zakon metlom zamahne...."
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599410#p599410:1zglcjmh je napisao(la):
PIGLET » 01 Feb 2019 05:47 pm[/url]":1zglcjmh]Neko će ga srušiti!, kad tad!

"Kad zakon metlom zamahne...."
Да су рушили циглу по циглу на сат времена, до сада би одавно већ било срушено...
:kafa:
Али изгледа од тога нема ништа, постаће и Копаоник као и Златибор нека нова Калуђерица или Овча-Борча-Крњача...
:notok:
 
Danas u Politici:

Инвеститор почео рушење објекта на Панчићевом врху
Аутор: Мирољуб Дугалић, петак, 11.10.2019. у 19:15

Копаоник – На врху Копаоника јуче је почело уклањање нелегално изграђеног „кафића”, за који је инспекција августа 2018. донела решење о рушењу. Представници министарства за грађевину, под чијом су ингеренцијом инспектори, одбијали су почетак рушења без асистенције полиције, а из МУП-а су стизала објашњења да „полиција не асистира без доказа да се инвеститор насилно противи рушењу”. Таква ситуација трајала је до пре неколико дана, када је инвеститорка Снежана Митковић из Смедерева сама ангажовала раднике, који су најпре изнели инвентар, а јуче су скидањем црепа кренули са демонтажом објекта. Инвеститорка о уклањању објекта није обавестила инспекцију, НП „Копаоник”, ни општину Брус, мада је имала обавезну да то учини.

– Без обзира на то, овде не сме да буде шута. За одношење се морају ангажовати комунална предузећа или да се објекат демонтира тако да не остане шут – каже Рајко Николић, чувар заштићеног подручја на Копаонику.

Подсећања ради, инвеститорка је од општине Брус добила дозволу за градњу монтажног кафића од 150 квадрата, а подигнута је армиранобетонска грађевина површине око 1.000 квадрата.

http://www.politika.rs/scc/clanak/43964 ... cevom-vrhu

----------------------------

Jel u ovoj opštini beše na vlasti onaj Jutka ?
Ondak je sve jasno.
 
Vrh